Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

primošten

Autor simonko 
primošten
08. 06. 2007 09:17
Dbory, mozete mi prosim poradit ci je Primošten dobra lokalita na dovolenku s malymi detmi (1a3roky)? Su tam aj nejake detske ihriska alebo napr. trampolina. Vhodna plaz, z obrazkov co som doposial nasla som taka neista, tak sa chcem poradit so skusenejsimi cestovatemi. Dakujem zuzka
Re: primošten
08. 06. 2007 16:49
Primostejn je hezká lokalita. Je to jedno z mála míst v Chorvatsku, kde je otevřené moře. Ale právě kvůli tomuto se zde špatně hldedá ubytování poblíž pláže. Jo a jo tady i docela draho. Míto to je ale hezké.
Re: primošten
08. 06. 2007 23:18
Většina ubytovaných v Primoštenu se chodí koupat na poloostrůvek Raduča a toto místo má k otevřenému moři velmi daleko. Na začátku poloostrova jsou z obou stran oblázkové pláže v zátokách (vhodné pro malé děti). Na nejvzdálenější straně je trochu otevřenější moře, ale pláže skalnaté a plno ježků, takže pro malé děti nevhodné.
Re: primošten
09. 06. 2007 22:17
Trampolíny tam jsou na konci promenády.
Re: primošten
29. 05. 2008 20:39
Primošten je nádherný jezdíme 2X do roka,jsme ubytovaný na starém poloostrově u super lidí,zamluvíme si rezervaci přes tel. a jedeme,letos je to ode dneška za 11 dnů.V Primoštenu si najdete konoby ,diskotéku(ale proto ze to je obor ve kterém podnikáme)ale my vyhledáváme klídek,pohodusmiling smileycož je v Primoštenu spousty míst kde si člověk sedne u moře a vnímá jen moře,nádhera.Všem přeji krásnou dovolenou.
Re: primošten
29. 05. 2008 21:15
Přikládám pár pěkných obrázků,které krásně naladí,a ne jen ty,co jedou do Primoštenu.



Re: primošten
30. 05. 2008 09:00
Plně souhlasím... Poloostrov Primoštenu je nádherné romantické, čisté a skvělé místo... Pohostinní, klidní a veselí domorodci, moře křišťálově čisté... Jedeme tam za chvíli znovu, jen tak mimochodem... Nemáte někdo prosím přímý kontakt na majitele apartmánu přímo na tomto poloostrůvku? Loni jsme tam byli dvakrát přímo u moře, pokaždé ale v jiném, ovšem kontakt jsme si s sebou bohužel zapoměli vzít. Předem dík a všem Vám přeji mooooc hezkou a klidnou dovču.
Re: primošten
09. 06. 2008 08:45
Byl už někdo letos v Primoštenu? Chystáme se tam v srpnu a tak by mě zajímal stav kempu Adriatic. A jestli je v městě nějaký supermárket. Dále bych se zeptala. Jestli nevíte, kolik asi stojí výlet lodí na Kornatské ostrovy. Dík.
Re: primošten
09. 06. 2008 16:27
Janko86, všechny info. dostaneš tady : [www.camp-adriatic.hr]
Re: primošten
16. 06. 2008 13:20
Janka86 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Byl už někdo letos v Primoštenu? Chystáme se tam v
> srpnu a tak by mě zajímal stav kempu Adriatic. A
> jestli je v městě nějaký supermárket. Dále bych se
> zeptala. Jestli nevíte, kolik asi stojí výlet lodí
> na Kornatské ostrovy. Dík.
Bylyawning smiley
Ten kemp nevím, byli jsme v apartmánech u městské pláže (5-14.6.; v tu dobu celkem cca 40 zahr.turistů + nějací vnitrozemci = PARÁDA).
Supermárket v českém smyslu "hala za okrajem města" jsme nehledali, bohatě stačily dvě "sámošky" (jedna pod kruháčem, druhá u pláže) a pekárna a minitrh u přístavu.
Lodí na Kornati nabízeli za 330HRK (zřejmě vč. vstupného), na Krka tuším 260HRK - u brány do hist.Primoštenu se střídali dva nadháněči, tak možná lze i za lepší peníz.
xixao
Re: primošten
17. 06. 2008 06:40
nevíte kde najdu podrobnou mapu primoštenu a okoli?
Re: primošten
18. 06. 2008 12:39
Ahoj všichni, kdo jste Chorvatsko nezavrhli kvůli těm omezením,
v Primoštnu jsme byli s malou dcerou - byla nadšená, bydleli jsme
ve starém městě na poloostrově, každý večer byla na náměstí hudba,
chodila poslouchat v noční košili, u kostelíku při tržnici (když vycházíte ze staré části
do města) jsou houpačky a ty jsme nemohli minout bez zhoupnutí.
Chodili jsme na pláž mezi dvěma poloostrovy, u hotelu Zora je taky
dobrá pláž s animací a se stínkem pro děti. Letos jedem na Vir,
tak uvidíme.
Tak ať Vám to všem vyjde, léto by mělo být chladnější, tak
hold musíme na jih.thumbs up smiley
avatar Re: primošten
18. 06. 2008 12:45
xixao zkus stránky www.tz-primosten.hr
Re: primošten
19. 06. 2008 21:24
Můžete se podívat na fotky na [chorvatsko-tip.webnode.cz]
avatar Re: primošten
20. 06. 2008 16:33
Primošten je nádherný, byl jsem tam asi pětkrát. Moře úžasné, lidi fajn a vždy je kam jít. Kostelík na vršku, nádherné západy i východy slunce, koupání si vyberete buď na otevřeném moři nebo v zátoce. Zatím jedno z nejhezčích míst v Chorvatsku, které jsem poznal. Jezdím pravidelně od roku 1992 a Primošten byl zatím pro mne nejhezčí zážitek. Letos zkusím Podgoru. Jedu za 11 dni.
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 12:38
Ahoj, ještě letos nejsem rozhodnutej kam pojedu ale berem sebou rodiče a táta ještě neviděl moře. Tady ta oblast Primošten a Sevid je pěkná a je tam otevřené moře. Poradil by mi někdo kontak na nějakej apartmán. Klidně i v tom starém městě.

Dík Standa
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 13:31
Primošten má jedíné plus, že má opravdu výhled na otevřené moře...
další věc je inzerovaná "perla Dalmácie" což souvisí s poněkud vyššími cenami...
a jesli chceš bydlet ve starém městě, tak se k lepšímu koupání pěkně projdeš, pokud se ovšem nebudeš koupat na pláži v přístavu pod kolonádou mezi jachtami....
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 13:50
Na tom starém městě netrvám. A kde je tam lepší koupání?
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 14:13
třeba poloostrov Raduča, ale s ubytováním neporadím, je tam dost hotelů
je to severně od centra, ale je to tam hezké...
asi gůgluj...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (14. 03. 2009 14:24).
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 15:08
Re: primošten
14. 03. 2009 17:27
Stenly, na obrázku máš žlutou čarou supr koupání, červeně je městská pláž (nic moc), modře je orámovaná "ubytovací" oblast (APP) a světle modře pláž, kde se dá átaky pobýt. Zeleně je krátká promenáda s restauracemi, zmrzlinou a stánky s cetkami. To samé je na náměstí a jeho okolí ve starém městě. Jinak u pod chodníčkem, který lemuje starý poloostrov, jsou plážičky a skalnatá místa na koupání, ale bývají obsazena (kdo dřív přijde, ten dřív mele).



Já bydlel v 2001 v hotelu na poloostrově Raduča - má to tu výhodu, že je krásně vidět staré město, slyšen zvony, vidět volné moře, ... no paráda. Ubytování příme na starém poloostrově má kromě vyšší ceny ještě jednu podstatnou nevýhodu - vjezd a bohužel také výjezd je povolen pouze mezi 6:00 - 14:00 a pvenku před hradbami je parkoviště přeplněné a drahé. Takže odjezd na event. výlet je možný, přijedeš-li po 14:00, máš smůlu - na své parkoviště u APP se nedostaneš. Mně tohle odradilo, i když bydlení přímo ve starém městě má svou romantiku.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: primošten
14. 03. 2009 19:56
Ahoj Hopkirku,
díky moc za info. Delší dobu jsem tady nebyl, ale jsem rád, že jsou tady lidi jako ty a poradí. Jak už jsem tady psal, tak letos jsme jet nechtěli, ale táta se rozhodl, že chce letos poprvé vidět moře. Tak jsem se rozhodnul, že u toho musim bejt. Původně jsme zvažovali Sevid, ale já mám radši trošku živejší město, tak jsem začal koukat na Primošten. Našel jsem si už pár apartmánů a poslal jsem dotazy. Tak uvidíme.

To staré město asi zavrhnu. Tak budu lovit někde v modré zóně. Na google eart jsem také hledal, ale to, co jsi mi vyznačil je přesně to, co jsem potřeboval vědět.

Dík Standa
Re: primošten
14. 03. 2009 21:25
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> třeba poloostrov Raduča, ale s ubytováním
> neporadím, je tam dost hotelů
> je to severně od centra, ale je to tam hezké...
> asi gůgluj...
Není tam dost hotelů, funkční je tam hotel jen jeden - Zora.
Re: primošten
16. 03. 2009 20:43
to stenly :
K Hopkirkovu perfektnímu příspěvku není co dodat. Snad jen, že ubytování seženeš nejen v modře orámované oblasti, ale také např. nalevo od ní, tj. nad magistrálou, která je na snímku perfektně vidět. Nad magistrálou je výhodou krásný výhled na staré město a moře a také klídek. Nevýhodou je, že k moři je to dál a hodně prudký kopec. Ráno to samozřejmě jde, ale odpolední návrat ve vedru byl hrozný. Šli jsme to tak dvakrát, ale pak jsme už raději jezdili autem. V roce 2001 se dalo zaparkovat ve stínu na začátku poloostrůvku Raduča za 10 kun na celý den.
avatar Re: primošten
18. 03. 2009 16:35
Chtěl bych se zeptat. Je v Primoštenu někde půjčovna loděk nebo člunů? A za kolik cca?

Dík Standa
avatar Re: primošten
18. 03. 2009 18:36
třeba asi v tom hotelu Zora, co je na Raduči
[www.travelclubck.cz]

co jsem četl, tak ceny 1000-1500 Kč na naše prachy /den
Re: primošten
20. 03. 2009 23:17
Hopkirkova mapa je přesná. Naprosto souhlasím s „modrou zónou“. Bydlení ve starém městě je určitě romantické, ale na koupání se mi to moc nezdálo a nevýhody omezení vjezdu jsou jasné. Navíc do starého města se dá vjet jen menšími auty. Co se týče pláží mám jedno doplnění. V létě 2007 jsme se několikrát koupali na pláži před opuštěným hotelem na úpatí Kremniku (žlutá čára). Je perfektní štěrko-oblázková s výhledem na otevřené moře a starý Primošten. Potkávali jsme tam jen místní a jednou tam divoce kempovali našinci. Hotel byl před válkou určitě luxusnější než Zora (ten byl v roce 2007 také opravený jen z části). Nepochybuji, že se ho někdo ujme a časem ho dá do parády. Nevím jak to tam teď vypadá, ale my jsme se na pláž dostali pěšinkou skrz rozbité oplocení. Do centra je to cca 800 m, takže to určitě není na denní docházení. Mohlo by být zajímavé bydlet v některém z domů v zátoce za přístavem („fialová zóna“) a koupat se právě tady. Pokud ale Chorvati opravili plot, tak by to bylo na Raduču dost daleko. Pláž mezi přístavištěm a starým městem (světle modrá) je úzký pás zerodované stavební suti oddělený místní silnicí, takže nic moc.



A jeden podvečerní záběr z pláže "pod Kremnikem"


Re: primošten
26. 06. 2009 08:03
My byli v Primoštenu před lety, bylo to tam fakt parádní, nádhera, ubytování tam bylo dost, i relativně blízko vody. Primošten se ale prý považuje za dražší místa v Chorvatsku, už kvůli přístavu jachet, ale je to tam fakt krasné. Večer u každý hospůdky muzika, ve starém městě kulturní programy, paráda.

Nevím, jaká situace je teď, ale tehdy byla levná konoba se sezením venku ve starém městě, když se jde po hrázi, tak pak po pravé straně toho ostrůvku.

Jinak koupání na hrázi bylo špatné, velké oblázky a spousta ježků. Ale pak jsme našli super místečko. Bylo pod hotelem ZORA pod tím hájem, místo najdete podle takových betonových půlkruhů, takových místeček na ležení, těsně na kraji stromů, když se pak sešlo pár metrů k vodě, tak tam byl malý vlez do vody, kde byl písek, tzn. jsme chodili do vody bez bot, i děti, jinde to moc nešlo.
Re: primošten
24. 01. 2010 18:03
Zdravim.Nemohl by se někdo podělit o kontakt na apartmány v Primoštenu.Přibližně pro 5 osob díky.
avatar Re: primošten
25. 05. 2010 19:12
I já vybral pro letošní léto tuto oblast/město.Bohužel Hopkirkovu mapu už nevidím.Můžete případně někdo napsat nějaké info z minulého roku nebo z aktuálního?Chceme vyrazit až na začátku září,doufám v menší počat lidí a snad i nižším cenám.Vyrazit bez ubytování by neměl být problém,ne?Můžete doporučit nějakou lokaliotu?2 rodiny vždy s jedním dítětem(2 až 3 roky).Rádi bychom nějaké místo s výhledem na moře,klidně dál od starého města,ale blíž k nějaké pláži....Za tipy budu rád!yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.