Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

ostrov Vir

Autor blondehare 
Re: ostrov Vir
04. 06. 2018 07:51
Poraďte mi, kde na Viru pozorujete východ slunce? Je nějaký pěkný místo?
avatar Re: ostrov Vir
08. 06. 2018 10:51
Bandira smiling smiley Nejkrásnější místo na pozorování východů i západů slunce.
Re: ostrov Vir
11. 06. 2018 07:41
To mě napadlo, západ jsem odtamtud už viděl. Východ možná tedy zkusím.
A nějaké jiné místo? Řekněme dostupnější?
avatar Re: ostrov Vir
11. 06. 2018 15:05
Krásný západ slunce, až do poslední chvilky, jsme sledovali také přímo u majáku - ale to bylo v dobách, kdy k němu byl volný přístup před rekonstrukcí.
Re: ostrov Vir
13. 06. 2018 19:23
Děkuji Jirka5 za podané informace, manželku dost uklidnili. Ještě poprosím o tip na nějakou restauraci k večernímu posezení, budeme tři rodiny přímo ve Viru, ulice Laz II.
Re: ostrov Vir
14. 06. 2018 17:48
Zdravím, já mám celkem problém s tím, že jsem zmlsaný a k tomu konzervatiní. Do restaurací moc nechodím - vaříme si jako doma. Byli jsme v jedné plážové restauraci a tam byl jídelní lístek klasický pro Chorvatsko - pica jako kolo od vozu, mješanica, mix ryb a mořských plodů apod. Porce obrovské - já toho zbaštím hodně ale jednu porci mješanice (mix různých druhů masa + hranolky) nejsem schopen sníst - plážový bar/restaurace v Prezidě - Cubana beach bar. Do dalších restaurací jsme se zatím nedostali. Můj miláček je "plážový povaleč" a není možné, aby se nevrátila z dovolené opálená do čokoládové barvy. Jezdíme sami dva a nejsme již nejmladší. Dnes bohužel BORA - zavřený Maslenický most a tunel Sveti rok.

Jirka5
Re: ostrov Vir
18. 06. 2018 17:55
My navštívili několik restaurací,ale žádnou bych nedoporučil vyloženě jako top. Celkem se nám líbilo v Pizzerii Madona (Put Lučice), je trošku bokem a nebylo tam moc lidí.
Doporučte nám taky nějakou smiling smiley
Re: ostrov Vir
18. 06. 2018 20:31
Včera nad ránem jsme se vrátili. Ano z dovolené jsem si přivezl čokoládovou manželku a já jsem asi nejopálenější co jsem kdy byl. Jedno doporučení bych možná měl. Já jsem ve znamení ryb, ale ryby obecně moc nevyhledávám. Chutnají mi pouze dravci, kapr apod. pouze uzený, nebo v rybím salátu - cítím rybinu. Moje žena miluje ryby v jakékoliv úpravě. V Privlace jsme u rybáře koupili čerstvé ryby - Brancin / mořský vlk, cena byla velmi příznivá (80 kun/kg). Rybář ryby vykuchal a očistil. Byly uložené v ledu. Na grilu upečená s rozmarýnem, citronem a česnekem - mňamózní záležitost!

Jirka5
avatar Re: ostrov Vir
22. 06. 2018 08:50
My jsme na VIRu navštívili nějaké restaurace v centru za tržnicí, potom asi dvě na pláži, jak tady někdo napsal, nic zvláštního, vyloženě bych ale varoval před KONOBA SPAVALICA. Byli jsme tam ubytování 2 noci a utekli jsme, přístup majitelky vyloženě "zaplať a vypadni", to bych ještě zkousl, ale ta hygiena ... když jsme viděli, jak seXe na celkovou hygienu pokojů, vůbec nás nenapadlo si dát něco k jídlu ...
Re: ostrov Vir
21. 10. 2018 21:23
Tak nám se teď zhroutil svět. Pan domácí prodal svůj dům s apartmány. Teď nastává těžké období hledání nového místa...
Re: ostrov Vir
03. 11. 2018 09:40
Doufám, že tímto příspěvkem nějak neporuším pravidla, když bych rád vyzval všechny, co jezdí na Vir, aby se mi ozvali do SZ. Potřebuji se na něco zeptat.
Re: ostrov Vir
19. 11. 2018 07:57
Včera v Objektivu na ČT: [www.ceskatelevize.cz]
avatar Re: ostrov Vir
20. 11. 2018 21:28
smiling smiley Krásný, ale úplně jiný, než jak si ho pamatujeme v letech 2002 - 2006.
avatar Re: ostrov Vir
03. 12. 2018 05:40
no, podle toho co jsem tady četl, měl být VIR klidné místo .. :-)) to opravdu není, přecpáno, ne sice tolik jako na Makarské, ale přecpáno i na vzdory tomu, že tam vlastně pořádně nic není k vidění. Červená země ok, ale pokud si tam chcete zajet na pláž (myslím Červenou zem) a nemáte SUV, riskujete poškození podvozku auta. Na plážích v centru je zase plno, trochu volněji je to směrem k mostu ..
Re: ostrov Vir
10. 04. 2021 19:03
Ahojte. Bol niekto na ostrove VIR minulý rok? Recenzie,ktoré som našiel neviem z ktorého obdobia sú, ale hovoria mi - kašli na to.
Re: ostrov Vir
12. 04. 2021 08:34
Já tam loni byl podruhé, předtím asi před 10 lety.Tenkrát mne ostrov neuchvátil.Loni vzhledem k situaci jsem volil spíše odlehlé místo a byl jsem spokojen.Jde o to,co očekáváte.

Karel
avatar
mdr
Re: ostrov Vir
12. 04. 2021 09:43
Karel S - kde přesně jste byli? Rád bych našel odlehlé místo bez sousedů se "soukromou" pláží. Poradíte?
Re: ostrov Vir
12. 04. 2021 20:32
Put Srpljica,několik domů kolem, pláž normální, žádná robinzonáda.Loni jsme tam byli sami.

Karel
Re: ostrov Vir
15. 08. 2022 14:35
Chystáme se na Vir v druhé polovině září. Vím, že nikdo z vás nemá křišťálovou kouli, ale jaké tam bývá počasí? A jak to tam bývá s počty lidí, otevřeností restaurací a obchodů? Prostě jaké je září na Viru...
Re: ostrov Vir
21. 08. 2022 12:04
Zdravím, také se chystáme 9.9. na Vir. K počasí jenom tolik z vlastní zkušenosti oproti jaru je teplejší voda v moři, večer je dříve tma a bývá chladněji. Koupat se dá klidně i v říjnu. Pláže jsou prázdné oproti sezóně, zůstávají převážně důchodci a max. předškolní děti. Restaurace už mají obvykle zavřeno. Letos v sezóně bylo na ostrově narváno. Už na jaře bylo možné odhadnout, že letošní sezóna bude rekord nejen na ostrově, ale i v celém Chorvatsku. V loni jsme kvůli očkování byli na ostrově až v červenci. Zařekl jsem se, že v sezóně už nikdy - bylo vedro a plno i u nás v Prezidě. Jinak mám radši podzim než jaro.

Jirka
Re: ostrov Vir
21. 08. 2022 20:21
Potvrzuji, vrátili jsme se z Viru ve čtvrtek, repete si vážně nedám. Takové množství lidí na jednom místě jsem v HR ještě neviděl. Permanentní zácpy na silnicich po celý den, s večerem se to zhoršuje, narvané hospody, fronty na všechno, nedostatek parkovacích míst u obchodů, velmi úzké a nekvalitní silnice. Všude nekonečné davy lidí. Naštěstí jsme bydleli bokem, nedaleko pláže, tam byl klid. Problematická voda z kohoutku, musí se kupovat balená. Za mě opravdu divné místo, takové hodně koncentrované Chorvatsko. smiling smiley
Na druhou stranu jsme měli krásnou, prostornou pláž se stínem a minimem lidí, sice s neuvěřitelným hlukem cikád, ale to mi nevadilo. Moře čisté a teplé.
Berte to prosím jako ryze subjektivní pohled z hlediska osobních priorit, rozumím, že se tam dalším bude naopak moc líbit.

P.S. A vyhněte se taverně Punta Duba. Kradou.
avatar Re: ostrov Vir
22. 08. 2022 07:57
...... vyhněte se taverně Punta Duba. Kradou......
Jak a co? Třeba deštníky?
Pro trochu "zábavy" a poučení to trochu rozepiš. Díky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.