Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sevid

Autor Matúš 
Re: Sevid
01. 06. 2008 18:07
Petr moc pěkný obrázky.
Re: Sevid
02. 06. 2008 06:33
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:55).
Re: Sevid
03. 06. 2008 15:28
Nevíte někdo,jestli v hospodě dělají pizzu?
Re: Sevid
04. 06. 2008 14:59
ahoj, čítala som si tvoj príspevok a chcem sa spýtať, či sa tam nájde aj miesto na kúpanie smalými detmi. Inak aké je to s tým stavaním. Ak sa ti dajú poslať aj fotky, budem rada. dakujem, zatiaľ mirka
Re: Sevid
04. 06. 2008 16:12
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:54).
Re: Sevid
16. 06. 2008 12:29
Zdravím včechny Sevidáře drinking smiley
Do Sevidu odjíždím ve čtvrtek s rodinou... Nemůžete prosím někdo poslat fotky tý "zatracený" cesty a jestli někdo má tak restaurace???
Díky moc všem, trochu sem se začal bát po přečtení vašich příspěvků smiling smiley
Zdravím, Jirka
Re: Sevid
17. 06. 2008 09:05
Včera jsem mluvil s Antem ze Sevidu, počasí nic moc, mrholilo, ale nebojte se, dovolená je tam krásná a klidná. Na cestě dolů stačí nechat zařazenou dvojku a klidně vše projedete. Zpět nahoru to chce mít lehkou nohu na plynu a ne rychle akcelerovat, rozjíždějte se spíše z roviny než rovnou v kopci, zvlášť když budete naloženi. Dávejte přednost autu jedoucímu zdola. Ta jediná "restaurace" dole u prodejny Vás asi neuspokojí. Musíte pak zajet na magistrálu a zajít třeba na janjetinu do Podorljaku, pro čerstvé pečivo do Mariny. A plno restaurací je v Rogoznici, nebo ještě lépe spíše v Trogiru. Přeji hezkou dovolenou, pozdravujte Vidoviče a Lovriče, jiní tam snad nejsou.
Re: Sevid
17. 06. 2008 12:32
Díky moc za vyčerpávájící informace. Jak je vidět, tak to taková hrůza asi nebude :-)
Takže ještě jednou díky,
Jirka.
Sevid
02. 07. 2008 10:11
Tak v sobotu jsme se šťastně vrátili ze Sevidu. Před cestou jsem měl smíšené pocity, ale teď už vím z vlastní zkušenosti že obavy byly zbytečné.
Cesta z magistrály je úplně v pohodě, horší byl jen příjezd k apartmánu cca.50m. (písečná+kamenitá cesta). Druhou cestu kterou se dá jet jsem vyzkoušel taky (je to asi ta která je tu popisovaná jako "strašná"winking smiley nahoru i zpět dolu a žádný problém. Pokud tady někdo píše o strašné cestě, tak potom nevím co by dělal na Pašmanu ve Tkoně při přejezdu hory :-) Takže cesta úplně v pohodě!
Jinak moře super, krásně čisté! Máme dvě malé děti (9 a 3) a vstup do moře nebyl problém (mola+oblázky). Ubytování, alespoň to naše bych hodnotil jako nadstandart za super cenu (většinou novostavby a velice slušně vybavené) a neskutečný klid večer (bez veřejného osvětlení, takže jsou krásně vidět hvězdy a projíždějící lodě).
Místní obchod má vše co je potřeba a ne zase o tolik dražší než market v Marině. Restaurace vypadá celkem hezky, ale teprve otevírali na sezonu. Myslím ale že vzhledem k návštěvnosti bych tam asi jídlo nedal... Ale příjemné překvapení, točené pivo 12KN smileys with beer (v sezoně asi přitvrdí...) To jsou moje dojmy z dovolené v Sevidu.
Takže zhodnocení: kdo chce klidnou pohodovou dovolenou, jeďte! Kdo chce prožít dovolenou s hromadou zábavy, nejezděte!
Mějte se, kdyby chtěl někdo víc informací, můžu zaslat na email včetně fotek...
Jirka.
Steepi
Re: Sevid
03. 07. 2008 09:56
Zdravím Jirka.
Ja sa chcem spýtať ako to bolo na hraniciach, či kontrolovali policajty, a či sa dá v obchodoch platiť eurami či len kunami.
Re: Sevid
03. 07. 2008 10:40
Na hranicích tam i zpět "čistý průjezd" , ale jeli jsme ve čtvrtek poslední týden v červnu a zpět v pátek večer. To co jsem ale viděl při zpáteční cestě ve Slovinsku, tak to bych nechtěl zažít confused smiley , ale byl začátek prázdnin... Policajti byli líný jako vždy, takže jen kývali hlavama. (razítko si vezem jen jednosmiling smiley). Jinak eurama bych neplatil, je lepší je vyměnit (100Eur=716KN) a úplně nejlepší je platit všude kartou, alespoň pro mě.

Mějte se a hezkou dovolenou.
Seepi
Re: Sevid
03. 07. 2008 10:50
A mali ste zo sebou potraviny (mäso, salamu atď.) a schované? či normálka.......
Re: Sevid
03. 07. 2008 12:36
Zákon o dovozu potravin byl odložen o půl roku. (měl by platit od 1.1.2009) Takže pečte řízky a uďte klobásy hot smiley teď už vám je celníci neseřerou thumbs up smiley
Re: Sevid
07. 07. 2008 18:44
Jěště jeden dotaz.České noviny asi v Sevidu v obchodě nebo i jinde neseženu,že?
mia
Re: Sevid
07. 07. 2008 19:28
V Sevidu české noviny neměli, ale ve Splitu, v Šibeniku i Trogiru měli Chorvatský deník. Pokud se budete výletit, tak na ně určitě narazíte..
Re: Sevid
08. 07. 2008 10:18
Jo, v krámku dole mají Mladou Frontu, ale vozí jí až s chlebem v 9,00 hod. yawning smiley Do Sevidu jezdím právě proto, aby se ke mně žádné zásadní zprávy nedostaly. Dost na tom, že tam již 2 roky fungují mobily a nemusí se již běhat nahoru hledat spojení.
Re: Sevid
08. 07. 2008 17:24
S rodinou jedeme 15.8. na 14 dní vila Jelena.Chtěla by za námi přijet jěště jedna rodina.Mají šanci sehnat poblíž ubytování bez rezervace,až v den příjezdu?Třeba jste si někdo všiml jestli nabízejí volné apartmány.Dík
mia
Re: Sevid
09. 07. 2008 16:55
Loni jsme ubytko na začátku srpna sehnali, stačilo se zeptat prvního místního. Ale letos to může být jinak.. Když se ale zeptáte majitele vašeho apartmánu, určitě vám něco doporučí.
Re: Sevid
09. 07. 2008 20:32
Je to složité a nejisté zvl. v Sevidu. Sehnat tam ubytování v sezoně na blind je méně jak 50 na 50. Spíše když přijedete, tak to s domácími domluvte a známým zavolejte výsledek. V okolí po magistrále do 15 km ubytování ale určitě seženete.
Re: Sevid
15. 07. 2008 10:49
Ano, tuto lokalitu znám velice dobře. S ubytováním nebude problém, Vaši známi mohou být ubytování třeba U Jelena v krmelci, domácí jim tam bude nosit káždé ráno čerstvé seno grinning smiley
avatar Re: Sevid
14. 03. 2009 07:47
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stenly.stenly (10. 01. 2013 19:17).
Re: Sevid
16. 03. 2009 17:51
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 20:12).
Re: Sevid
14. 04. 2009 19:21
Dobrý den,
nemáte někdo kontakt na ubytování pro 2 v Sevidu.
Předem díky za info
K.
Re: Sevid
15. 04. 2009 13:07
Odpověděla jsem na SZ.
Re: Sevid
07. 06. 2009 09:06
Dobrý den, pokud máte někdo kontakt na ubytování v Sevidu, prosím, pošlete. Byli jsme se tam loni s manželem podívat, ale dolů jsme si sjet netroufli. Potom jsem se dočetla, že druhá cesta je lepší a dá se to. Sevid nahoře z kopce, je jako z pohádky.
Re: Sevid
23. 06. 2009 12:21
má někdo tip na ubytování v Sevidu na druhou půlku července (2 týdny) 2 dosp + 1 dítě?
Re: Sevid
25. 08. 2009 14:40
Ahoj,
v sobotu jsme se vrátili ze Sevidu. Silnice je z 95% všude asfaltová, i když uzoučká. Veřejné osvětlení nechybí, alespoň jsou vidět nejen lodě a hvězdy, ale i Mléčná dráha. V obchůdku koupíte všechno, co potřebujete. V restauraci jsme si dali pizzu, ale už jsme měli lepší. Obsluha příjemná, pivo dobré. Co jsem ale úplně nejvíc ocenila, byl ten KLID! Na pláži jsme bývali někdy i sami. V noci ticho jako v kostele. Když chcete rušnější večer, jeďte do Trogiru, do Rogoznice, do Primoštenu.
Sevid nemá vodovodní řad. Vodu vozí v cisternách do rezervoárů po poloostrově. Pokud tedy nepoteče voda, vydržte, už jí určitě vezou.
Kdo si potřebujete odpočinout, jeďte do Sevidu. Kdo chce strávit hlučné večery, nejezděte. Ani místní netolerují hluk večer a požádají o klid.
Re: Sevid
25. 08. 2009 20:50
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 14:12).
Re: Sevid
28. 05. 2010 21:22
Zdravím. V srpnu se také chystáme jet do Sevidu. Po přečtení diskusních příspěvků začínám mít obavy.Jedem s Peugeotem 407 SW. Kdybychom to neměli zaplaceno,asi bych od tohoto místa couvnul. Můžeme mi někdo poslat fotky z té cesty? Je opravdu tak strašná? Děkuji.
avatar Re: Sevid
28. 05. 2010 21:35
Necouvej ..
Se 407 SW dojedeš cool smileyeye popping smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil učitelka (16. 06. 2010 14:05).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.