Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Podobuce - Peljesac

Autor hanna57 
Re: Podobuce - Peljesac
03. 07. 2013 15:19
Moc pěkné. Ta promenádička na 4 fotce - ta slouží všem a nebo je to jenom pro obyvatele dolních apartmánů?
Re: Podobuce - Peljesac
04. 07. 2013 08:42
Kterým směrem z Podobuče je plážička na první fotce?
Re: Podobuce - Peljesac
04. 07. 2013 10:07
Promenádička slouží všem, je to jediná možnost přejít z jedné strany zátoky na druhou. kromě chůze po pláži. Pláž je při pohledu na moře vpravo, směrem k Orebiči, dostupná jen z vody. Jsou na ní hodně velké oblázky a velkou část dne je na ní stín. Z moře je špatně vidět.
mm
Re: Podobuce - Peljesac
04. 07. 2013 10:29
Díky za fotky i informace - jenom dotaz - nějaká fotečka hospůdky by nebyla? Díky.
Re: Podobuce - Peljesac
04. 07. 2013 13:55
Jedna hospůdka je vlevo v rohu pod tím stromem, ohraničuje ji ta nízká zídka, šéfuje tomu jednonohý mužík, patří mu loď s plátěnou stříškou, dělá s ní snad za nějaký peníz i vyjíždky. Má tam i zrzlinu na klacku. Druhá je tam, co je nad molem to bílé zábradlí.

Třetí je nahoře v kopci.
mm
Re: Podobuce - Peljesac
04. 07. 2013 14:22
Děkuji já měl za to, že tam je jen jedna a oni hned tři - super thumbs up
Re: Podobuce - Peljesac
26. 07. 2013 09:19
Zahajskej - v kterých zhruba místech je odbočka k horní řadě apartmánů? Až z parkoviště nebo někde cestou? Nevšiml sis?
avatar Re: Podobuce - Peljesac
27. 07. 2013 09:11
ta odbočka je ještě před parkovištěm než se k němu začne sjíždět dolů z kopce ,dát se doleva,jede se kolem malého hřbitova,je to tam celkem úzké....
Re: Podobuce - Peljesac
27. 07. 2013 10:45
Re: Podobuce - Peljesac
27. 07. 2013 11:36
Tak tak, po příjezdu do Podobuče se silnice stočí mírně doleva a v tom oblouku je odbočka dolů k parkovišti. Cesta pokračuje dál, projede se esíčkem mezi asi dvěma třemi baráky, je to tam úzké, pak je napravo takový pidi hřbitůvek se super vyhlídkou a jede se kousek mezi políčky a před baráky je vlevo jedna větší kapsa ve svahu pro parkování aut a jeden menší plácek vpravo pro auta. Pak už jen po svých.
Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 15:51
Ještě jeden dotaz bycha měla - je v Podobuče internet? Wifi?
avatar Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 16:16
Nevím jestli veřejný, záleží u koho budete ubytováni,nejlépe se domluvit s domácím,pokud by šlo třeba jen poslat email tak by neměl být problém ale na stálé připojení nevím,nevím...Můj domácí jej měl a poslat email nema problema , jinak jsme jezdili do Orebiče a tam při hlavní cestě fungují jedna-dvě internetové kavárny kde se dá přihlásit zdarma...
Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 20:29
V Podobuče jsem free wifi chytil, ale nikdy se mi na ní nepodařilo připojit. Jedna anténa je na tý restauračce u mola, druhá na rohu uličky, co vede nahoru, další je nad hřištěm na petanque. Všechny jsem oběhl a nic. Pak šla ještě chytit se jménem Sandokan, ale ta nebyla free. V Orebiči jsem zkoušel, ale žádnou free jsem neobjevil, v Trpanji to problém nebyl, v přístavišti jedna free byla a docela svižná.
mm
Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 20:40
Přesně jak píšeš situace v Podobuče je taková - někdy byl problém i se signálem na mobil, v Orebiči se mě podařilo chytit dvě sítě dole na molu když sme čekaly na trajekt a jedna volná byla na tržnici. Jinak na Korčule volných sítí mnoho.
Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 21:29
Na Korčule je volných sítí opravdu mnoho, ale nanic. Po přihlášení se zobrazí reklamní web a dál už to grátis nepustí. Možná některá z té hromady je opravdu free, ale poté, co jsem zkusil pět prvních a výsledkem byla reklama, dál už jsem to nezkoušel.
mm
Re: Podobuce - Peljesac
09. 08. 2013 21:58
Já sem zkoušel pouze vyhledání - tak to děkuji za upřesnění yawning smiley
Re: Podobuce - Peljesac
10. 08. 2013 08:05
Děkuji za info.
Re: Podobuce - Peljesac
10. 09. 2013 09:33
Dovolená v Podobuče byla super, nástup 25.8.2013, odjezd domů brzo ráno 8.9.2013. Bál jsem se tohoto pozdního termínu, ač jsem byl uklidňován, že to bude super. Po příjezdu první tři dny nic moc, minimálně půl dne bylo zataženo, dokonce i pršelo a byly hromy blesky. To jsem si říkal, že začátek je teda ,,výborný" Naštěstí potom už to bylo OK, v noci do 20 stupňů, takže spaní bylo vynikající a naopak přes den kolem 30. Místo samotné je pěkné, koupání krásné, ubytování bylo taky fajn, takže to hodnotím kladně. Nicméně kdybychom jeli pouze na týden a z toho by byly první tři dny škaredé, tak nevím, nevím, jak bych se na to díval :-) Na pláži málo lidí, hlavně po 1.září, kdy se rodiny s děstmi vracely domů kvůli školy. Češi tam byli, pár slováku a docela hodně poláků. Všichni se chovali normálně, až na pár výjímek z česka. Jako ostravák jsem se musel smát, když jsem vedle sebe slyšel, aniž bych chtěl, jak se hovoří s přízvukem českým, na to, jak se všichni smějí ostravákům a jejich krátkým zobákům to jednoznačně nemá!!!! :-) Ale budiž, alespoň nebyla nuda. Příjezd autem byl miniaturní, ale nestáli jsme až někde daleko od apartmánu, ale snad 20 metrů od něj. Teď už jen vzpomínáme, jak to bylo fajn!
Re: Podobuce - Peljesac
10. 09. 2013 11:18
TOTTI - kdepak jsi byl ubytovaný? Smím-li se ptát?

Jinak jsem tam zaznamenala i dost německy mluvících hostů. Ale že by tam byly nějaké výstupy nebo nějaké nevhodné chování od kohokoliv jsem nezabrala.

Bylo tam hezky, naprostý klídek. Líbilo se mi tam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Gina (10. 09. 2013 11:35).
Re: Podobuce - Peljesac
11. 09. 2013 14:41
Gino byli jsme ubytování v ,,orlím hnízdě" apartmán nad zátokou od rodiny Farčičových, měli jsme krásný výhled a celý balkon byl zastíněn vinnou révou :-)
Re: Podobuce - Peljesac
02. 04. 2014 14:56
Je zvláštní, že po tak dlouhé době, co jsem zde psal jsem to zase já, kdo ,,probouzí" odkaz na Podobuče :-) A ač ještě stále mám v hlavě živé vzpomínky z loňské dovolené v této báječné lokalitě, tak druhým dechem dodávám, že to na nás tam vše okolo tak zapůsobilo, až jsme v očekávání našeho potomka :-) Takže letos nám místo dovolené zůstanou jen fotky a videa, ale příští rok by to relativně mohlo klapnout. Všem Vám, kdo zde letos budete přeji suprovní dovču, takovou, jak jsme si tam sami prožili.
avatar Re: Podobuce - Peljesac
02. 04. 2014 21:34
Totti: tak to posíláme veliké blahopřání a nastávajícím rodičům hodně pohody a radosti a těšení se na malého "Jadránka" thumbs upsmiling smiley Ono je na tom Pelješacu skutečně "silné a zdravé" klima yawning smiley
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 12:54
však proto se na Pelješac minimálně 1 x ročně již 15 let vracím. U hodně lidí mám pocit, že Pelješac není lokalita, ale diagnóza.
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 15:25
Z medicínského hlediska by se mohlo jednat o poměrně vzácnou formu akutní nákazy Peljesacis acuta. Terapie toliko pobytem. Mohlo by se jednat i o málo popsaný klon Hvaritis acuta, přenos vzdušnou cestou možný, vzhledem k lokalizaci infekce.grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 15:29
U některých z nás Peljesacis acuta přešla do chronické formy - opakované léčení pobytem na místě velmi žádoucí ....a ta pojišťovna pořád nic a nic thumbs up smiley
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 15:44
Na zchronizovanou formu pomáhá, pokud seženeš, Camenican grinning smiley Vhodné je červené z oblasti tunelu Dingač. Tyhle kapky jsou osobně odzkoušené.drinking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 15:57
Jenže kdo má ty kapky furt tahat po cisternách.
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 16:16
No já teda nevím, takový výlet na Kokořín, to bylo něco jiného, skály tam byly, pískovcové, stánky s občerstvením. A co je tady? Prd.spinning smiley sticking its tongue out

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Podobuce - Peljesac
03. 04. 2014 22:40
Veliteli, můžu to zkusit taky? ... No, joooo smiling smiley MotoMoto, je fajn, že si rozumíme yawning smiley
Re: Podobuce - Peljesac
04. 04. 2014 09:35
Rosmarine: Ano, ano, přesně jak píšeš a jsme za to neskutečně rádi :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.