Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Otok VIS

Autor DAIWA MEN 
Re: Otok VIS
07. 07. 2008 15:43
Viete niekto, ci sa da dostat od trajektu zo Splitu, ktory prichadza do Visu 11:20 na plaz Srebrena a potom z nej naspat k trajektu do Splitu, ktory odchadza 18:00 z Visu? Podla informacii, co som zatial nasiel, existuje autobus Vis - Rukavac, ktory ide pondelok, streda, piatok 11:20. Nenasiel som ziadny autobus na spiatocnu cestu z Rukavacu do Visu.
Chcem ist na Vis na jednodnovy vylet s rodinou. Bol som tam aj minuly rok na jeden den zo Splitu - to sme boli na plazi pre Ceskej vile vo Vise. Tento rok som chcel ist niekam inam. Ak mate ine miesto, kam sa da dostat z Visu bez auta a vratit sa na trajekt o 18:00 dajte vediet.
Re: Otok VIS
07. 07. 2008 21:17
Co takhle si tam půjčit to jejich autíčko ? Parkují tam na nábřeží.
avatar Re: Otok VIS
08. 07. 2008 14:31
to Kamil:
v nedeli jsme se od tamtud vratili, pujcovna aut a skutru je hned vedle kde trajektu(od trajektu asi 150m doleva), jinak jestli si pamatuji tak jsem tam videl i nejake taxiky.
Re: Otok VIS
08. 07. 2008 21:42
To Lenka: nenech se odradit, jak jsem psal, příroda a moře jsou parádní, s tím ostatním se dá vypořádat.
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 08:17
Míro,
pro mně je Chorvatsko srdeční záležitost. Ale nějak mě začínají odrazovat ty neustále stoupající ceny a davy lidí. A když už i na Visu je v !červnu! tolik lidí...Tak to nevím kdy tam mám zajetsmiling smiley
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 09:09
Ahoj Lenko,jsem to já z té staré diskuse.Jak už bylo napsáno,ostrov prostě je krásný a spousta jeho zákoutí nemá v HR konkurenci.Takže to je důvod,proč jet.No a jako protiváha je tady chování chorvatů k nám(myslím tím,co si o nás skutečně myslí a co nám do očí neřeknou),ceny v restauracích,to že i vzdálenější destinace začínají být hodně profláklé,atd.Já jsem na Visu byl teď potřetí a to jen proto,že nás jelo 7 aut známých,
jinak byť i na krásné místo jedu 2x a dost.Množstvím turistů jsem byl zklamán a to bylo před sezonou.Měl jsem bohužel po dlouhé době smůlu na domácího,ale přátelé o dům vedle byli nadšeni a říkali,že je to zatím jejich nej dovča.Jezdím většinou na 15 dní,takže mne dva dny deště nemohou rozhodit.Asi to bude tím,že z ostrovů mi zbývá vzdálené a opuštěné Lastovo,jinak jsem toho už fakt hodně navštívil.Spíš v tom ale budou
ti chorvaté,kteří neví co by ještě zdražili a zpoplatnili.O Sardinii uvažuji jako o alternativě,pokud někdo zná nějaké linky na turistické informace
nebo podobnou výměnu názorů jako tady,pošlete mi to prosím na mail.Řecké ostrovy jsou pro mne též varianta.Chorvatsko je pro mne srdeční záležitost,rád si tady přečtu,co je nového,ale je potřeba začít objevovat něco nového.Ačkoliv: never say never,pořád mi zbývá to Lastovo :-)
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 11:02
Lenko já tam byl vloni v září a žádný davy tam nebyli. Bydleli jsme v H.Rukavci s výhledem na Srebrenu ,paráda. A z Horního Rukavce je to na Srebrenu blíž než z Dolního


Horní Rukavac nad Srebrenou (velká a malá )



A to je výhled z terasy ( v pozadí Biševo )




Upraveno 3krát. Naposledy upravil smejkali (09. 07. 2008 11:13).
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 11:09
Ahoj všichni,
čtu a čtu a nedá mi to, abych se nepřipojila a trochu se Visu nezastala yawning smiley. Přijeli jsme 16. 6. a odjížděli 26. Jak už tu bylo napsáno, první dva dny nestálo počasí za nic, 18. se naštěstí vyjasnilo a nastoupily vedra. Bydleli jsme v hotelu Biševo v Komiži přímo u pláže. Rozhodli jsme se pro hotel po zkušenosti před dvěma lety, kdy jsme jeli na blind a našli jsme ubytování sice taky kousek od pláže a luxusní, ale za 50 eur pro dva. V hotelu jsme platili 65, ale polopenzí, snídaně byly tak vydatné, že jakýkoliv nákup potravin (krom ovoce nebo nějaké buchty u pekára) přes den odpadal. Hotel jsem zajišťovala přes e-mail soukromě bez cestovky. Samozřejmě jsme taky neleželi jen na jedné pláži ale podnikli jsme výlety na "povinná místa" - jak je uvedl Míra. Fakt je, že tam bylo víc lidí než minule, ale spíš až ve druhém týdnu. Když jsme přijeli, byl hotel poloprázdný. Ve středu odpoledne, těsně před odjezdem, už začínalo být na pláži opravdu hustěji (ale pořád zdaleka ne tak, jako v té době na Makarské apod.), takže jsme odjížděli v pravý čas. Jinak se Komiža zaplnila většinou vždycky až večer díky osádkám lodí, které v přístavu přenocovaly. Když vše shrnu - opět super dovolená. Přesto jsem se hodně pobavila při čtení příspěvku Petra, se mnou je to stejné v tom, že Chorvatsko fakt miluju (letos jsme tam byli potřinácté), ale příští rok taky uvažujeme o změně lokality. Láká mi Lefkáda, ale uvidíme. Takže - všem, kdo jste na Visu ještě nebyli a máte rádi čisté moře a krásnou divokou přírodu - vřele doporučuju.
Těm šťastnějším, které dovolená teprve čeká, přeju, aby vyšla
Věra
P.S. Petře, čekala jsem, že se zase potkáme, ale letos to holt nevyšlo to. Na parkovišti na Srebreně stály dvě auta z Prostějova, tak jsem si myslela, že jsi to možná ty. Mám dojem že jeden z nich Citroen, ale nejsem si úplně jistá.
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 12:47
Díky za Vaše ohlasy. Mně spíš mrzí, že jsme Vis nestihli v době, kdy jak píšete byl mnohem příjemnější – méně lidí, nižší ceny…
No uvidíme na za rok.

Věrko na Lefkádě jsem byla, tak jestli budeš mít nějaký dotazy, tak mi písni na mailyawning smiley

Petře, poslala jsem Ti mailík s odkazy na Sardinii.

Ivane, vím že jste byli na Visu takhle pozdě, fotky jsou bomba. My jsme ale loni byli první týden v září na Hvaru a počasí šílený – pršelo, 13 stupňů, to jsem ještě nezažilasmiling smiley Tak se celkem bojím jet ještě později. A kam míříte letos?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lenka (09. 07. 2008 12:47).
Re: Otok VIS
09. 07. 2008 14:12
Já jsem tam vloni jel když všichni ujížděli asi 9. nebo 10. září , na dálnici v noci mezi tunelama 3°C , říkal jsem si kam to ty debile jedeš ale ve Splitu v 5 h ráno 20°C a na Visu 28-30°C přes den, tak bych se toho nebál v září je tam nádherně




avatar Re: Otok VIS
28. 07. 2008 13:27
Ahoj příznivcům Visu.
S dovolením se tímto připojuji k "fanklubu" tohoto ostrova.
Až si trochu utřídím myšlenky, napíšu nějaké to "povídání"...
Zatím jen ve zkratce : podle informací místních lidí se již voda na ostrov v cisternových lodích nedováží ...(informace pro admina..., v komižské zátoce bylo nalezeno podmořské jezero sladké vody, ze kterého je zásobován celý ostrov). Asi to bude pravda, během patnácti dnů jsem žádnou takovou loď neviděl.
to Kamil : tvůj časový plán je dost "natěsno"...cesta autem z půjčovny (300Kn/den) nebo na skůtru (lozica), 120 Kn/den, z Visu na Srebrnou je tak na 25 minut (skůtrem tak 40) + 5 min. pěšky pokud to znáš. (pokud to jedeš poprvé, něco si přidej (dle vlastní šikovnosti...), něco strávíš v půjčovně, atd. Pro mě by to byl zbytečný stres (na dovolené), nicméně stihnout se to dá. Bez auta (pěsky) se z Visu a pak zpátky za tu dobu nedostaneš na žádnou jinou pláž (kromě Grandovacu). Jedině skaliska, která jsou všude okolo.

Jinak, na Vis jsem odjížděl se smíšenými pocity, ale po návratu jsem si jej zařadil do "zlatého fondu" hned vedle Hvaru...
Myslím si, že zdaleka není vhodný pro všechny, kteří jedou "jen" "na dovolenou do Chorvatska", ale kdo ví přesně, co chce a proč tam jede, na Visu může jen získat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kaštánek (28. 07. 2008 13:28).
Re: Otok VIS
29. 07. 2008 23:02
Ahoj všem. Včera jsme se vrátili z Visu.
Nádherný ostrov, který nám učaroval.
Spousta zátok, na které lze rozumně pouze člunem, zelená jeskyně na Ravniku, malebná Komiža (Vis město se nám líbil výrazně méně), kopec Hum s rozhledem x-desítek km všemi směry, perfektní gurmánský zážitek v Žana Glava, ..to jsou jen střípky. Bez člunu by to bylo ale poloviční.
Docela tam fouká, my jsme chytli i pár dní, kdy se měnilo počasí doslova každou hodinu několikrát za den. Je to tam spíše výjimka, ale je nutné s tím počítat při plánování delších plaveb. Jinak již zmiňované podmořské útesy, je jich tam dost, ale jsou většinou dobře vidět. Moc pěkné skalní útvary na jižním pobřeží při cestě směrem od Srebrena k Stiniva. Při pobřeží spousta různých bunkrů, kam ale neradno chdit - viz, cedule pozor, miny.
Chce to více času - my jsme to prodloužit nemohli, kvůli dítěti, ale brzy se sem vrátíme, alespoň na 14 dnů.
Pár obrázků na fotkách












Re: Otok VIS
17. 08. 2008 15:28
ahoj tak jsem se ve čtvrtek vrátil z Visu tak si dovolím napsat pár řádek postřehu a dojmu......upřímě řečeno jsem byl trochu zklamán,z toho co jsem se tudočetl jsem čekal trochu něco jiného...někdo mě psal že bez auta to tam nemá cenu jezdit--opak je pravdou--to parkováni na ostrově a pčřeprava trajektemje teda katastrofálni!!!!!pujčil jsem si skutr a jeden den objel celej ostrov- 700,-kč+80,-benzin a uplně to stačilo..na ty pláže je teda děsnej sestup-trochu o hubu a tam kde je to v pohodě je stejně přeplněno takže si myslím že jedině lod se vyplatí a dostane se kamkoli...bydleli jsme v komiži,apartmám super a le platil jsem za dva 420,-KN katastrofa..aspon že domáci byli super a měli jsme klima protože prvni 4 dny bylo strašné vedro pak se to otočilo-foukal vítr,moře se strašně ochladilo a byly vlny takže koupáni stálo za prd ale to byla prostě smula.chodili jsme na dosti vzdálenou pláž ale byla moc krásná a jen pár lidiček ale cesta tam byla trochu komplikovaná ale to nám zase až tak nevadilo..jinak ostrov přeplněný lidma jen nás udivilo če češi nebyly vubec!!!to bylo super..nejvíc chorvati a slovinci taky to bylo znát že byl všude děsnej bordel-černý kemp a kolem všude nasráno a smrad.to městečko pro nás postrádalo takové to kouzlo......shrnuto-šolta pro mě byla daleko hezčí a zajímavějši--myslím že mě Vis stačil jednou ale dovolená byla pěkná ale děsně drahá..příště už si zaplatím cestovku a zájezd uplně jinam a za stejné penize a daleko kvalitnějši služby..chorvati za ty leta pro turisty neudělalai vubec nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ve splitu co se týče nádraži,uschovny.informaci,toalet je to fakt katastrofa-už po druhé jsem se o tom přesvědčil a už se mě tam opravdu nechce...je to jen muj postřeh
Re: Otok VIS
05. 02. 2012 12:15
Řešíme cenu trajektu Split - Vis, podle ceníku, který jsem našla na www stránkách Jadrolinije, cena vloni byla 54 Kn ( cca 190 Kč). Přes cestovní kancelář je cena trajektu za jednosměrnou jízdenku 750 Kč. Netušíte proč takový rozdíl? Jedeme přímo do města Vis.
avatar Re: Otok VIS
05. 02. 2012 16:28
Já v ceníku vidím 45Kn dosp. osoba a 308Kn osob.auto confused smiley
Re: Otok VIS
05. 02. 2012 16:40
Ano, na [www.jadrolinija.hr] je videt cena 45 Kn, ale jedna se o cenik mimo sezonu.
Minuly rok (v sezone) byla cena 54 Kn.

Do Splitu dojedeme JadranExpresem a potrebujeme dojet jen do Visu. Do hotelu pak uz dojdeme pesky yawning smiley

Jde nam o to, proc cestovka chce za jednu cestu trajektem cca 750 Kc a primo od spolecnosti je cena cca 170 Kc. Zda jsme neprehledli napr. poplatek za nalodeni, za zavazadla, za velke vlny grinning smiley atd.

Jedeme trajektem poprve a tak se bojime zda jsem neco neprehledli...

Dekuji za odpoved (a uklidneni, ze je cena kolem 54 Kn a cestovka chce jen vydelat...).
rj
Re: Otok VIS
06. 02. 2012 20:59
Cena za osobu se platí podle ceníku, o žádném příplatku nevím. Cestovka chce vydělat, stejně jako si přirazí 100% na pobytové taxe.
Re: Otok VIS
08. 02. 2012 18:25
Děkujeme za odpověd.
Dále by nás zajímalo jestil jezdí autobus i do jiných částí ostrova než Komiža ( například Rukovac?) Případně nevíte, kde bych na netu našla turistikcou mapu ostrova Vis? Chceme si jí koupit na ostrově, ale abychom mohli naplánovat výlety už doma.
Re: Otok VIS
09. 02. 2012 15:33
Bus jezdí minimálně 2x denně v sezonu i víckrát.Jede z Visu do Komiže po SZ straně,zpět jede po JV straně.Ale úplně do vesniček na JV straně nezajíždí.Takže na navštívení míst jako je Rukavac,nebo Brgujac to není.Zastaví vám nahoře na cestě kolem Podstražje a pak už musíte dojít dolů sami.Nejblíž kde projíždí kolem moře,je kromě visu a Komiže vesnička Milna.
Re: Otok VIS
04. 03. 2012 20:07
Zasílám odkaz na podrobnou mapu města Vis [www.tz-vis.hr]
Dají se zde vyklikat různé obchody, bankomaty, restourace atd. V pravém horním rohu mapy, lze přepnout na mapu celého ostrova s vyznačením různých stezek.
Třeba se mapa někomu bude hodit...
Re: Otok VIS
03. 06. 2012 18:08
Re: Otok VIS
27. 07. 2012 22:13
Zdravím
Jak mě již odhalila Rero opravdu jsme letos navštívili VIS.

Jak tedy vycestovat na ostrov Vis?

Někdy na počátku ,asi před třemi lety jsem viděla fotky od Bounty a to mi nedalo spát .Začala jsem si pěkně ukládat dostupné informace ale v té době jsem byla dost nadšená Jagodnou a Hvarem kam jsme jezdili .To bylo skvělé. Jenže ty fotky pořád čekaly v počítači a tak na konci loňské dovolené jsem říkala , že do Chorvatska už jen na Vis.
Od dubna jsem rozesílala různé mejlíky na ubytko. Kupodivu se mi asi polovina dotázaných ozvala zpět a tak jsme diskutovali dále. Poslední odkaz který jsem našla náhodou se mi zdál právě to co potřebuji. Bingo!!!!
Ale co jsem nečekala byly problémy se zaplacením zálohy v eurech. No to byl děs a bouřlivých domácích diskusí. Jinak jsem rodinku postavila před hotovou věc, že tedy letos všechno jinak. Žádný kemp, dovolená hned na začátku prázdnin, místo 14- ti dnů jen deset a žádné povalování na jedné pláži a jedeme sami jen naše celá rodinka. Sobecky jsem si to naplánovala a byla to moje maximální výhra!!! Ze strany dětiček byly menší protesty ale na vše byly nezvratitelné argumenty.

Rukavac čeká.

Jedeme poslední den školního roku. Honem vysvědčení domů a vyrážíme ./No je to přece za odměnu. /Cesta super,svižná pohoda, pomalu jsme se některé úseky sami báli na silnici. Jeli jsme Maďarsko,kousíček Slovinsko a Chorvatsko. Večer měla dálnice 30 stupnů. Na ostrov trajektem v 9 hodin. Kupodivu poměrně dost Čechů. Také na ostrově jich bylo dost a informace člověk pomalu ani nesežene. Každý si to nechá pro sebe.

Jsme na místě. To co jsem vybrala náhodně bylo pro nás super. Asi trošku štěstí. Paní domácí má totiž úbytko zamluvené již na celé příští léto ale náhodou tento náš týden byl letos volný.

Syn mrčí, že chce do kempu. dcera je nadšená a tuká si na čelo. A ten boží klid. Balzám na moje nervy. Každé ráno sedávala jsem na terase a pozorovala moře a ostrůvky. Chodila po okolí a pomalu živou duši nepotkala, zatím co doma spali. Je vidět asi tři české auta u apartmánů v této části vesnice. Luka,Rukavac luka. Jak v Horním Rukavac tak tady jsou cedulky na volné ubytování. Ceny nevím. Ale pan Zvonko, zmiňovaný Smejkalim , čekal u trajektu a lákal násyawning smiley

Jen co jsme přijeli jdeme na pláž Srebrna-Stříbrná. Pěšky je to kousek ale dá se dojet vozem a pak sejít jen dolů. Lidí není až tak příliž. Je to jediná pláž kde jsme byli dvakrát. A to první a poslední den. Byl rozdíl v počtu lidí a taky tam pak měli již za poplatek lehátka a mrazicí box s pitím a ledo. Je to úžasná pláž. Naprosto dokonalá a každý si tu najde co se mu hodí. Stín pod borovicemi, velké bílé valounky, malinké kamínky. Obří skalnaté rovné plata končící v moři. A to vše přírodní. levo na platech nudi pláž , vpravo za rohem se dá dojít na malou kamínkovou plážičku.
Srebrna je nejen opravdu stříbrná ale je dokonalá.

Postupně budu psát ale nebude to hned. Dnes jsem měla dovolenou nařízenou zaměstnavatelem a tak mám trochu volno.

Ještě bych chtěla poděkovat :BOUNTY, SMEJKALI, PETR PV, ANNA, LENKA a Bohumilu Hájovi od kterého jsem si mohla ve Zlíně den před odjezdem koupit mapu a dostali jsme i jiné rady. Všem děkuj,i protože i jejich zásluhou to pro mne byla bomba. A vůbec všem tu na foru za rady.

Přijíždíme do městečka VIS.



Rukavac luka a starý Rukavac





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (28. 07. 2012 19:37).
Re: Otok VIS
28. 07. 2012 15:20
Pokračování.
Jsme stále v Rukavac .Jsou tu dvě restaurace . Jedna na molu Dalmatino a druhá ve svahu naproti Lateraze/pokud si dobře pamatuji /Ta druhá je blíže k Srebreně a vede tam i ukazatel. Ráno přijížděl pekař, večer zelenina.
Kousek od přístavu je kamínková pláž Tepluš která přechází v poloostrov s mysem Polivalo. Na jeho špičce je v hloubce 72 m téměř neporušený vrak amerického bombarderu z roku 44. Ještě k pláži. Je chráněná a tudíž s teplou vodou téměř jistou. Je pozvolná a paradoxně jsme se na ní nestihli koupat.
Poloostrov se dá celkem bez problémů obejít po skalnatém pobřeží, které je jak jsem si všimla velmi typické jak pro Vis tak i Biševo. Ale není pravda, že by skaliska byly stále stejné. I ty se různí. Je tam i malý vojenský bunkr ale jelikož jsme přešli nad ním, zjistili jsme to až později z lodi.



Poslední snímek je pohled na celou vesnici. A to jak Starý Rukavac původní přístav čítající asi tři obydlí. Dalo se dojít po skaliskách od mola nebo po betonových schodech zhotovených nedávno z Luka. Dále Rukavac Luka s molem a přístavem a v dálce Horní Rukavac-nejnovější část vsi.

Ještě pohled z Polivala na protější ostrůvky Ravnik a Budikovac.

Re: Otok VIS
28. 07. 2012 19:56
Srebrna a její okolí.




Na pravo je za zatáčkou menší kamínková plážička.


No a na levo jsou velmi zajímavé kamenné útvary. Rovné kamenné plata a nudistická pláž Bili bok.



A pohled z Biliho boku na Srebrnu a Horní Rukavac.

avatar Re: Otok VIS
28. 07. 2012 20:11
Ahojte. Vranko, super a krása....smiling smiley A kterou tu pláž jste měli nejblíže u apartmánu? Zdraví R.
Re: Otok VIS
29. 07. 2012 11:43
Rero byla to pláž Tepluž ale tam jsme se nekoupali. Nechávali jsme si ji naposled ale nakonec to vyhrála Srebrna a tak jak jsme začali, tak jsme i skončili.
Re: Otok VIS
29. 07. 2012 13:02
Den druhý.
Je neděle a tak ráno pěkně do starobylého malebného městečka Komiža. Je staré a kouzelné, pěkně skryté v zálivu. Opravdu se člověk cítí jako v dobách dávno minulých při pohledu na domečky co pamatují mnohé . Mimo jiné jsme špatně parkovali a dostali cedulku, že by bylo vhodné si přeparkovat jinak bude pokuta. Taky dobré. Sjeli jsme jinudy než byla hlavní cesta a domácí parkovali, tak jsme se přidali. No příště již na parkovišti.



Pokochali jsme se městečkem, zjistili co jsme zjistit chtěli a hurá do terénu. A to doslova. Pláž Stinuva si žádá trošku fyzičky. Velmi často fotografovaná pláž má kouzlo které je opravdu impozantní. Ale Ti co přijíždí na lodích a jen vjíždějí do zátoky mezi skaliska jsou ochuzeni o ten pohled shora. Rozhodně, kdo na to má po zdravotní stránce a chce si to užít, tak sejít pěšky. No nahoru to je trošku větší záhul. I dcera říkala, že jí chvilku bylo mdlo. Chce to mít pití i na cestu nahoru.
Lidí bylo pár, občas přijela loď a bleskurychle zmizela. Za skalisky průběžně kotvily nějaké ty jachty .Smála jsem se mému muži, že když nestihl porody našich dětí, že možná ho to nemine, jelikož paní nebo slečna v restauraci vypadala, že co nevidět nastane její chvilka. V tom vedru byla obdivuhodná. Jen mi není jasno jak by to praktikovali. No ale bylo nám tam božsky, prolezli jsme dostupné skaliska, plavali až dozadu k jachtám a pod skálou a sledovali jestli nějaký šutřík se nerozhodne cestovat směrem dolů. Idylka pro nás čtyři.

Re: Otok VIS
29. 07. 2012 18:43
Je na Visu prosím benzínka a nemá někdo kontakt na nějké ubytování na samotě bez lidí prosím o zaslání
Re: Otok VIS
29. 07. 2012 21:40
Na celém ostrově je jen benzina v městě Vis a to taková nenápadná, že člověk úplně žasne. Je v přístavu od trajektového mola směrem vpravo na rivě pohledem od moře.
Pokud jste na pevnině, tak od mola v levo.
Jinak neporadím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (30. 07. 2012 10:52).
Re: Otok VIS
02. 08. 2012 17:46
Den třetí a pořádně adrenalinový. Konec dobrý všechno dobré.

Nejdříve jsme si vyjeli na nejvyšší vrchol ostrova a kochali se pohledy na kapličku a Komižu a okolí.Pak jsme se kousek vrátili k Titově špilji.Zajímavá krajina ale bála jsem se obcházet skály v okolí tak jen standartně.


Pak následovala Žena Glava a restaurace Pod Murve/pod moruší /Asi po třiceti letech jsem opět ochutnala ty přesladké plody. Máme tu jeden úmysl a to podívat se do rozsáhlých podzemních vojenských bunkrů. V podstatě nás všichni od toho odrazovali. Jak naši domácí, tak paní v restauraci když jsme se jí ptali, tak nás posílala opačným směrem. Dá se říci, že téměř každý postarší muž se podílel na této stavbě nebo alespoň pro vojáky pracoval. Prodejci vína říkali ,že by to chtělo "vodiče".
No kdo hledá najde. A tak jsem našli co jsme chtěli. Obuli botasky, baterky a jdeme.

Opravdu měli pravdu i naši domácí, že je tam nestabilní podlaha. Bylo to docela zajímavé ale já jsem vůbec nefotila, tak jen mobilem, jelikož jsem tvrdila, že musím mít volné ruce na obranu. Snažili jsme se neztratit. Bylo tam plno netopýrů a jak začali v jedné z těch nekonečně dlouhých chodeb být příliř rozrušení tak jsem zavelila a vraceli jsme se zpět. Taky čelovka přestávala svítit, jelikož nové baterky jsme nechali v apartmánu.Když jsme vylezli ven, bylo to jako když nás praští.Dole bylo super chladno..Docela jsme se dole i báli na co můžeme narazit. No mrtvola tam nebyla jenom ruiny.Údajně měli dole i operační sál.Vrátili jsme se domů na oběd a vyrazili opět za vojenskými objekt. Tentokrát zcela dostupnými a zdaleka viditelnými.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (02. 08. 2012 18:30).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.