Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Re: Podgora
08. 09. 2009 08:11
Zdravím všechny příznivce Chorvatska a zvlášť Podgory. Už mám sice dovolenou za sebou , ale musím napsat pár postřechů. V Podgoře jsem byl celkem 5 x za posledních 8 let. Rok od roku je vidět, že místní si letní sezónou zajišťují příjem na celý rok. Já jsem byl letos ubytovaný za malým přístavem v penzionu Vanja. Ubytování pěkné výhled jak na moře tak na pohoří Biokovo. O Podgoře se nemá cenu rozepisovat, kdo navštívil jistě ví o čem mluvím. Jen ty postřehy. Co se týče cen v restauracích je vidět, že už i češi nejsou za paštikáře a dokáží si svou zaslouženou dovolenou užít. Já s rodinou jsem měl zaplacené snídaně v konobě Klemič. Upozorňuji, že jsem to udělal poprvé a naposled. Snídani tvořilo několik gumových jako chlebů, malá marmeláda ( kterou jsem asi třetí den označil na spodní straně propiskou a do konce našeho 10-ti denního pobytu jsme ji ještě 2 x měli na talíři tu samou - nedala se polknout ) , na každou osobu dva plátky salám typ Junior a něco jako odvar kávy a neslazený čaj. No děs a hrůza. Na obědy a večeře jsme chodili po celé Podgoře. Všem může jen doporučit restauraci Vruja, která je hned vedle konoby Obala. Tři madíci, kteří nedělali rozdíl mezi Čechem, Němcem nebo někým jiným. Vždy usměv, rychlá obsluha a jídlo a pití bez chyby. Obvzlášť si moje děti 16 a 12 let vychvalovali polední menu. Jednalo se o grilované kuřecí plátky + hranolky a zeleninová obloha ( oparvdu bohatá ) a to vše za 30 lasiček. Já jsem si vždy dal točeného Tuborga za 16 a manželka 2 domácího vína .Já i manželka jsme na mořské potvory a tak si většinou dáme grilovanou chobotnici + oblohu a míchané maso pro oba za 90 kun.. Dále musím dodat, že před každým jídlem se dostávý předkrm zdarma a po jídle jejich specialita míchaná slivovice a nějaký sladší aperitiv. Dále doporučuji pizzerii u přístavu a zamozřejmě nesmím zapomenout na místní zmrzlináře z kterých moje děti nemohli spustit oči a několikrát denně je navštěvovali. Já společně se synen jsem byl na padáku taženým za člunem a to do výšky 220 metrů a oba nás to vyšlo ( upozorňuji že to bylo kolem 09:00 ráno) na 320 lasiček. No nic zdravím příznivce Jadranu a už aby jsem jel opět směr Podgora. Jen pro úplnost byl jsem tam od 24.7.09 do 3.8.09 a co se týče teplot po celý pobyt bylo něco mezi 32-37 st. C.
Re: Podgora
09. 09. 2009 10:21
Tak já už jsem taky zpátky. Zůstávají vzpomínky a to překrásné, jako vždy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Niki (09. 09. 2009 10:22).
Re: Podgora
09. 09. 2009 10:23

Re: Podgora
09. 09. 2009 21:37
jedu do Podgory příští týden, neboť mám už zase práce plný zuby. Tak doufám, že se odjezd podaří.
Re: Podgora
10. 09. 2009 08:26
Já odjíždím taky příští týden (v úterý) a určitě zůstanu do konce září.S tím odpočinkem od práce máš pravdu,člověk nemůže být neustále v zápřahu,musí si odpočinout.
avatar Re: Podgora
21. 12. 2009 13:07
No řekl bych , že Podgora by neměla zde na fóru upadnout v zapomnění smiling smiley jak tu není podgoranin ,tak tu je nějak mrtvo eye popping smiley
Re: Podgora
28. 12. 2009 10:12
Souhlasím, v lednu volám našemu "domácímu" a rezervuju opět termín od 25.6. do ? - chtělo by to opět alespoň těch 20 dní.
avatar Re: Podgora
28. 12. 2009 10:40
VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Souhlasím, v lednu volám našemu "domácímu" a
> rezervuju opět termín od 25.6. do ? - chtělo by
> to opět alespoň těch 20 dní.

Ahoj , můžeš mi prosím poslat kontakt na domácího a pár fotek AP na email ? Mám ho v profilu. Díky. spinning smiley sticking its tongue out
A neboj , postel ti nezalehnu , chci jet později. grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Podgora
10. 01. 2010 18:56
No já byl v Podgoře už třikrát, ale letos mě rodina nutí do Makarské - hotel Dalmacia nebo do Vodic - hotel Punta, pokud můžete, tak mi pomozte se zdůvodněním, proč musím do Podgory zase znova. Díky všem za pomoc při vynášení Podgory do nebe. Ahoj v Chorvatsku - Honza z Plzně.
avatar Re: Podgora
10. 01. 2010 22:00
jeden důvod by tu byl..v hotelu je to drahé jak sviňasmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (10. 01. 2010 22:00).
avatar Re: Podgora
11. 01. 2010 15:18
A ve Vodici možná 2x tolik národa jak v Podgoře - přeci jen to je blíž jak od nás , tak z Polska nebo Německa yawning smiley .

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Podgora
14. 01. 2010 10:21
Honza - Plzeň ...chápu :-)))

na Makaru...jen na chvíli :-))

zkusili jste raft v Omiši - fakt super, mohu doporučit :-)

Loni jsme tam byli a měli jsme super vodiće - Filipa --- byli jsme na loni naše rodinka a madaři, jak Filip zjistil,že umíme chorvatsky , tak už ani neříkal go go go , ale ajde ajde ajde :-)
avatar Re: Podgora
17. 01. 2010 11:15
Je to drahý, ale na 14 dní s polopenzí, já , manželka a vnuk 10 let, cca za 48 000 (Dalmacija - Makarská), to docela ujde. Není to o moc dražší než Podgora, kde jezdíme do hotelu Aurora. Je velkej rozdíl mezi cestovkama v ceně, ale to bylo vždy.
Re: Podgora
17. 01. 2010 16:39
Vypadá to, že už je rozhodnuto. Jak si my ženské vezmeme něco do hlavy,
tak nepomůžou ani přímluvy kamarádů z fora. Podgora je nádherná, ale zkusit se
musí všechno.
Re: Podgora
08. 02. 2010 18:10
Přátelé,zná někdo V Podgoře-Čaklje vilu Radojka?Jedu tam v srpnu.Do Podgory samotné zatím potřetí a snad né naposledy.Dík za info.yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viťa (11. 02. 2010 18:27).
Re: Podgora
19. 02. 2010 12:33
V Podgore se rozsirujou na novou sezonu plaze pod hotelem Podgorka.Je to patrne z kamer podgory
Re: Podgora
21. 02. 2010 15:45
To je dobře, naši určitě letos pojedou do Podgorky, budou mít radost :-). Já mám svoji pláž za přístavem u Taboo.
avatar Re: Podgora
23. 03. 2010 10:31
Jede letos někdo z místních do Podgory v termínu 10 - 17 .7. Ve výjezdovém kalendáři nic, tak se ptám touto cestou, Rád bych se s někým z fora potkal, třeba.
Re: Podgora
23. 03. 2010 13:55
Já až v srpnu, ale termín ještě není 100% tak ve výjezďáku nejsem, oko 9.8.
Re: Podgora
10. 04. 2010 13:25
Dobrý den chtěl bych se zeptat,jestli máte někdo zkušenosti s ubytováním ve Vila Kovačevič u přístavu.Děkuji yawning smiley
Re: Podgora
16. 04. 2010 08:39
Vrátil jsem se z Podgory a přínasim par novinek.Rozsirili plaze u Primordie a Podgorky a navozili par vlnolamu.V lete bude otevreno Azzuro u autokempu a rozsirena cesta do Caklje.U pizzerie Ahipara se meni prostor na parkovani i cesta se posunuje od pizzerije.Pod pamatnikem racka je nove hriste na fotbal,udajne ma byt travnate.
Re: Podgora
17. 04. 2010 20:32
Pro Víťu.
Ve vile Radojka jsme byli. Je u těsné blízkosti magistrály. Nádherný výhlad. Je tam-pro mě-dost velká vada: asi 150 schodů dolů k moři.
Re: Podgora
28. 04. 2010 11:17
já už se tak těším :-PPP

to snad není možné, dneska jsem koukala na web kamery. Včera mi náš domácí volal z Makarské - jak jsem slyšela ten šum v telefonu, zas mě to bere
Re: Podgora
22. 05. 2010 23:07
Prosím ty, kteří se letos vrátili - jak vypadá pláž směrem na Tučepi - jsou tam pořád ty ostré kameny co vloni nebo se opět "vrátily" oblázky?
Re: Podgora
23. 05. 2010 15:31
V podgore sme boli vlani na konci sezony. Byvali sme v Sirene.Hotel super, mestecko tiez. Ma ale niekolko nevyhod. V podstate nevhodne pre deti, pre ktore tam nic nie je (okrem jednej smykacky a hupacky na betone) a toho ce je vlastne cesko-slovenska lokalita (co niekomu moze vadit). Je to dobre miesto ak ide niekto bez deti, pekna promenada, kaviarne, vecer ziva hudba a pod. Ak by chcel niekto nejake dalsie info kludne mi napiste.
Re: Podgora
23. 05. 2010 22:26
Vidíte a našim dětem (vloni 2a8let) tam absolutně nikdy nic nechybělo. Malé ta houpačka a klouzačka večer stačila a když jezdíme 2x týdně do Makarské pro ovoce a zeleninu, tak se tam vydovádí na dětském hřišti v parku.
Re: Podgora
24. 05. 2010 14:41
Makarska je pro deti fajn ma hriste, kolotoc, trampolinu, vlacek a pod. Ale samotna Podgora z toho nema nic.
Re: Podgora
02. 06. 2010 18:06
drinking smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ledodafak (27. 04. 2014 11:51).
avatar Re: Podgora
02. 06. 2010 22:50
Taky se těšim do Podgory -Čaklje tam jedu poprvé, vydržim to bez atrakcí pro děti, stačí mi pěkné počasí a jako hračku si beru otvírací koiuzelnou krabičku ( notas) na kterou tam čeká kamoška Wifinka
Re: Podgora
14. 06. 2010 23:14
Jsou nějací noví navrátilci? Co nového v Podgoře?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 105
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.