Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

pelješac-potočine

Autor petrmik 
Re: pelješac-potočine
04. 05. 2007 07:17
Jo. Komáři jsou, takže bez repelentu a hlavně toho do zásuvky to nejde. Docela se nám na večer na terasu osvědčily takový divný spirály - dají se na podstaveček, zapálí se a pak doutnají. Pak tam jsou taky obrovský můry co sajou šťávu z kytek. Ale ty nic zlýho nedělají. Jen je problém je dostat zase ven, když náhodou vletí dovnitř - jdou za světlem.
Re: pelješac-potočine
04. 05. 2007 09:21
HonzoD - díky. Ještě že jsem se zeptala... No, ty můry budou asi horor, holka docela z takového hmyzu panikaří. Ale nějak to zvládneme. Po těch spirálkách se podívám...
Re: pelješac-potočine
04. 05. 2007 10:44
Nejsou nijak strašný, spíš vypadají a lítají jako kolibříci. Mají dlouhej skládací sosák. Stačí zatáhnout záclony, než se rozsvítí.
Re: pelješac-potočine
04. 05. 2007 12:25
Tak to jsi mě uklidnil... Už jsem uvažovala, jestli pro tu naši citlivku nemám shánět nějakou moskytiéru. Třeba se jí nakonec budou "kolibříci" líbiteye rolling smiley
Re: pelješac-potočine
07. 05. 2007 16:57
Ahojky,chtěla bych se zeptat,jestli je to s tou cestou od tunelu do Potočine tak hrozné.Někde na jiném vlákně jsem četla,že ženské dokonce vystupovaly strachy z auta.Máme Octávii combi,vytočíme se v serpentýnách?Jedeme k Vedranovi,dejte nějaké info-koupání,ubytování a tak.Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavka (07. 05. 2007 16:59).
Re: pelješac-potočine
07. 05. 2007 17:32
Vloni jsem se tam byl podívat a nic tak hroznýho jsem tam nezažil, dalnice to neni ale jet se tam dá a s Octavií combi se tam vytočíš v pohodě jako s hatchbeckem mají přece stejný rozměry.thumbs up
Re: pelješac-potočine
08. 05. 2007 20:41
Jsou tam opravdu jen 4 blbý zatáčky. S Octavií jsem je projížděl mockrát a bez problémů.
Re: pelješac-potočine
10. 05. 2007 21:27
Tak jsem našel fotky výše zmiňované můry, tak se je sem pokusím dát:



a mám i krátké video z fotoaparátu, kde je vidět jak létá, ale neodvažuji se to sem dát, protože nevím co by to udělalo. Má to cca 4 Mb a je to na adrese [www.drozen.cz]
Re: pelješac-potočine
11. 05. 2007 09:45
HonzoD - jé, ta je krásná....grinning smiley Manžel je nadšený a chystá se vyhlásit rodinnou soutěž o nejkrásnější foto můry v akci!thumbs up smiley ( dcera ještě tvoje fotky neviděla...).
Prosím tě, je v Potočine nějaká možnost inline bruslení, event. nějaký prostor na třeba badminton? Podle fotek se mi zdá všechno z kopce?
A měli jste v apartmánu i ty na fóru zmiňované nebezpečné "oranžové stonožky"?
Re: pelješac-potočine
11. 05. 2007 12:29
Na bruslích by se dalo jet jedině od tunelu dolů - ale jen do první zatáčky a asi jen jednouthumbs up smiley
Docela ideální se mi na bruslení jeví silnice mezi Borakem a Trsteníkem - skoro nic tam nejezdí, je nová a skoro po rovině.
Badminton by se dal v Potočine hrát na cestě, jenže většinou fouká - to víš, moře je moře.
Stonožku jsem v Potočine neviděl, ale nějak mi vlezla do auta. Asi před 2 roky jsem si cestou domů všiml, že mi chodí po palubní desce. Jezdím na noc, tak jsem si ji všiml v tunelu v Alpách. Byla (v tom špatném světle v tunelech) spíše hnědá, na šířku 2cm a na délku tak 15cm. Nevěděl jsem, jestli je neškodná, nebo jestli mi ukousne nohu. To byla hnusná cesta.sad smiley Když se rozednilo, už jsem ji neviděl. Doma jsem pak auto vystříkal nějakým biolitem, ale stonožku jsem nenašel.
Re: pelješac-potočine
14. 05. 2007 14:18
HonzoD - díky - platí u Vedrana to ubytování až kolem 17:00? Jak je napsáno v instrukcích z cestovky? Nebo nás pustí i dřív?
Re: pelješac-potočine
15. 05. 2007 09:45
Možná o trošku dřív, ale moc na to nespoléhej. Mají na všechno dost času - je třeba se vykoupat v moři, posedět,... Tak o hodinu dřív asi jo. Jestli ale opravdu chceš ubytovat dřív, tak si tam zavolej a oni ti apartmán připraví dřív.
Re: pelješac-potočine
16. 05. 2007 16:41
To je v pohodě... Aspoň pojedeme pěkně v pohodičce a plavky budeme mít po ruce. Díky - můžu si lépe naplánovat jídlo na den příjezdu.
Re: pelješac-potočine
01. 06. 2007 10:25
HonzoD - jak daleko je od domu k moři? Předpokládám, že jen pár kroků a že je možné nechat celý den věci u vody? Je vidět dolů na děti?confused smiley Díky.
Re: pelješac-potočine
01. 06. 2007 11:53
Od domu se musí sejít po chodníčku a schodech na "silnici" (cca 20 m) a po ní dojít nad pláže (cca 50 m). Pak prudce dolů po betonové cestě (cca 30 m). Věci si tam klidně nechat můžeš, bývá tam jen pár lidí. Na děti rozhodně neuvidíš. Ale pokud nejsou úplně malé, klidně můžou chodit k moři samy.
Re: pelješac-potočine
01. 06. 2007 12:16
HonzoD - díky za info. Nějak jsem se podle fotek neuměla zorientovat a odhadnout vzdálenosti. Děti jsou velké a těch metrů není zase tak moc, tak to několikrát denně zvládneme. Navíc Potočine vypadá docela malé, tak se snad na to správné místo trefíme...Někde má být i mělký přístup k vodě. No, retardovaní nejsme, tak nám věřímgrinning smiley
Re: pelješac-potočine
01. 06. 2007 12:54
--



Upraveno 3krát. Naposledy upravil brad (01. 06. 2007 16:44).
Re: pelješac-potočine
01. 06. 2007 16:24

Re: pelješac-potočine
03. 06. 2007 11:20
ahoj,
jaká je v Boraku restaurace, jak bývá plná a jaké jsou ceny? Je blízko pláže?
Byl někdo z Vás i v ostatních apartmánech - Jadranka, Dingač, Santica apod.?
Je možnost pěší procházky kolem moře?
Děkuji.
avatar Re: pelješac-potočine
04. 06. 2007 15:04
V Boraku je restaurace jenom jedna. Je v nádherném prostředí stínu vzrostlých borovic, sezení je tedy venku. Co se týká obsazenosti, tak jsem se nikdy nesetkal s tím, že by nebylo kam se posadit - vždy velice ochotně nějaké místo najdou. Protože nemá v Boraku konkurenci, tak ceny jsou tomu úměrně uzpůsobeny, ale nic tragického. Od pláže je cca 100m. Blížeji k plážím je otevřený od rána do večera kiosek se zmezlinami, kávou, nápoji. Přímo po pobřeží se v Boraku procházky moc nenechají dělat, ale nádherná trasa (pěší i kolmo) je po silničce do Trsteniku s překrásným výhledem na otevřené moře, ostrov Mljet ...
Re: pelješac-potočine
04. 06. 2007 15:39
RadekK nemá pravdu. Pravidelně si píšu s domácími z Potomje a ti mi sdělili, že od 1.6. má být otevřena nová restaurace u dolního parkoviště přímo na břehu moře. Takže Borak se od letoška bude pyšnit dvěma hospůdkama, snad konkurence zlepší služby u obou.
Sara smileys with beer
Re: pelješac-potočine
04. 06. 2007 17:51
Moc děkuji, tak to už se těším.
Jaké jsou ceny vína v Boraku a jaké je nejlepší?
Jsou v Trsteniku obchůdky,pekárny, restaurace?
Re: pelješac-potočine
05. 06. 2007 06:51
V Trsteniku jsou přibližně 3 hospody. Největší je U Felixe. Točí tam karlovačko a mají dřevěnou terasu směrem nad moře - pěkné posezení. Mají tam i nejdražší a nejmenší zmrzlinu v okolí.
Je tam 1 obchod, pošta, kapitán a to je asi tak všechno.
Re: pelješac-potočine
11. 06. 2007 17:12
HonzoD - jsou u Vedrana na pláži venkovní sprchy? Nebo se musí chodit někam dál?
Re: pelješac-potočine
12. 06. 2007 06:52
U Vedrana je venku jedna sprcha, na pláži ne.
Re: pelješac-potočine
12. 06. 2007 09:42
Díky - máme to za 31 a už se nemůžeme dočkatthumbs up smiley
Re: pelješac-potočine
12. 06. 2007 11:30
My to máme taky u Vedrana za 47,ach jo,je to ještě dlouho
Re: pelješac-potočine
12. 06. 2007 16:16
Prosím vy to znáte určitě v blízkém okolí Potočine,Borak je hned vedle - podle mapy, na googleearth je bohužel tato oblast rozmazaná a nečitelná, pronajali jsme si dva domky vedle sebe přímo u moře, měli by být úplně stranou od vesnice, bud na začátku nebo na konci, majitelem je pan Anton Maričevič, vzali jsme to kvůli bezbarierovému vstupu pro vozíčkáře, má to být údajně nejhezčí místo v Boraku,polosamota, dopátrali jsme se že je blízko penzion Anadingač tak se bojíme aby tam nebylo moc lidí. Byl jste tam někdo ubytovaný? Prý je okolo domů velká zahrada s palmami navazující k moři - že to u žádných penzionů v Boraku není.
Re: pelješac-potočine
13. 06. 2007 00:22
Bezbarierové bydlení,cestu i vstup na pláž má jediný dům v Boraku - majitel p.Marinovič,moc hezké bydlení,nové vybavení, pokud máte pronajaté oba jeho domy -budete mít klid, cizí lidé si většinou nedovolí vstoupit do zahrad a pláže se respektují pro ty co tam bydlí, budete spokojeni, my máme taky pronajatý oba jeho domy v srpnu - kvůli těm našim psům , do vesnice je to kousek přes vinice, taky si myslím že je to v Boraku nejlepší místo.
Re: pelješac-potočine
09. 07. 2007 07:54
Pokud by někdo měl zájem o ubytování u Vedrana v Potočine od 6.8. do 18.8., tak bych, bohužel, věděl. Moje sestřenice, která měla jet ve stejném termínu jako my, z vážných zdravotních důvodů musela dovolenou zrušit. Je to pro 4 - 5 lidí. Kontakt poskytnu zájemcům mailem. Toto není reklama, ale průser.thumbs down
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 194
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.