Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
Re: Otok VIS
22. 08. 2016 20:35
Vis 2016 obrazem

Vela Svitnja a okolí













Re: Otok VIS
25. 08. 2016 21:54
Pritiščina













avatar Re: Otok VIS
26. 08. 2016 23:40
Nádhera thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Otok VIS
17. 09. 2016 17:49
Vážně ta příroda byla nádhera to jednoznačně.


Dnes Vela Smokova













Re: Otok VIS
17. 09. 2016 19:28
Luxusní.Jsem si oživil vzpomínky.Třeba někdy zkusím ještě jednou....
Re: Otok VIS
18. 09. 2016 07:30
Vesnice Okijučna

Taková poloopuštěná. Trvale žijící 4 a sezonně asi 15 lidiček.

Mluvili jsme jak s trvale žijícím starousedlíkem, když jsme se ho ptali na cestu, kde jsme chtěli pokračovat a taky jsme dostali nečekané pozvání od jiné paní na kafe. Nešlo v žádném případě nejít. Kdy taky dostane člověk pozvání na návštěvu od úplně cizí osoby, která Vás volá jako své blízké přátele. A tak jsme besedovali u skvělé kávy vařené v džezvě a bylo nám fajn. Káva dodala vzpruhu a čas příjemně strávený ve stínu domu byl velmi prospěšný pro naši další cestu.






A odtud:

Vidíme toto :



avatar Re: Otok VIS
18. 09. 2016 09:47
... vranko thumbs up
to počasí Vám teda vyšlo ...
smileys with beer
Re: Otok VIS
19. 09. 2016 18:55
Jo jo Bessy pravda počasí bylo luxusní.
Buď jsme se koupali v moři nebo ve vlastním potu.yawning smiley


Z vesnice pokračujeme hledat Kraljičinu špilju. Ano přes všechny pochybnosti a úvahy o tom ,že se vrátíme s nepořízenou nebo vyjdeme někde nad Komižou jsme dosáhli cíle.
Pro případné zájemce barevná mapka ostrova, kterou dávají v infocentru v Komiži má tuto jeskyni úplně špatně zakreslenou.

















Samotná jeskyně je 70m nad mořem,má 5 sálů a je 60m dlouhá.
Re: Otok VIS
29. 09. 2016 12:08
Tak z jeskyně chceme ještě užít moře a tak severní zátoky.

První je Tiha s páru domky v konci zátoky a pidi pláží.Ta je jedno smetiště.





Další je zátoka Oključna ,tedy jakože obklíčena skálami.
I tady je dosti smetí v zátočině, ale je neobydlená,, takže to nepůsobí tak, jako v předchozí. Ale na smytí potu dostatečně dobré.






Re: Otok VIS
02. 10. 2016 14:32
Rt Stupišče

















Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (02. 10. 2016 14:38).
Re: Otok VIS
02. 10. 2016 17:09
Stupišče a military.

Jak je známo vojenskými objekty a různými podzemními úkryty je ostrov celý prošpikovaný, tak i letos něco málo.














Re: Otok VIS
11. 10. 2016 16:58
Najít kozí stezku do této zátoky byl trošku oříšek ale zadařilo se

.










avatar Re: Otok VIS
11. 10. 2016 17:40
... kouzelné vlákno ... a je vidět, že tam i žijí lidé ...
ostatně ... i některé pblázky vypadají jako živé ...
smileys with beer
Re: Otok VIS
11. 10. 2016 18:07
Ano ty popisné čísla byly poměrně překvapením. Myslím ale ,že pěších tam moc nedorazí podle stavu cesty.Jinak časem přijeli tři generace obyvatelů jednoho domku a babička jen tak mimochodem říkala vnučkám,že je to špatně ,že jsme na pláži,protože je to přece jejich pláž. yawning smiley
Takže jsme byli za vetřelce, ale když nás viděli pak stoupat do kopce volali jestli nechceme občerstvení.
Kloboučníka jsem jim postavila na památku našeho pobytu. jinak tam měli samé zombie

.
Re: Otok VIS
21. 11. 2016 17:12
Tak dnes pokračujeme pěšky z Brguljace na velmi známou pláž Zaglav. Je to příjemná písčitá pláž s nekonečně dlouhým a postupným vstupem do moře. Takový Balatonek .Pro malé děti velmi vhodné .Bosá chůze po písčitém dnu je moc příjemná.








Re: Otok VIS
21. 11. 2016 17:25
Malý kousek z Brguljac




Re: Otok VIS
21. 11. 2016 17:48
Taková malá změna ,,nikoliv pěšky,ale lodí a tak Vela Travna pohledem z moře.





Re: Otok VIS
05. 01. 2017 15:15
A máme tu poslední lońský kousíček slunce.

Zátoka Ruda.

Nejdříve pohledem z lodi.




No a z pevniny.





Taková privátní plážička.




Ruda byla skvělá tečka za naším pobytem na Visu.


Ještě oblíbené ostrovní skaliska a jedeme na pevninu.Tak možná někdy zase tady.




Re: Otok VIS
06. 01. 2017 00:50
vranka,
nádhera a fotky ako z cestopisnej knihy smiling smiley thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Otok VIS
20. 07. 2017 20:59
Jo paráda. Jen ten trajekt tam a zpět za týde u moře eye rolling smiley
avatar Re: Otok VIS
18. 08. 2017 20:25
Zdravím přátele Chorvatska,
letošní dovolená je za námi, opět jsme se letos vypravili do této nádherné země respektive na její ostrov. Bohužel dovolená je minulostí a se ženou si pohráváme s myšlenkou strávit příští dovolenou na ostrově Vis. Má někdo z Vás doporučení jakou lokalitu vybrat? Preferujeme hodně klidné místo s přístupem k moři (vozíme sebou člun). Klidně na styl robinsonády. Děkuji všem, kteří se podělí o své zkušenosti :-)
Re: Otok VIS
10. 09. 2017 11:47
Asi Rukavac.
Vis
31. 05. 2018 20:56
Letošní dovolenou strávíme na Visu,

má také někdo stejnou cestu? , uvítám rady, zkušenosti, atd....., jedeme na konci července do Komiži...
avatar Re: Otok VIS
21. 06. 2020 20:56
Zdravím všechny a rád bych si jen popovídal s někým kdo bude mít stejnou cestu a místo dovolené...

Četl jsem celý cestopis od Vranky před cca třemi lety.....a vlastně celé vlákno......a je škoda, že už se ty fotky neukazujísad smiley ...její popis mi zůstal dlouho v hlavě a srdci....a bylo někdy v budoucnu plánované se tam podívat...

Po dovolené na Hvaru v ID jsem letos chtěl s rodinkou po několikáté do kempu do Itálie, ale přes známou situací v Evropě a po uvolnění restrikcí jsem doma všechny přesvědčil o možnosti jet do Chorvatska a po vzpomínkách na Hvar a Ivan Dolac jsem vybral ostrov Vis s ubytováním v Komiži. Člověk si dnes zjistí asi vše co je potřeba, ale osobně mě zajímá kolik lidí tam letos bude vážit cestu přes menší počet návštěvníků celé země.

Jedeme od 17.7. z Liberce....a budeme do neděle dalšího týdne...není náhodou už někdo na ostrově a užívá pohodu??smileys with beer

Byl někdo třeba minulý rok? Byli jste spokojeni a splnilo to Vaše očekávání??smiling smiley Vím,že každý očekává něco jiného....ale my budeme v pohodovým apartmánu s vlastní stravou a chceme si užít čisté moře a příjemnou atmosféru.....těším se na podobnou atmosféru jako na Hvaru...tak se uvidítongue sticking out smiley

Přeji všem na fóru fajn zbytek nedělegrinning smiley
Re: Otok VIS
23. 06. 2020 20:46
Zdravím Vás!
na Vis do Komiži jezdíme od roku 2018, takže letos to bude již po 3...,

Chorvatsko mám docela projeté a musím říct, že Komiža je op
ravdu super, pokud Vás bude cokoli zajímat, pište.......
avatar Re: Otok VIS
25. 06. 2020 19:49
Také Vás zdravím!! smiling smiley

Děkuji za zprávu!! Dívčí osazenstvo mé rodiny má strach, že na zapadlém ostrově v zapadlé vesnici na konci ostrova bude večer mrtvo. Slečnám je zatím málo (4 a 7 let ), takže jim stačí se večer někam lehce projít a dát si někde zmrzlinu, ale dle dostupných informací a fotek tam asi nebude večer pusto a prázdno...uklidníte mě??spinning smiley sticking its tongue out

Koukám na pláž Stončiča, tak snad splní očekávání dle fotek.......alespoň trochu jsem jim chtěl připomenout Itáliitongue sticking out smiley

Pláže v Komiži vypadají taky moc hezky, hlavně ty mezi baráky se mi moc líbí....chodili jste i v Komiži na pláž??

Byli jste i na Biševu? Neláká mě Modrá jeskyně, ale možnost se podívat na další ostrov dále od pevniny a vykoupat se tamsmiling smiley

Pokud byste měl čas na pár informací, budu moc rád.....Přěji hezký večer....Ruud
Re: Otok VIS
25. 06. 2020 20:40
Nemusíte mít vůbec strach, že by na Komiže nebyl noční život. Komiža je nádherné městečko s krásnými uličkami , vonící historií a plné života.
Musíte tu atmosféru pořádně nasát a vyzkoušet na vlastní kůži. Komiža je významný jachtařský přístav, jsou zde k vidění lodě z celého světa, takže večer je to směsice národů, Čechů je zde velice málo.
Na Biševu jsme nebyli, ale není problém se tam vydat, celý den pendlují lodě mezi ostrovy.Pláž Stončica vypadá na snímcích nádherně, aly my jsme byli zklamání a to hlavně čistotou, vyzkoušejte ... uvidíte... Určitě vyrazte na pláž Stiniva, je to sice proflaknuté, ale stojí to za to , doporučuji brzy ráno , bo pak připlovají lodě s turisty a je to hlava na hlavě, na sestup k ní, pevnou obuv sebou....
Pláže v Komiži jsou převážně z drobných kamínků, ale čisté, dá se také vypůjčit kajak a bez problému dopádlovat na pláže v okollí...,
nevím co by Vás ještě zajímalo, já osbně chodím skoro každý den na výšlapy do kopců nad Komižou, jsou to nádherné výhledy a pravá divočina, opuštěné vesničky a nikde nikdo..
Určitě doporučuji zajít do restaurace, třeba na ryby, které jsou opravdu vylovené v místních vodách a chutnají znamenitě..
pěkný večer Honza a klidně se ptejte...
Re: Otok VIS
28. 06. 2020 14:20
Má niekto čerstvé informácie z ostrova Vis? Chystám sa tam, a preto by som rád vedel, či sú otvorené reštaurácie a obchody, ako sú naplnené pláže a promenády, dodržujú sa opatrenia. Prípadne čo je tam inak.

Ďakujem
avatar Re: Otok VIS
05. 07. 2020 20:57
Dobrý večer Honzo...moc děkuji za hezkou odpověď a za Váš popis Komižethumbs up

........Stončicu a Stinivu navštívíme a zbytek necháme na rozhodnutí dle nálady zda zůstat v Komiži nebo se vydat třeba na pláž Srebrena....no za 12 dní vyrážíme, tak je spoustu času si ještě něco přečíst.......

....já jsem si vyhlédl asi dva bunkry, které chci navštívit ke kterým se nedá dojet autem.....a také se projdu do okolních kopců.....to já rád a koukám, že vy takésmiling smiley

Na Biševo se podíváme.......ale jak jsem psal, tak bez jeskyně....

...Ostrov je malý......velmi dobře dostupný....ale dle popisů nabízí spoustu pláží pro úplnou "robinsonádu"....a ty jsou většinou nééé moc dobře přístupné...a to mě taky na tom láká.....tongue sticking out smiley

....jsem zvědavý kolik tam bude letos turistů......ještě jednou děkuji za Vaše informace a přeji Vám klidnou dovolenou.

Pěkný večer...Radek...
Re: Otok VIS
27. 07. 2020 18:42
Ahoj nebo dobrý den všem,
na Vis se chystám od 14.9 tak budu moc rád za poznatky z letoška smiling smiley))
A taky klidně doporučení na ubytování smiling smiley
Jinak asi hloupá otázka, ale na Stinivu se dá dostat pěšky? Tím myslím bez nějakého velkého lezení.
Děkuju Ondra
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.