Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

TUČEPI

Autor Babu 
Re: TUČEPI
01. 03. 2017 19:32
Nevíte někdo, jestli se daj někde v Tučepech koupit ty koblihy, co rozvážela loni bba s tim zelenym autem?
Re: TUČEPI
02. 03. 2017 22:13
Čus, ty koblihy roznáší jen na pláži, ty nemají chybu, zkusili jsme všechny v místních pekárnách, ale žádné se jim nevyrovnají. Už se těšíme na srpen...a na koblihy také.
Re: TUČEPI
04. 03. 2017 08:06
Ty koblihy jsou bezkonkurenční, jen škoda, že se nedaj koupit jinde, jenom na pláži, když je rozváží.
Re: TUČEPI
28. 05. 2017 12:16
Nějaké nové info o hotelu Jadran?
rj
Re: TUČEPI
28. 05. 2017 19:14
Na hotelu Jadran se stále pracuje, k nastěhování ještě není. Pláž pod hotelem je přístupná.
Re: TUČEPI
03. 06. 2017 10:27
Teď jsem četl, že by měl být snad od 1.7. otevřen. Investice dosahuje snad 12 mil €, no, jsem na to zvědavej.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (03. 06. 2017 15:47).
Re: TUČEPI
04. 06. 2017 10:42
Re: TUČEPI
01. 07. 2017 12:04
Tak dneska by se měl otevřít Jadran.
Re: TUČEPI
01. 07. 2017 14:11
Teraz som tam bol pozret.Stalesa tam vo velkom pracuje aj ked su tam ubytovaný hostia.
avatar Re: TUČEPI
02. 07. 2017 19:49
30.6. sme sa ešte na pláži pod Jadranom kúpali, včera 1.7. ráno už bola bránička pod hotelom uzamknutá = prístup na pláž len pre hotelových hostí sad smiley
Re: TUČEPI
03. 07. 2017 15:32
Ahoj,

rád bych se chtěl zeptat, zda to tedy znamená, že teď už není volně přístupné i molo nebo ta branka zamezující přístup na pláž pod hotelem Jadran je až za molem. Ptám se z toho důvodů, že už mnoho let jezdíme na počátku září do Tučep, a to vždy se psem, a k molu pravidelně chodíváme.

Předem děkuji za odpověď - pokud byste měl nějaké fotky, budu jen rád.

Cattani
avatar
mdr
Re: TUČEPI
03. 07. 2017 15:42
Raz som sa pýtal, či mnou objednaný apartmán má súkromnú pláž, na ktorú nikto iný nesmie ísť. Dostal som odpoveď, že podľa chorvátskych zákonov breh mora v šírke tuším 7 metrov nemôže vlastniť súkromná osoba a nikto nesmie zakázať ostatným prístup na pláž. Zdá sa, že tieto zákony neplatia pre každého.
avatar Re: TUČEPI
03. 07. 2017 17:16
To Cattani:
na mólo sa dostať dalo aj keď predpokladám, že s ním majú nejaké plány, lebo na ňom boli poukladané kvádre. A posledný deň boli kvádre obohnané bieločervenou páskou. Pozriem fotky, ak nájdem nejaké dokumentačné, nahrám a pošlem link.
mdr:
neviem, ako to majú legislatívne/obchodne poriešené. Fyzicky sa tam dostať dá, od Tučiep prebrodiť kúsok od mora, z opačnej strany od nudy po skalách. Z príjazdovej cesty cez lesík nie, tam je tiež plot.
Re: TUČEPI
03. 07. 2017 18:07
Už minulý rok se objevily zprávy, že má Andabak koncesi na pláž pod hotelem Jadran. Nejsem si jistý, zda je vůbec někde v Chorvatsku podobná, dříve volně přístupná pláž, kterou by někdo uzavřel pro soukromé účely. Minulý měsíc mi místní lidé řekli, že to Andabakovi o 1 hlas neprošlo. Pláž je tedy bohužel dle všeho od 1.7.2017 uzavřená. Místo uzávěru je určitě to nejužší, které tam je. Byla tam už udělaná příprava a tam asi branku nainstalovali. Tudíž pokud Andabak koncesi na pláž má, není co řešit. Pokud ji nemá a pokud platí těch 7 metrů, tak ta branka je prostě od moře dál a oni klasicky jen využili situaci s tím, že kdo chce se na pláž dostane krkolomně a to není Andabakova starost. Čas ukáže jak to je. Každopádně další vydávání koncesí na pláže v Chorvatsku,které může případně následovat, hodně ovlivní nás každoroční dovolenkáře. Umím si představit, že to může ve finále vypadat tak, že až na pár nehezkých koutů nebude časem v Chorvatsku bezplatná pláž. Pak nastane úprk turistů jinam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil arlin (03. 07. 2017 18:09).
avatar Re: TUČEPI
26. 09. 2017 14:01
A pláž před Tue Blue Jadranem je "obehnána" plotem se vstupní brankou na chodníku kolem moře. Vstup na magnetickou kartu s nápisem "jen pro hotelové hosty.
Minulý týden byla otevřená s možností "tajného" vstupu na pláž a přilehlými schody i na terasy s bazény. Terasy pouze na "kochačku". Celkem přepych.Moc jsem se tam nepromenádoval, abych nebyl "vyveden". Nikdo tam ale "nehlídal, snad kamery.
U moře lehátka, tak se tam dalo i poležet, bodygardi nikde. Ovšem barva lehátek (hnusně šedá) se nám vůbec nelíbila a na pláži neměli shrabané jehličí.
To u hotelu Bluesun Neptun lehátka bílá, krasně sladěná s modrým bazénem a zelenými borovicemi. Úplně jiné kafe na pohled. A tento hotel je pro nás jednička. Samozřejmě i z jiných důvodů.
Re: TUČEPI
28. 09. 2017 00:45
má někdo důvěryhodné info (tedy nikoli dojmy), jestli se nějak změnila legislativa? Taky potvrzuju, že jsem několik let zpátky dostal informaci "všechny pláže jsou veřejné" (a od té doby to praktikuju a dosud nikde v tom nebyl problém)
Re: TUČEPI
31. 08. 2019 21:01
Letos mi Tučepi hodně připomínají Varšavu,ale i tam je víc zahraničních,než tady nepoláku. Minulý týden se tady snad dalo i platit zlatými. Vždy jezdíme na přelomu srpna a září , ale toto jsme ještě nezažili. Nic proti nim nemám,jen té výchově mladých by mohli dát přednost před nasáváním. Tento týden Varšava odjela a přijeli jen asi Katovice, takže vše jako každý rok,klid.
avatar Re: TUČEPI
29. 06. 2022 13:57
Ahoj,
rád bych se poptal znalce místních poměrů v Tučepi - kde se v Tučepi dá zaparkovat auto k večeru na asi 2 až 3 hodiny? Na Google mapách jsem žádné oficiální parkoviště neviděl. Ale vím že na mnoha místech vznikají v sezóně neoficiální placená parkoviště.
avatar Re: TUČEPI
29. 06. 2022 14:36
Oficiální parkoviště nejspíš tady: [www.google.cz]
Je to v centru vedle přístaviště.
Neoficiální nevím, parkujeme u hotelu.....
Neoficiální by snad mohlo být i tady, ale nikdy jsem tam parkovat osobní auto neviděl. Myslím, že je to značené pro autobusy.
[www.google.cz]
Re: TUČEPI
29. 06. 2022 20:21
No tak tam nezaparkuje ani náhodou.
Musel by mít veliké štěstí.
Já za 20 let ani ťuk.
smileys with beerthumbs up
avatar Re: TUČEPI
30. 06. 2022 08:02
Já nepsal, že tam "zaparkuje", myslím tím parkoviště u přístavu.
Jen jsem dal vědět, že tam oficiální parkoviště existuje.
No a ta silnice (příjezd k hotelu Neptun, Jadran) bývá prázdná, víc jak 3 autobusy jsem tam neviděl parkovat. Ale jestli se tam osobák dá postavit (to dá) a parkovat, to opravdu nevím. I když policajta jsem v Tučepech taky neviděl.
Jinak vloni nad hotelem "Jadran" bylo nové parkoviště pro hotelové hosty. Bylo poloprázdné. Bez závory. Ovšem trochu z ruky pro pouze "prohlídku" Tučep.
Re: TUČEPI
30. 06. 2022 11:06
Není to tak daleko od hotelu Jadran do centra, krásná procházka po promenádě až k přístavu. Ten parking se tam dá najít. Lepší než přeplácaný přístav, souhlas.
avatar Re: TUČEPI
30. 06. 2022 13:44
Chlapi, díky za radu.
avatar Re: TUČEPI
26. 11. 2023 09:55
Ahojte,neviete prosím,či sa dá dostať z Tučepi do Makarskej bicyklom/peši mimo hlavnej cesty?eye rolling smiley
Re: TUČEPI
26. 11. 2023 10:22
Re: TUČEPI
26. 11. 2023 10:36
Dada

JirkaD, ale Dada sa pýtal na cestu mimo hlavnej cesty.smoking smiley

Tak asi takto by to išlo. Sú tam aj kopčeky, prevýšenie je 74 metrov. Klikni na značku Výškový profil.
[sk.mapy.cz]
Cesta je šotolinová a idú z nej odbočky k malým FKK plážičkám a asi v strede na FKK Nugal.
Bol som z oboch strán pešibusom na Nugal pláž aj od Makarskej aj od Tučepi.
Ale to je už véééľa rokov, tak môže byť aj nejaká zmena v kvalite cesty.

smileys with beer
Re: TUČEPI
26. 11. 2023 10:55
Dada pozri ako vyzerá cesta eye popping smileyeye popping smiley

[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]
[www.google.com]

smoking smiley

Dobrú chuť k nedelnému obedu drinking smiley
avatar Re: TUČEPI
26. 11. 2023 14:30
DADA

Určitě dá, každý rok si dělám procházku z Promajny do Tučep přes Makarskou, a z Makarské do Tučep vede chodníček/stezka.
Re: TUČEPI
26. 11. 2023 18:11
victorinox

... tak to máš ešte mladé nohy thumbs upyawning smiley
2h 45min /12km krát dva = 5h 30min /24km
Ja som dal naposledy 19.6. trasu Lysá Poľana(SK) - Morskie Oko(PL) a späť, spolu podľa hodiniek 24.620 krokov /19,883km angry smileyangry smiley
A mal som dosť!! [www.google.com]
Z Lysej na hotel nás naspäť viezol poľský taxík. Šofér z Hurghady Egypt, ženu má Slovenku a žijú v Zakopanom grinning smileygrinning smiley
Potom wellnes, sauna, večera, no a bolo nám ešte málo km, tak sme išli okoštovať čapáka do dedinskej krčmy,1,4km x dva.
Dokopy 22,7 kmsmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

To som ale odbočil od témy.
K moru chodím hlavne plávať, peši len na malé poznávacie pivárske okruhy, na večerné korzo a sem tam do marketu.

V Tučepi som kedysi vybehol na Gornje Tučepi, alebo okolo pláží do Podgory, alebo opačným smerom na Nugal.
Na Makarskej zase bývalo korzo aj dvoj hodinové. Veľa uličiek, chodníkov, k soche Svätého Petra alebo na opačnú stranu
na Osejavské chodníky po pobrežných útesoch.
Ale boli to len sporadické kratšie trasy do 5 až 10km celkom, len také lážo-plážo motanie.
Som zvedavý, ako to bude budúci rok, po tej mojej nešťastnej achilovke.
Tá je už celkom fajn zahojená, momentálne chodím na rehabky.
Ale z toho krivkania ma rozbolelo koleno jak sviňathumbs up smileythumbs up smiley

smileys with beer
avatar Re: TUČEPI
26. 11. 2023 20:41
vlado tt

patří to spíše do vlákna kolik je vám let, ale nohy mám mladé (staré) téměř 53 let smoking smiley
A ta trasa Promajna - Tučepi - Promajna vychází dálkově téměř identicky jako tvá trasa ze dne 19.6. to jest podle hodinek 19,850 kilometru.
Já si rád zaplavu nebo zapaddleboarduji brzy ráno, kdy ještě nejsou u vody lidi, nebo později navečer. Baví mě hodně chodit, tak téměř každý den někam vyrážím po svých.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.