Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
avatar Re: Podgora
30. 07. 2010 20:52
děkuji pánové smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Podgora
31. 07. 2010 11:04
Dobry den. 6.8 jedeme do Podgory smiling smiley Chci se zeptat zkušenych , na lodní vylet z Podgory na ostrov Bol nebo Hvar s fisch piknikem a koupaní na pláži. Kolik to tam stojí listku koupeny přímo na lodi 2 dospělí+2 děti , 6let a 13let. Cestovka nam nabízí za osobu 250KN to se mi zdá přehnaně drahe vyvalit 1000KN za jeden vylet na lodi. Prosím o ještě nějaky tip vyletu a lodi ,které se třeba vyvarovat thumbs down a která je zase superthumbs up. Díky za odpovědi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zuzana7 (31. 07. 2010 11:06).
Re: Podgora
01. 08. 2010 10:42
Za výlet chtějí na místě 200Kn na osobu, děti do 12 let sleva na polovinu, my jsme platili 2 dospělí a 2 děti 12 a 14 let celkem 600Kn, 3 krát 200Kn + 1 grátis , oni to vždycky nějak vykombinujou aby měli kšeft. Jezdí na Hvar do Jelsy anebo Vrbosky a potom se jede na Brač do Bolu na pláž.Jenom bych nedoporučil lod Germania viz můj příspěvek výše na této stránce.
Re: Podgora
01. 08. 2010 10:51
Paní Zuzano, vrátili jsme se z Podgory před 14 dny. Městské pláže pod promenádou jsou fakt přeplněné, od sousedů vás dělí 20 cm. My jsme si našli pláž směrem na Čaklje, je za poslední restaurací (která je vlevo) a je to poslední pláž, kde nainstalovali nově sprchu. Ráno před snídaní jsme si tam dali osušky a podložky, nikdy se nic neztratilo. Máte dost soukromí, prostoru kolem sebe a celý týden tam vlastně chodili stále stejní lidé. Tam byl opravdu klídek. Jinak jsme si zakoupili v místní agentuře (na promenádě) noční výlet lodí Dva brata do Makarské za 70 kun na osobu. Ať se Vám v Podgoře líbí jako nám.
Re: Podgora
01. 08. 2010 20:35
Eva Malá napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Paní Zuzano, vrátili jsme se z Podgory před 14
> dny. Městské pláže pod promenádou jsou fakt
> přeplněné, od sousedů vás dělí 20 cm. My jsme si
> našli pláž směrem na Čaklje, je za poslední
> restaurací (která je vlevo) a je to poslední pláž,
> kde nainstalovali nově sprchu. Ráno před snídaní
> jsme si tam dali osušky a podložky, nikdy se nic
> neztratilo. Máte dost soukromí, prostoru kolem
> sebe a celý týden tam vlastně chodili stále stejní
> lidé. Tam byl opravdu klídek. Jinak jsme si
> zakoupili v místní agentuře (na promenádě) noční
> výlet lodí Dva brata do Makarské za 70 kun na
> osobu. Ať se Vám v Podgoře líbí jako nám.

grinning smileyPláže jsou přeplněné i díky vaší rodině.............utíkat za svítání na pláž naházet ručníkymoody smiley přijde vám to normální???Skutečně vydržíte na pláži od svítání do soumraku?Nebo tam prostě zablokujete místo a docházíte střídavě?Podle toho,co jsem v HR viděla,tak blokujete místo.Normální člověk totiž dojde na pláž,lehne si a když odchází,tak své věci bere sebou!Tím dochází ke střídání lidí a ne,že celé dny se na plážích válí prázdné karimatky zatížené kameny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil xxdanielaxx (01. 08. 2010 20:40).
avatar Re: Podgora
01. 08. 2010 20:56
Daniela, souhlasím s Tebou.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Podgora
02. 08. 2010 14:12
Taky souhlasím s Danielou, Podgora je nádherná, ale nechávání ručníků - je hrozný zvyk :-)))).
Re: Podgora
03. 08. 2010 01:23
Manžel se synem jeli na Davidovi - je to největší loď v Podgoře. Syn nechtěl k jídlu rybu, tak si předem domluvil kuřecí steak a prý byl vynikající. A výlet platil jen manžel, syna vzali gratis. Kdybych jela i já, tak by vzali i naši dcerku zadarmo, ale v jejích 2 letech jsme ji na celodenní výlet ve vedru tahat nechtěla. Takže se neunáhlujte, nenechte se ukecat cestovkou nebo hned první večer po příjezdu "naháněči", v klidu si lodě prohlédněte (stejně kolem nich denně projdete - David, Dva Brata) a cena za děti se dá vždy domluvit.

K těm ručníkům - pokud jsou na pláži a nikdo se k nim nehlásí a sluníčko už mi okupuje nos, tak je odsouvám ! A to chodíme na místo, kde je hodně hodně dlouho stín.
Re: Podgora
03. 08. 2010 07:53
Není nic snažšího než ručníky a karimatky odsunout bokem pokud tam nemají svého majitele,který si je tam dá po ránu nebo dokonce večer.Nikdo nemá rezervaci na pláži at je to Čech,Polák,Němec nebo kdokoliv jiný.
Re: Podgora
03. 08. 2010 08:34
Já mám výhodu v tom,že jezdím mimo sezónu-v květnu a v září,takže jsem častokrát na pláži skoro úplně sama smiling smiley . Ale zase je jasné,že někdo chce nebo i musí jet v červenci a v srpnu,kdy je všude plno turistů,tak chápu,že ručníky,karimatky a další osobní věci na pláži,ke kterým se dlouhou část dne nikdo nehlásí,jim okolo vadí......mně by to taky vadilo-a dost angry smiley
Re: Podgora
03. 08. 2010 16:19
v pátek vyražime spinning smiley sticking its tongue out směr podgora .Doufam že tam budou hice drinking smiley Než ta dnešní kosa u nás. Mám ráda hodně horko. Jo a ručníky si budeme taky dávat brzo ráno,protože po snídani hnedka vyražime k moři a stravime tam většinou až do 16-17h vkuse.smoking smiley Ještě bych chtěla poradit na nějakou restauraci ,kde vaří levně. A ještě nějake přiklady cen klasickych jidel pro nás a děti. Budeme s apartmanu DRAGAN v centru.Zná to tam taky někdo?eye rolling smiley
Re: Podgora
03. 08. 2010 18:54
Jojo,dejte si ručníky na pláž,vemte sebou z Čech paštiky a chleba a nechte si chutnat grinning smiley
Mimochodem je vrchol sezony a jídla podražilathumbs up
Re: Podgora
04. 08. 2010 09:53
Pod klasickým jídlem si představím vepřo-knedlo-zelo nebo svíčkovou.
My si u moře dáváme ryby, ryby a zase ryby. Manžel je kupuje čerstvé každé ráno na tržnici od rybářů a děláme je na grilu. Mají na výběr z několika druhů a jsou zaručeně čerstvé. Plody moře zase kupujeme v Makarske přímo z lodí - ty pak děláme na pánvi ze zeleninou, vínem, čevapi v Tommy marketu také v Makarske. Vše na chorvatském domácím oliv.oleji a k tomu chorvatské víno nebo pivo.
Naše děti (3 a 9) do restaurace nechtějí, max. na pizzu v Ahipara (pečou ji v peci), protože je nebaví čekat, než donesou jídlo. Restauračky jsou hodně plné, takže čekání je dlouhé. Z toho důvodu omezujeme jídlo v restauracích na nezbytně nutné. Což se ovšem netýká každodenního večerního posezení v Maritimu na zmrzlinách, pohárech, kávičce, zákuscích atd. Ledovou kávu si musím dávat 2x, protože děti mi ji vypijí.

Jak je napsáno výše, ceny šly od 1.7. ve většině restauracích nahoru, popř. se zmenšily porce - např. kopeček zmrzliny zůstal na 5Kn, ale zmenšila se jeho velikost. Potkali jsme mnoho známých, se kterými se potkáváme každoročně právě v Podgoře a musím smutně konstatovat, že kvalita jídla a velikost porcí se dost snížila - není to jen naše zkušenost.
Re: Podgora
04. 08. 2010 10:13
Letos si mi stěžovala na pláži jedna paní a byla dost smutná - přišly s kamarádkou na pláž, pod stromy rozložené ručníky. Tak si svůj položily vedle. Pak před polednem přišli manželé s dětma - příchozí paní začala ječet, že jí posunuli její ručník a co si to dovolují. Její manžel se to pokoušel mírnit, že to tak ráno položil, ale manželka ječela dál. To je také vizitka našich turistů - arogance, drzost a sprostota.
Poznáváte se ? - Vy, kteří prostě to místo musíte urvat za každou cenu, i za cenu ztrapnění se?

Když jsem takhle posunula ručníky chorvatům, kteří nepřicházeli ani po obědě, tak po příchodu něco brblali, ale potichu a slušně. Někteří lidé prostě slušní být neumějí a nechtějí a dávají takový vzor i svým dětem, kteří to pokládají za normální. TAkže se máme na co těšit.

Zuzano a co na té pláži jíte, když tam jste vkuse od rána až do večera? Jo, nejlevněji mají asi na lodi Labud, ale odpovídá tomu i kvalita - pokud si dáte tuňáka, počítejte s tím, že na gril hodí zmrazený flák masa a stejně tak i s ostatním. Každý večer odtud smrdí přepálený olej z grilu. Cena 1 porce = cena 1 kg ryb či čevapů.

NA 100% čerstvou rybu máte pouze když si ji koupíte od rybářů (popř. ulovíte) a sami uděláte. Restauračky jsou v Podgoře plné, takže na nějaké čerstvé zboží není čas. A zmrazené ryby či jakékoliv maso, hranolky atd. si můžete dát u nás v ČR - tohle chorvatská klasika není. Za tou musíte do vesniček, do klidných domácích hospůdek, kde mají čas a dokáží se s přípravou jídla "pomazlit".
avatar Re: Podgora
04. 08. 2010 12:40
VeronikaF. ..no to vypadá lákavě..ale najdeš kromě vaření a grilování čas se jít slunit a koupat k mořu?smoking smiley
Re: Podgora
04. 08. 2010 13:49
Nevaříme!!! Jen grilujeme a je to záliba mého manžela. Ráno jde s dětma nakoupit čerstvé voňavé pečivo a ryby. Nasnídáme se na terase (ještě teplé pečivo, máslo, šípková marmeláda, med, čajík, kávička, ...) a koukáme na moře, pak manžel očistí ryby a dá odpočívat do ledničky (doba přípravy cca 1/2hodiny). Pak podle počasí jdeme k vodě nebo jedem na výlet. Z pláže se vracíme kolem poledne či brzy odpoledne (dcerka víc na pláži nevydrží) , manžel ugriluje, já připravím zeleninový salát (doba cca 1/2 hodiny) a opět sedíme na terase, jíme, popíjíme víno, povídáme. Potom si uděláme siestu - většinou usneme s dětma. Pak dle délky spaní jdeme znovu na pláž, na pizzu, každodenně do cukrárny, někdy na večeři ugrilujem čevapi, ......

Dovolená není jen o závodech, kdo vydrží co nejdelší dobu na pláži, ale taky o tom, že jsem jako rodina spolu. Když si spočítáš, kolik času zabere příprava jídla - 2x1/2 hodiny, tak je to v celém dni zanedbatelná doba.
A za těch 21 - 30 dnů pobytu se nakoupeme a nasluníme až až. Kdybych měla dovolenou jen na týden, tak jedu do hotelu all inclusiv ať si užiju moře co nejvíc (protože co si užiješ za týden, že), ale za tu cenu raději zůstaneme měsíc a užíváme si.

Jo a kde bereš tu informaci, že vařím a griluju jen já? To je u vás tak, že se dře pouze manželka a ostatní si užívají?
Re: Podgora
23. 08. 2010 10:43
Ahoj všichni Ti co milujete a navštěvujet Podgoru.Chystám se do Podgory v září,a na fóru jsem se dočetl o novém hřišti,zřejmě na fotbal pod památníkem racka.Má někdo z Vás fotku tohoto hřiště a nevíte zda je otevřeno i pro veřejnost?Díky za odpověď.yawning smiley
Re: Podgora
23. 08. 2010 22:56
Začátkem července ho ještě dodělávali - osvětlení, lajny, ploty, umělý povrch. Ale vypadalo to, že vyloženě pro veřejnost nebude, spíše pro domácí, ale že by měla Podgora svůj fotbalový tým?
Re: Podgora
06. 09. 2010 13:15
Nedávno jsem se vrátila

už se těším na příští rok a znovu do svého krásného místa, apartmánu, za super přáteli.
Re: Podgora
07. 09. 2010 19:30
petrrubes napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni Ti co milujete a navštěvujet
> Podgoru.Chystám se do Podgory v září,a na fóru
> jsem se dočetl o novém hřišti,zřejmě na fotbal pod
> památníkem racka.Má někdo z Vás fotku tohoto
> hřiště a nevíte zda je otevřeno i pro
> veřejnost?Díky za odpověď.yawning smiley

Byli jsme v Podgoře nedávno a hřiště bylo sice už v provozu,ale určitě ne pro veřejnost,protože byla brána zavřená.
Re: Podgora
08. 09. 2010 11:49
zjišťuji u domácích a pak napíšu :-)
Re: Podgora
08. 09. 2010 12:42
ozval se mi domácí kluk z Podgory a napsal ....plati i onda rugaj

takže zřejmě jak si zaplatíš tak :......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Niki (08. 09. 2010 12:58).
Re: Podgora
08. 09. 2010 14:25
Díky,dnes večer odjíždím tak uvidím jak se to vyvrbí a pak napíšu na fórum jak je to doopravdy
Re: Podgora
08. 09. 2010 14:26
No pokud to není myšleno tak, že můžete hrát jen proti domácím :-)), toť otázka...
Re: Podgora
20. 09. 2010 13:11
Tak po návratu z toho nejsem vůbec moudrý.Byl jsem se tam několikrát podívat,nikde nikdo,všude jen zámky.Pak něco kolem 20:00 hodiny večer se rozsvítilo hřiště )viděli jsme to z promenády)- tak jsme tam hned šli a zase nikdo jen se svítilo = asi neplatí elektriku?!
Ptal jsem se jak domácích tak jiných mladých místních,ale nikdo se neuměl vyjádřit jak to je .Třeba za rok už tam bude i něco napsaného (myslím na vratech),aby se dalo využívat i pro turisty.
Re: Podgora
28. 01. 2011 18:09
Prosím,kdo byl ubytovaný v apartmánech Vrsaljko v Podgoře-Čaklje,napište pár svých postřehů,jak se vám tam líbilo,co apartmány,zda mají výhled na moře,jak daleko k moři atd.Máme nabídku tam jet,ale oproti jiným je to dost drahé,tak se rozmýšlíme.Dík.
Re: Podgora
01. 02. 2011 19:29
pozná niekto v Podgore app.Nivas?vyzeraju dobre ale na rôznych strankach sú rôzne foto.Vďaka
Re: Podgora
02. 02. 2011 09:09
Jestli jsou to apartmány Nives Rosandic na ulici Marka Maruliča, tak jsou pěkné, mají i garáž. Jediný nedostatek ale je, že stojí ve svahu a musí se překonat asi 100 schodů. Za tu námahu jste ale odměněni krásným výhledem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Verča (02. 02. 2011 09:13).
Re: Podgora
02. 02. 2011 11:13
to vážne !Bola som pred rokom v Brele Jardula a tam bolo cca70 prudkych schodov a smerom nahor v 30 stupnovej horučave to bol zaberákangry smiley .Bolo to zvladnutelne?je aj iny prístup na pláž?
Re: Podgora
02. 02. 2011 16:50
To kavka-poslala jsem SZ.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.