Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

TUČEPI

Autor Babu 
TUČEPI
07. 01. 2008 11:42
Hallooo, hallooo. Zakládám nové téma a to sice: TUČEPI.

Ráda si tady přečtu něco nnového o tomto krásném místě, Vaše zkušenosti, poznatky, rady...Prostě cokoliv...Těším se na všechny.
Re: TUČEPI
09. 01. 2008 10:55
Byl jsem tam L.P. 1986, a to bylo poprvé co jsem spatřil Jadran. Tehdy to bylo pro mne něco nepředstavitelně nádhernýho. O deset let později byl hotel Neptun vybydlený, nejspíš náslady bydleníí uprchlíků. V srpnu jsem projížděl na Tučepi, zastavil jsem se a vykoupal. Pláž, oblázková pod borovicemi, je pořád nádherná...
Re: TUČEPI
09. 01. 2008 11:34
To jo, je tam krásně. Neptunu je vážně škoda. SLyšela jsem, že byl opravdu luxusní a velmi uznávaný, což dneska už bohužel není confused smiley. Loni jsem ho viděla naposledy a je to hnus. Schází se tam feťáci, kolem spousta požitých kondomů...eye rolling smiley Problém je v tom, že to není nikoho a všech a ani nikod to nechce koupit, protože se tam za války týrali údajně vězni...tak já to asi koupím...thumbs up smiley
Re: TUČEPI
09. 01. 2008 14:14
Předloni jsem si prošel Tučepi a taky hotel Neptun,ale nevěděl jsem jestli se můžu podívat dovnitř.Musel to být asi na tu dobu velice dobrej hotel.Pokud někdo má nějaký fotky byl bych rád kdyby mi mohl někdo nějaké poslat.Díky předem.
avatar Re: TUČEPI
09. 01. 2008 21:46
Babu přemejšlej proč máte všichni červenou a pak si dej do vyhledávání Tučepi a pochopíš proč.
Re: TUČEPI- pro martinorosso999
10. 01. 2008 08:07
Na půdeě v starým sešitu mám púár pohlednic z r. 1986. Když bude trocha štěstí, říští víkend bych nějaké bvyhrabal, naskenoval a poslal, budeš-li chtít. Tom
Re: TUČEPI
13. 01. 2008 18:34
Tady se někdo hodně plete.Ten hotel o kterém tu píšete se nejmenuje Neptum ale Jadran.Hotel Neptum tam stojí a je v plném provozu.Ten zavřený a polorozbitý je Jadran a je opravdu obrovský a stojí za to si ho prohlédnout uvnitř.Byla jsem tam.Více najdete v tématu hotel Jadran.E.H.
Re: TUČEPI
30. 01. 2008 08:38
Juj...Chybička se vloudila, ale že hlavně všichni víme, o kterém z těch hotelů je řeč. grinning smiley
Re: TUČEPI
03. 02. 2008 18:10
Ahoj,
vybíráme dovolenou a chceme jet do Tučep. Byl jste někdo ubytovaný v apartmánovým komplexu More?? Stravování je zajištěno v restauraci Tenis ( přímo na pláži), znáte někdo tuto restauraci??? Chtěla bych vědět jaké je tam jídlo, jak je to daleko od ubytování.....??
Díky za odpovědispinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: TUČEPI
05. 02. 2008 08:03
Zdravím všetkých milovníkov Tučiep. Tento rok sa chystám do Tučiep po 4 x za sebou. Podľa mňa má toto mestečko všetko čo patrí ku správnej dovolenke. Krásne čistučké more, príjemné posedenie v reštike s dobrou "papinkou", vyblázniť sa na skútroch, banánoch ..., možnosť výletov, či už po pobreží do Makarskej alebo na opačnú stranu do Podgory.,vyliezť do Horných Tučiep ..... Bože daj aby bolo už 30-31.7. Určite to nie je dovolenka pre niekoho, kto obľubuje kľud a max. 10 ľudí na pláži. Je to tam hlava na hlave, ale mne to vôbec nevadí a nedám sa tým vytočiť. Hlavná vec, že je more teplé a studené Karlovačko smileys with beer Zbožňujem našu domácu - Senku - tá by nám dala aj posledné. Síce bývame až nad magistrálou, ale pri mori sme do 4-5 minút /dole kopec - to sa ide smiling smiley / a naspäť keď idem to sa aj tak neponáhľam, takže pohoda smoking smiley
Re: TUČEPI
22. 05. 2008 15:04
Znáte někdo vilu Grubišič? Podělí se někdo se mnou o zkušenosti? Díky!smiling smiley
avatar Re: TUČEPI
24. 05. 2008 20:25
Od té doby,co Tučepi zahlcují nájezdy hord ze severu,boxujících se o místečka na pláži,vyhledáváme s rodinou klidnější/vzdálenější/místa této nádherné země/třeba Hvar/.Jinak tučepanský přístav-jeho první pachole od Kameny-je stále nejoblíbenější místo našeho synka,protože bylo první,a v neposl.řadě:nejlepší čevapi a nej.pizza v Podgoře na Jadranu.určitě doporučuji navštívit a nezapomenutelný je západ slunce v Tučepi/krásné červánkové hory/.
avatar Re: TUČEPI
25. 05. 2008 09:28
Hajduk, mas pravdu, ze plaze v Tucepi nepatria prave medzi ludoprazdne. Ide aj o to, kto co uprednostnuje : ak mu vyhovuje boxovanie o miesto,tak sa bude na plazi tlacit; ak mu nevadi 15-20 min. chodza prec od "boxovacich" usekov, tak si najde miesto na relativne prazdnom useku. A ak bude Marti byvat v Grubisici, tak to miesto na plazi ziska v pohode aj bez boxovania .
je tam pěkně
Re: TUČEPI
25. 05. 2008 11:15
hezká promenáda bez aut (pouze ráno než se to uzavře zásobování, občas domácí co tam bydlí), pláže v poslední době opravdu přeplněnější. přibylo čechů,poláků,slováků, němců je spíše méně jak si místní posteskli. poznat je to hlavně so-ne díky výletníkům z blízkého okolí. jak píše kukla, člověk může jít kusek dál a je v pohodě.
Re: TUČEPI
08. 06. 2008 00:19
Jako dítko jsem jezdila v 80.-letech na Makarskou,moje mamka se sestrou jezdili v 60.letech do Tučepi.
Minulý rok jsme se vrátili po dlouhé době a taky vzpomínaly,jaký to byl krásný hotel Jadran.
Já jen byla zklamaná chováním Chorvatů vůči nám,no hold ti,kteří se přetahovali o Čechy a odmítali Němce
už zestárli a nová generace je prostě jiná,jako všude.Nicméně ještě tento rok to zkusím,třeba bude v pohodě.A v Tučepi miluju burek..mňam,to je bašta.Tak čauky
Re: TUČEPI
08. 06. 2008 14:45
Nemohla by jste mi poslat na mail fotky hotelu Jadran když ještě fungoval?Jestli máte nějaké nafocené,strašně mě to zajímá.děkuji E.H.
pol
Re: TUČEPI
10. 06. 2008 13:40
Ahoj,
máme domluvenou dovolenou v apartmánovém komplexu More.Zná to tam někdo.
Rád se dozvím nějaké podrobnosti o tomto ubytování.
arlinn
Re: TUČEPI
10. 06. 2008 17:19
More je malá cestovka za hotelem Alga. Centrála je tuším na Slovensku, pobočku má v Tučepech. Mladý majitel má jednoho z rodičů Chorvata. Tudíž předpokládám (mohu se ale mýlit), že se nejedná o apartmánový komlex, ale tak jako vždy dohozené ubytování totuto cestovkou v nějakém apartmánu v Tučepech. Místní se tam znají a často se snaží, mají-li neobsazeno, u této cestovky získat klienta. Stačí vygooglovat název ck more. P.S. Vždycky se musím usmívat, když vidím paní St... , vykutálenou majitelku apartmánů, pokud nemá klienty spěchat s kafíčkem těch cca 50m do tamní pobočky. Snila o Němcích a Rakušanech, pohrdala Čechy a ono ejhle se to zadrhlo......
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 07:09
POL--my máme zamluvenou dovču zrovna taky v app. domě More, odjíždíme 18.7. Tak pokud jedete později nebo dřív tak si můžeme napsat jaké to tam je.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedarovec (11. 06. 2008 10:37).
pol
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 09:19
Ahoj,my odjířdíme 28.6.2008, potom určitě napíši jak to tam vypadalo. Ještě jeden dotaz nevíte někdo jak se dá vyhnout dálniční známce ve Slovinsku.Vracíme se v červenci a to již bude platit.Moc se mi nechce jet přes Maďary.Dík
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 09:51
Určitě najdeš v seznamu diskuzních for DOPRAVA a tam si počteš.
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 10:36
POL--tak to určitě pak napiš jak jste byli spokojeni. Taky se budete stravovat v restauraci Tenis??
pol
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 11:00
Máme to bez stravy
Re: TUČEPI
11. 06. 2008 11:12
Aha, my jsme si právě vzali ten app. s kuch. koutem, ale zaplatili jsme si polopenzi. Když tak se zkuste zeptat jiných kdo se tam bude stravovat jak tam vaří...
Milly
Re: TUČEPI
24. 06. 2008 16:46
My sme boli v Tucepoch (alebo ako sa to sklonuje) na ekologickom kurze zo skoly. Bolo tam fakt krasne ale kedze sme isli pred sezonou, more bolo studene. Bol som v nom asi 3 minuty a uz som to nevydrzal. takze pre mna to bol dost nudny ekologicky - niekomu ta teplota vody neperekazala. V noci sme robili vypravy v skupinach do hotelu Jadran. Az sa tam vyberiete tak si davajte pozor aj na take veci ze na hlavnom schodisku nebolo zabradlie. A ja sa este bojim vysok - no horor :-D zmrzlinu si pytajte po slovensky alebo sa snazte po chorvatsky :-P kamos pytal po nemecky a dali mu mensiu porciu ako tym ktori hovorili po slovensky :-D Spoluziacky dokonca dostavali zmrzlinu zadarmo :-) zazitok bol aj vylet na ostrov Brac. Je to tusim spojene aj s obednom typu: (akesi) ryby, cervene vino - jedzte kolko vladzete. Cestou spat boli velke vlny takze polovici triedy bolo zle, vratane mna:-) Kusok odtial je Makarska - tam to zije viac, ale mne sa pacili Tucepi.
Re: TUČEPI
24. 06. 2008 17:02
Jak píše Arlinn, More je cestovní agentura. Přímo v té budově nějaké apartmány sice mají, řekla bych, že tak 3 -4, ale hlavně zprostředkovávají ubytování.
Stáňa
Re: TUČEPI
25. 06. 2008 08:40
Tučepi jsou fantastické !smiling smiley
Frčíme v pátek 27.6. na 14 dní (mimochodem již počtvrté). Vždy jsme byli velice spokojeni.thumbs up
Re: TUČEPI
07. 07. 2008 11:06
Pol, už jste se vrátili??Napiš jak jste byli spokojeni v Moreyawning smiley
Pol
Re: TUČEPI
15. 07. 2008 07:55
Ahoj,moc Vám o Tučepech nenapíši, neboť jsme nakonec zakotvili v Promajně. Možná se divíte, ano měli jsme to objednané v apartmánovém domě MORE. Po docela dlouhé cestě/nějaké havárie,zácpy/ jsme dorazili do Tučep. Ohlásili jsme se v cestovní kanceláři dle plánu,paní nam řekla, že máme chvíli počkat, poté přijel pán kde jsme měli být ubytováni. Jeli jsme asi 250-300m, dorazili jsme na místo. Parkování zcela strašné a co se týká ubytování vůbec neodpovídalo ceně, kterou za to chtěli. Tak jsme se vrátili do cestovní kanceláře a začala trochu drsná debata s paní, přes kterou jsme to měli objednané /telefonicky/. Po pár docela ostrých slovech jsme se domluvili, že nám může poskytnout nahradní ubytování, ale v Promajně./člověk se musí ozvat a hlavně musí být i někdy drzí a nekompromisní/. Vzali jsme to a vůbec toho nelituji. I když je Promajna menší, vůbec nám tam nic nechybělo a ubytování to bylo luxus.Takže jak tu někdo psal, myslím že apartmánový komplex MORE vůbec neexistuje, ale že si tam dohazují ubytování dle potřeb.Nakonec to vše dopadlo parádně, ubytování super, počasí taky.
Doufám, že nebudete mít takové problémy a vše Vám parádně klapne.Až přijedete,k tak napište jak jste se měli.
Daniel32
Re: TUČEPI
15. 07. 2008 12:17
V nedelu som sa vratil z Tucepi. Nebol som tam prvykrat, ale prvykrat skusim napisat par info spinning smiley sticking its tongue out
Cestu nebudem opisovat. Boli sme tam dve rodiny s malymi detmi. Jedno malo 1,5 roka a druhe 2 roky. kupat sme sa chodievali do casti Kraj (juznejsie od pristavu). Plaze su uzke a dost plne. Bolo to tam dost hlava na hlave. Mne osobne by to neprekazalo pokial by sme neboli s detmi, tak si prenajmem lezadlo (25KN na den) a som v pohode. Deti velmi sediet nechceli a nahanat ich po plazi a davat pozor aby neskakali ludom po uterakoch a lezadlach to by bolo dost na nervy. Preto, pokial idete s detmi, ktore neobsedia, odporucam plaz uplne na juh od pristavu. Musite ist uplne na koniec promenady a prejst zavorou, pokracovat po uz nie vydlazdenej ceste. Od pristavu je to cca 700 m. S detmi nam tato cesta trvala 15 minut. Tam nam to vyhovovalo. Musite ale ratat s obcasnymi nudistami (vsak to aj je alebo by mala byt nudisticka plaz). V tejto casti sme nikdy nemali problem najst dostatok miesta pod borovicami a nemuseli sme velmi davat pozor na deti, ktore sa mali kde vybehat. Auta tam vobec nechodia a je tam jeden bufet, kde sa da napit a nieco zjest. Ked sme tam boli naposledy v auguste, tak sa tam daju natrhat aj figy.
Ako som spominal hlavné plaze su dost preplnene a hlavne (mna to dost vytaca) je vacsina plaze obsadena uterakmi a lezadlami celu noc!!! Minule roky sa mi zdalo, ze obsadzovanie miest nebolo az tak v mode ako v tomto roku.
Ak idete s malymi detmi a nechcete cely den na nich pokrikovat aby nebahali po cudzich uterakoch, jednoznacne odporucam plaz, kde sme chodili aj my. Ak Vam to samozrejme vzdialenost ubytovania umoznuje.
Co sa tyka moznosti nakupov potravin. Pekarni je tam dostatok. Taktiez su tam jedne potraviny Konzum (www.konzum.hr) a jedne Studenac (www.studenac.hr). Taktie je v Makarskej (5km) velky hypermarket Konzum.
Ceny v restauraciach: capovane pivo Karlovacko 12-17KN, Pizza 38-55KN, rizoto s plodmi mora 55KN, cierne rizoto 60KN, Lignje 65-75KN, Cevapcici, pljeskavica 55KN, Zubatac (lepsia ryba) 230 KN/kg... porcia vychadza na 80-110KN, najkvalitnejsie ryby v restauracii stoja okolo 350 KN/kg, Dalmatinska pasticada (vyborne zeleninou spikovane hovadzie na vinovej omacke podavane s makarony) 55KN, Vyprazany rezen 45KN, polievky (slepaciu pre deti som nenasiel, mali vacsinou len hovadziu, paradajkovu, hubovu) 15 KN, myska zeleninoveho salatu 15-17KN. Lepsia vecera pre dvoch plus 1,5 rocne dieta nas vysla na cca 260 KN. Ceny za prilohy (zemiaky, hranolky, ryza...) netreba ratat tak ako u nas, tie uz su v cene zaratane.
Urcite co tam je lepsie a lacnejsie ako napr. v Bratislave je kava. Tu som si niekolko krat denne neodpustil a vyjde na 6-8KN. Prve kaviarne otvaraju uz o 6:00, co mi vzhladom na to, ze syn vstaval o 5:30 vyhovovalo. A aj kava co predavaju na pumpach je lepsia ako u nas v restauraciach.
Ceny v potravinach: mliecne vyrobky su cenovo zrovnatelne a zda sa mi ze o trosku lacnejsie ako u nas. napr 1L 2,8% mlieka do 6 KN, 1L 3,2% mlieka nieco velmi malo nad 6KN. Vyborne su ich syrove natierky, tvarohy, jogurtove mlieka, jogurty. Cestoviny 500g Barilla 10KN. Baleny prsut 160-180 KN/kg. Vyborny ovci Passki syr 190KN/kg. Ten syr je sice dost drahy ale ak mozete stoji za ochutnanie. Mineralky 1,5L cca 6KN, pivo 2L Karlovacko v PET flasi 23KN, v 1L PET flasi cca 13KN.
Pekarne: drahsie ako u nas. Vacsi rozok, zemla, slany syrovy rozok 3KN, vacsi sendvic 8-10KN, šišky 5KN, buchty a kroasanty 8KN. Moj oblubeny burek so syrom (ten som si neodpustil skoro kazdy den) 12KN.
Na promenade zmrzlina 5KN za velmi poctivy kopcek, velka palacinka 10KN, domace vino 20KN liter, rakija 50KN liter, vyborny domaci olivovy olej 60-70KN liter.
Mali sme ubytovanie bez stravy, takze sme sa to snazil 10 dni nejako kombinovat - restauracia, promenada, na apartmane nieco na rychlo uvarene.
Celkovo mame Tucepi radi, aj ked uz najblizsie pojdeme inde, aby sme nechodili vzdy na to iste miesto. Pekna promenada. Ak chcete tichsiu plaz, tak ta tam je tiez, nadherna kombinacia mora a pohoria Biokovo. Kto chce a moze, tak sa dobre naje v dostatocnom mnozstve restauracii, pripadne je tam dostatok moznosti nakupu na pripravu jedla na apartmane.
Pridavam jednu moju oblubenu rychlu na apartmane urobenu veceru: 500g mrazenych uz nakrajanych lignji (25KN), 300g mrazenych morsky plodov (okolo 20KN). Na velkom mnozstve domaceho olivoveho oleja jemne poprazim 6-7 strucikov cesnaku pridame rozmrazene lignje a morske plody, pridam sol, cierne korenie, 5 min porestujem a podlejem bielym vinom, za dalsich cca 10-12 minut by sa mala nenasiaknuta stava a vino odparit. pridam vela nasekanej petrzlenovej vnate a este si to polejem olivovym olejom (ja to mam rad, ked je tam oleja vela). K tomu cerstvy biely chlieb a traja papaci sa z toho najedia.
Tolko moj mozno pre niekoho uzitocny prispevok. Vsetkym prajem stastnu cestu na Jadran smoking smiley Ja momentalne zazivam socialno kulturny sok z navratu do Bratislavy smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.