Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podgora

Autor Niki 
Re: Podgora
20. 05. 2009 15:07
Já P O Z Í T Ř Í hot smiley !!!Jedu už asi po 27,ale těším se tam vždycky čím dál víc smiling smiley
Re: Podgora
04. 06. 2009 22:47
ahoj milovníci Podgory! Letos bychom se do Podgory taky rádi vypravili, ale nelákají nás přeplněné pláže. Najde se v Podgoře klidnější místo? - můžou být i kameny. Jedeme na konci srpna. Díky za vaše info, příp. za jiný tip (preferujeme ubytování - kemp nebo apartmány blízko u vody)
Re: Podgora
05. 06. 2009 16:18
Tak já jsem vždycky chodil na pláž směrem na Tučepi.Za velkou (dlouhou) pláží jsou menší plážičky s oblázky až někdy s pískem (hrubým).Ideální místečko pro lenošení na slunci.Poblíž je kavárnička,sprcha prostě poráda.Jen bych radil zkus jet až v září !V sezóně je plno,na pláž je potřeba jít už tak na 8 ,aby se sehnali dobrý místa (já preferuji trochu stínu trochu slunce).Na hlavní pláži jsou borovice,je pod nimi krásný stín,když je velké vedro.
Užijte si to ,já pojedu do Podgory určitě na 1000%,ale v září,těším se jak "malej Jarda".
Re: Podgora
05. 06. 2009 20:44
jo jo pod rest. TaBu
avatar Re: Podgora
09. 06. 2009 10:34
petrrubes napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak já jsem vždycky chodil na pláž směrem na
> Tučepi.Za velkou (dlouhou) pláží jsou menší
> plážičky s oblázky až někdy s pískem
> (hrubým).Ideální místečko pro lenošení na
> slunci.Poblíž je kavárnička,sprcha prostě
> poráda.Jen bych radil zkus jet až v září !V sezóně
> je plno,na pláž je potřeba jít už tak na 8 ,aby se
> sehnali dobrý místa (já preferuji trochu stínu
> trochu slunce).Na hlavní pláži jsou borovice,je
> pod nimi krásný stín,když je velké vedro.
> Užijte si to ,já pojedu do Podgory určitě na
> 1000%,ale v září,těším se jak "malej Jarda".


Taky jsme tam chodili ale to tam ještě restaurace nebyla až poslední rok
Jinak každý rok ta pláž vypadala jinak.Ale nejlepší to bylo až uplně na kraji
u té malé jeskyně.
PAP
Re: Podgora
12. 07. 2009 22:47
Ahoj,
minuly rok jsme byli v Zivogosce, letos jedeme do Podgory konkretne do apartmanu KORNELIJA. Chtel bych se zeptat, jestli nekdo s timto ubytovanim nema zkusenost.
Dal bych se chtel zeptat jestli v Podgore je nejaky obchod, kde se da platit kreditni kartou. (jestli by bylo mozne odkaz na maps.google.com, nebo GPS souradnice) spinning smiley sticking its tongue out
A na zaver nemate nejaky tip na pekny vylet nebo nejake pamatky v okoli atd.?

Dekuji predem za vsechny reakce,
preji vsem krasnou dovolenou, nejen v Podgore
Re: Podgora
13. 07. 2009 14:59
Ja som bol v Podgore minulí rok a ideme aj tento rok. Ak si este nebol na hore Sv. Jure tak vystihni pekné počasie a obetuj pár litrov benzínu a vybehni tam hore. Úžasná cesta a úžasný pohlad.
Re: Podgora
13. 07. 2009 16:05
myslím, že se kartou v obchodě nedá platit. Pokud se nic nezměnilo. Ale jinak je to kouzelné přímořské městečko, určitě se Vám tam bude líbit. Nezapomeňte navštívit cukrárnu Maritimo - skvělé - ledové kávy, frappé. Restauraci Obala - na jídlo - u mě má prim. Každý, ale může mít jiný názor.
PAP
Re: Podgora
13. 07. 2009 16:10
Rossi, Niki: Moc dekuji za tipy : ) urcite se jimy budu ridit ... a uz se tesim na zminovane restaurace.

Jeste jsem se chtel zeptat jestli je tam nekde nejake hriste nebo neco na sport ?
Re: Podgora
13. 07. 2009 21:14
Jestli seženu ubytování v Čaklje, tak jsem v druhé polovině srpna v Maritimu každý den. Tak dobrou zmrzlinu snad jinde na jadranu nedělaji.

Když už jsem to nakousnul, nemáte někdo nějaký typ na Čaklje kam jsem ještě nepsal yawning smiley
Re: Podgora
13. 07. 2009 21:37
Karty kreditní berou v STUDENACU v Podgoře. spinning smiley sticking its tongue out
PAP
Re: Podgora
14. 07. 2009 01:14
Kingdave: Dik za info, rozhodoval jsem si jestli si brat kartu, tak si ji asi vezmu, pry je to nejvyhodnejsi : )

a o nejakych hristich a prostorach na sport, ktera jsou volne pristupna nevite?
Re: Podgora
14. 07. 2009 06:54
at Anarfus - tak to se asi uvidíme já jsem v Podgoře od 26.8. - tak zdar v Maritimu :-)
Re: Podgora
14. 07. 2009 06:55
jsou tam kurty na tenis - volejball...ale nikdy jsem tam nebyla - tak nevím jak dalece jsou přístupné, ale kdyby nebyli tak by tam asi byly zbytečné :-)
avatar Re: Podgora
14. 07. 2009 11:35
Tak my s rodinou budem v Maritimu asi na zmrzlině 18.7. v sobotu. Už se docela těšíme. Nabalit auto a v pátek vyrážíme. Ubytování v Čaklje. Co se týče sportu, možná kolečkové brusle - dost lidí jsem tam loni viděl takto jezdit.
Re: Podgora
14. 07. 2009 16:08
Byli jsme letos v Podgoře poprvé a už se nedivím Podgoraninovi, Niki, Veronice a dalším, že se tak rádi vracejí. Milí lidé, dobré jídlo /restaurace Roko, Obala/, výborná zmrzlina, hezké procházky. Opravdu moc pěkná dovolená.
Pro PAP: Na videu od Podgoranina- part 3, je pěkné hřiště vedle kempu.
Re: Podgora
14. 07. 2009 16:56
No to teda jo, Obala - Roko - vím o čem mluvíš :-)
Re: Podgora
15. 07. 2009 12:20
PODGORA = NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTO V CHORVATSKUspinning smiley sticking its tongue out
Sem budu vždycky jezdit rád ,ať jekrize nebo ne ní trocha peněz na dovču v Podgoře se vždycky najde.
Re: Podgora
15. 07. 2009 20:48
Dneska se zadařilo. Zarezervoval jsem si apartmán v Čaklje. Sice jedu dřív než jsem původně předpokládal, ale alespoň bude větší prostor pro případnou další akci v září yawning smiley
Už se nemůžu dočkat.
Re: Podgora
17. 07. 2009 11:44
ahojky, Atnarfusi tak to tiše závidím cool smiley!!!! Hledáme také ubytování v Podgoře nebo Čaklje (nebo v Tučepy - ale jsme ve vláknu Podgora, tak nebudu prudit...)v termínu od 28.7.do 5.8. pro 7 lidí a nemůžeme nic sehnat. Dá někdo prosím radu, nebo kontakt - raději mailík než telefon - nevím, jestli bych se domluvila eye rolling smiley, lepší je to stručně napsaaaat. Pokud možno blízko moře s prostornou teráskou. Budu vděčná - někde jsem tu četla, že ubytování v Podgoře pomáhá hledat i Podgoranin - pokud je to pravda - prosím prosím. Neradi bychom chodili celý den po Podgoře nebo okolí a nakonec nic nenašli. Je to bohužel hlavní sezóna a mám z toho obavy. dopředu dík
Re: Podgora
20. 07. 2009 00:27
PK potvrzuji v Studenacu - osobně jsem je tam nepoužila, ale mají je nalepený na dveřích.
V Makarské pak skoro všude - nakupovala jsem za ně v Konzumu i v Tommy marketu. Vyplatí se zde nakoupit ovoce, je podstatně levnější než na tržnici v Podgoře (broskve, nektarinky, rajčata, papriky, okurky, citrony cca 8Kuna/kg, tržnice Podgora 12-25 kuna/kg). Pokud ovoce a zeleninu tak nějak k životu potřebujete, pak se vyplatí udělat si výlet do Makarské a zároveň i nakoupit.

V Podgoře můžete denně nakoupit čerstvé ryby - kolem 7:00 hod. přijíždí prodejce ryb na místní tržnici a prodává a prodává. Má však jen omezený výběr, pokud dostanete chuť na jiné mořské potvůrky, pak opět do Makarské - ráno mají na lodích větší výběr, ceny stejné. A k tomu nezapomeňte koupit místní olivový olej, protože ryba bez olivovýho oleje není ryba a víno nejen na zapití - u nás jednoznačně vedlo červené. Tedy ještě posolit, ale nic jiného, ať cítíte tu chuť čerstvé mořské ryby a po ugrilování nezapomenou zalít oliv.olejem.

Maritimo je bezkonkurenční (jak zmrzlina tak všechny druhy káv) a pizza přímo z pece u přístavu je stále vynikající. Restaurace letos hodnotit nemůžu, poprvé jsme si vzali el.gril a kupovali čerstvé ryby a potvůrky, v Tommy marketu pak i čevabčiči a k večeru nebo obědu grilovali a jedli a grilovali a jedli. Bez večerní zmrzliny a kávy by den ani nemohl skončit a naše dvě děti by nemohly usnout. Ještě chvíli před odjezdem jsme tam museli zajít a dát si poslední kávičku a zmrzku.

Jo a na bruslích se jezdí stále.

Bylo to nádherných 22 dní.
Re: Podgora
20. 07. 2009 07:19
úplně jsi mě navnadila. Teď se budu těšit ještě více :-), až dorazíme do mé Podgory. Ale letos to mám až za měsíc, no uvidíme. Už se těším na první kontakt s lidičkama, těším se jak si dám svůj oblíbený bambus v Obale, oranginu a nějaké to dobré jídelko.
Na ledenu kavicu v Maritimu - je fakticky skvělá, jahodové frapíčko - nemá chybu. A až mi šikovní zmrzlináři vytvoří zase úžasnou zmrzlinu jako každý rok :-)
PAP
Re: Podgora
20. 07. 2009 11:50
VeronikaF. : Chtěl bych se zeptat kolik tak orientačně ty ryby staly? Ttřeba jedna makrela atd. ? smiling smiley
Re: Podgora
21. 07. 2009 14:55
Tak dovolená utekla jak voda a jsem zase doma.V Podgoře bylo fajn,jen jsme bydleli hned pod magistrálou u vjezdu do městečka,takže nás docela překvapil kopec a na druhé straně prudké schody na promenádu.Máme 11letou dceru na vozíku,takže jsme se docela nadřeli.Když jsme tuto cestu museli absolovovat několikrát denně bylo to docela náročné.jinak jsme moc rádi chodili do hospůdky pod kempem směrem naČaklje a do bufetu ,kde měli skvělé jídlo za dobré ceny.Jednu výhodu tenhle trénink měl,neztratili jsme kondici.A když si ten kopec odmyslím,tak je Podgora opravdu kouzelná.
Re: Podgora
21. 07. 2009 20:16
PAP:
sardele 20 kuna/kg
makrela 80 kuna/kg
mol 70kuna/kg
grdobina 90 kuna/kg
malé červené rybky 30 kuna/kg

V MAkarské měli rybáři na lodi ceny stejné, jen měli větší výběr a navíc i různé mořské potvůrky (cena cca 80-100 kuna/kg)

k tomu je nutné ještě přikoupit sůl, spoustu olivového oleje a samozřejmě víno.
PAP
Re: Podgora
22. 07. 2009 08:38
Děkuji moc : ) uz se nemuzu dockat, prave bereme taky el. gril, tak se tesim jak si pochutnam : )
Re: Podgora
22. 07. 2009 08:51
Teďka mi opravdu už děláte chutě, už abych odjela :-). Já se snad letos nedočkám.
Re: Podgora
22. 07. 2009 13:55
Já jsem už taky strašně natěšený.Jenže si musím ještě měsíc a půl počkatconfused smiley
Re: Podgora
22. 07. 2009 14:48
já to mám přesně za měsíc :-), už se těším jak si poprvé sednu v Obale, řeknu Marijaně - bokkkkk draga i svima tamo
Re: Podgora
26. 07. 2009 23:22
Niki, možná se potkáme u kávy v Maritimu nebo na pláži - začalo se nám stýskat, tak jedeme ještě jednou od 21.8. smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.