Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Borak - Pelješac

Autor lála 
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 07:49
Lachtane díky za fotečky, prohlídla jsem si i celý objekt, pro naší rodinu zcela dostačující a to okolí nikde auto ani lidi parádayawning smiley (vím že ne pro každého, ale pro nás ano vzhledem k tomu, že mezi lidmi jsme celý rok až až). Jestli do Chorvatska příští rok, tak něco takového.

mm, máš pravdu ovoce se u hlavní v Drače neprodávalo, jen v krámku u mola(byl dost drahý), jezdili jsme pro ovoce a zeleninu buď do Janiny do krámečku, nebo do Trsteniku. Beach bar je zavřený, bylo to překvapení, protože sousedé v apartmánu tam s námi chtěli jít na výborné mušle, byli tam na nich i minulý rok. Nakonec jsme byli na langustách a mušlích v Drače u mola v Dalmatské kúče a moooc dobrýspinning smiley sticking its tongue out. V Zaglavaku jsme myslím nebyli, ale koukám že jsme o nic nepřišli.
Škoda, že jsme se nesešli všichni tři, nebo i s Evíkem na vínku a pivkusmileys with beer, ale to se dá napravit třeba někdy i v Čechách že grinning smiley.
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 09:10
to Petulačka: Prosím, napiš mi datum,kdy jsi byla na Pelješacu, já tam byla od26.7. - 10.8. Bydleli jsme v Potočine ( na druhou stranu za tunelem Dingač ). Během pobytu se moře obrátilo a bylo hrozně studené, teda velké moře. Tak jsme se jezdili koupat na malé moře do Drače a podobně. Tam bylo moře jako kafe. Protože jsem teplomilná, tak jsem se zařekla,že se příště ubytujeme na malém moři a na velké se pojedeme občas okoupat. A ty jsi mě překvapila,že jste to měli naopak!
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 10:16
To petulacka: o domeček je velký zájem. Já osobně jsem si ho rezervoval přes cestovuku Adriatic v únoru a už moc termínu na výběr nebylo. Doporučuju hned začátkem roku. smiling smiley
mm
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 11:57
to Petulacka setkání ve třech to už by vůbec nemělo chybu . v čechách by to šlo taky akorát Lachtan by to měl troch z ruky. Ale proč ne. Rád posedím a podiskutuju s příznivcema Pelješacu.
to Lachtan zítra ti pošlu konečně nějaké ty fotky po návratu moc nestíhám
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 12:41
Ahoj Lachtane, jsem rád, že se ti na robinzonádě líbilo, takový jako ty to dovedou ocenit, je třeba se ptát na doporučení k ubytování lidí, kteří místo vyzkoušeli osobně, domek doporučuji známým, kteří chtějí samotu nebo pejskařům, kámoši typu barová stolička by mě hnali......spinning smiley sticking its tongue out
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 14:12
Pavko, byli jsme v Drače od 17.8. do 28.8. a právě den po příjezdu se situace co se týká teploty moře změnila. To naše "malé" moře bylo jako led a to "velké" kafíčko. Trvalo to asi 5 dní a potom byla obě moře teplá i když to otevřené pořád o trochu teplejší. Myslím že tohle se nedá nějak dopředu vypočítat, nebo ovlivnit, buď budeš mít štěstí nebo ne. Prý za to může ta bura nebo jugo - tedy jestli fouká od pevniny, nebo od moře. Nám ale to ledové moře u nás před apartmánem vůbec nevadilo, protože jsme stejně jezdili různě po Pelješacu a zkoušeli různé pláže a ta u nás byla spíš taková nouzovka. Jinak teplomilná jsem stejně jako ty co se vody týkásmiling smiley.

Lachtane, mě to je jasné že takovéhle ubytování bude rezervované brzy. Uprostřed městeček se vždy nějaký apartmán najde i když se jede na blint. Teď není čas, ale až se zklidníme ukážu fotky manželovi a zapřemýšlíme.

mm třeba se přidá víc lidí co by si za podzimních plískanic rádo zavzpomínalo na Pelješac smileys with beer u dobrého moku, uvidíme, domluvíme se.
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 16:29
To Smajlíc: Měl si pravdu. Je to tam suprový. Ale jak jsem psal, jen pro nenáročné. Několikrát jsem tam i griloval. Uhlí a grilovací misky je ale potřebné zakoupit na začátku Orebiče v marketu u benzinky. V Potomje v obchodě ani na benzínce nejsou. Ani v Trsteníku. I Antuv otec nosil jeho domácí vínko Dingač a dodával čerstvé hrozno přímo z vinohradu okolo domku.
To mm: jedu do Prahy příští týden a budu tam od 6. do 8. (přesně budu v Jílovišti) yawning smileycool smiley
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 17:07
to Lachtan: robinzonáda pro nenáročné co se týče vybavení prostého domku, pro náročné co se týče samoty,mam zkušenost, že hodně zaměstnaní a vytížení lidé právě hledají takové místo, nikoho nevidět, nikoho nezdravit, neslyšet, stačí jím vzduch voda moře, úplně vypnout a dobít baterky, jen koukat na široširé moře a přemýšlet o životě.....
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 19:21
to Smajlíc: máš pravdu. Paní bytná je státní zaměstnanec a moje maličkost vedoucí oddělení v zahraničnej firmě. Klid a pohoda počas dovolené je pro nás prioritou. smoking smiley
Re: Borak - Pelješac
01. 09. 2007 23:31
je důležité dobře vědět kam se na dovolenou jede, najít v HR místo dle svých potřeb a představ je totiž těžké, jedině podrobně vyzpovídat ty, co TAM osobně pobyli, porovnat jejich nároky se svými - pokud jsou stejného ražení - pak je vyhráno, proto nevěřím cestovkám, hájí svoje zájmy, což je samozřejmé,když člověk místem jen projíždí nebo zajde na kafe - není to směrodatné, proto kvituji osobní zkušenosti konkrétních lidí z pobytu na konkrétních místech v konkrétních domech-hotelích, jedině TO má pro mě váhu, zdravím
Re: Borak - Pelješac
02. 09. 2007 09:08
k dotazům z mailu: v Boraku funguje velmi dobře potapěčská česká základna Petra Kulana, má veškerý servis i pro úplné začátečníky, za poplatek půjčí veškeré vybavení, na lokality se přemístuje člunem, naloží vyloží v místě vašeho pobytu,na základně panuje přátelská domácí atmosféra, poloha jeho základny je na ostrohu nad mořem hned pod cestou pod Dalmatinskou kučou, musím říct, že všichni co se s ním potápěli byli nadšení,ocenili jeho přátelský klidný přístup, na základně se můžete i ubytovat, najdete je pod amadiving.cz
Re: Borak - Pelješac
02. 09. 2007 18:48
Zdravím všechny příznivce Boraku a hlásím příjezd domů. To petulačka: Škoda, že naše setkání v Boraku nevyšlo, třeba bysme to mohli uskutečnit někdy u nás!yawning smiley
mm
Re: Borak - Pelješac
02. 09. 2007 21:12
to Petulacka: tak to je náhodička mi sme odjížděli taky 28.8. pro setkání jsme všema deseti. Máš nějakej nápad kde by to šlo uspořádat? to Lachtan:Kudy jedeš do Prahy?
Re: Borak - Pelješac
03. 09. 2007 08:38
Eviku ahooooj, nakonec jsme se byli podívat v Boraku na chvilku na té centrální plážičce, na té nejvíc v pravo u skal. Jo a dali jsme si tam oběd v kúče a moc milý pan majitel tam bylsmiling smiley Jsem pro setkáni i s mm a Lachtanem atd.smileys with beer. Já teď budu jen pracovat a nahánět resty po dovče, ale myslím že koncem září se to zklidní a bude čas i na zábavu. Já bydlím kousek od Prahy, ale pohybuji se Každý den v Praze.
mm to místo..já se přizpůsobím, jestli to půjde, zkus něco navrhnou ty..
Re: Borak - Pelješac
03. 09. 2007 09:32
a ještě k tomu vínku - díky za doporučení z lonska, letos prodávají výborný stolní vínko za 10 kuna ve vináriji v Potomje, za tunelem hned první doprava a dojedete až do areálu, říkáme tomu vinárna "u oslíka", máte to přímo z jejich družstevní výrobny, mikulovský vinař Pavlík Matějů moc chválil
mm
Re: Borak - Pelješac
03. 09. 2007 11:46
to Petulacka: tak sm na tom stejně - taky se to na mě v prácí řádně valí ze všech stran. S tím místem bych věděl-tady u nás v Turvově je spousta dobrejch hospůdek kde by šlo posedět a pokecat, ale aby to pro vás nebylo daleko. Prahu moc neznám tam asi nic nevymyslím.
Evice
Re: Borak - Pelješac
03. 09. 2007 15:31
Lachtane děkuji za odpověď, ten domek je určitě on, který jsem našla na Adriaticu. Mám na něj příští rok velký zálusk, ještě ale nevím, kolik nás pojede, tak uvidíme. Popř. napíšu mail. Muselo tam být opravdu nádherně.
Re: Borak - Pelješac
03. 09. 2007 21:42
To petulacka: Když jste byli na té centrální plážičce, tak ten domek u ní (oranžovej) byla naše dočasná adresa. A k těm vínům: ta vinjarica se jmenovala Dingač,kupovali jsme tam víno také. Sedmička Dingače stojí 140 kun, litrovka Plavace 37 a sedmička 32 kun. Stolní jsme vyměnili za 3 "Radky v brnění". Paní, která tam víno prodává je velice milá. Ale s tím setkáním bych to viděla až tak na říjen, protože jsem z Moravy a do Prahy se jen tak nedostanu. Něco vymyslíme... E
Re: Borak - Pelješac
04. 09. 2007 10:42
Eviku, vítej doma smiling bouncing smileyhot smileythumbs up smiley
Re: Borak - Pelješac
04. 09. 2007 12:21
Eviku jasňačka v říjnu si to vychutnáme o to víc, že počasí se bude pravděpodobně ochlazovatmoody smiley, tak zahřátí u vínka bude vítaná změnagrinning smiley
Zdevel
Re: Borak - Pelješac
10. 09. 2007 09:48
My kupovali barikovaný Dingač za 75 Kn (0,75 l) a Plavac po 20 Kn (1 l)u Ivo Violiče přímo v Boraku. U Grljušiče ve Vručici byl Plavac také za 20, Proška měl za 35 Kn (minulý týden ho žena dopila).
Ahoj všichni, jsem překvapená, co všechno jsem se dočetla. Byla jsem ve vile Anny Dingač vloni a moc se nám tam líbilo. Letos jsem vzala s sebou dvě kamarádky s rodinami a byly stejně nadšené jako já. Majitel Ivo je neskutečně přátelský, takže jsme u něj poznali naprosto jinou atmosféru, kterou bychom nikde v apartmanu nepoznali. Dokonce nás vzal s sebou na svatbu, což byl další nezapomenutelný zážitek. Staral se o nás, jako bychom byli součástí rodiny. A co teprve ty večeře Anny, Je úžasná kuchařka. Navíc všude klid a romantika. Kdo chce zažít klidnou dovolenou a poznat chorvatskou kulturu, at se vypraví do Boraku k Anně Dingač!Jana z Prahy
Re: Borak - Pelješac
24. 02. 2008 08:10
V Boraku je pořád ještě hezky, ale své romantické kouzlo pomalu ztrácí. Je to začarovaný kruh, objevím místo, které odpovídá mé představě, jenže po pár letech ho najde spousta dalších lidí (jediné štěstí je, že jsou až na výjimky stejného naturelu jako já) a tím se z něj stane vyhledávaná turistická lokalita a je konec toho co hledám. Asi řada z těch co sem píšou ví o čem mluvím, zvlášť ti co byli v Boraku i v devadesátých letech. Cítím že je čas hledat jiné takové místo.
avatar Re: Borak - Pelješac
11. 08. 2008 15:59
Přátelé Boraku, kdo jste se již letos vrátil? Obnovuji tohle vlákno pro Vaše informace a postřehy. Jedeme tam od 12. 9. a zajímalo by nás, jestli bude alespoň jedna hospůdka otevřená, abychom mohli smileys with beer a nemuseli drinking smiley
Re: Borak - Pelješac
12. 08. 2008 11:55
Ahoj všichni,byli jsme v Boraku 14 dní v červenci....dům Hanija....kouzelné místo,zamluvila jsem opět Borak na léto 2009,je tam vše co má být.Moře nádherné,byli jsme tam v době úplňku měsíce a zjistili jsme že to má vliv na moře,zažili jsme obrovské vlny......tak jsme řádili a hlavně děti.Hospůdky jsou v provozu obě co tam jsou-také jsme chodili na pivko a GLAVUNI-to jsou malé rybky smažené v těstíčku.
Vřele všem doporučuji....Poloostrov Pelješac-osada Borak -širé moře a nádherná příroda.Hodně jsme jezdili na výlety....pláž Divna,ostrov Korčula atd....Už se těšíme na léto 2009.hot smiley
avatar Re: Borak - Pelješac
12. 08. 2008 15:35
V zari jedem do Trpane tak se na Borak urcite mrknem smileys with beer
avatar Re: Borak - Pelješac
12. 08. 2008 15:40
Štíre, 12. 9. tam dorazíme aj my. Brad už tam v té době bude. Tak se dívej po nálepkách. yawning smiley
avatar Re: Borak - Pelješac
12. 08. 2008 15:52
urcite budu, jeste ji musim vytisknout a hlavne nalepit spinning smiley sticking its tongue out My budem na Trpani od 7 do 22. 9.
Re: Borak - Pelješac
12. 08. 2008 17:26
To si to logo budu muset nalepit na zádagrinning smileygrinning smiley . Auto z ulice nebude vidět,parkujeme za domem



...tam,co je to červené.

avatar Re: Borak - Pelješac
13. 08. 2008 14:01
Pošleme si SMSku yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 91
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.