Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brist

Autor maska 
avatar Re: Brist
11. 06. 2015 09:58
Libore, sretan put, odpočinek a návštěva všech oblíbených míst, hlavně šťastný návrat.thumbs up

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Brist
16. 06. 2015 11:02
...je nejaká, aspoň jedna sprcha na pláži v Bristu?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Brist
16. 06. 2015 11:59
Chodili jsme na pláž k penzionu Franka (= západní konec Bristu), tam sprcha je. V ostatních částech nevím...
Re: Brist
16. 06. 2015 12:58
Pedro66..dík, ešte som zabudol položiť dotaz - na mince/zadarmo? grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Brist
16. 06. 2015 13:24
Lukáši, je i na pláži vpravo od hotelu Riva. yawning smiley
Re: Brist
16. 06. 2015 14:41
Libore díky, dobrá informácia aj pre ostatných thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Brist
16. 06. 2015 15:22
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... na mince/zadarmo? grinning smiley

Byla zadarmo, ale už je to pár roků zpátky, mohlo se to změnit confused smiley
Re: Brist
23. 06. 2015 13:30
Kam si chodíte v Bristu někam posedět? Nebo je lepší zajít směr Gradac, nebo
naopak na druhou stranu, Podaca, Zaostrog? Nějaká léty prověřená tutovka, která nezklame?
Příjemné prostředí, dobré jídlo, přijatelné ceny....
Re: Brist
23. 06. 2015 14:26
Určitě stojí za návštěvu Konoba Mala Mare, ale přijatelnost cen je obtížné hodnotit. každý to má nastavené jinak...
Většinou jsme chodili do Gradace, tam se dá vybrat z velmi široké nabídky stravovacích zařízení, na druhé straně v Podace nebylo nic co bych vysloveně doporučil.
avatar Re: Brist
24. 06. 2015 23:08
4 filhou

Zdeňo, v Bristu to s konobama stojí za zlámanou grešli nebo kunu. winking smiley Jistota je Gradac. Dokonce za supermarketem Studenac mají v jedné konobě menu za 35 kn. smiling smiley Kvetaca říkala, že to bylo jedlé. smiling smiley Pivo je nejlevnější za 10 kn v bistru za pizzerií Gustirna, kterou vlastní válečný veterán z poslední války. I ostatní ceny nápojů nejsou nezajímavé. Ceny zmrzliny v Gradacu od 5 do 7 kn za kuglu.
Re: Brist
24. 06. 2015 23:16
Děkuji moc, Gradac bude tedy naším poutním místem pro vlahé letní večery a zpátky mě potáhnou děti na zádech smileys with beer
avatar Re: Brist
24. 06. 2015 23:23
no Gradac je krásnej, ale s tim jídlem????????? jo, najíst se jak v závodce můžeš na každym rohu, ale dobrých kuchařů tam moc není. když dobré jidlo, myslim si že nezklame Moje Malé Místo přímo u přístavu a nebo více vzadu - ted nevim jak se to jmenuje, ale sousedí ta restauračka s bývalou splitskou bankou. Nebo máte někdo nějaké doporučení, kde v Gradacu mají nějakou kvalitní místní kuchyni?
Re: Brist
25. 06. 2015 01:30
Jak na to koukám, přibalím gril smoking smiley
Re: Brist
25. 06. 2015 07:35
My sebou bereme elektrický gril již od roku 2009. Grilování i vaření mě baví, takže je obvykle na dovolené minimálně jednou denně gril v provozu. Doporučuji.
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 08:15
filhou napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak na to koukám, přibalím gril smoking smiley


Taky to dělám, ale loni na trhu v Gradacu mě po 6 letech nehorázně namíchli, že pojedu nakupovat asi na trh do Ploče. Ten gril je však nepostradatelnej! thumbs up smiley
Re: Brist
25. 06. 2015 08:26
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jo, najíst se jak v závodce můžeš na každym rohu...

Pár roků už do fabriky nechodím, ale patrně se musela úroveň závodního stravování u nás rapidně zvednout, když to takhle hodnotíš yawning smiley

Denně přemýšlím, proč vlastně lidé jako Grizzly do Chorvatska jezdí, když je tam vlastně všechno na houby... smiling smiley
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 09:17
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Grizzly napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > jo, najíst se jak v závodce můžeš na každym
> rohu...
>
> Pár roků už do fabriky nechodím, ale patrně se
> musela úroveň závodního stravování u nás rapidně
> zvednout, když to takhle hodnotíš yawning smiley
>
> Denně přemýšlím, proč vlastně lidé jako Grizzly do
> Chorvatska jezdí, když je tam vlastně všechno na
> houby... smiling smiley

Spíš si říkám, proč někteří vidí všechno černě. Napíšeš něco, co jim nevoní či nepochopili a okamžitě mají závěr. Ještě jednou sem si přečetl své příspěvky a ................ kurňa stále nemohu přijít na ro, kde jsem napsal, že je to na houby. Je to stejné jako bych napsal, že někteří si zamilovali Hr tak, že jsou až nemocní a pochválili by i smažený h**o na talíři. Ale nic ve zlým. Tohle je diskuze tak pojďte diskutovat a ne dělat závěry.
Takže: jezdím do HR už od 1998 a kuchyně ......... no vlastně výběr se zhoršil. Ryba na žaru s krumpírem je na každém rohu. Ne že by to bylo špatný, ale je to obyčejný, stejně jako naše závodky (tak myšleno). I do závodky občas zajdu a více či méně je vše chutné. Proto si beru sebou gril a často vařím já. Nejsem nějaký Pohlreich, ale baví mě to. Každý večer chodíme na procházky do hor a vracíme se přes Brist. Cestou natrhám čerstvé bylinky a vařím. Na trhu mě naštvali proto, že tam chodím 6 let, znají mě a já nikdy neřešil jejich vážení. 10 deka sem nebo tam, čert to vem. Ale když mě prodali 2 ryby za 80 kun, že mají víc jak kilo a oni měly sotva půl a ještě se při mém odchodu s přihlížejícími místními smáli jak mě natáhli, 100% jim vše došlo od dalšího dne, kdy jsem začal chodit kolem a pouze pozdravil.
S domácím jsem jednou zašel do Gustírny na pizzu. Ze známosti mě tehdy udělal osobně starý pan šéf pizzu s plody moře a pak ještě zahráli. PÁNOVÉ, TO BYL KONCERT. Ta muzika taky, ale ta pizza!!!!! Již nikdy v životě jsem nic podobného nejedl. Gustírny chodím stále, neb dle mého je tam opravdu nejlepší pizza v okolí. Párkrát si zajdu i na něco lepšího do restaurace. Chobotnice, žralok či něco z domácí kuchyně. Samozřejmě nemám na to abych se tam stravoval denně, ale o to v mých příspěvcích šlo. Napište své zkušenosti třeba z Bristu, kde se dá posedět a objednat si něco z domácí kuchyně či slušnej salátek. Třeba salata do hobotnice nebo salata s tunjevom - na tom jsem si naposledy pošmáknul před pěti lety, dnes jam do toho mrskaj rozmražený kusy a není to ono. Prostě rychlovka.

Závěrem Pedro66 - Někdo má rád holky jinej vdolky. Někdo rád do závodky, jinej ne, další zas paštiky atd. Každému podle libosti ale hlavně, nenechte si zkazit dovču a užijte si jí naplno !!! thumbs up
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 10:20
4 filhou

Catler - elektrický gril balíme vždy sebou. V Konzumu nebo Lidlu nakoupime pljeskavicu a čevapi atd. Vše je kvalitní, ne jako u nás. winking smiley
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 11:54
elektrickej beru sebou od loňska, ale na zahrádce má domácí klasiku na dřevěný uhlí. využívám oboje, pokaždé chutná gáblík jinak.
Re: Brist
25. 06. 2015 14:07
Grizzly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> něco z domácí kuchyně či slušnej salátek. Třeba salata do hobotnice nebo salata s tunjevom...

Právě zmiňované saláty, to je podle mě typická chorvatská závodka. Zelenina a něco z moře dovezené ve zmrzlém stavu přes půl světa. Stejně tak levné ryby s hranolkama a další plody moře, většinou s Jadranem nemají mnoho společného. Zato taková jehněčí kotletka na grilu, to už domácí kuchyni dost připomíná... smiling smiley

Zpět k doporučení na restauraci (v Gradaci). Na Gustirně se jistě shodneme, pizza na jedničku, a na lepší večeři určitě restaurace Nicolo Polo, ale je potřeba nachystat si trošku delší peníz...grinning smiley
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 15:39
POLO? Není to právě ta restauračka vedle zavřené splitské banky? Tam měli výborné koktejly.
No a na salátech jsem kdysi začínal, to je dělali ještě čerstvé. V Podgoře jsem si je dával, Kdysi jsem si je dal i v Gradaci, myslím že Obala nebo tam někde a super. Před 5 roky však konec. Přesně jak říkáš. Vytaženo z mrazáku, vodnatej salát a nakrájený brambory - brrrr.
Kde je to super? Dále můžu doporučit až pojedete na Sv.Jure, tak cestou narazíte na konírnu - restauraci. Vynikající skopové na žáru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (25. 06. 2015 15:41).
Re: Brist
25. 06. 2015 15:53
Nevím kde byla splitská banka smiling smiley . Je to asi uprostřed zátoky mezi přístavištěm a tobogánem.
avatar Re: Brist
25. 06. 2015 15:56
Pedro66 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím kde byla splitská banka smiling smiley . Je to asi
> uprostřed zátoky mezi přístavištěm a tobogánem.

Jo jo - vedle je Marco Polo
Gradac
avatar Re: Brist
29. 06. 2015 13:50
Poslušně hlásím, že jsem opět doma! grinning smiley Letošní dovča v Bristu vyšla nad očekávání dobře. 1 a půl dne pršelo a 14 a půl dne bylo fanfárově, většinou azuro. Takže oproti loňsku obrat o 180 stupňů. Voda byla v optimální hladině teploty pouze první 3 dny, pak přišla Bora a už se to do odjezdu neohřálo. Aspoň to mělo po opékání chladivý účinek. Konkurence ve formě marketu Studenac zlikvidovala můj oblíbený kvelb, který jsme nazývali turbosolárium "U Dalmatina", který byl v uličce nad hotelem Riva. Pekárna jakž, takž ještě funguje. yawning smiley V Gradaci je nejlepší zmrzlina, ta v prvním stánku od Labineci, pizza v Gustirně a pivko Karlovačko v Biston baru (10 kn). Nákup škeblí (slávek) doporučuji ve Stonu v pěstírně před mostem vlevo. Nevypadá to tam sice vábně, ale kvalita tam je. Dokonce i Japonci tam srkali kamenice (ústřice). Pokud chce udělat velký nákup potravin a i jiného zboží, tak buď Konzum v Metkovići, Makarske, Neumu (zde jsou ceny nižší než v Chorvatsku) anebo Kaufland ve Splitu.

Tož to je pro tuto chvíli vše!

Děkuji za pozornost! grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Jo, a fotky jsou v příslušném fochu. yawning smiley
avatar Re: Brist
10. 07. 2015 17:09
Ahojte,
nemáte niekto skúsenosť s apartmánmi Porobilo /konoba Porobilo/ v Briste?
vopred vďaka.....spinning smiley sticking its tongue out
Re: Brist
04. 08. 2015 09:15
Grizzly - čtu příspěvek ohledně ryb v Gradaci a máme stejnou zkušenost... 4 ryby (ještě neměli ty co jsme chtěli) a 180 HRK ... manželovi se protočili panenky, jasný že na turistech rýžují, ale takto.... i domácí se chytala za hlavu (příště asi poprosíme ji, aby nám je koupila, snad místní neškubou...) - jen tak pro porovnání, vloni jsme byli v Primoštenu, tam nám domácí doporučil, abychom si pro ryby zajeli přímo do mořských sádek u Rogoznice, tak jsme jeli... ryby nádherné, Orady jak hrom a za čtyři jsme dávali tak 80 kun, více ne... takže asi tak... no holt taky si bereme elektrický gril a apartmán s klasickým, takže manžel hodně dělá véči na grilu, tak jsme to zkousli, ale příště už byla pljeskavica od PIVACe :-D

Jinak pizzu v Gustírně jsme si taky s chutí dali a pivo vedle též smileys with beer
Re: Brist
04. 08. 2015 09:24
Včera před polednem návrat z Bristu. Nějak jsem nasál tamní pohodu a vůbec se nám nechtělo zpět. Zítra si to v práci nedokážu představit.
Re: Brist
04. 08. 2015 11:42
filhou..ako to vyzerá s množstvom turistou na plaži v sezóne?..stále si drží Brist povesť kľudného mestečka?...napokon štvrtok zistím grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Anonymní uživatel
Re: Brist
04. 08. 2015 12:10
foco napsal(a):
-------------------------------------------------------
> filhou..ako to vyzerá s množstvom turistou na
> plaži v sezóne?..stále si drží Brist povesť
> kľudného mestečka?...napokon štvrtok zistím grinning smiley

Brist je kľudný až moc.Mestečko to není.Ale celkom pohoda.
Re: Brist
04. 08. 2015 13:22
Plaze poloprazdne, hlavne klid.......
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.