Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trajekt Ploče - Trpanj

Autor Hopinda 
Trajekt Ploče - Trpanj
03. 07. 2007 10:56
Přátelé, chci se zeptat, zda už někdo použil trajekt Trpanj - Ploče. Zvažujeme, zda do toho jít, nebo si to pěkně objet. Jaká je úspora času při cestě do Boraku ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hopinda (03. 07. 2007 10:56).
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
03. 07. 2007 13:39
My jsme před třemi lety trajekt z Ploče do Trpanje využili. Je to spíš taková kocábka pro pár aut (ve srovnání s těmi, co vyráží třeba ze Splitu nebo jiných velkých přístavů) a plavba celkově netrvala myslím víc jak 20 min. Když se k tomu ale připočítá nalodění, vylodění a hlavně čekání na trajekt (intervaly myslím po hodině a půl), tak se to může celkem natáhnout. Srovnávat s cestou po silnici ovšem nemůžu, nikdy jsme to nezkusili....yawning smiley
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 07. 2007 08:40
V loni jsme cestovali do Orebice a po chvilkovem vahani jsme zvolili objizdnou trasu. I kdyz to bylo po ranu, byli jsme vyspani (nocleh v Brele), tak mi ta cesta pripadala nekonecna grinning smiley Letos to lupnu asi na trajekt. Myslim ze nejde ani tak o cas, jako o pohodli a v neposledni rade zazitek pro deti.
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 07. 2007 09:47
My jsme jeli trajektem Ploče - Trpanj a zpět dvakrát. Úspora času to tedy není skoro žádná (jak píše "dada" - nalodění, vylodění, nemusíte se na trajekt ve špičce ani vejít). Jde spíš o vynechání úmorné cesty po Pelješacu, i když nynější silnice je proti té staré "luxusní". My frčíme zítra ráno do Orebiče a jestli večer stihneme trajekt v Ploče, tak ho určitě opět použijeme.
trajekt do Trpanje trvá cca 5Ominut, vejde se tam 26 aut, sanitky mají přednost, takže se spočítejte jestli se vejdete, jezdí po cca 2 - 2,5 hodinách,my čekáme vždy na trajekt, o usporu času nám nejde, jsme vždycky tak unavení a vyštavení, že už dál prostě NEJEDEME a těšíme se na kafe na trajektu, objezd přes Bosnu a celý Pelješac - cca 120 km navíc na naše cílové místo - to už protestuje celá rodina, navíc je to zpestření cesty, takže trajekt VZDYCKY!
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
09. 07. 2007 14:10
Letos jsme byli na Peljesacu poprvé. Tam jsme zvolili objízdnou trasu a zpět trajekt. Je to sice jen 120 km, ale dá se jet nanejvýš padesátkou, takže je cesta opravdu dost zdlouhavá a trajekt ji příjemně spestří. S čekáním na nalodění při cestě domů jsme problém neměli, neboť jsme bydleli v Trpanji a měli tím pádem přístav hned kousek od hotelu. Příště bych to asi zase nakombinovala, jen s tím rozdílem, že bychom si cestu tam rozložili - strávili tak dva tři dny třeba v Podgoře a pak pokračovali po souši na Peljesac a nazpět bychom se zase přeplavili a jeli rovnou domů. Objízdná trasa má totiž taky něco do sebe - vidět tak krásnou přírodu stojí za to, ale vzhledem k náročnosti by měl být řidič odpočatý. Jinak souhlasím s borůvkou, kafe na trajektu je skvělé! Přeju všem krásnou dovolenou, pozdravujte Jadran.
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
09. 07. 2007 15:33
Tak mi to přece jen nedá a taky se zapojím. Jel jsem i trajektem, ale už jezdím jenom po silnici, protože:
1) i kdybych jel až do Trpanje, tak (podle routeplanneru) je to jen 106km, já ale jezdím do Potočine (dříve do Drače), takže rozdíl je cca 80 - 90km
2) silnice je tam většinou pěkná a dá se jet normálně
3) tu hodinu a půl co mi to trvá objet bych stejně strávil i s trajektem
4) v Neumu se dá dobře nakoupit - benzín i ostatní
5) když je hnusně a větší vlny a vítr, je auto celé zasviněné od soli
No to je jen pár důvodů, co mě teď napadly. Prosím milovníky trajektů, aby mi nenadávali - je to jen můj názor.
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 04. 2008 10:20
Ahoj, již po 5 jedem do Trpanje, 2x jsme jeli autem a 2x na motorce. Původně jsme vždy objížděli celý Pelješac, ale nyní nedáme na trajekt dopustit. Sice si počkáš na trajekt, ale odpočineš si po cestě, protáhneš se. A vyhneš se hranicím s Bosnou. Navíc při cestě zpět z Trpanje většinou ty ujeté kilometry přes pevninu chybí když jsi kousek od domova. Nejhorší je únava a je pravda, že na trajektu si chvilku odpočineš a nabereš síly. když musím uznat, že motorka se vejde vždy.
avatar Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 04. 2008 11:16
Cestou trajektem , ale přijdete o krásné město Ston.
avatar Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 04. 2008 16:13
Toto téma mě také zajímá,protože to budu letos také absolvovat.Můj plán je tam zřejmě objet,zpět určitě trajektem.Zdravím všechny a zdar,šťastnou cestu.Radomíryawning smiley
avatar Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 04. 2008 17:03
Průjezd Bosnou neřešte,už se tam nezastavuje,snad tam ani už nebyly???.Rychlost je dobrá,poněvadž všude se spravovala cesta /rozšiřovala/.První půlka od Stonu k Orebiči je krásná široká cesta.Pomalu je možno jezdit na max. povolenou rychlost.Ston je potřeba vidět.Hradby jsou opravené až nahoru.Prostě trajekt neřeším,vzhledem k ceně za něj.V sezónu to vždy napaří řádně nahoru.Je to projížďka nádhernou scenérií přírody a vinic.

MirekŠi
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
04. 04. 2008 21:50
Na Pelješacu jsme byli několikrát, jeli jsme kolem i trajektem, ale poslení dobou dáváme přednost silnici. PHM je levnější než trajekt, časová úspora žádá, krajina v deltě Neretvy nádherná, pohled na jezera něco neopakovatelného, spousta stánků s ovocem, na Pelješacu pohled na hradby Stonu, sádky se slávkama, prostě skvělá příroda. Pravdou je, že se jedná o konec cesty a únava řidiče je velká, proto volíme přespání v Drveniku (jenom v autě v trajektovém přístavu,kam kolem půlnoci přijíždíme, dáme jednu Plzeň - čepují ji tam) a ráno pokračujeme dál.Jinak vlastní cesta trajektem trvá kolem 50 minut, čeká se na nalodění, nemusíte se na trajekt dostat a pak musíte čekat na další.
Frýdek
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
22. 05. 2008 12:20
Trajekt má svoje výhody i nevýhody.
Když jsme tam byli naposled,tak jsme použili cestou tam trajekt a zpátky jsme to objeli.
Trajekt je fajn , jen je problém,že když se netrefíte do odjezdu,tak tam musíte trčet další 2,5 hodiny.Před odjezdem tam musíte být tak o hodinu dřív,nebo se Vám může stát,že se na trajekt nedostanete.Mrkněte na odjezdy trajektu a podle toho se můžete řídit []
vyšlo nás to na nějakých cca 800 kč ( 3 dospělí + 1 dítě )
Frýdek
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
22. 05. 2008 12:31
ještě jednou ty stránky : www.chorvatsko 24.cz
mezi chorvatsko a 24 není mezera ( když to sem napíšu dohromady ukazujeto bludy )
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
02. 06. 2008 14:44
trajekt je pro děti ideální, vidět Ston je také paráda-malý Dubrovník. Zaslech jsem ale něco o novém poplatku za průjezd Černou Horou, nazvali to ekologický na ochranu přírody.Kdyby za to konečně uklidili ty věčné smeťáky, kam se člověk podívá.Tak si to ověřte.
mm
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
02. 06. 2008 14:46
do Stonu ale projíždíš Bosnou(Neum) a ne Černou Horou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mm (02. 06. 2008 14:47).
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
05. 06. 2008 16:55
Muze se projet Bosna na obcanku?
avatar Re: Trajekt Ploče - Trpanj
05. 06. 2008 19:06
Dalik: Pro jistotu by byl asi lepší pas,ale faktem je,že za ty roky nás nikdy nikdo nekontroloval.
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
23. 04. 2013 15:19
Zdravim ,
i kdyz je v tomto tematu posledni prispevek z roku 2008, nenasel jsem jsem lepsi, kde polozit svuj dotaz. Jaka je kapacita trajektu na Peljesac? . Je to stale jenom 26 aut tak jak psal zde prispevatel z roku 2007 ? Nebo tam jiz jezdi neco vice kapacitnejsiho. Bohuzel na strankach Jadrolinije jsem nasel jenom odjezdy - prijezdy (7 x denne) Chystame se letos do Loviste a rad bych vyuzil trajektu ( preci jenom je to dalka) Trochu se jenom obavam dlouheho cekani trajekt:-( Ma nekdo zkusenost z posledni sezony ?
Dekuji
Ludek
avatar Re: Trajekt Ploče - Trpanj
23. 04. 2013 17:12
Od sezóny 2010 jezdí trasu Ploše - Trpanj trajekt Vladimir Nazor, to už je docela puclík, do kterého se něco vejde (předtím jezdil na jiných linkách).
Pobere zhruba 70 aut a 450 osob.
Re: Trajekt Ploče - Trpanj
24. 04. 2013 11:05
Dekuji za informaci a odkaz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.