Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Re: Podgora
27. 05. 2011 12:34
Tý jio,vidím,že Podgoru máš v malíku.:-)
Nové poznatky určo napiš,budu se těšit.My jedeme až 16.7. v noci,taková doba.:-(
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:00
jasně, je to takový můj druhý domov :-)

Už se na ty lidičky tam moc těším, zvláště proto, že je to mimo sezónu. Po druhé si to zopáknu ještě v srpnu :-)).
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:17
Ty tam pracuješ?Jestli se teda můžu zeptat.
Já jsem do Podgory "zamilovaná" a to jsem tam ještě ani nebyla...:-)
Nečetla jsem jediný negativní ohlas na toto městečko.
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:19
ne nepracuji,

ale mám tam "svůj" dům, spolu s majitelem ho i nabízím občas :-)

a hodně přátel

a díky facebooku ..i celoroční kontakt s nimi :-))
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:27



Podgora 2010
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:31
Noooo,tak to se máš.:-)
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:44
No to je super!!!Úplně jsem měla husí kůži!Na netu jsem hledala nějaký web kamery z Podgory nebo nějaký video a nic.
A tohle je mazec,nádhera.Fakt díky!!!!
Re: Podgora
27. 05. 2011 13:58
na youtube je toho z Podgory dostatek :-), ale to je moje
Re: Podgora
27. 05. 2011 14:07
No,na youtube mě mrkonout nenapadlo.Delší vedení.
avatar Re: Podgora
29. 05. 2011 00:09
Darris napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty tam pracuješ?Jestli se teda můžu zeptat.
> Já jsem do Podgory "zamilovaná" a to jsem tam
> ještě ani nebyla...:-)
> Nečetla jsem jediný negativní ohlas na toto
> městečko.


Podgora je krásná akorát promenáda je krátká
Re: Podgora
29. 05. 2011 07:17
To je zvláštní.Většinou se píše,že je tam táhlá promenáda se spoustou barů,restaurací,obchůdků atp..
Kdyby byla tak krátká,tak by se tam toho tolik nevlezlo.Ale nemůžu posoudit,nebyla jsem tam.
Nebo jste chtěl mít Vy,ten první negativní ohlas.:-))))))
Re: Podgora
29. 05. 2011 08:37
V Podgoře je opravdu moc krásná a dlouhá promenáda,stavujeme se tam každý rok, většinou si tam koupím aspoň tričko,ale na ubytování si sháníme klidnější místa, i když letos to vypadalo,že ubytování dopadne v Podgoře-Čaklje,ale pokaždé do Podgory zajedeme na večerní promenádu.Stavíme se tam i letos,už se těším.
Re: Podgora
29. 05. 2011 22:34
Budeme bydlet v hotelu Mediteranu a ten je prý někde na konci promenády,tak by tam až tak rušno být nemělo.
Přes den a ani večer mi hluk nevadí,pokud z něj můžu "utéct" do klidu,kdyby mi začal vadit.:-)A hlavně,aby byl klid v noci kvůli dětem,jinak hluk nebo rušno neřeším.Na promenádu se také oc těším,zbožňuju procházky podél moře.
avatar Re: Podgora
29. 05. 2011 23:46
Darris napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je zvláštní.Většinou se píše,že je tam táhlá
> promenáda se spoustou barů,restaurací,obchůdků
> atp..
> Kdyby byla tak krátká,tak by se tam toho tolik
> nevlezlo.Ale nemůžu posoudit,nebyla jsem tam.
> Nebo jste chtěl mít Vy,ten první negativní
> ohlas.:-))))))


No dlouhá promenáda bych tomu fakt neříkalsmiling smiley dlouhá je třeba v Baška vodě.Jezdíl jsem do Podgory pár let a vždycky jsem nadával že je krátká a hlavně příšerně našvihlá a k tomu jen dvě cukrárny(nemyslím prodej zmrzky).Ale jinak je Podgora krásná jen nesmíte bydlet proti mostu ve vile kelava ten hukot aut přímo proti oknům byl fakt otravnej.Pak jsme bydleli vždycky dole v rohu přístaviště a to bylo fajn kousek k moři i do pekárny pro snídani smoking smiley .
Přeji krásný pobyt
Re: Podgora
30. 05. 2011 00:16
Jak jsem psala budeme bydlet v Mediteranu,tak snad tam ani ten hukot nebude.To bych asi nevydýchala.
Děkuji,jistě si to tam užijeme.Vám přeji taky krásnou dovču.:-)
Re: Podgora
30. 05. 2011 00:30
Tiež ideme do Podgory, tešíme sa. Ale máme apartmán niekde medzi hotelom Minerva a hotelom Salines cca 50 metrov od mora. Teda skôr asi druhý dom nad hotelom Salines. V mori sa nachádza socha morskej panny Pozerala som mapu - je to ulica Tina Ujeviča - apartmány Roscič. Už som sa na tieto app. pýtala tu na fóre asi v marci, ale nikto nenapísal. Nepoznáte niekto túto ulicu, či je moc do kopca, teda strmá?? Moc ďakujem
Re: Podgora
30. 05. 2011 09:16
Tady mas dve kamery z hotelu Minerva:

[podgorakamere.20x.cc]
Re: Podgora
30. 05. 2011 23:43
Podgoru bereme také jako svou chatu, i když tam trávíme jen měsíc v roce, ale někdy se podaří přidat nějaký ten týden na víc, takže se tam vracíme i koncem prázdnin.

Miluju Podgoru, je to součást našeho rodinného léta, ale objektivně musím říct, že místní restaurace postupně ztrácí na kvalitě. Může za to spousta turistů, spěch personálu, snaha vytřískat z těch pár sezonních měsíců co nejvíce peněz. A kvalita se bohužel ztrácí.

Lodi, která slouží jako "restaurace" se zdaleka vyhněte. Je to něco jako fast food a rybu a cokoliv jiného tady rozhodně nedoporučuju. Jo, je levnější než v jiných restauracích, ale když si dáš tuňáka, tak vrznou na rozpálený gril zmrazený steak a stejně tak i ostatní co nabízí. Vše vytahujou z mrazáku, nakoupený ze supermarketů, vylovený pravděpodobně v úplně v jiným moři než Jaderským.

Restaurace Klemič v posledních 2letech také ztratila na své kvalitě, čemuž odpovídají i poloprázdné stolky i ve večerních hodinách. Ale třeba se poučili z loňského roku a kvalita se k nim vrátí.

Teď nevím, jestli je to restaurace Obala - "Podgořani" pomožte - (loňskou sezonu už jela bez původní majitelky, zemřela) - a bylo to znát. Nedopočený ryby, tuhý steaky, spousta stolků, obsluha nestíhala .... smutný pohled.

Jediné, co zůstalo kvalitní, je Maritimo - neuvěřitelně sladké zákusky, vynikající káva, zmrzlina jak sen a vždy milý a upovídaný pan majitel.

Zkoušeli jsme i zmrzlinu od těch, co ji tak krásně vyhazují do vzduchu než ji vydají, ale všechny 4 příchutě, co jsme si koupili, letěly do koše.

Obecně platí, choď tam, kam chodí místní. Nejde si jich nevšimnout ráno, jak posedávaj v kavárničkách, čtou noviny, povídaj si a srkaj kafe. Určitě poradí, kam by si zašli oni a čemu by se z daleka vyhli.
Re: Podgora
31. 05. 2011 11:25
Veroniko, díky za zajímavé informace. Jedeme do Podgory na prvních 14 dní v září. Poprvé jsem tam byl v roce 2000, zatím naposledy 2 x odpoledne v roce 2009, kdy jsme byli ubytování v Duče. Doufám, že do našeho odjezdu tady Ty nebo někdo jiný napíše další postřehy z letošní Podgory. Pokud jde o restaurace tak není nějaká dobrá v Podgoře třeba i někde dál od pobřeží, ne přímo na promenádě?
avatar Re: Podgora
31. 05. 2011 11:56
sparrow .. ta vila kelava byla na této adrese : I.G.Kovačiča 31 Podgora ? Nebo to byl ten druhý AP ? Vloni jsem s majitelem jedné kelavy byl v kontaktu, tak abych si nenaběh ...smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Podgora
31. 05. 2011 15:12
No já bych si dovolila trošku nesouhlasit.

Obala - zemřel majitel - ne majitelka a myslím, že Marijana a Natalije to vedou docela dobře, dokonce lépe, než když tam byl jejich otec (ať odpočívá v klidu).
Zrekonstruovali trošku vnitřek, a letos čekám další změny. Ivica v kuchyni obstojně šéfuje a nám vždy připraví spešl pochoutky.

Na lodi - to je těžko, ano kvalita není jako v restauracích, ale je to tam o cenách, to už je na každém, čemu dá přednost.

Maritimo - je fajn, ale třeba ledové kávy se od dob kdysi, taky trošku zkazily. Já na zmrzliny moc nejsem, protože se to v tom vedru moc nedá.Majitel v pohodě, má rodinu na jižní moravě :-) - ale to nejsou místní.

Loni a předloni, tam začali dělat výborné palačinky na ulici, levné a chutné.

U Klemiće jsem nikdy nejedla, to nemůžu posoudit. V Roku jsem jedla -tady vaří dobře, jen nedoporučuji si sednout v době večeří, jen na pití.

Jedu tam za týden, tak nové poznatky napíšu.

Můžete zkusit výborné kokteily v Banana Baru - bylo tam loni i české pivo - myslím Staropramen
Re: Podgora
31. 05. 2011 15:15
A zapoměla bych na můj oblíbený Royal -steak house

tady mají výbornou kuchyni - šéfuje taky Ivica :-))
Re: Podgora
31. 05. 2011 21:11
Čau všichni,
Poprvé sem píšu, tzn. že už jsem tu byl a něco přečetl. Musím říct, že Vás mám všechny rád, páč máme společnou lásku,
PODGORU !
Máme to za 31,..... to jen tak na okraj smiling smiley. Letos jedeme již pošesté a už se nemůžeme dočkat. Sáááákra...hot smiley
Dvakrát jsme byli v Podgorce a když jsme v r. 2008 byli v Podači, tak jsem si v Podgoře sehnali AP a ..... vypadá to, že to je už na " furt".
Nedovedeme si představit (já, manželka a dvě dcery), že bychom jeden rok vynechali.
Vždy, když se vrátím do práce, tak říkám kolegovi "za 358 jedeme znova yawning smiley a on se mě vždycky směje. Mno, dneska už se tak nesmál...
Táák a teď k praktickým věcem.

Kamery v Podgoře zde už byly uvedeny, tak jen zopakuji:
[podgorakamere.20x.cc]
Jen mě mrzí, že mnohokrát (naštěstí mimo sezónu) jsou zaseklé a lze sledovat jeden a ten samý záběr mnoho týdnů angry smiley . Ještě podotknu, že adresa web kamer se na nynější změnila poměrně nedávno, neb bývala jiná.

Počasí, online kamery, teplota moře
[www.chorvatske.cz]
Velmi užitečná stránka, na kterou koukám obzvláště kvůli teplotě moře.

Teplota v Podgoře
[www.puntatours.com]
Tak sem chodím pouze pro tu teplotu. A většinou sedí. Na chlup yawning smiley

Další web kamery
[www2.hak.hr]
Tady je to obzvláště vhodné před cestou

Cena paliva v HR
[www.ina.hr] (+ ještě jedna, co je tady asi pod cenzurou smiling smiley,[www.j*dr*n.cz])
To dá rozum, že taky přemýšlím kde cestou tankovat. Myslím tedy jestli v A, SLO nebo HR

Předpověď počasí
[www.pocasi-chorvatsko.cz]
Tady to většinou vychází, jen je třeba připočítat + 5 °C, pak většinou sedí.

Předpověď počasí HR
[meteo.hr]
Tohle je celkem tutovka, která Vás může potěšit nebo taky pěkně nas*at....

Kuny
[www.cestovani.cz]
Tady koukám jak je to s kurzem. Česká "špárkasa" je vždy tutovka.

Tak doufám, že sem to tu jako novej moc nazaprasil.
Ke kurzu HRK jen dodám, že minulý rok bylo celkem výhodné vzít 3000 HRK přímo z bankomatu v Podgoře a páč on dává
devizový kurz, tak i s poplatky to bylo levnější, než nákup u nás. Jeli jsme minulý rok ještě v srpnu do Rogoznica/Ražanj
a tam je mě PK (plat. karta) celkem na prd, tak jsem si na ten pobyt vybral v Podgoře yawning smiley
Jinak v Podgoře neplatím PK jen v restauraci, jinak všude. Letos zkusím i tu restauraci a spropitné bude keš.

Co se týče ubytování, tak letos budeme již počtvrté v AP přímo nad těma již zmíněnýma palačinkama. Ano, přímo naproti soše co je na hlavním parkovišti u přístavu.
Poprvé jsme z toho měli tak trochu strach ale nakonec je to tam klidnější než v Podgorce (ta večerní hudba v podloubí....) a klima a lednička a fajn domácí a prostě jsme tam zvyklí.

Co se týče jídla, jsem téhož názoru, jako mnozí zde. Na dovolené prostě nevaříme. Max. ráno čínskou polívku (polívku ráno prostě musím) holky kakao a žena kafe. Oběd většinou kolem 15té hodiny ROKO příp. ta vedle (jak je ta uříznutá pramice se suvenýry), páč 35 - 40 KN za obědové MENU je velmi příjemné. Mají to tak už poslední dva roky a doufám, že se přidají i další. U moře nejsme kvůli jídlu, u moře jsme hlavně u moře hot smiley
Naše holky toho zatím moc nesní (13 let), takže stačí dvě jídla a to třetí na polovic. K tomu četr češe i velka Jamnica a s dýškem je to 130 KN thumbs up

No a pokud máte někdo touhu neustále vědět "ZA KOLIK" to má, jako my, tak doporučuji třeba:
[odpocetcasu.xoe.cz]

K výletům mohu dodat pouze, Sv. Jure thumbs up a Imotski Modro jezero thumbs upthumbs up (Crno jsme nestihli ale napravíme to), bohužel bez koupání, neb jsme dorazili příiž pozdě (17:00)
a už začalo být poměrně chladno. Je to přece jen výš.

Předminulej rok, jsem si ráno udělal radost, vzal jsem kameru a prošel jsem Podgoru od parkoviště ke hřbitovu a z5 až k Sireně, dokud neklekla baterka. Na zimní večery je to úžasné. Doporučuji thumbs up.

Tak doufám, že se s někým z Vás uvidím hned ten první týden v červenci.
Čau Slávek.
Re: Podgora
31. 05. 2011 23:14
Niki, díky za opravu :-)

My jezdíme vždy poslední týden v červnu a jsme tam téměř do konce července a občas i poslední týden v srpnu. Mimo sezonu nemůžeme, starší dítko chodí do školy a už s červnem dělali ve škole bůhvíco nechci. Takže restaurace v sezonu jsou večer plné, dlouho se čeká a obsluha toho má nad hlavu. A to se bohužel odráží i na kvalitě jídel. Jasně, jsou hospůdky a restaurace, kde kvalita a spokojený host jsou přednější než spousta stolků a uštvaný personál, ale bohužel se někam nenávratně vytrácejí :-(

Ještě malá poznámka k "restauraci" na lodi. Ten zmrazený flák ryby, co tam mají na jídelním lístku snad už od vzniku této "jídelny", si můžu koupit v Tescu, Globusu, Bille a jiných supermarktech každý den i u nás. Právě proto o tom píšu, tohle jsou dle mého vyhozené peníze. Když už jsem u moře, tak chci kvalitní čersvou rybu, která ještě ráno plavala v moři, protože tohle si každý den doma dopřát nemůžu. Přesněji - doma můžu mít každý den čerstvou sladkovodní rybu.

Myslím si, že tohle není o penězích, ale o životním postoji:
---- Celou dovolenou jsem chodila na večeře do restaurace na ryby - a na loď! To, že jsem měla každý večer zmrazenýho tuňáka hozenýho na gril, ze supermarketu za pár kun a v restauraci pak za min. 4násobek, o tom už strategicky pomlčím. A na to, že mi do talíře koukalo x čekajících až dojím a uvolním místo, taky raději zapomenu.
---- Na večeři jsem byla 2x, ale měla jsem skvělou rybu, která ještě při mém příchodu plavala v nádrži s mořskou vodou. K tomu skvělá příloha, kvalitní víno.
Cena stejná, zážitek nejen pro chuťové buňky neměřitelný.

Z Maritima jsou Makedonci. Přijíždí někdy na jaře, když do hotelů nastupují Němci a už i Rusové. Prý toho spořádají hodně. No a odjíždí po sezoně. Mají dost rozšířenou síť nejen po Podgoře, ale i v dalších městečkách.
Re: Podgora
01. 06. 2011 06:54
Veroniko - jmenovkyně, já na té lodi jedla naposled před 8 lety, tak to nemůžu posoudit :-D.

Já musím vlastně navštěvovat přátele, proto, je vždy problém kde se najím, protože všichni očekávají,že právě v jejich restauraci :-).
A musím říci, že jsem už poslední 3 roky vyměnila Maritimo za Art, protože tam kluk chodí na zmrzlinku a neplatí :-D
To je jen vyčůranost.

Jedu v pátek a nemůžu se dočkat, doufám,že do toho už nic nevleze. Jelikož dělám v cestovce, byl to velký problém v sezóně dostat volno :-), jelikož šéf i můj zástup jsou na Makarské :-).

Ale mám šikovnou dceru a půjde za mě do práce na tři dny.

Jinak jelikož mám apt až u pláže za přístavem, takže moje každodenní plážové pití se odehrává v Taboo :-).
Re: Podgora
01. 06. 2011 08:47
sy99: Nebylo by možné prosím to video zveřejnit někde k stažení? :-)
Re: Podgora
01. 06. 2011 12:22
Jasně Martine, večer to někam hodím.
Je to sice točený na starou HI8 pochopitelně bez steadycamu, takže čistě z ruky ale dívat se na to dá.
Počítám dnes tak po 21. hodině.
Tak večer.....
Re: Podgora
01. 06. 2011 14:15
My ideme do Podgory 22. júla, iba na týždeň. Po prvý raz sme tam boli minulý rok v tom istom čase a prekvapuje ma tvrdenie že tam nie sú vlny. Šíre more je tiež vidieť. Neviem či to bola náhoda ale asi od tretej poobede každý deň už nebolo možné plávať kvôli pomerne veľkým vlnám. To sme my starší sedeli na brehu, pozerali a počúvali hukot, mladší a deti boli vo vode, ale plávať sa naozaj nedalo. Také niečo som ešte v Chorvátsku nezažila a preto mám Podgoru spojenú s veľkými vlnami.
Teším sa do Podgory aj preto že za ten týždeň sa nedalo veľa pochodiť, neboli sme napríklad v starej Podgore, dokonca ani v Čaklje, ani pri pamätníku, zato sme asi vymietli všetky putiky na pobreží, a boli sme pešo v Tučepi.
Večeru sme mali zaplatenú v reštaurácii U Ribara, aj tento rok to tak bude. Mám rada keď aspoň jedno jedlo máme zabezpečené.
Re: Podgora
01. 06. 2011 20:36
Předem díky Slávku.
Re: Podgora
01. 06. 2011 23:45
Tak dostal jsem se na to až teď. Je toho skoro hodina, ovšem samotná procházka Podgorou začíná zhruba ve 23. minutě prvního souboru.
Předtím je tam něco z našeho AP + můj sólo výlet na Sv. Jure. Rozhodl jsem se to nijak nestříhat, páč na tohle zrovna moc
nejsem a nějakou práci by to dalo.
Takže tohle jsou dva soubory vykuchané přímo z DVD, jak jsem to stáhl z kamery do rekordéru a následně na DVD.
Znovu předesílám, že co se videa týče, nejsem žádnej hračička, takže na nějaký stmívačky, hudbu nebo titulky, zapomeňte.
Zato jsem hodně ukecanej, což myslím je pro takovéto záběry důležitější, než výše uvedené kravinky.
Nahráváno bylo v srpnu 2009 a jak tak koukám, tak ve srovnání s mojí novou FULL HD kamerou, je tohle dost obrazová tragédie.
No nic, letos si to holt zopakuju a trochu vypiluju i scénář.
Bohužel je toho 2x1 GB a můj upload není zrovna raketa, takže to tu bude asi až ráno angry smiley

1. část
>>>ZDE<<<

2. část
>>>ZDE<<<

pass: sy99


Sláva.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sy99 (02. 06. 2011 20:13).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.