Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Re: Podgora
04. 08. 2011 14:22
Do Podgory se chystáme příští týden. Ubytování máme v apartmánu Vinko Aleric, byli jste tam někdo? Je to tam solidní?
Re: Podgora
05. 08. 2011 13:33
Ta restaurace "v zátáčce" směr Čaklje vypadá opravdu moc hezky,akorát za celých 14 dnů,co jsme tam byli jsme tam viděli jen jednou sedět dva lidi.Což je podezřelé.My jsme si tam jednou dali pizzu,ale brali jsme si ji s sebou.Byla dobrá,ale malá za 35 kuna,což se nám zdálo dost.
Teď trošku od jinud.Nevíte někdo,jak to mají hotely s těma hvězdičkama?My jsme bydleli v Mediteranu,který měl 3 hvězdy a hrůza.A hotel Sirena
má taky tři a je to krásný hotel,tak jsme to trochu nechápali...
Re: Podgora
05. 08. 2011 14:09
Zdravím:-))ohledně restaurace v "zatáčce" směrem k Čaklje - my chodili kolem taky, a nevěděli jsme , jeslti je tam vůbec otevřeno, nějaký personál tam vždy přešlapoval, ale nebylo jasné, zda se to tam teprve chystá, nebo už funguje.
Pokud mají otevřeno, nevím proč nedají ven nějakou tabuli jako ostatní restaurace, s menu co nabízejí a a za kolik, jinak jim tam asi někdo těžko půjde...Nám to připadalo, že ještě neotevřeli, a asi nejenom nám, když tam věčně nikoho neměli. My jsme tam totiž nikdy nikoho sedět neviděli za celý týden.
Re: Podgora
05. 08. 2011 14:17
Když jsme venku čekali a tu pizzu,šli jsme totiž z pláže (s sebou jsme táhli plno vele důležitých věcí na pláž včetně malého na kočárku a
staršího syna neschopného posedět:-) ),tak jsem si všimla,že jídelák měli vylepený v okně ve formátu A4:-). A co jsem si zapamatovala,
tak tam měli litr minerálky Jamnica za 22 kuna.Přišlo nám to předražené.V restauraci Palma ji měli myslím za 18.
avatar Re: Podgora
05. 08. 2011 14:35
Normálně funguje, je tam vidět vždy kuchař, nebo tak někdo, protože jediný z Podgory má pupek a na hlavě kuchařskou vysokou čapku. Ceduli mají u vchodu od půjčovny atrakcí. Tady asi zrovna platí to, co jsem psal-raději se vyhýbejte restauracím, kde je málo hostů...
Re: Podgora
05. 08. 2011 20:23
>Darris... Zadej do googlu KATEGORIZACIJA HOTELA
Re: Podgora
05. 08. 2011 22:51
Dík,mrknu tam.
Re: Podgora
06. 08. 2011 12:25
Darris můžu se zeptat co se ti nelíbilo v hotelu Mediteran?Byli jsme v Podgoře od 23.7.- 30.7.2011(mimochodem snad nejhorší počasí co jsme kdy v Chorvatsku zažili) a bydleli jsme v hotelu Podgorka. Hotel je starší, vybaven starším nábytkem, ale úžasně zde vaří. Opravdu zdejší kuchyně vyrovná ostatní nedostatky tohoto hotelu. Jinak Mediteran měla v nabídce cestovka od které jsme zájezd koupili také, proto se ptám.Nemohla jsem se rozhodnout, nakonec jsem vybrala Podgorku. Jinak se mi tam líbil hotel Aurora a hotel Siréna.
avatar Re: Podgora
06. 08. 2011 18:25
Tak vážení. Toto jsem ani já nikdy nezažil. Nastala invaze. Nejen, že volného místa by již málokdo našel, lidé /Češi/ jsou zřejmě tak zoufalí /hlavně skupinky, které chtějí být pohromadě/, že jsou schopni běhěm doby, co se koupete, ale i natvrdo před vámi, pomalu obsadit i již obsazená místa, div, že si neustelou přímo na vás. Hrůza!!! Co to přijelo za burany???!!!???
Re: Podgora
07. 08. 2011 09:05
Lidí moc a pláže úzké to je podle mě ten problém. Mě to také vadilo, pláž pod Podgorkou byla nacpaná tak, že nebylo ani kudy projít k moři, deky a lehátka těsně vedle sebe. A to podotýkám že nebylo nijak super počasí.Tam bylo zvykem ráno dávat podložky na pláž a zabrat tak místo. Pak se tam kolikrát nikdo do oběda neukázal a nově příchozí si neměli kam lehnout.
avatar Re: Podgora
07. 08. 2011 09:09
Přesně, tak to tady teď vypadá, to nepatuju. Děs a hrůza. Úplně to tady člověka otráví.
Re: Podgora
07. 08. 2011 10:13
Ahoj Soni,Mediteran měl taky starý nábytek na pokoji,ale to mě nevadilo,viděla jsem fotky,takže jsem s tím počítala.S čím jsem ale nepočítala,
byl nepořádek,když jsme si pokoj přebýrali.Dokonce jsem si šla stěžovat na recepci,poslali tam sice dvě uklízečky,ale rozdíl nebyl žádný.
Koberec byl špatně vysátý a místy i dost špinavý.Na nábytku byl prach,přes balkonovky nešlo pomalu vidět,jak byly špinavé a upatlané a
o balkonu ani nemluvím.Špinavá zem včetně nábytku,ten hadru snad v životě neviděl.A třešínkou byla koupelna.Světlo,když bylo rozsvícené,
neustále hučelo a bzučelo,sprcha nepasovala do takového toho držáku na zdi,sprcháč byl rezavý a závěs pamatoval,kdoví co.A záchod tekl,
takže jsme na zemi museli mít ručník.Pokoj byl menší a zaplácaný nábytkem.V den příjezdu jsem vedoucího recepce poprosila,jestli by
nemohli odnést dvě židle a i noční stolky,abychom měli kam dát postýlku,řekl,že druhý den ráno pro to někdo příjde.Za celých 14 dní nikdo nepřišel.Vyřešili jsme to tak,že židle šly na balkon a nábytek jsme trochu přestěhovali.Skříně byly nepoužitelné,protože v nich na poličkách byl
prach a smrděli.Jídlo bylo dobré,takový standard,nic úchvatného.Snídaně pořád stejné a večeře se taky celkem opakovali.Co nás dost rozladilo,
byl kuchař,který dával večeře.Tvářil se jakoby to dával ze svého a nejradši by nám dal porci jak pro nemluvně.Můj muž je kus chlapa a on
mu i tak byl schopný dát jeden kousek masa a trošku těstovin například,tak si musel říct "ještě" a následovala kuchařova nevole.:-)
Myslíme si totiž,že to tam funguje tak,že co hosté nesní,rozebere si pak personál.Jednou jsme zústali déle na večeři a byli jsme toho svědky,
jak si naložili hromadu jídla,sedli ke stolu a dlábili...
Jeli jsme s Vítkovicema a ti uváděli,že snídaně i večeře jsou formou švédských stolů.Snídaně tak byla,ale večeře ne.Kdybych to věděla,tak tento
hotel zřejmě nevyberu.Nemám ráda se takhle "dožadovat" jídla.I proto už s Vítkovicema nepojedeme.
Co ale můžu doporučit,je Mojito,které dělal barman v koktejlbaru u hotelu,bylo famózní,nejlepší v Podgoře.
A k těm plážím.Taky nás to otrávilo.Místo toho,abychom se nikam nehnali a byla pohodička,tak jsme rychle spěchali na snídani abychom už
zase rychle mohli jít na pláž a chytli místo.Chodili jsme pod hotel Aurora a ke konci pobytu to tam bylo až takové,že jsme neměli kudy jít do vody.
To nás teda vytáčelo do vývrtky.Podgora je krásná,ale kvůli těm plážím bychom tam už nejeli.Jinak hotel Sirena je opravdu krásný,plazma na
pokoji a fajn posezení a na balkónku.:-)
Re: Podgora
07. 08. 2011 11:04
Darris,S Vítkovicemi jsme byli 2x v Makarské.Poprvé hotel Biokovka, podruhé Dalmacija. Vše perfektní, jak jídlo tak ubytování, nemohu si stěžovat.Je pravda že cena za tyto hotely je o něco vyšší než třeba Podgorka nebo Mediteran.
Nyní jsme volili cestovku jinou, protože nabízeli hotel Podgorka levněji než Vítkovice.Jinak my jsme v Podgorce i večeře měli tak, že jsme si sami nabírali jídlo.Nikdo nekontroloval kolik si kdo nabere a jakmile něco chybělo okamžitě to bylo doplněno.
Na pláži jsem mluvila s paní, která bydlela v hotelu Minerva a tam jim taky jídlo nabírali.
Jinak ty plné pláže jsou asi u hotelů běžné.Vím že někdo jede radši na odlehlé místo kde jsou malé plážičky a pár lidí. To bychom pak ale asi nemohli využít služeb hotelu a to já chci.Protože pro mě je dovolená i to,že nemusím vařit, nakupovat a chystat jídlo.
Re: Podgora
07. 08. 2011 13:27
S těma službama hotelu s tebou úplně souhlasím,mám to stejně.Dovolená je pro mě dovolenou,když nemusím uvařit ani čaj.
Vzhledem k tomu,že máme dvě malý děti,7 a 2 roky,tak si toho vaření užiju za celý rok ažaž.S hodně lidma jsme počítali,ale na té pláži to podle mě bylo už moc.Jsou přece i letoviska,kde to "žije",ale na pláži je místo pro
každého bez nějakého sardinkování se.Příští rok to uděláme tak,že místo 14-ti dnů na jednom místě pojedeme první týden někam,
kde je rušněji a druhý týden přejedeme někam,kde je klid.
Vítkovice,jak už jsem psala,také uváděli,že se večeře podávají formou švédských stolů a nebylo to tak,tak mě to fakt naštvalo.
Jídlo u večeře moc nedoplňovali.Stalo se,že byla prázdná miska od tatarky a prázdná zůstala.Tak třeba i s nějakým salátem a vlastně i
u snídaně to tak bylo,největší výběr pečiva byl tak kolem té osmé,ale když jsme přišli třeba v devět nebo něco málo po deváté,tak už
byl třeba jen ten jejich chleba a žádné bulky,nic.Nebyli jsme spokojeni.Ani s hotelem,ani s cestovkou a to jsme nezaplatili malý peníz!
Příště jinam,s někým jiným.
avatar Re: Podgora
08. 08. 2011 21:04
Dnes celý den foukalo- super vlny, takže na plážích to bylo trochu volnější. Okolo19hod. jako když někdo přepnul vypínač, přestalo foukat a opět nádherný západ slunce. Ten pohled vždy stojí za to.
Re: Podgora
08. 08. 2011 23:32
to: JirkaMTPO
Díky za info z Podgory. Můžete prosím napsat jaký je v Podgoře ve směnárnách aktuální kurs EUR - HRK? Jedeme v sobotu, tak ať vím, jak se vyplatí vyměnit lasičky ve Spořitelně. Díky.
avatar Re: Podgora
09. 08. 2011 07:37
Dnes odjíždíme domů. Zkusím se na to podívat a když se mi podaří se napíchnout na net, tak dám vědět. Dnes poslední den u moře a se slzami v očích zas navečer domů. Vůbec se nám nechce, Když sledujeme v tv počasí u nás v ČR, tak na nás jde pěkná depka. Tak zase za rok...snad...
Re: Podgora
10. 08. 2011 05:42
Já byla v loni v Podgorce, kde byla ubytována moje mamka, jen se podívat a bohužel souhlasím - nábytek starý - všechno staré.
Proto volím a stále říkám není nad apartmán a pláž za přístavem , kde je místo a krásně :-). Za chvíli tam jedu a už se moc těším.14.8. už se budu smažit pod Taboo :-)-.
Čekám hodně lidí, s tím v sezóně počítám. Prázdnotu jsem si užila v červnu a ta je okouzlující :-), protože jít na pláž kde jsou 4 lidi je úžasné :-D, ale zas není moře teplé....takže nevím.
Radši budu denně střídat restaurace, kde si domluvím cenu za jídlo - než jíst každý den to samé :-). Vařit taky nebudu. Jen kafe a čaj - to mi zas tak nevadí.
Už se těším na místní lidičky, jak pokecáme. Dlouho jsme se neviděli, celé 2 měsíce :-D. Jako bych ani neodjela.
avatar Re: Podgora
10. 08. 2011 21:36
Tak už jsme doma. Vyslal jsem manželku, která zjistila, že kurz je 1euro za 7,24kun. Nejlépe je platit kartou všude, kde to jde. Po zkušenosti s nákupem v Makarské,/ten velký Konzum po levé str. od Splitu, hned u hlavní silnice, na světelné křižovatce, od Splitu je to na konci Makarské/ už nebudeme vozit ssebou žádné jídlo. Dá se tam nakoupit skoro za stejné ceny jako u nás. Něco dokonce levněji. Takže to dopadlo tak, že jsme vezli pomalu víc věcí domů, než jsme vezli tam. Já si koupil navíc skládací rudl na velká zavazadla s nosností 70kg ve slevě z 99 na 50kun. Manželka si vezla domácího sluhu za 79kun. Vše jsem hned po příjezdu prověřil zatěžkávací zkouškou a zase jsem se přesvědčil, že asi všude mají vše kvalitnější, než u nás. I u jídla je to znát chuťově nesrovnatelné/sýry, uzeniny, i ta Coca Cola mi přijde lepší, prostě vše co jsem měl možnost vyzkoušet/. Jen škoda, že se ještě nenaučili dělat náš dobrý chléb smiling smiley
Re: Podgora
12. 08. 2011 23:31
Tak koukám, že jsme asi jediní, kteří si kromě moře užívají taky čerstvých ryb ze sítí rybářů.

Domů si jich každoročně vozíme několik kil (manžel si je pěkně před zamražením dá do pořádku) a i když si je děláme často, vydrží až do prosince.
Na Vánoce kapr z Tovačova a od ledna naše sladkovodní ryby (při nákupu ještě živé). No a v létě opět jadranská ryba. Pěkně čerstvá, v noci lapená do sítí místních rybářů.
Jen díky způsobu letošního léta mám obavu, že letos nám ryby z Jadranu vydrží mnohem mnohem déle. Na zahradní grilování jaksi není to správné počasí :-(
Re: Podgora
12. 08. 2011 23:49
Jirko, ještě neumí řecké kakao. Vyzkoušeli jsme několik značek, ale na Řeky v tomto prostě nemají.
Ale jinak máš pravdu, ceny jsou slušné.

Proto si z domu místo jídla vozíme elekrický gril (manžel odmítá ve vedru běhat kolem briket a zdržovat se úklidem), kupujeme ryby od rybářů, pečivo v pekárně a ovoce, zeleninu, marmelády, slané pečivo, kolu a vše ostatní v Konzumu v Makarské. Jedeme tam asi 4x za pobyt , ceny jsou podobné jako u nás, ale asi toho kupujeme moc či co, protože celková suma je vždy závratná. Raději účtenky hned vyhazuju, aby někoho nenapadlo to sčítat či přepočítávat :-)

Takže do Podgory jedeme vždy poloprázdní a zpátky táhneme kila zamražených ryb. A pak doma na zahradě popíjíme vínko, grilujeme .... jen místo moře se musíme spokojit s bazénem. I když letos sem léto jaksi ještě nedorazilo :-(
avatar Re: Podgora
16. 08. 2011 09:02
Odkaz na online kamery v Podgoře: [www.tz-podgora.hr]
Re: Podgora
16. 08. 2011 10:01
Ach jo,hned bych jela znova.Dneska jsme měsíc doma a už mám absťák po moři.:-(
Kdybych se na to podívala optimisticky,tak už jen nějakých 11 měsíců k příští dovolené....ale zase takový optimista nejsem...
avatar Re: Podgora
16. 08. 2011 10:42
Tak to máme stejně. Ještě možná o něco hůř, protože jsme v nonstop kontaktu s našimi domácími, kteří nás každý den informují o dění v Podgoře. Takže na jednu stranu jsme rádi, ale na druhou nás to o to víc užírá, že tam nemůžeme být taky. Už jsem si říkal, že nemít hypotéku, koupím nějaký domek, nebo pozemek tam a udělám buď pár apartmánů, nebo kemp. To by se mi líbilo.
Re: Podgora
16. 08. 2011 13:28
Tak to máme dosti podobné.My si s manželkem plánujeme,že až budeme v důchodu,koupíme v Chorvatsku vilu,uděláme
apartmány a spojíme příjemné s užitečným.Ale vzhledem k tomu,že do důchodu máme asi 40 let,tak taky nic moc.A jestli to s tou
naší vládou půjde takhle dál,tak se důchodu ani nedožijeme.:-(
Takže se musíme dál těšit celý rok,každý rok na 14 dnů u moře a pak z toho žít do další dovolené...:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Re: Podgora
17. 08. 2011 09:07
Tak po roce opět od pondělí v Podgoře. Některé novinky příjemné (navigační cedule, turistický vláček, přibyla další loď - Germania apod.), jiné už méně - oblíbený prodavač kukuřice leží vedle nás na pláži a hulí jednu za druhou :-), oblíbený prodavač zmrzliny co s ní dělal parádní kousky je v jiným baru na promenádě a se zmrzlinou zdá se skončil, škoda. Domácí přistavěla na apartmán další patro, kam se přestěhovala a ten původní kde bydlela prodala zajímavýmu důchodci - světákovi. Na pláž chodíme jako vždy za hotel Sirena, ale trochu zklamání. Množství lidí v pohodě, ale spousta huličů. Jinak se zdá, že Podgoru letos vzali útokem Poláci a je jich tu víc než Čechů. Počasí, hospůdky a noční život stejný jako vloni.
avatar Re: Podgora
17. 08. 2011 09:11
Tu šou s házející zmrzlinou, převzal po otci jeho syn. Myslím, že je to u restaurace Split.
Re: Podgora
17. 08. 2011 09:38
to JirkaMTPO:
zkusíme se tam večer podívat a zkoukneme jestli mu to jde tak dobře jako tátovi.

Jinak tuhle rybku nesli v pondělí večer do restaurace Ribar. Omlouvám se za kvalitu, ale bylo to hodně narychlo.
[img7chybny-odkaz-rajced0701]
Re: Podgora
17. 08. 2011 14:21
Tak já se z Podgory vrátil včera a házeči tam byli dva, starší kousek od přístavu, mladý tradičně pod stromem. Jinak nadlábnout se dá v pohodě za 40 kn. Na poloostrově vedle vodních sportů dokonce za 35. Troufnu si říct že je je to nejlevnější lokalita v Chorvatsku - Karlovačko čepovali kousek od Sutikly za 12 Kn pak dokonce přešli na sarajevsko za 11. Bydlení v čaklje. Pohoda. Ano Poláci převládají....
Re: Podgora
17. 08. 2011 19:01
Zdravím všechny příznivce Podgory..zrovna jím lubenicu a koukám na Jadran :-), jako vždy mě tu nic nezklamalo. Je pravda, že prodávající kukuřici vypadají letos divně a kukuřice je krmná a ne cukrová, koupili jsme malému dvě a nic moc..tak už ji nedostane.
Jídlo je jako vždy super, ceny stejné jako vloni.
vláček jsem nevyzkoušela, nemám už tak malé děti a v tom vedru bych do něj nesedla - je to líheň
Moře je teplé jako kafíčko :-)
Zrovna připravujem grilovačku - zítra je tu nějaký šanson večer , tak půjdem večer dolů, snad se bude dít něco zajímavého
Ještě jednou pozz všem - Booookkk
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.