Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Potočnica-Pag

Autor papin 
Potočnica-Pag
15. 05. 2007 21:07
Zdravím,
já jezdím každý rok do Seline (Starigrad Paklenice) a jsem spokojen, ale tchýně s tchánem a švagrem letos jedou do Potočnice(Novalja) do apartmanu @#$%&-4+2). Já jsem ji z internetu zjistil nějaké info. Prosila mě jestli bych jí také něco nezjistil přes toto forum(od těch co zde byli na dovolené) o místě samotném (jestli je zde obchod-pečivo,restaurace-pivo,noviny), jaký je přístup do vody, a jaké je samotné ubytování. Prosím, kdo jste zde byli na dovolené napište mi nějaké informace. Díky a přeji hezkou dovolenou.
avatar Re: Potočnica-Pag
19. 05. 2007 21:57
Ale ano, byli jsme minulý rok, ale nevím, jestli to umím zaslat v tomto foru.
avatar Re: Potočnica-Pag
19. 05. 2007 22:15
Aha, jde to. Tak co byste chtěli vědět o Potočnici? Byli jsme tam minulý rok v McAdams.Nevím, kde budete ubytováni. Je to klidná dvouzátoka s části i na otevřené moře směrem na Lošinj.Někde písek, někde molo, někde kameny.Klídek, což jsem chtěla.Obchůdek tam je - chleba, rohlíky atd., noviny nevím, jestli myslíš české, tak asi ne, restaurace byla přímo v našem ubytování Mc Adams, měli jsme i super bazén.Napište si body- co chcete vědět, a odpovím.Já jsem byla spokojená.Cestou od Novaljido Potočnice autem jsem si říkala Bože, co jsem to vybrala, ale po dojezdu na místo samé jsem byla velmi mile překvapena a pak celou dobu spokojena jak s prostředím,tak s ubytováním, tak i s výlety do okolí, a hlavně s klidem/ pracuji ve školství/. Zdravím a ptejte se.
avatar Re: Potočnica-Pag
19. 05. 2007 22:49
Jo, ještě jsem si vzpoměla, byly tam nejstarší olivovníky myslím v Evropě. Dělali jsme si ranní výlety- kousek dál směrem na sever směrem Rab je ještě jedna obydlená zátoka, možná ještě klidnější a hezčí - název si nevzpomenu- ale začali tam stavět hotel, tak nevím. Na konci ostrova je městečko - vesnička s výhledem na Rab, tam se mi taky moc líbilo, na tom cípu směrem na Rab byli ubytováni celosezónně Němci - super, museli mít skoro Robinzonský pocit. Pěkný výlet byl i do města Pag.Voda druhý týden července velmi příjemně teplá - ale to bylo to teplé léto.
Cestou na Pag nám po celé trase/Česko, Maďarsko a Chorvatsko/ lilo, přes Velebit zima - což je naproti Pagu, tak jsem už moc nepočítala s teplem. A pak kousek přes moře úplně jiné klima i teplota. Byly vidět mraky nad horami na pevnině, dokonce několikrát blýskání v dálce, ale na náš ostrov se to nikdy nedostalo, a bylo velice příjemně a teplo a slunečno. Kousek od Potočnice směrem na sever byl pak sjezd směrem k moři, už to vypydalo jako divoká a slepá cesta, a najednou opravdu moře a kemp, klidný- tam bych i kempovala,dokonce i základní potraviny se tam prodávaly.No a co ještě- ptejte se.
avatar Re: Potočnica-Pag
19. 05. 2007 22:50
Jo, ještě jsem si vzpoměla, byly tam nejstarší olivovníky myslím v Evropě. Dělali jsme si ranní výlety- kousek dál směrem na sever směrem Rab je ještě jedna obydlená zátoka, možná ještě klidnější a hezčí - název si nevzpomenu- ale začali tam stavět hotel, tak nevím. Na konci ostrova je městečko - vesnička s výhledem na Rab, tam se mi taky moc líbilo, na tom cípu směrem na Rab byli ubytováni celosezónně Němci - super, museli mít skoro Robinzonský pocit. Pěkný výlet byl i do města Pag.Voda druhý týden července velmi příjemně teplá - ale to bylo to teplé léto.
Cestou na Pag nám po celé trase/Česko, Maďarsko a Chorvatsko/ lilo, přes Velebit zima - což je naproti Pagu, tak jsem už moc nepočítala s teplem. A pak kousek přes moře úplně jiné klima i teplota. Byly vidět mraky nad horami na pevnině, dokonce několikrát blýskání v dálce, ale na náš ostrov se to nikdy nedostalo, a bylo velice příjemně a teplo a slunečno. Kousek od Potočnice směrem na sever byl pak sjezd směrem k moři, už to vypydalo jako divoká a slepá cesta, a najednou opravdu moře a kemp, klidný- tam bych i kempovala,dokonce i základní potraviny se tam prodávaly.No a co ještě- ptejte se.
Re: Potočnica-Pag
20. 05. 2007 07:45
Bezvadné. Zeptám se tchýně, co ji ještě zajímá a napíšu.
Zatím moc děkuji, už jsem měl strach, že nikdo v Potočnici v apartmánu McAdams nebyl.thumbs up
Re: Potočnica-Pag
25. 05. 2007 21:31
Zdravím. Tchýně jede do apartmanu 4+2(Mc Adams) společně se švagrem(2 děti 7 a 4 roky). Docela špatně chodí, tak by ji zajímalo, jak je to s přistupem k vodě(na fotkách to vypadá na dost schodů),zda je postupný vstup do vody,jestli si mohou nechat deky u vody, nebo je musí nosit na oběd do apart., dále by chtěla vědět, zda je v ap. lednička s mrazničkou,jak je vybavena kuchyně(jedou na 10 dní a restauraci by nezvládli-finančně), tchána zajímá, jaké bylo pivo(značka)) v restauraci a kolik stálo, švagr by chtěl vědět, jak je to s parkováním u apartmánů( jaký je přístup,stín), jsouli v moři mušle-rád se potápí. Mají nástup v sobotu 14.7.2007 v 14:00 a dohadují se v kolik mají vyjet(ubytovávají opravdu až od 14:00, nebo dříve)? Dále jestli jste jela trajektem a v kolik hodin, a v kolik hodin jste byla na místě.
Směnárna je asi až v Novalji,že? Všechny apart. jsou orientovány na moře, nebo některé i do vnitrozemí? Jedna pláž je přímo u apart., jak daleko je ta druhá?
Je restaurace hlučná dlouho do noci? Kolik je v celém komplexu ubytovaných? V kolik hodin musí opustit apart?
Tak to je doufám všechno(řekl jsem jim, že musí být překvapeni). Děkuji předem za odpovědi a přeji hezkou dovolenou.
avatar Re: Potočnica-Pag
26. 05. 2007 07:59
Jejdaneny, to je dotazů. Nevím, zda to všechno vím.
Nejdříve minusy.
1. Vzhledem k tomu, co mi píšete, tak by bylo dobré tam polat prosbu s unístěním apartmanu s co nejmíň schodami- k některým je jich docela dost. Ideální jsou apartmany s přímým vstupem k bazénu - je tam i moc pěkná květena u bazénu..Viděla jsem u bazénu paní s velkými vnuky, a ta nechodila skoro vůbec, byla ráda že sedí, jen ti vnuci pořád na ni - babi zvedej se, víš že se máš hýbat.
2. V tom jsem se i já dost zklamala, protože ta pláž pod McAdams nebyla přímo přístupná - prý nějaké vlastnické spory, takže přímý vstup není.Takže myslím, že pro tchyni to bude docela problém, ale dá se super využívat bazén.
Já jsem to řešila postupně se zlepšujícím klusem a hubnutím. Jedna pláž je přes kopeček - písečná, další blíž, ale kamenné nebo betonové molo - ale pěkné..Deka se dá nechat v pohodě - kdekoliv.
3. Lednička s mražákem tam byla - malá.Kuchyň normálně, vlastně už ani nevím.Na dovči nepeču, a když vaříme, tak z místních zdrojů - brambory, zelenina, dost často brambory s kefirem, to nám v tom teple sedí.
4. Parkování - no jak to vyjde, místo je vždy,ale ve stínu jen asi 4 auta, a ty jsou většinou obsazena.
5. Pivo nevím jaké, nejsme extra pivaři, doma Plzeň, a tam vždy co je na místě.
Neumím posoudit ani kvalitu.
6. Švagra taky zklamu, protože se nepotápíme, byli jsme se synem /21/a vnukem/10/, a ti večer jezdili do Novalji za sportem /basket, fotbal/a my jsme měli svatý klid.
7. Žádný mimořádný hluk z restaurace na terase jsme nezaznamenali, je tam takový spíše romantický posez. Takové pivní posezení jsem zaznamenala u stolečků před tím obchůdkem, dole pod obchodem u moře taky.
8. Jeli jsme ranním trajektem kolem 5,00 hod. U apartmínu jsme však čekali až vše převléknou, ale lepší tam čekat, než ve frontě na trajekt později, když jsme jeli zpátky asi kolem 9,30 hod, tak jsme viděli na opačné straně šílenou frontu, ale opravdu hroznou. Do apartmánu vás pouštějí tak, jak opouštějí apartmány předchozí rekreanti po úklidu. tudíž mezi 10,00 - 12,00 bylo možné ubytování.Velmi ochotný ten vedoucí pán - nebo spíše majitel.
8. Myslím, že pár apartmánů není na moře, a některé jen částečně.9. Kolik celkem ubytovaných? Tak to nevím, ale docela dost na tak malé místo, ale všichni rozprsknuti, tak to nebylo ani znát. Docela dost cizinců - Švédové atd.

Tak to je zatím vše - moc zdravím.
My jedem letos k Omiši na týden a pak týden Rab.
Minulý rok týden Pag a týden Rakousko - Kaprun - ten Kaprun v létě neměl chybu.
Renáta.
Re: Potočnica-Pag
30. 05. 2007 17:09
Zdravím, děkuji za vyčerpávající odpovědi, snad se to bude hodit i někomu jinému, kdo jede do MCAdams.
avatar Re: Potočnica-Pag
30. 05. 2007 20:30
Tak Vás zdravím a preji celé rodině šťastnou cestu. Po návratu napište. Jo, a ten bazén byl večer moc hezky osvětlen, tak jsem po večerech plavala do strhání.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.