Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Sevid

Autor Matúš 
Sevid
07. 08. 2007 15:26
Pozná niekto Sevid, ake to tam je ? Ďakujem
mia
Re: Sevid
07. 08. 2007 15:36
Na stránkách www.sevid.net jsou fotky, jinak jde o klidnou vesničku.. Víc bohužel neporadím.
Re: Sevid
10. 08. 2007 16:22
tongue sticking out smileyV Sevid je moc krásnej, měli jsme tam letos začátkem července bydlet, ale ouha ! Příjezd do vesničky je hrůza !!!Z hlavní se jede nejdřív do kopce serpentinama a silnička se neustále velmi zužuje.Z vrcholu zas z kopce - velmi prudkého zase serpentinami a velmi úzké !!! A parkování u apartmánů- obrovský problém tam vůbec zajet, natož se dostat ven! Znamená to tam být celou dobu a nejet nikam na výlet ( Trogir, Primošten...)Jinak voda tam fakt nádherná a bydlení nadstandartní a ne moc drahé.Ale jestli máte starýho golfa či fiestu tak celkem by to šlo.My máme ovšem Passata kombíka a kámoši Peugeota kombíka. Můj mužskej byl na mrtvici, orval tam dost nový gumy a byli jsme rádi, že jsme se dostali zpátky.Jinak hezkou dovču. D.
Re: Sevid
14. 08. 2007 09:54
ďakujem za info
PP
Re: Sevid
14. 08. 2007 19:56
dandule,tys to napsala přesně,tak jak si tu vesničku pamatuju asi pět let zpátky,co jsme se tam byli podívat a původně jsme tam chtěli i bydlet sad smiley.Jak vidím nic se tam nezměnilo.Jak jsem tehdy sjel dolů k moři,tak jak jsem měl plně naložené auto,nemohl jsem vyjet zpátky nahoru,spojka smrděla,myslel jsem,fakticky jsem myslel,že to nevyjedu.Nakonec jsem to vyjel a už nikdy jsem se tam zpátky nevrátil a ani nevrátím.
Ještě varování,pokud máte malé děti,tak se Sevidu vyhněte dvojnásob.
mia
Re: Sevid
20. 08. 2007 22:10
Tak tentokrát už můžu o Sevidu říci více smiling smiley . Nevyšlo nám ubytko v Trogiru, tak jsme vyrazili do Sevidu. Je to klidná vesnička s jedním obchodem, u kterého prodávají zmrzlinu, a jednou restaurací, jejíž kvalitu jsme nestihli vyzkoušet. Ve vesnici není ani veřejné osvětlení,takže vážně klídek, i když přes čilý stavební ruch, který zde panuje, asi ne na dlouho. Kamenité pláže nebo betonová plata (pro malé děti nic moc, i když lidí s malými dětmi tam bylo hodně a taky si evidentně užívali) jsou oproti plážím v sousední Marině či Vinišće čisté a bez odpadků. Stejně jako moře, ve kterém je úžasné šnorchlování. Co se týká příjezdové cesty, tak bych neřekla, že je to až tak hrozné, samozřejmě je potřeba s nekvalitní cestou počítat a přizpůsobit tomu jízdu. Na výlety jsme jezdili každý druhý den a naše fabie 1.2 místní cesty zvládala v pohodě. Já osobně se do Sevidu někdy ráda vrátím, je tam krásně.
Re: Sevid
21. 08. 2007 14:11
spinning smiley sticking its tongue outTo Mia, to je přesně co jsem psala, že s malým autem no problema,a Fabie není až tak velká a těžká jako naše kombíky.Byl to fakt problém.Jinak je tam opravdu klídek,moře nádherné.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Sevid
21. 08. 2007 15:51
v sobotu 25.8. ideme, po navrate sa ozvem ... dakujem za info
luděkcee
Re: Sevid
03. 09. 2007 16:43
V Sevidu jsme byli letos s Octávií Combi,příjezd horší problematické vyhýbání ale ve vesnici to už šlo. Parkování u apartmánu bez problému.Místo je to pěkné mohu doporučit
Re: Sevid
04. 09. 2007 09:00
Tak uz mam po dovolenke :-( Mia opisala Sevid uplne presne. Cesta nie je vobec taka hrozna. Bol som na Berlingu 1.4 a nemal som ziaden problem tento kopec zvladnut. Takze ak hladate kludnu dovolenku, vrele odporucam Sevid je to krasne miesto. Mam aj nejake fotky cesty, ak by niekto chcel.
mia
Re: Sevid
05. 09. 2007 20:53
Matúši, moc nerozšiřujte, že je v Sevidu krásně, nebo tam všichni budou chtít jet smiling smiley
Re: Sevid
06. 09. 2007 10:09
to mia: spravne, v Sevid-e je strasne, vsade iba kopce, vsade kamene, spusta morskych jezov, no proste hroza ... sakra, len neviem preco sa mi tam tak pacilo ?! ... je to lepsie Mia ? winking smiley
Re: Sevid
06. 09. 2007 10:12
ten smailik mal byt tento ... yawning smiley
mia
Re: Sevid
07. 09. 2007 17:16
jojo, to je přesně ono.. smiling bouncing smiley
avatar Re: Sevid
07. 09. 2007 19:56
Já myslím že toto thumbs down nejezděte tam je to hrůza spinning smiley sticking its tongue out

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (07. 09. 2007 19:57).
Katy
Re: Sevid
11. 09. 2007 22:21
My jsme se v neděli vrátili po 14 dnech ze Sevidu. 2 rodiny se 4 malejma dětma, kamarád s Astrou kombi, my s Outbackem. Příjezd poněkud šokoval, měla jsem pocit, že zhučíme s nákladem do moře. Ale ty olivové háje okolo, čistá voda a absolutní klid, který jsem s půlročním miminem ocenila stály za to. A na výlety jsme taky jezdili. Nakonec se to dalo. Jediné co mi vadilo je poněkud laxní přístup k likvidaci odpadu jak stavebního tak domácího. Jinak majitel apartmánu byl úžasnej, naučil nás péct chobotnici v peci, dělal nám ryby na grilu, sepiové rizoto aj. a dělal opravdu vynikající jemnou rakiji a olivový olej. Celkově grinning smiley
Pet
Re: Sevid
17. 01. 2008 12:36
Nemáte někdo kontakt na ubytování v Sevidu, nebo informace které ubytování je dobré a kterému se určitě vyhnout.Na webu jsem toho o ubytování v Sevidu moc nenašel. Díky yawning smiley
Re: Sevid
27. 01. 2008 13:26
Zdravim vsetkych dovolenkarov, ja som bol s rodinou v sevide leto 07. A neda mi nereagovat na prispevky co som tu cital. Vsetko zavisi od toho co od dovolenky ocakavate. Ja som s rodinou hladal klud a peknu prirodu a to v Sevide najdete. Cesta tam bola zaujimava. Uzka, strma ale nic co by sa nedalo zvladnut a to ze sme sa nan nej museli vyhybat dedovi, ktory za sebou tahal somarika som bral ako bonus, ktory napr. vo Vodiciach, Makarskej alebo inych velkych letoviskach nemam sancu zazriet. Pobrezie je tam skalnate ale upravene na betonove mola a medzi niketorymi molami je navezeny strk, takze da sa tam kupat aj s malymi detmi. Voda je fantasticky cista a a zaujimava na snorchlovanie. Sevid je mala dedinka, jeden obchod s restikou, otvoreny do vecera. V restike varili vyborne a za rozumne ceny. Odporucam ochutnat napr. kalamare na grile. Miestni su pohostinni a mili, s domacimi sme vychadzali perfektne. Domaca nas naucila ako to tu uz niekto spominal prirpavovat morske potvory od ryb, musli az po chobotnice. Jedine minus celeho Sevidu je pre mna ten, ze sa tam zacalo velmi stavat a nove vily tu rastu ako huby po dazdi. Mne by sa pacilo ak by som sa tam o rok vratil a nasiel by som Sevid taky aky bol skor - maly, tichy, svojsky a taky romanticky ospaly bez vsadepritomnych dotieravych turistov. Krasne miesto na oddych a relaxaciu. Ak by mal niekto zaujem sa dozvediet viac staci napisat.
Re: Sevid
27. 01. 2008 19:09
pár otazek:: je v Sevidu rybí a ovocný trh??? je tam nějaká pekárna? prodávají tam domorodci vínko?,
máte někdo kontakt na ubytování - ceny ubytování. jak je tam daleko k moři od apt?je tam nějaká oblázková pláž?? jsou pod vodou ryby-šnorchlování? díky
Re: Sevid
29. 01. 2008 13:36
Ryby a ovocny trh je vo vedlajsej dedine par kilakov odtial, pekaren tam neni, je to mala dedinka ale v obchode sa dal zohnat aj vecer cerstvy chlieb a vsetky zakladne potraviny. Vinko a maslino ulje (olivovy olej) sa tam od domorodcov da zohnat, mali to napisane na brane, stacilo vojst dnu. Cenu ubytka uz presne neviem ale tyzden nasu stvorclenu rodinu vysiel na necelych 5 tisic sa mi zda, samozrejme bez stravy. More je tam vsade blizko, my my sme byvali vo vile priamo na "plazi" V uvodzovkach preto lebo priamo v sevide velka oblazkova plaz neni, kupe sa z betonovych mol alebo takych malych plaziciek, ktore su umelo navozene medzi niektorymi molami. Voda je supercista a ryb je tam hafo. Som rybar, cely cas som rybarcil, rodina sa kupala a ja vedla na mole tahal ryby. Zatial aj najlepsie miesto na snorchlovanie, ak porovnam chorvatske a talianske letoviska co som navstivil. Super ubytko a j so super domacimi je vo vile Oštrica. skus google alebo tusim adriadatabanku
Re: Sevid
11. 03. 2008 17:49
Chystáme se letos v létě, bylo by možno poslat nějakou fotku ?

dík
Re: Sevid
18. 03. 2008 10:17
Chystame sa 2 rodiny do Sevidu na dovolenku aj s deťmi,ubytko máme objednané ale zaujímalo by ma aké sú možnosti nákupov potravín v tom jednom obchodíku čo tam je, a tie cesty sú naozaj také zlé? Chceme chodiť na výlety do Trogiru a Primoštenu bude to možné? Potešili by ma nejaké fotky zo Sevidu ako sa pripraviť a nabaliť,ďakujem za Vašu odpoveď Marika
Re: Sevid
07. 04. 2008 15:25
Sevid je jednoduše místo pro klidnou dovolenou takřka bez lidí. Tomu, kdo nevyžaduje každý večer někde sedět v restauraci, netrpí každodenní nákupní horečkou, a nelpí na jemné oblázkové pláži toto místo můžu jen doporučit. Patří mezi oblasti s nejčistším mořem v chorvatsku. Pravda, příjezd je trochu krkolomný, a radím vám, pokud máte domluvené ubytování, radši na příjezdu k Sevidu vyčkejte přijezdu majitele apartmánu, který vás většinou velice rád navede na místo. Můžete tady zabloudit do uliček, z kterých jen těžko budete vyjíždět zpět. My měli možná štěstí na majitele, který nás ochotně vozil skoro každý den na vzdálené pláže svým autem, a navíc velice dobře vařil, tak nebylo ani třeba hledat stravování, kterého stejně v Sevidu není moc na výběr (jedna restaurace s obchodem). Nejsou tu velké pláže, na jedné straně výběžku betonová mola občas přerušená oblázky, na druhé straně skalnaté pobřeží zase s moly. Spousty majitelů tu má vlastní loďky, které vám většinou ochotně zapůjčí. Jednoduše shrnuto, Sevid je ideální klidné místo stranou od přecpaných pláží a většiny civilizace.


Re: Sevid
07. 04. 2008 15:36
TO marika: V tom obchodě se dají koupit všechny základní potraviny, tak by neměl být problém. Pokud nebudete litovat opotřebovaných pneumatik, pak není problém vyrážet i na výlety. I my jsme vyjeli do Trogiru, do Šibeniku... Ale na příkrých cestách pozor za deště, a když se jede velice opatrně, pak to jde, chce to trpělivost, a nikam nespěchat. Ve skutečnosti to za sucha není težký příjezd, není se čeho bát. Když doma najdu nějaké fotky, pošlu....
Re: Sevid
07. 04. 2008 18:23
Slíbené obrázky ze Sevidu o okolí jsou v galerii, kterou je možné shlédnout na adrese http://web.telecom.cz/stkaucky/sevid2006/.
Sevid - ubytování
07. 04. 2008 19:03
Sakra, taky bych to mohl napsat do jednoho příspěvku, že..... hot smiley smiling smiley
Ubytování v Sevidu najdete třaba na Adriadatabance, konkrétně tady: http://www..../index.php?id=cz_chorvatsko_v&show=list23&plac_id=130&till_d=*
Sevid - ubytování
07. 04. 2008 19:06
pardon, klikněte TADY
Re: Sevid
07. 04. 2008 19:06
Nemáte,někdo foto,hospody a okolí?
Re: Sevid
10. 04. 2008 22:22
Dobrý večer.Našla som na internete vaše prispevky o dovolenke v Sevide a chcela by som vás poprosiť či by ste mi nenapisali viac o tomto mieste.Napríklad či tá cesta je naozaj taká strašná,či nemáte neaky kontakt priamo na rodinu čo tam prenajíma apartmán /pre štyroch/ a či je tam viac miest na kupanie pre deti.Máme dvoch chlapcov 5 rokov a 2 a pol.Tiež hladame kludnu dovolenku ale po prečitani niektorých komentárov sme v rozpakoch či práve Sevid.Chceli by sme odtial ísť aj do Splitu,Trogiru...ale poniektori tu pisali že je tam problem s parkovanim a odtiaľ sa už nedostaneme.ďakujem a prajem ´pekny večer.Peter
avatar Re: Sevid
10. 04. 2008 22:52
V Sevidu jsem nebyl, ale zde jsou ukázky části příjezdové cesty.




Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.