Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
Re: Otok VIS
22. 02. 2008 14:15
---



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ivak (05. 08. 2008 15:09).
avatar Re: Otok VIS
22. 02. 2008 20:12
Jj, už jsem Ti odepsala - a všem ostatním se omlouvám za "malinké" odbočení od tématu. yawning smiley A mimochodem, nějak mi na fóru chybí Hulča a smileys with beer. Kdepak se nám toulá, že by letos změnil rajón? eye rolling smiley
avatar Re: Otok VIS
24. 02. 2008 09:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:01).
Re: Otok VIS
24. 02. 2008 15:58
SONY DCS-P93, zátoka Srebrena u Rukavace.
avatar Re: Otok VIS
24. 02. 2008 20:13
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 03. 2008 00:01).
Re: Otok VIS
30. 04. 2008 15:19
Přátelé,na Vis 14.6. lodí v 9:00 ze Splitu pojedou pouze prostějováci,nebo se někdo přidá??
Petr
Re: Otok VIS
06. 05. 2008 14:34
Petře,
14. 6. prostějováci, 16. 6. plzeňáci - souhlasíš smileys with beer? Už se nemůžu dočkat, jedeme jako před dvěma lety do Komiže - zatím to byla naše nejkrášnější dovolená. Možná se tam někde setkáme, třeba na plzeňským. Pěknou dovču všem!
Re: Otok VIS
06. 05. 2008 17:46
Ahoj,
byl bych vděčný za informace o Visu, hlavně o ubytování, letos v září se tam chystám vyrazit.
Díky předem.
Re: Otok VIS
06. 05. 2008 18:30
Ahoj Věro,
před těmi dvěma roky,neviděli jsme se náhodou na pláži Stiniva?
Re: Otok VIS
07. 05. 2008 07:25
Joj Petře, tak jsi to ty! Jasně, Stiniva a parta veselých Moraváků, to bylo super! Tehdy jsme se na Visu řídili přesně podle tvých skvělých rad tady na fóru.Taky mě včera napadlo, jestli to nejsi ty. Loni jsme vynechali, byli jsme na Pelješacu, ale letos se vracíme, málo platný, Vis je Vis.
Měj se pěkně, šťastnou cestu a krásnou dovolenou. Myslím, že se určitě potkáme.
Ahoj
Věra
Re: Otok VIS
07. 05. 2008 08:49
Ó, jak vám závidím. Vis je nejbáječnější z ostrovů. My to střídáme, ale příští rok se na Vis po 4 letech zase vrátíme. Déle už to nevydržím. Korčula, Pelješac, Mljet, to všechno bylo krásné. Jet ale na Vis, to je pocit jako při návratu domů.
Přeji Vám krásnou dovču.
Re: Otok VIS
07. 05. 2008 11:24
Děkujeme, Aničko, je prima psát si s lidmi na "stejné vlně".
Přeji ti taky hezkou dovolenou
Věra
Re: Otok VIS
07. 05. 2008 19:03
To Věra:
Loni jsme byli na Mljetu.Mohu doporučit,je také krásný a je tam ještě míň lidí,než na Visu.Ale jak píšeš: Vis je Vis.Jede nás 14.6. z PV 8 aut.Prostě celé takové to zdravé jádro se z PV přesune o 1000km dál a bude pařit.Věřím,že se potkáme.Spíš mám strach z toho kam dál??
Mě z Chorvatska zbývá už jen ostrov Lastovo.Potom nevím,snad řecké ostrovy,nebo Sardinie - nevím.
Petr
Re: Otok VIS
09. 05. 2008 08:13
Jó Petře, naprosto chápu o čem píšeš. Když jsme se před 4 rokama vraceli z Visu a jeli podél pobřeží, padla na nás šílená depka. Nic nám najednou nebylo dost dobrý. Neuměli jsme si představit, co by nás mohlo nadchnout tak jako Vis. Ale přece jen jsou místa kam můžu - Mljet, jižní strana Pelješacu, Korčula. Na Lastovo se taky v budoucnu chystáme. A nezoufám, určitě objevíme další krásná místa. Jen to už ale asi nebude nikdy na pobřeží.
Re: Otok VIS
25. 05. 2008 07:02
ahoj..chystáme se tam v srpnu.uvítal byvh veškeré info hlavně co se týče ubytováni..budeme ho hledat až na místěa ve visu...letíme tam..předem mooc děkuji
Re: Otok VIS
25. 05. 2008 08:33
Už to tady fšecko bylo,je potřeba hledat.Jen bych upozornil,že v srpnu maji dovolenku taloši a hromadně se nahrnou na CRO ostrovy.Tak jako
bych se na Vis normálně nebál jet na blind,tak v srpnu bych byl hodně opatrný.Polemizovat o tom,jestli je Vis vhodný bez auta (píšete,že
letíte letadlem) nebudu,koneckonců kola,skůtry a auta se dají v přístavu půjčit.Ubytko na stránkách turističke zajednice otoka www.tz-vis.hr ,tam si vybere každý.Ale ten srpen a taloše bych fakt nepodceňoval.
ZD
Re: Otok VIS
27. 05. 2008 22:10
bez auta tam nejezděte... nemá to smysl.
Re: Otok VIS
31. 05. 2008 07:55
Když nám teď zakázali brát si s sebou krmení, naskýtá se otázka, jestli je na Visu nějaký rozumný supermarket. Ptám se na to proto, že rádi jezdíme na trochu odlehlejší místa a máme dost špatné zkušenosti s dostupností a hlavně s kvalitou potravin. Je tedy na Visu (nejspíš asi ve Visu nebo v Komiži) nějaký větší kvalitní supermarket nebo budeme odkázáni na ty typické malé obchody s potravinami?
Re: Otok VIS
31. 05. 2008 12:06
Na Visu jsme byli před devíti lety, bydleli jsme v hotelu Biševo, přímo na pláži, stromy až k vodě, pláž oblázková, voda čistá,
pod stromy minigolf, jídlo na terase a kolem nás pochodovali racci.
Malinké městečko, je tam muzeum, byli jsme na výletě v modré jeskyni spojeným s koupáním v překrásné laguně.
Pro manžela to byla nejhezčí dovolená. Za války tam byla jejich základna, vedle pláže rvyhořelý dům, když jsme se tenkrát vrátili, tak jsem četla v novinácc, že tam nějaký turista vydal na průzkum dále do vnitrozemí a zemřel poté, co šlápl na níšlapnou minu.
Jinak vedle hotelu potápěčské centrum, za levný peníz se dal udělat průkaz.
Dcera tam byla hned po nás v srpnu, říkala, že na terasu se už nedostali, tam se roztahovali Němci a pláž že už tak čistá nebyla.,
ani bych se tomu nedivila, po zkušenosti z Rabacu.
Re: Otok VIS
01. 06. 2008 15:21
Přímo ve městečku Vis je samoobsluha Konzum ( www.konzum.hr) a 500m ze městečkem,směr Komiža supermarket KERUM.Ceny srovnatelné jako u nás,netřeba si dělat starosti.
Re: Otok VIS
01. 06. 2008 23:48
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přímo ve městečku Vis je samoobsluha Konzum (
> www.konzum.hr) a 500m ze městečkem,směr Komiža
> supermarket KERUM.Ceny srovnatelné jako u
> nás,netřeba si dělat starosti.

Díky, ceny mě nestraší, straší mě šířka sortimentu a kvalita. Kromě opravdu velkých supermarketů, co jsou třeba v Biogradu, Makarské a Stari gradu, byl snad vždycky problém koupit nesmrdící maso a nenahnilé ovoce. Je sice možné, že jsme měli mimořádnou smůlu, ale že by tolikrát za sebou ...
Re: Otok VIS
04. 06. 2008 11:37
Tento rok v júli ideme na ostrov Vis do mesta Vis - hotel Issa. Prosím poslať informácie o tomto ostrove, ako sa dostať
k zátokam, ktoré sú najkrajšie, kde sa oplatí ísť pozrieť a podobne, fotografie uvítam.

Za všetko moc ďakujem
Re: Otok VIS
04. 06. 2008 15:20
Zkus více číst,všechno už tady je napsáno.
Re: Otok VIS
05. 06. 2008 00:50
ahoj..tak jsem na pevno rozhodnut že jedem na vis...nebyl tam už někdo letos???kolik stojí ubytování???loni jsem byl na šoltě a platil jsem za apartmán kde jsme byli dva...... 32 euro..pokoušel jsem se najít něco na netu předem ale je to všechno přes 50euro a to se mě zdá mocconfused smiley takže to risknem i když jedem v srpnu a zkusíme najít něco na místě......nebude tam někdo od 5.8 do 14.8 ? jedu se synem a koupil jsem jen letenky takže nebudem mobilni že by nás třeba někdo vzal autem jen po ostrově na nějakou pláž a pod...jestli to někoho zajímá už loni jsme letěli a cesta nás vyšla jednoho na 2tis.kč aletos to je sice už 3tis.kč ale pořád je to super cena.....a jsme tam co by dup smiling smiley tedy na letišti u splitu...autobus do splitu z letiště stojí přímo u haly a staví až u přístavu takže hned na trajekt...spojení je taky super smiling smiley letenky jsou stále k mání bud skyeurope.com nebo ve studentagency....máli někdo zájem o podrobnější info ozvěte se
Re: Otok VIS
10. 06. 2008 14:42
Ahoj Petře a všichni ostatní, kteří se chystáte na Vis. Docela mě letos děsí počasí. Prognóza nic moc, do pondělí má pršet. Co vy na to? Snad to rosničkářům nevyjde.
Všem přeju šťastnou cestu a vydařenou dovolenou.
Re: Otok VIS
10. 06. 2008 15:16
Já jsem psal už na vlákno počasí.Jsem klidný.Rosničkáři věští z lahve od okurek ve které mají žabu.Zažilas před dvěma lety na Visu škaredě?
Já ne.Tak buď v poho,bude hezky.Muže pršet klidně i ve Splitu,ale o 60km dál na širém moři bude pěkně.
Re: Otok VIS
10. 06. 2008 15:23
Dík za uklidnění, tobě, nejzkušenějšímu co se Visu týče, budu věřit. Před dvěma lety v těch hrozných vedrech bych občas i nějakej ten deštík brala. Fakt je, že v tomto termínu jezdíme už řadu let a vždycky bylo pěkně. No uvidíme, snad to vyjde i letos.
Re: Otok VIS
29. 06. 2008 13:55
Ve tři v noci jsem se vrátil.Zkusím to tady rychle shrnout,páč jsem v noci nezabral a mám oči jak králik.
1.Odjeli jsem 13.6. odpoledne,cesta v poho,na žádných hranicích nikdo nic nechtěl,žádné zácpy.
2.Počasí: 14.6. od rána ve Splitu chcalo a chcalo a chcalo.Po průjezdu mezi ostrovy na širé moře směr Vis,se oblačnost začala trhat,na Visu
bylo polojasno a teplo.Během vybalování přišla přišla vydatná přeháňka,ale to moc nevadilo,páč už jsme slušně kalili.Něděle 15.6. od rána do
večera slunce,PO,ÚT oba celé dny chcalo.Od ST 18.6. jsme se koupali až do SO 28.6.,nebe bez mráčku,35C,voda 27C.
3.Ubytování: Nedoporučuji nikomu vilu Slavonija v Žence.Ne kvůli kvalitě ubytka,ale kvůli domácím,kteří vzali prachy a byli by nejradši,kdybychom
15 dní jenom spali na apt.
4.Turisté: Že bude Vis profláknutější než když jsem tam byl prve před 4 lety mi bylo jasné,ale toto jsem nečekal.Od poloviny června 80% kapacit
zaplněno,lidí jako prase.Poláci,Maďaři,Češi.
5.Ostrov: Stále krásný,konečně jsem objevil zátoky,kam jsem se dříve nedostalconfused smileymričevica,Vela a Mala Travna,paráda.Pochod místy dlouhý,ale
v zátokách nikdo.
6.Ceny: Mám pocit,že Hrvati zas o něco přitlačili v restauracích,v Komiži jsem viděl pizzu za 90 lasiček.V Kerumu a Konzumu ceny srovnatelné
s ČR: mliko na naše 14,karlovačko sklo 17,kuřeci řizky 156,vepř.kotl s kostí 112.Pekařské a masné výrobky jsou cca o 15% dražžší od nás.
Co se týče městečka Vis,velmi cenově příjemný je bar Katarina hned naproti trajektu,pizze od 40kn,salata od chobotnice 55kn,Lignje pržene
60kn i ryby I. a II. klasa levnější,než jinde.
7.Pláže: Jednoznačně vede Srebrna,v Milně opět bordel z moře.Krásná písková pláž Stončica ztratila význam.Mezi pískem a mořem je tři metry
široký pás ostrých špičatých kamenů,bez bot do vody lze hodně obtížně.Jestli to přineslo v zimě moře nevím,ale pláži to ubralo 80%.
8.Rybárny ve Visu: Dostatek čerstvých ryb všech možných tvarů a druhů.II. klasa 50-80kn,I.klasa 100-150kn/kg.Idealní doba je 7:00.
9Cesta zpět: K A T A S T R O F A.Bohužel jsme byli nuceni jet zpět v SO ve 12h z Visu.Sveti Rok 4km kolona,Lučko 6km kolona,Macelj 2km.
I přes tyto negativní faktory jsem byl ve trojku v noci doma,z lodi ze Splitu jsem vyjel 14:30.

Shrnutí:Mám tu zemi rád,rád si pročítám tohle fórum,ale mám pocit,že už to nějak není ono.Dost jsem toho taky navštívil.Pokud zaměstnavatel dovolí,tak příští rok HR vynechám.

Petr
Re: Otok VIS
07. 07. 2008 14:11
V sobotu jsme se vrátili z Visu, bydleli jsme týden v Rukavci a 2 týdny v Komiži. Naše rodinka vyhledává spíš klid než bouřlivé pařící město, proto pro nás ubytování v centru Komiže byla první zkušenost tohoto druhu a nebyla to zase taková tragédie, v podstatě jediný rušivý element byly uřvané chorvatské děti ječící pod okny i ve 23.30.

RUKAVAC

MÍSTO
Rukavac je podle mě divné místo. Je to zapadlá vesnice, kde není ani obchod (pekař tam jezdí ráno v 7 a někdy večer přijíždí zelenina), což evokuje představu odlehlosti a konce světa, na druhou stranu je tam rozestavěných snad 50 apartmánů a hotových domů tam tak málo zase není. Rukavac má 2 poloviny, bydleli jsme v Dolním Rukavci asi 150 m od moře, neumím si představit šlapat z Horního 2x denně k vodě a zpět, ale to je pouze můj odpor k chůzi ...

PLÁŽE
Přímo v Rukavci je docela slušná pláž, necelý kilometr od něj je ovšem Srebrena a to je úplně jiné kafe. Pěkná velká pláž chráněná před větrem, rozhodně doporučuji. Nutno podotknout, že na pláži v Rukavci jsme našli asi 8 jehel a injekčních stříkaček, sice byly ještě s tím plastovým krytem, ale čert tomu věř. A snad na všech plážích a vůbec všude na Visu jsou kameny umazané od něčeho jako je asfalt (je to asi přírodní, když je to všude), děti tam zničily několik triček a kraťasů.

OBCHODY A RESTAURACE
Obchod žádný, viz výše, restaurace 2. Ceny v restauracích jsou snad na celém Visu stejné (mám na mysli ceny ryb).

MARINA A JEŽDĚNÍ NA ČLUNU
Vše, co se týče ježdění na člunu na ostrově Vis jsem napsal zde.

UBYTOVÁNÍ
Nevím, co zvláštního k tomu napsat, přijeli jsme 13.6., za 5 lidí (z toho 2 děti) v pěkném, novém, čistém apartmánu 150 m od moře jsem platili 60 eur. Žádná láce, ale ani žádná tragédie. V Horním Rukavci to bude asi levnější. Jeli jsme klasicky na blint, chytli jsme se asi až ve 4. apartmánu, to bylo ovšem proto, že s 5 lidmi skoro nikdo nepočítá, kdybychom byli 4, tak by nebyl problém. Naší domácí bych asi doporučit nemohl, ale seznámil jsem se tam s jiným majitelem apartmánu, s kterým jsme si navzájem dost pomáhali okolo lodí, i když jsme u něj nebydleli, a ten byl tedy naprosto super, fakt mě mrzelo, že jsme se k němu v 5 lidech nevešli. Kontakt můžu poslat, to byl domácí podle mých představ.

POČASÍ
Prvních 5 dní (od 13.6. do asi 17.6.) to byl docela děs, zataženo, foukalo jugo, ale pak se to umoudřilo a bylo krásně až do 4.7. Mimochodem i ve špatném počasí se dalo koupat ve Srebreně, jak je dobře chráněná, na kraji zátoky jsme se chodili dívat na až 3metrové vlny a uvnitř to bylo v pohodě.


KOMIŽA

MÍSTO
Městečko s příjemnou atmosférou, hodně restaurací, velká marina, krásný výhled na moře ... Dost dobré. Je tam asi všechno včetně lékařského domu, chybí snad jen benzinka.

PLÁŽE
Pláží v Komiži a okolí je docela dost, nemá cenu je vypisovat. Je na nich ovšem docela plno, je to přeci jen ve městě. Ovšem kdo má člun, ten se vyřádí, byli jsme v plné sezóně na 60metrové pláži úplně sami. Občas vítr přinesl na pláže nějakou špínu, ale neřekl bych, že to bylo až tak hrozné.

OBCHODY A RESTAURACE
Spousty obojího. Ovšem větší obchod Kerum je až ve Visu, hned na kraji, vypadá jako nějaký velkosklad, docela jsme měli problém ho najít, i když na kraji je napsáno "Shoping centar" i s tím chybějícím "p". Vynechám stesky na kvalitu potravin, ale nemohu se nezmínit, že jsme v Kerumu koupili máslo s ukázkovou plísní a když jsme si v Komiži nechali rozpůlit meloun, byl tak přezrálý a "rozblemcaný", že chuť přešla i prodavačku. Dodnes mě mrzí, že jsme si to máslo nevyfotili a nepoužili to někdy v budoucnu, až budou skutečně vymáhat ten zákaz dovozu potravin. Nejlepší zmrzlina v Komiži je v marině na rohu (mají slunečníky Pilsner Urquell), ovšem pozor: jsou milí, ale hrozně kradou! Nevím, jestli úmyslně, ale ta holka to snad nikdy nespočítala správně a ve svůj neprospěch se spletla jen jednou, to samé její kolega. Ale stačí si dát pozor a umět si vynásobit číslo 6 počtem kopečků a případně se ozvat, když vám dá kopeček malý, bez řečí přidají. Ve Visu byla skvělá zmrzlina v takovém zastrčeném krámku v uličce směrem k České vile, ale ta holka dávala extra malé kopečky. Taky nechápu, jak je možné, že jsme najednou platili zhruba dvojnásobné ceny za večeře, to byly teda dardy. Ovšem když ve vyhlášené restauraci Bako zaplatíte v 5 lidech jen za couvert a chleba 60 kun (což jsou věci, které si samozřejmě nikdo úmyslně neobjedná a vidí je až pak na účtu), tak to naskáče. Byli jsme dost zklamaní také z vína - všude bylo hrozně suché a zkrátka nám nechutnalo.

VÝLETY
Povinná místa: Biševo, pláže Srebrena a Stiniva, kopec Hum - fantastický výhled (lze dojet autem až úplně nahoru, turisté mohou šlapat z Komiže pěšky), Titova jeskyně, Česká vila ve Visu. Na lodi se ten výčet zajímavostí ovšem zněkolikanásobuje.

UBYTOVÁNÍ
Vždy se snažíme bydlet někde stranou, teď jsme se ubytovali přímo v centru ve starém domě (pro ty, co znají - v té pravoúhlé zatáčce před marinou) ve 3 patře. Nebyl to apartmán, spíš pokoje, kde některý měl kuchyň a sociálku a některý ne. Super výhled. Cena 20.6. 70 eur za 5 lidí.

PARKOVÁNÍ
Tak to byl největší průšvih celé Komiže - hrůza!!!! Nejlepší na tom bylo, že nám domácí řekli, že můžeme parkovat na kraji pláže kousek od baráku, parkovali tam i místní a další, po 11 dnech najednou přišel policajt a začal vypisovat pokuty ... A hádejte se s balkánským policajtem. Je tam centrální parkoviště v nějaké bývalé továrně za 20 kun za den, což je pohodová cena, ale bylo pořád zamčené a zvonek nebo něco, jak se tam dostat, jsem neobjevil. Tak jsme nechávali auto na dost hnusné prašné ulici na konci města a vlek pod stromem u pláže. Jak se v Chorvatsku (snad) moc nekrade, tak ve vleku se nám někdo pohrabal, ale nic cenného jsme v něm nenechali, tak si odnesli jen 2 gumy (pavouky).

CELKOVÝ DOJEM Z VISU
Je to jen můj dojem, tak mě nekamenujte, pokud máte jiný názor; uznávám, že jsme trochu náročnější. Rádi poznáváme nová místa, takže jít víc jak 2x na stejnou pláž už považujeme za problém, kromě toho jsme dost líní chodit a máme malé děti. Z tohoto úhlu pohledu a bez motorového člunu či jachty považuji 4 dny na Visu za rozumnou dobu, kdy se dá stihnout prakticky vše a pak už není moc co nového objevovat. Den 1 - město Vis a okolí. Den 2 - Rukavac a okolí, výlet na Hum. Den 3 - Komiža, výlet na Biševo. Den 4 - odpočinek :-). Nějak nám tam - až na výše zmíněnou výjimku - nesedli lidi - měli jsme dojem, že by byli nejradši, kdybychom jim peníze poslali poštou a vůbec nepřijeli. Co se týče přírody a moře, tak je to asi to nejkrásnější místo, co jsme viděli, ovšem bez člunu si z toho člověk užije tak 15%. Taky jsme se těšili, jak si budeme užívat se silnou korunou, no nevím, platili jsme víc než dřív. Můj pohled je trochu ovlivněn tím, že jsme na Visu zažili nadprůměrně hodně nepříjemných situací, o kterých se tu nebudu rozepisovat, ty časem vyšumí a zůstanou jen dobré vzpomínky. Pokud si někdy konečně udělám ty kapitánské zkoušky a pojedu okolo na jachtě, určitě se na Vis vrátím, ale na normální dovolenou určitě ne, beztak 2x na stejné místo nikdy nejezdíme. Kupodivu naprosto stejný názor měla jiná česká rodinka, s kterou jsme se tam seznámili (také byli postižení parkováním), ti dokonce z ostrova odjeli o týden dřív, než měli v plánu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míra1 (08. 07. 2008 21:41).
Re: Otok VIS
07. 07. 2008 15:31
Tak jsem po hoodně dlouhé době nahlídla na vlákno Visu…

Petře to jsi Ty, co jsi mi ještě v předchozím vlákně o Visu dával mnoho info, myslím, že jsi měl jiný nick – PetrD??
My jsme se na Vis ještě nevypravili (nakonec jsme zamířili na Sardinii, podařilo se mi sehnat levně trajekt) Z Chorvatska jsme od té doby, co jsme spolu mluvili zvládli akorát Hvar.

A tak nějak po tom co jsem si tu přečetla příspěvky z letoška, přestávám mít chuť tam jet.

My jsme letos zkusili zase Řecko – jmenovitě Karpathos…A to teda byla pecka! Takovej klídek, nádherný pláže jsem nezažila. 70 % pláží naprosto prázdných…Nádherné vesničky, dokonalé modrobílé kostelíky. Pláže – všeho druhu, písek, oblázky, skály, možno blbnout ve vlnách i najít úplny rybník a perfektně si zaplavat, šnorchlovat. Jak kdo chce… Jedna z našich nej dovolených…Myslela jsem že to nejde nechat srdce někde jinde než v Chorvatsku, ale je to tak…

Jestli chceš navštívit Řecko, tak vřele doporučuju!

Ostatním se omlouvám za off topic příspěvek. Můžu vám to vynahradit zasláním starého smazaného vlákna o Visuthumbs upspinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.