Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?

Autor Saša 
Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
30. 11. 2007 09:24
Zkuste napsat konkrétní místo, kam už v Chorvatsku nikdy nepojedete a proč. Teď, když už vám vychladla hlava z ročilení, a můžete se na své zkušenosti z dovolené podívat z odstupu. Pro ostatní to může být dobré poučení. Pro mě je místem, kam už nikdy nechci, Supetar na Brači - plno přeplněných hotelů, mělké kalné moře, špatný vstup do vody.
Romi
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
30. 11. 2007 15:39
Pro mě je to Povljana na Pagu.Písčité pláže špinavé,kamenité(podle nich oblázkové) strašně ostré.Navíc všude mělká voda a špinavá(to co tam plavalo,neplave ani u nás na rybníku).Bez auta se není první den na co dívat a ještě k tomu pitná voda slaná.
stamu
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
15. 12. 2007 20:57
Projel jsem poměrně dost přímořských zemí v Evropě, v Chorvatsku jsem byl
2x. Asi to je málo, ale rozhodně mě nenadchlo. No někdo holky, někdo vdolky ale pokud máš rád také dlouhé písčité pláže, super vlny a dobré ceny, zkus také Bulharsko. S CK Alexandria 12 dní letecky pořídíš za stejné peníze jako HR na týden bez dopravy, navíc si tam můžeš dávat kdekoliv cokoliv. Má dítě chuť na 10
zmrzlin, grlilovaných kuřat, oběd v kterékoliv restauraci, nět problema, máš na to. Chceš si dát pivo, 10 piv, máš na to atd. A tak když se se pohledem do katalogu ujistil, že polopenze v HR na týden pro 1 dospělého stojí téměř stejně jako v BG pro pětičlenou rodinu chápu, proč se tam jezdí s vlastními zdroji potravin.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
15. 12. 2007 21:40
No... Bulharsko je levné, to jo... Ale ten výpočet, že 12 dní letecky vyjde stejně jako týden v Chorvatsku bez dopravy... ten je tedy HODNĚ mimo!
stamu
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 08:17
Ivko, zase tolik na tom nezáleží, ale čtu Vám z katalogu CK Alexandria 2008:
hotel Nadja, Primorsko, se snídaní, letecky na 12 dní 9 990,- a 1 dítě zdarma. Večeře lze dokoupit v nedaleké restauraci Alexandria nebo se tam opravdu najíte za stejné peníze nebo i levněji než u nás. Byl jsem tam již 5x hlavně kvůli tomu, že se cítite jak člověk, nemusíte se nijak omezovat a dětem můžete opravdu dopřát dostatek všeho, včetně mnoha atrakcí. Katalog Vám zašlou zdarma, podívejte se a uvidíte, na kolik to je mimo. A všechny penziony na velmi dobré úrovni jsou ještě levnější. A odlety z Pardubic naprosto super, auto zdarma ap.
Já z důvodu změny jsem uvažoval letos o HR a mám před sebou katalog Vítkovice tour. V podstatě žádný hotel se snídaní nebo polopenzí nejde pod 10 500,- bez dopravy a na týden. Samozřejmě, lze zvolit ubytování v soukromí, ale to znamená
vařit pro 3 děti, uklízet atd., atd. A tak určitě když pojedu a zajdu s dětmi někam na oběd budu vzpomínat na celé grilované kuře za 60 Kč, pivo za 8 - 15 Kč v BG. Ale změna je život.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 08:57
Nemám katalog CK Alexandria 2008, ale v katalogu 2007 čtu něco jiného: Hotel Nadja Primorsko, odlet z Pardubic v termínech od 20.6 do 19.9., počet nocí 10/11, cena dospělý pevné lůžko 11 990,- až 13 990,-Kč (dle termínu), se snídaní, v ceně není zahrnuto letištní a bezpečnostní taxy 1490,- Kč,+ palivový přílpatek 790,-, ten byl letos na jaře, teď je tuším přes 1000,-, takže cena jaksi narůstá...
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 11:44
Nojo, ale tahle super cena je v KVĚTNU! V tu dobu se Chorvatsko taky pořídí za pusu... O prázdninách je těch 12 dní za 13.990,-. Jen se snídaní, takže i ta levná kuřata jsou peníze navíc k této ceně.
V Bulharsku jsem byla na akci s aerobikem, tj. platila jsem jen sama za sebe - a to se dalo považovat za cenově rozumnou dovolenou. Pro rodinu, kterou do Chorvatska vyvezu jedním autem, už to ta letecká doprava dost nehorázně prodražuje. Máte asi pravdu, že kdybych v Chorvatsku kupovala denně deset zmrzlin dětem a deset piv sobě, že bychom asi cenu té letenky tam prožrali, to jo... Ale co bych z takové dovolené, strávené jak vepř na krmníku, měla?
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 13:59
Tady je forum Chorvatska a není třeba nám tady číst z katalogu Bulharska.
Je pravda, že je u Bulharů levněji, ale co se týče přírody a moře, nemůže být srovnáváno s Chorvatskem.
Na dovču se jedu hlavně koupat, něco projet a vidět. Né sednout do putiky a ládovat se kuřetem a lejt do sebe pivo.
Zmrzku si kupujeme každý den, pivo si také dám, máme rádi chorvatskou pizzu, na dovolený si zkrátka dáme na co je chuť a je jedno kolik to stojí, protože člověk na to šetří celý rok, aby si pak mohl těch 10 dní užívat.
Takže ikdyž je tady dovča dražší, pořád u nás vyhrává Chorvatsko.thumbs up smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 15:30
Když chcete řešit ceny, tak mne už několik let vychází Chorvatsko tak na 20 000 za dva dospělé a jedno dítě na týden. Je to sakumprdum sečtené všechno. Na jídlo chodíme do restaurace, ubytování hledám zásadně přímo u pláže..., tedy nijak extrémně nešetříme.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 16:08
06.07.2008 - 20.07.2008 15 dní / 14 nocí Praha 14990,- Kč
Tak tohle je z katalogu Alexandrie. Já bych se taky po letech rád podíval do Bulharska ukázat dceři prostorné písečné pláže, ale Chorvatsko mi zatím pro 4 lidi vyjde levněji. A navíc je tam co vidět.
Mě ubytování pro 4 lidi na 14 dní vyjde na 18 550,- Kč+ cesta. Ne, kdepak Chorvatsko je zatím stále výhodnější pro rodiny s dětmi a proto tam lidé jezdí a budou jezdit. Dražšší jídlo vyrovná levnější cesta. No a proto se rád do Chorvatska vracím, v létě již po 5. A Bulharsko si nechám až na důchod, až nebudu moci chodit po horách, řídit auto, potápět se, prostě se jen "kydnu" na teplý písek a budu si prohřívat revma.yawning smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
16. 12. 2007 19:16
Loni jsme byli na Hvaru 14 dní + 2 dny Plitvice, celý ostrov jsme projeli, chodili každý den na oběd nebo večeři, nějaké pivo, několik nanuků a zmrzlin denně. Vyšlo nás to dohromady na 41 000 kč.
Letos 10 dní Pisak a projeto od Trogiru až po Podgoru vše. Jeden den na KRKA.
Vyšlo nás to na 32 000 kč.
Takže to odpovídá jak píše Atnarfus těch 20 000 na týden pro 3 lidi.
Jezdíme ale na 14 dní a déle, letos jsme to v září museli zkrátit, protože počasí bylo na pr...
Jinak hezké svátky všem.smileys with beer
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
17. 12. 2007 12:03
A v příštím roce budeme i my Češi závidět Chorvatům to teplo a jídlo a u moře vzpomínat jak jsme i my měli letos vše levné.Nastává doba převratu.Všude dobře doma nejhůře.Už jsme u písmenka "Z",zdražili vše.Tak hurá k moři,ne na týden,ale aspoň na dva měsíce.Bulharsko mne zatím nebere,HR je blíž a je to podle mne ta nejkrásnější země kde lze v pohodě za pár hodin "přibližovadlem" dojed.thumbs up smiley Přeji všem příznivcům Chorvatska ať našetří na tu vytouženou dovolenou 2008.Ubereme ježíškovi a přidáme na léto thumbs up

MirekŠi
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
17. 12. 2007 12:35
Dovolená v Chorvatsku bude,i kdybych měl ježíška zrušit úplně. Ale tak hrozné to snad až nebude.hot smiley
Mirus
Světlana
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
19. 12. 2007 11:17
Do Chorvatska jezdím, protože ho miluju. Přírodu, voňavý vzduch, jejich památky a vůbec neřeším jestli je nebo není u nich draho. Prostě každý měsíc odložím nějakou částku do obálky a než jedu na dovču, mám našetřeno. Dětem dopřávám jak zmrzliny, tak večeře v restauraci. Nedovedu si představit, že bych si odpustila každovečerní posezení u kapučína/vína v malé hospůdce u pláže. Nemám na výplatu ani průměrný plat ČR, přesto do Chorvatska jezdíme každý rok, každý rok si dcery přivezou i něco s čím se můžou pochlubit mezi kamarádkami, ať je to kabelka nebo hračka pro tu menší. Kdybych měla všechno přepočítávat na peníze, tak by mě asi brzy přestal život bavit. Je to o zážitcích a já ze vzpomínek žiju celý další rok a vůbec neřeším jestli našetřím na 17denní dovolenou nebo jenom 8denní. Prostě jedem a užíváme si každý den i tu cestu přes Maďarsko, kdy sledujeme, jak se zvolna mění ráz krajiny.
Fousáč
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
19. 12. 2007 19:27
Souhlasím se Světlanou , pokud človíček chce tak vždycky něco málo uškudlí a na tu dovču k velký vodě se nějak dostane , jsou cestovky kde i s dopravou pro dvě osoby je cena od 5 000 do 10 000 kč a když vezmeme že rok má 12 měsíců tak se to dá ustát.
A teď když je taková blbá vlezlá zima a človíček se podívá do počítače na letošní fotečky tak je hnedka tepleji na duši i na těle.
Hezké prožití Vánočních a Novoročních svátků
příznivcům Chorvatska a Jadranu přeje Fousáč
Píšeš mi úplně z duše, manželka se mi už týden směje, že si večer místo přiblblých seriálů pouštím video z dovolené, ale já v téhle zimě prostě jinak nemůžu, aspoň takhle se vnitřně zahřeju.
Miluju chorvatsko, a i když jsem už projel kus světa, posledních několik let jezdíme jen do chorvatska, nádherné moře, krásná příroda, příjemní lidé, a ta cena je myslím akorát, jezdíme vždy posledních 14 dní v červnu a posledních 14 dní v srpnu, není takový nával, a cenově se to dá snést, ubytování okolo 15t. na 14 dní v 4 lůžkovém AP, 5 t. za dopravu a 5t. na jídlo, takže celkem 25t., a za to jinde dovču na 14dní pro 4 osoby neseženu.
A není místo v chorvatsku, které by se mi nelíbilo, vždy jsem byl spokojen, ale poslední dobou se stále častěji vracíme do okolí Omiše.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 10:08
Velmi zajímavá cena pro 4 lidi na 14 dní - 25000 kč!!!eye popping smiley
Cena za ubytování by souhlasila, ale 5000 kč za dopravu k Omiši a zpět ?
A to jídlo pro všechny také za 5 000 ?
Ostatním i mě vychází týden na 20 000, a to jsme jen tři.
Nerozhazujeme zbytečně, ale nevejdeme se do této ceny ani náhodou.eye rolling smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 10:38
No, pokud by se to bralo jako "vícenáklady" na dovolenou, tj. k tomu, co by člověk doma projedl tak jako tak... tak by to vyjít i mohlo... :-)
Celkem souhlas,protože pokud beru loňský rok tak to vyšlo asi tak
ubytování na 10 nocí.... 13.000,-/ 3 osoby/
doprava + mýtné............6.500
jídlo+ kapesné.............6.000
Celkem tedy 25.500,-

A to nechodíme do restaurace každý den.Nevím jak kde,ale večeře pro 3,včetně pití vyjde cca 180 KN,takže za 1O dnů 7.200,-,pouze večeře,takže smekám kdo utratí za jídlo tak málo.thumbs up.



jared napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Velmi zajímavá cena pro 4 lidi na 14 dní - 25000
> kč!!!eye popping smiley
> Cena za ubytování by souhlasila, ale 5000 kč za
> dopravu k Omiši a zpět ?
> A to jídlo pro všechny také za 5 000 ?
> Ostatním i mě vychází týden na 20 000, a to jsme
> jen tři.
> Nerozhazujeme zbytečně, ale nevejdeme se do této
> ceny ani náhodou.eye rolling smiley
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 16:36
Nás vyšla dovolená na osobu,jezdíme ve dvou v roce :
- 2001 v kempu Dole ve vlastním stanu s vlastním jídlem a dopravou na 3070 Kč na osobu
- 2002 v kempu opět ve vlastním stanu a s vlastním jídlem a dopravou na 4670 kč na osobu
- 2003 opět v kempu na 4270,- na osobu
- 2004 v zařízené chatce v kempu Galeb 6445 kč na osobu s vlastním jídlem
- 2005 v apartmánu v Igrane s vlastním jídlem 6687 Kč na osobu
- 2006 v zařízeném stanu na Premantuře 6140 Kč na osobu
- 2007 v Gradacu v depandanci Laguna s polopenzí a 2 noci pod stanem n a 9660 Kč na osobu.
Jsou v tom započítané veškeré výdaje na dovolenou, tedy i cesta , bez vlastní stravy, kterou jsme vezli s sebou...samozřejmě i v Chorvatsku se prováděly nákupy...zelenina, zmrzlina, chleba, jogurty, ryby,aj. Byly i výlety Kornati, Brač, Split, Trogir, Krka, Šibenik, Primošten, Biograd na moru aj.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 17:19
obdivuji lidi, co mají spočítáno co je stála dovolená, dokonce s přesností na 5 Kč, a to několik let dozadu. Chtělo by to na řadu ještě „hodit“ obalovou křivku a mohou se s dosti velkou určitostí plánovat výdaje i na další období. thumbs up smiley
To já nevím, co mě stála ta poslední, dokonce si nepamatuji, co mě stálo ubytování, natož abych měl přehled i o dalších výdajích. Většinou mě jde o to, abych byl spokojený v dobrém prostředí obklopený příjemnými lidmi. A to se mě pravidelně daří. tongue sticking out smiley
Slunce v duši
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 18:38
My jezdime 4 člena rodina, děti sou pravda ještě male ale zhruba tedy vim, kolik dame za dovolenou. Nijak se neomezujeme, ale ani nehýříme, nakupujeme na mistě v rozumnem množstvi a samo z domova taky něco na jídlo vozíme. Vždy se pohybujem někde okolo 15000 za dovolenou.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
23. 12. 2007 18:50
Já to mám do Podgory skoro rovných 1000km
6,5 litru na 100km za 32Kč je 4160Kč
rakouská známka 230
poplatky v chorvatsku 1400

Po dálnici to tedy vyjde na 5800, po staré o tisícovku méně.
steeve
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
25. 12. 2007 21:53
jared napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Velmi zajímavá cena pro 4 lidi na 14 dní - 25000
> kč!!!eye popping smiley
> Cena za ubytování by souhlasila, ale 5000 kč za
> dopravu k Omiši a zpět ?
> A to jídlo pro všechny také za 5 000 ?
> Ostatním i mě vychází týden na 20 000, a to jsme
> jen tři.
> Nerozhazujeme zbytečně, ale nevejdeme se do této
> ceny ani náhodou.eye rolling smiley


A co ti na tom nevychází, do Omiše 1100 km, spotřeba 5L nafty po loni cca 28 - to je 3080,-, a 2x 170 kun mýtné , to je 1300, a dál. známka rakouska za 250,- tak je to celkem necelých 5000,-
A to jídlo, vzhledem k tomu, že máme malé děti, pro které máme většinu jídel předpřipravených z domova takže vaříme z vlastních zásob a na místě dokupujeme maximálně pečivo , ovoce a ryby, tak 5000,- je akorát, kolik asi tak projíš doma měsíčně??? My do restaurací nechodíme, přepálené hranolky a pizzu si můžu dát i doma.
Takže paltí co jsem napsal předtím 15000 ubytování, 5000 cesta 5000 jídlo. Ale dráž byćh to zvládnul také, ale není důvod utrácet, k moři jedu kvůli moři, a ne sedět v restauraci.
Ladax
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
26. 12. 2007 15:39
Ty výpočty opravdu nemám rád , a stejně jim nevěřím, protože pokaždé to je jinak a ty přípravy před tou dovolenou taky něco stojí. Příprava auta, doplnění věcí na dovču-osobních, nákupy jídla a přeprava tam , těch 5l nafty bych chtěl vidět s plně naloženým vozidlem a td. Stojí to podstatně více, ahoj
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
26. 12. 2007 19:59
Já múžu souhlasit asi asi tak jen stěmi 5L nafty. Měl jsem taky stejnou spotřebu 5,2 L na 100 km.
V létě to už ale bude o něco více , pojedu na benzíngrinning smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 12. 2007 09:54
Tak já mám trošku větší spotřebu Steeve - 8L benzinu na 100 km, rakouské známky musím mít dvě, když jezdím na 14 dnů a co se týče chozeního do restaurací, tak skoro každý den jsme si zašli, protože je škoda neochutnat jejich kuchyni.
A není to žádná přepálená pizza a hranolky jak píšeš, naopak tak dobrou pizzu tady u nás nedostaneš.A pokud nikam nechodíte, tak tedy nevíš jak chutná.
A v té restauraci nesedíme celý den!!!!!!!
Jen po omišské a makarské riviéře jsme letos najeli přes 500 km po výletech a to také něco stojí.
Chci Ti jen říct, že my se do té Tvojí ceny nevejdeme, protože hodně jezdíme, tu a tam si něco dáme, atd....
Když budu ležet od rána do večera na pláži a jíst jen jídlo z domova, tak snad možná. Ale to pro mě není dovolená dle mých představ. Rádi jezdíme po výletech a poznáváme krásy této země.
Letos třeba od Trogiru až po Podgoru a Tučepy.thumbs up smiley
steeve
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 12. 2007 11:01
No vidíš, a my nikam na výlety nejezdíme, ono se ani s dvěma mrňatama v kočárku moc šlapat nedá, a ležíme u té vody, nebo spíše děti máčíme ve vodě, kvůli ekzémům, ono mořská voda je jidéné co na ně zabírá, a kvůli dietě máme jídlo vklastní, ono totiž bezlepkovou pizzu ti nikde neudělají.
Ale věřím, že se někdo dostane na dvojnásobnou cenu než já, ale mě těch 25t. stačí, pro mě je dovolená flákání u vody, přes rok se naběhám dost.

A pro Ladax- nejezdím s plně naloženým vozidlem, moje váha 70kg, manželka 58, dvě děti 10a20kg, a cca 120 kg náklad tak nejsem ani na polovině užitečné hmotnosti vozidla, to doma při rozvážce zboží jezdím více naložený a doma jezdím kolem 4,8 spotřeba, na dovolené kvůli vyšší rychlosti po dálnici ta spotřebe stoupne k 5l nafty( 1,6 HDI), a jinak viděl jsem kolegu s octávkou 1,6 benzín jet do chorvatska a zpátky za 5,8 l, takže záleží jak kdo jezdí- a je to fakt,nejdřív jsem tomu nechtěl věřit, ale všechno šlo přes účetnictví a služební kartu na benzín .
A to doplnění věcí, ať jedu či nejedu na dovolenou k moři, nebo zůstanu u toho našeho rybníka, tak si před létem koupím nové plavky, kraťasy, tričko,žabky, a pod, tak to nemůžeš započítávat do nákladů na dovolenou, to bych tam mohl počítat i výměnu oleje, kterou bych musel udělat i kdyby auto celý rok stálo v garáži.
Ale dost už počítání, chorvatsko miluju, a i kdyby to bylo dráže, tak tam pojedu znova.,yawning smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 12. 2007 12:40
ja tomu veřím:-)
já jel za 6,5l tam a zpět za 7l(zácpy)
normální jízda žádné courání, dálnice 130-140km/h
plný kufr,box a 5 lidí v autě z toho dvě děti

doma jezdím za 5,5l mám 2.0HDI

kdo má octavu HDI,tak se bez problémů s průměrem dostane i pod 5l
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 12. 2007 14:52
Ahoj steeve,chytám se každé zmínky o bezlepkové dietě.Máme stejný problém a již dlouho se snažím zjistit jak se v Chorvatsku zeptat jestli potravina neobsahuje lepek.Nikde nemůžu najít překlad, možná používají gluten ale ani to jsem nikde nenašla.Tak jestli máš nějaké poznatky co se této diety v Chorv.týka tak prosím písni.Alena
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 46
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.