Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?

Autor Saša 
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
19. 12. 2009 16:42
Já už nikdy nepojedu Gradac , hlavně penzion Velimir. Nikdy by mě nenapadlo, že v HR může být ubytování bez kuchyně ! CK Bonton a Velimir mě z tohoto omylu vyvedly. Do pokoje cca 4x4m , kde se sotva vešly 2 postele, 2 přistýlky a skříň bez polic nás nacpali čtyři. Nebylo se kam vybalit , sotva jsme se okolo sebe vymotali. Tzv. balkon 1x1,2 m cca , kde byl malý stoleček a 3 plastové židle - 4 člen rodiny měl holt smůlu angry smiley . Kuchyň nikde , lednice na chodbě pro 4 pokoje ... no supr. Ale nejen ubytování bylo katastrofa. Jak na potvoru manželka chtěla jet na 14 dní - přelom 7/8 2008 a po celou dobu byl na pláži zápach , jak kdyby hned vedle nás někdo vypouštěl žumpu moody smiley . Navíc druhý týden se na moři objevil 3-5 m pruh jakýchsi bílých bublinek spolu s trávou a jiným svinstvem, který se postupně přibližoval ke břehu. Předposlední den se to dostalo až ke břehu , kdy odpoledne se do toho svinstva odvážil vlézt opravdu málokdo. Zřejmě díky tomu se moje děti osypali a nejen moje , ale spousta jiných dětí , prodělala jakousi virózu , bo co to bylo, kdy jeden den zvraceli jak o závod angry smiley . Navíc když jsem si přečetl na nástěnce , že turnus týden před námi bude odjíždět se slavným Bontonem ve 24:00 hodin z Gradacu , .. tak sem myslel, že mě omyjou . Po této zkušenosti jsem koupil novější auto a budu raději jezdit sám hot smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 12. 2009 17:26
Tu špinavou vodu mužu potvrdit...
Byl jsem s přítelkyní v Gradacu 20.6.2009 - 4.7.2009 - první týden celkem pohoda občas tráva, ale čím více se blížila sezóna a přibývalo lidí, tak voda byla čím dál tím větší humus. Začalo to mastnými fleky na hladině, pak bílé bubliny, nakonec tam palavali... jak to napsat...takové husté šedohnědé s*ačky. Táhlo se to od Gradacu po Brist...
Po celou dobu byla voda taková přikalená... (byl jsem i minulý rok a byla průzračná)
Bylo to ale spíš v té pulce Gradacu směr na Split jakože pod Labenicou a proudilo to směr Brist... asi hůř pořešená kanalizace thumbs down Na druhé straně to bylo ok (ta pláž u tobogánu na konci promedády-směr DU)

Každopádně příští dovolenka v HR bude určitě na ostrově...(zatím vede Korčula grinning smiley)
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
24. 12. 2009 20:10
Také tu špínu v Gradači mohu potvrdit, bylo to v červnu 2006, tráva, i hygienické potřeby a puch, ale na štěstí jen jeden den, jak se to objevilo, tak to zmizelo, ale od té doby Gradač, toť velký ?
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
10. 01. 2010 11:33
Doufám, že nevadí, že jsme nebyli v Gradacu (Gradaci?) :-) , spíš bych chtěla něco napsat k výběru apartmánu. Já chápu, že člověk asi nemá čas trávit výběrem místa dovolené dny a týdny, ale hodiny tomu obětuji. Když jsme měli jet poprvé do Bolu na Brač, tak jsem oparvdu strávila hodně času tím, že jsem si nastudovala satelitní mapu, turistickou mapu, našla jsem si všechny pláže a až potom jsem hledala ubytování. Vytipovala jsem si část městečka, ve kterém jsem chtěla bydlet a všechny apartmány, které se v této části nacházeli. Vylučovací metodou mi zbyly asi tři apartmánové domy, které jsem si našla v nabídce různých agentur. A do jednoho z nich jsme jeli. Příští rok jsem postup s výběrem apartmánu zopakovala (jelo nás víc, takže hledání jiného domu), přespříští opět (náš apartmánový dům měl již plno). Měla jsem x podrobných fotek, věděla jsem, jak je cca velká ložnice, obývák, kuchyně, zda je v kuchyni myčka, jak je velká lednice a kam je orientovaná terasa, v jakém budeme patře, zda je v apartmánu klima a v jakých je místnostech, jak vypadá koupelna. Jestli není apartmánový dům vedle staveniště a jak daleko je do města. Z korespondence s majiteli vyplynulo tak nějak i to, jakou náturu majitelé budou asi mít. Pak nezbylo než doufat, že budeme mít kliku i na sousedy (nikdy žádná negativní zkušenost) a na počasí (neovlivnitelné). Je pravda, že trochu připlácíme - v plné sezoně pro dvě osoby 60 euro, v mimosezoně pro tři osoby tak 50 euro, ale Bol je dost drahé město. V každém případě se snažíme vyhýbat horším, malým apartmánům bez balkonu, bez klimatizace atd.

Manžel má známého, který se nechal zlanařit jinou rodinou k dovolené v Chorvatsku. Přijeli zpět tak nas*aní z kvality ubytování, že už tam nikdy nepáchnou. Nedivím se - o ubytování si nic nezjistili, prostě té jiné rodině věřili, jak to bylo skvělé. Já bych do takového rizika nešla a i když bych jela přes cestovku, snažila bych se zjistit co nejvíc informací o ubytování. Jistě, člověk se může v něčem seknout, ale hodně věcí se dá ovlivnit.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
10. 01. 2010 13:25
A kde už nikdy nepojedu je Primošten ubytování luxusní Vila Koša ale vedle hned menší přístav a parkoviště ve vodě hromada ježků jinak městečko ušlo ale tak jedině na výlet se kouknout a.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
29. 06. 2010 10:59
Istrie, město Rabac- miliarda lidí, ráno jsme vstávali v pět aby jsme si mohli dát na pláž lehátka, jinak jsme měli smůlu, bydlení na urovni paneláku na Jížním městě- hotel vedle hotelu, dům vedle domu. Pláž byla z kopce kam by mladší nebo naopak starší člověk měl problém se vyšťárat- prostě hrozný a už nikdy víc! Je to už X let, nevím, možná i deset let co jsme tam byli, možná se něco změnilo ale za mne- hrozná dovolená.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
01. 07. 2010 16:08
Souhlasím s posledním i předposledním přispěvatelem, koupání a hlavně pláž je v Rabacu tragické. Jedině snad to okolí je hezké, ale jinak hlava ne hlavě, pomalu si není kam lehnout, žádné soukromí. Pláž je malá, na to množství lidí tam. Samé skály. Kamínky, oblázky, písek... skoro nic. Dále se mi nelíbilo v Medulinu, kde jsem se byl také podívat. Ano, je tam písek, ale zase kvanta lidí, a voda ta průzračná taky nebyla, rozvířené bahno, kačák jako v Hošticích. Další tragické středisko je vše kolem Makarské. Kvanta lidí, žádné soukromí, naprostá masová záležitost. Prostě tragédie. Když se o tom pořád někde píše, tak to chce každý vidět, a pak to takhle dopadne, že si není pomalu kde v klidu lehnout.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
01. 07. 2010 18:02
ne že bys neměl pravdu s těma lidma, ale kde teda potom ???
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
01. 07. 2010 21:48
Je třeba hledat, ale najde se. Dříve to byla třeba pláž v hotelovém komplexu Borik v Zadaru, ale to už je 10 let dozadu. Teď celý komplex asi 4 hotelů koupila nějaká německá společnost, a ceny už pro našince 20k na hlavu za týden, sice all inclusive, trochu dost. Hotelové pláže jsou pro hosty zdarma, pro ostatní zpoplatněné, proto tam není tolik lidí. Teď jsme poslední 3 roky byli v Trogiru v Hotelu Medena, taky hotelová pláž, a naprosto v klidu. V hlavní sezoně, na pláži klid, nemusel jsem ležet nikomu u noh jako jsem viděl třeba v Rabacu, Makarský, Vodici a podobně. Každý rok jezdíme týden hotel a týden na blind, a dají se najít klidná místa. V loni a předloni třeba na jednom ostrovu, klidná oblázková pláž na konci cesty, a celý týden nikdo nikde. Mělké moře, na protější 2 ostrovy cca 800m se dalo dojít po pás ve vodě.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
01. 07. 2010 21:48
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ne že bys neměl pravdu s těma lidma, ale kde teda
> potom ???


Ja si myslím,že kdekoľvek....v septembri!yawning smiley
Naše dlhoročné skúsenosti.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
01. 07. 2010 22:19
ano, to je druhá možnost, vyrazit v červnu nebo v září
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 09:12
Jezdím zásadně v září a je to už klid a pohoda. Jak po cestě na silnicích, tak na místě. Jenom teplota moře už není žádná hitparáda.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 10:01
No jo, ale kdo to má do září doma vydržet ???? Jak začínají děckám prázdniny,tak mi začne cukat rukama a není boha, kdo by mně doma udržel !!!! Letos sice i v září na Krétu, ale jen proto, abych mohl porovnávat !!!spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 10:59
Budeš zklamanej. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 11:58
Milane, loni s námi byli kamarádi, co rok předtím dovolenkovali na Krétě a shodli se, že v ID bylo o něco lépe...yawning smiley My jsme tam byli v roce 2000 na svatební cestě, ale u mě stejně vede Hvar thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (02. 07. 2010 12:22).
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 12:11
Loni jsem byl s rodinou taky na Krete a muzu potvrdit ze bylo super. Kreta je nadherny ostrov. Dulezite ale je neprosedet celou dovcu v okoli hotelu. Je treba pocitat z pujcenim auta a Kretu si projet. Jsou tam uzasna mista.
TO Mildous: Pokud budes chtit pisni SZ muzu ti poslat par tipu kde se nam na Krete moc libilo, pripadne nejake fotky.

--
TomKa
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
02. 07. 2010 14:03
pro mne Kréta taktéž velké zklamání. K padesátinám jsme si ji s manželem vloni nadělili, něco jsme tam i procestovali a pocity, jaké mívám při příjezdu a pobytu v Chorvatsku se nedostavily. Jediné, co se mi moc líbilo byla cesta letadlem, pak nádherné léto a teplé moře v první dekádě října. Jinak prostředí pro mne nic moc. Ale co člověk, to názor. Znám lidi, kteří Krétu milují a našli si pro ni místo ve svém srdci. Mně se vryl pod kůži a do srdíčka Hvar.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 07. 2010 19:45
Dnes jsem přijel z Viru. Byli jsem ubytováni v apartmánech Paradiso přes CK Firo Tour. Musím se zklamáním konstatovat, že to byla má nejhorší dovolená v Chorvatsku. angry smiley Měli jsme zaplaceny společně se známými 2 apartmány. Ačkoli se oba diametrálně lišily jak rozměrem, tak i vybavením, přes to všechno byly za stejnou cenu (č. 2 a 5). V jednom z apartmánů rozbitá postel a sprchový kout, opraveno bylo po 6 dnech pobytu po několika urgencích jak z naší strany a ze strany delegáta. Majitel zkrátka hrál mrtvého brouka. V druhém apartmánu zasanitrovaná hlavice sprchy, takže jsem se sprchovali bez ní jen přívodní hadicí. Odstraněno za 4 dny, a to delegátem, který koupil žárovky, hlavici sprchy a tekuté mýdlo. O chybějících žárovkách ve svítilnách, upadlých el.zásuvkách a poškozeném nábytku nemluvě. To, že by měl být apartmán uklizen se asi v Paradisu nenosí. Zašpiněná kuchyňská linka, chuchvalce prachu pod postelí. Rozbité kliky u balkonových dveří a oken. Paní správkyně nebo nevím jakou dáma co s námi jednala zastávala pozici, nám dokonce řekla, že je to v Chorvatsku normální a pokud se nám to nelíbí, tak můžeme jet domů. To, že ode dne nástupu do 6. dne nebylo v koupelně a na WC mýdlo a toaletní papír nebudu komentovat. Jediným kladem na apartmánech byl výhled na moře z apartmánu č. 2. Z č. 5 hleděli na navršená plastová lehátka a parkoviště, nebo z druhé strany na plot a gril. To vše má CK v katalogu označeno 4* a uvádí, že se jedná o nové apartmány. thumbs up smiley
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 07. 2010 21:53
Za jaké peníze to bylo?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 07. 2010 22:09
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:42).
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
27. 07. 2010 23:08
Pokud se divíte,že na plážích si nemáte kam lehnout....specialitou Čechů je nechat si na pláži rozložené karimatky a ručníky celé dny a noci ač na nich prakticky nikdo neleží....prostě rezervace thumbs down tím pádem jsou pláže narvané,ale pouze ležícím materiálem.Já to řeším tak,že pokud je zatížené cosi kameny a nikde nikdo,tak to mrsknu někam na hromadu a celkem mě nezajímá čí to je.Prostě si udělám místo.Když odcházím z pláže,tak si své věci beru sebou,ne jako většina,která je má rozložené na jednom místě celou dobu pobytu a to stylem...díl ve stínu a díl na slunci.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 01:46
Tenhle zlozvyk zavedli před několika lety Němci - vzpomínám si, když jsme přišli na pláž, tak bylo zabrané veškeré místo pod borovicemi a pak odpoledne vítězně přišli, rozložili se a k tomu ještě židličky atd. Češi už jen kopírují, ale nejen Češi, dělají to i SLováci, Poláci, Maďaři, Francouzi atd.
Řeším to tak, že pokud zůstáváme na pláži déle a sluníčko postupuje a pohlcuje víc a víc pláže a na zabraná místa nikdo nepřichází, tak karimatky hodím na hromadu a lehnu si do stínu. Jednou přišli CHorvati a cosi žbrblali, tak jsem je nechala. Druhý den se už tak neroztahovali.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 09:01
No na plážích v HR to dělají vesměs Češi a to hlavně ti tlustí a obklopení kupou dětí spinning smiley sticking its tongue out styl "tlustá mamina,taťka a dvě až tři děti,babička a děda,lehátka,karimatky,deštník a chladící tašky s paštikama...bohužel.Ale ti to dělají i v hotelech při ranním úprku na snídani nahází na lehátka kolem bazénů své ručníky.Někdy mě zaráží chování krajanůthumbs down
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 09:04
Firo Tour nebrat. Do minuleho roku jsem je povazoval za jednu z nejsolidnejsich ceskych cestovek. Ovsem minuly rok nas taky pekne napalili na Krete,co se tyka rozdilu v kvalite ubytovani avizovane v katalogu a skutecnosti na miste. Vysledek reklamace = 0. Vse v souladu s podminkami smlouvy. Takze na Firo pozor. U Firo tour totiz napriklad pod pojmem rozkladaci pohovka rozumej rezave rozkladaci dratene spartakiadni lehatko. Po te co jsme toto u delegatky reklamovali (bylo nas timto nemile prekvapeno vice rodin) se uz v arealu hotelu neukazala a komunikovala pouze stroze pres SMS.
Jinak dovca paradni ale ubytko 0 bodu.

Takze z cestovkou to bylo poprve a naposled.

--
TomKa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomka (28. 07. 2010 09:05).
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 10:32
4 JirkaD

O reklamaci se samozřejmě pokusím. Pořídil jsem k závadám fota. Uvidím jak budu úspěšný. moody smiley

4 tomka

Náš delegát Josip Romfeld byl super, lítal jako namydlený blesk, ale majitel apartmánů se jen proháněl ve svém Mercedesu a nic ho nezajímalo. Delegát za své peníze dokonce koupil chybějící věci a účet zanesl majiteli. smiling smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 14:06
xxdanielaxx tvůj příspěvek o ručnících na pláži by měl být na začátku každého vlákna, aby se dotčení chytili za nos. Minulý týden jsem se vrátil z Hvaru a úplně to samé, ručníky a karimatky na pláži a lidi nikde. Zdá se, že to je skutečně Česko Slovenská specialita. Dokonce tady do fora jeden zasloužilý přispěvatel asi před měsícem napsal cituji"ručníky jsme si nechávali na pláži,vždyť přece platíme dost". Byla to jediná věc, která mě na jinak pěkný dovolený naštvala.
avatar Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 14:20
----nasrala----
a to každého....
nikdo z cizích na ty plážičky nepřijede... a když někomu do toho kopnu, samozřejmě tam musím bydlet, tak se se nemůže divit když přijdu dříve...smiling smiley
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
28. 07. 2010 18:02
Šimako napsal(a):
-------------------------------------------------------
> xxdanielaxx tvůj příspěvek o ručnících na pláži by
> měl být na začátku každého vlákna, aby se dotčení
> chytili za nos. Minulý týden jsem se vrátil z
> Hvaru a úplně to samé, ručníky a karimatky na
> pláži a lidi nikde. Zdá se, že to je skutečně
> Česko Slovenská specialita. Dokonce tady do fora
> jeden zasloužilý přispěvatel asi před měsícem
> napsal cituji"ručníky jsme si nechávali na
> pláži,vždyť přece platíme dost". Byla to jediná
> věc, která mě na jinak pěkný dovolený naštvala.

Dnes opět klasika,na pláži rozloženo 5 rozkládacích židliček,5 karimatek,5 osušek,4 lehátka nafukovací,2 slunečníky.....to vše prosím 2x dílem ve stínu a dílem na sluníčku.No hádka na ostří nože,nepříjemná a dle řeči moravská tučná rodinka.Ještě,že už zítra jedem domů,jinak bych měla strach,že manžel někoho už trefí mezi oči grinning smiley
Na rozdíl od moraváků se Chorvati přeorganizovali a udělali nám krásné místo.
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
31. 07. 2010 18:58
Loni jsme zažili v Pisaku v druhé polovině dovolené to samé. Rodinka asi 8lidí 4 dospělí a 4 děti se rozložila na malinký paži a okupovala jí cely týden od rána do včera i přes noc.Nenechali místo ani před sebou ani za sebou tak byli šikovní.I stohoto důvodu jezdíme poslední týden v červnu a první v červenci ale naši známí Chorvati říkali, kdo dřív příjde ten si vybírá příště vše dám nastranu
Re: Kam už nikdy NEPOJEDU a proč?
05. 08. 2010 22:53
Už od 99 roku říkám, že do Podgory už ne, 2x stačilo. No a letos tam, bylo opět náááááááádherně.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.