Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

TURISTICKÉ CÍLE

Autor xstrnad 
TURISTICKÉ CÍLE
01. 03. 2007 12:49
Pojedu se svojí přítelkyní na "vlastní" poznávací zájezd autem. Rádi bychom za tři týdny projeli Slovinsko, Chrovatsko, Černou horu a tak trošku Bosnu. To znamená že nám na Chorvatsko padne přibližně týden. Poradil by jste nám prosím nékdo co bychom neměli rozhodně vynechyt a co stojí za to navštit a kde se vám líbilo... Určitě pište i hezký místa na koupání a kempy, ale hlavné památky, přírodní krásy a všechno kde se vám líbilo a podle vás stojí za to vidět.
Určitě kdyby jste věděli něco i o ostatních zemí, které máme naplánovaný, tak budu moc rád...
Předem děkuji za každý příspěvek.
Případně můžete mailovat na jakubstrnad@seznam.cz, kam my můžete zasílat nějaké poznatky nebo materiály.
Ještě jednou moc děkuji a Zatim
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
01. 03. 2007 14:53
Tak to máte bezva nápad, okruh Chorvatskem jsme podnikli minulý rok a nemělo to chybu.
Uvažujeme o tom i letos. V každém městě které níže popisuji, jsme prozkoumali historické jádro a informace jsem získával o tom kterém městě hlavně z průvodců + mi hodně pomohlo i toto fórum (dokud se tu nevedli diskuze o opilství a vyčítání si kdo dělá jaké gramatické chyby a kdo, je větší či menší vlastenec) a adresa www.chorvatsko.cz
No, to jsem trochu odbočil. My jsme tedy viděli:
NP Plitvická jezera
Split (Diokleciánův palác)
Solin (antické vykopávky)
Klis (pevnost s výhledem na Split)
Krvavica (klidná dědinka, pohodové parkování i koupání, krásná krajina)
Orašac kemp Rudine poklidný kemp s vlastní pláží
Dubrovník (to je bez komentáře, poznávání zabere celý den)
Trogir (historické jádro) parkování a koupání v Donji Segetu u hotelu Medena, ostrov Čiovo
Šibenik (katedrála)
NP Krka
Zadar (historické jádro)
Karlobag (na parkovišti se dá v pohodě přenocovat jinak nic)
Opatia (koupání na městské pláži, krásné lázeňské město s problémovým parkováním)
Pula (Amfiteátr…)
Rovinj (historické jádro)
A pak jsme navštívili ještě Itálii a Rakousko.

Kdyby jste měli nějaké připomínky, dotazy, náměty tak je vám rádi zodpovíme.

Tak Chorvatsku a cestování zdar!!!
Re: TURISTICKÉ CÍLE
01. 03. 2007 16:51
Moc děkuji za tipy. A letos plánujete i Černou horu a Slovinsko, nebo to vás neláká?
A jak dlouho jste tak v tom Chorvatsku strávili času? A měli jste taky v Chorvatsku nějakou trošku rekreaci, nebo jen poznání?
Já vím, moc dotazů, omlouvám se, ale jsem rád že se mi někdo ozval smiling smiley
Moc moc děkuji
leona
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 09:36
Zdravim, jeste bych navrhovala navstivit pohori Biokovo.
TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 09:44
to Leona - A máš nějakou určitou část pohoří Biokovo kam se podívat? A je dostupné autem, nebo jen pro pěší turistiku?
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 09:50
V Č.Hoře
Velkou pláž pod Ulcinem (12km písku)
Skadarské jezero
NP Lovčen
Z Lovčenu sjet do Kotoru ( nádherný pohledy na Boku)
Stará Budva s Citadelou
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 12:24
xstrnad - vyjet autem na Sv. Jure. Je to řidičská lahůdka a navíc - kdy se ti podaří vyjet autem až na vrchol nejvyššího kopce pohoří?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 16:21
to Hopkirk -- Na horu sv. Jure se každopádně vypravíme, vypadá to moc zajmavě. díky za typ smiling smiley
Moc děkuji za všechny typy i v černý hoře a budu se těšit na další.
Ještě by mě zajmali nějaké časové údaje, kolik jste kde strávili času a tak...
Moc děkuji
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 17:10
My jsme, na radu známých, nejeli na Sv. Jure ale na Vošac. Je to hned vedle.
Je zde údajně lepší výhled na Makarskou, moře a ostrovy. Sv. Jure má prý výhled více do " vnitrozemí. "Vyjeli jsme v šest ráno z Pisaku, v osm jsme byli na hoře
Vošac. Vřele doporučuji, krásný výhled, cesta v pohodě.
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 18:44
A kudy se na Vošac dostanu? Kde se odbočuje z magistrály, nebo se jede ještě jinudy? Díky.
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 18:53
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A kudy se na Vošac dostanu? Kde se odbočuje z
> magistrály, nebo se jede ještě jinudy? Díky.

Tady [www.biokovo.com] pěkná mapka Biokova, kdysi ji dal na forum atnalfus, žlutá trasa. Bohužel, chybí tam nájezd z Podgory, ale ten už je ve všech turistických mapách (bez kterých nikam nejezdíme, neníliž pravda?!)

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 19:07
Na Vošac se dostanete: Na konci města Makarská u benzinové pumpy odbočka doleva,
směr Sv. Jure, cesta stejná , dobře značená, ke konci odbočíte na Vošac.
Pet
Re: TURISTICKÉ CÍLE
02. 03. 2007 19:36
Pod Vošacem je parkoviště a na vrchol tak 5 - 10 minut pěšky,pěkný výhled na Brač,Hvar,Makarskou atd. a ještě lepší je západ slunce.
Re: TURISTICKÉ CÍLE
03. 03. 2007 01:58
Moc děkuji za příspěvky, mohl by jste mi prosím někdo napsat, za kolik dní by se dalo Chorvatsko objet se všemi výše napsanými návštěvami zajmavých míst.? Moc děkuji
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
03. 03. 2007 09:45
To xstrnad:
Letos bychom chtěli navštívit i Slovinsko a máme vytypované tři možná místa, která bychom si nechtěli nechat ujít. Jenom jsem půjčil známému prospekty, tak víc napíšu za týden. O Černé Hoře moc neuvažujeme, spíš bychom se vydali na Pelješac a možná znovu do Dubrovníku, ale uvidíme. Máme naplánovaných moc míst, ale času je málo.
Poznávací zájezd v našem případě měl výhodu, že když se nám zrovna zachtělo, tak jsme zastavili a šli jsme se vykoupat a za hoďku až dvě, jsme pokračovali dál. Nocovali jsme v autě a jeden den v kempu. Veškeré naše stravování probíhalo v chorvatských restauracích a obchodech. V chorvatsku jsem strávili šest dní a byl to první týden v červenci.
Časový rozvrh:
NP Plitvická jezera a Klis – jeden den
Split, Solin, Krvavica , Orašac – druhý den
Dubrovník – třetí den
Trogir, Donji Seget, Čiovo – čtvrtý den
Šibenik, NP Krka, Zadar, Karlobag (nocování) – pátý den
Opatia, Pula, Rovinj - šestý den

1 den v Maďarsku (Balaton)
2 dny v Itálii (Benátky)
1 den v Rakousku (Wörther See)

Za 10 dnů (11. den ČR) jsme najeli 3210Km a náklady na PHM a poplatky na cestu byly cca 5.500Kč s průměrnou spotřebou 4,6l). V Chorvatsku jsme utratili ve dvou celkem asi 14.000Kč a to jsme se nijak neomezovali.

Hned jak se nám vrátí prospekty, tak napíšu mnohem víc. A to Biokovo je taky výborný nápad.
Re: TURISTICKÉ CÍLE
03. 03. 2007 10:08
to LOVA --- Po přečtení tvého posledního příspěvku, jsem se v tvém vyprávění úplně viděl včetně spaní v autě smiling smiley A jaký jste měli auto? A to jste spali na nějakých parkovištích.? Když jsem četl váš časový rozvrh, vypadá to dost nacpané, ale taky píšeš že jste se i koupali, stíhali jste to v pohodě nebo to byla tak trošku honička.?
A proč vás neláká Černá Hora? Je tam moc hezky smiling smiley
Díky moc za příspěvky...
jojik
Re: TURISTICKÉ CÍLE
04. 03. 2007 23:07
Ahojte,
my sa chystame tento rok taktiez do HR v druhej polovici maja. Planujeme cca 10dni. Popis planovanej trasy /mesta, kde by sme sa checeli zastavit/: start v BA -> Ljublana, Trieste, Pula, Rijeka, Zadar, Sibenik, Slit, Omnis, Makarska /tu by sme chceli ostat par dni a potulat sa po ostrovoch Brac, Hvar a mozno Korcula/ cestou naspat NP Plitvicka jazera a Zagreb. Sprievodcu si uz listujem, no zaujimaju ma aj osobne tipy a doporucenia. Dik!
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
05. 03. 2007 10:24
To xstrnad:
Máme malý Suzuki Swift z roku 2003. Je to 3dv., do kterých se montovali výborné přední sedáky. Mimo spotřeby je to velké plus tohoto auta. Pokud se jede ve dvou, tak se dají sedáky sklopit do vodorovné polohy, a pak ani já s výškou 193 cm nemám problém v autě usnout.
Spali jsme na parkovištích, ale vždy v autě. Vezli jsme sebou 10.l kanistr s vodou na základní ranní hygienu. Jinak se dají využít sprchy na pláži.

A teď k parkovištím:
Tak 50 metrů pod pevností Klis je velké parkoviště pro návštěvníky. Hned vedle něho je hospůdka, kde jsme si dávali Rakiji a jiné místní tekuté speciality. U pevnosti jsou chemické toalety, případně lze využít i restaurací.
Orašac – kemp Rudine (pár kilometrů od Dubrovníku) jsme využily proto, že v autě bylo 46 stupňů. A taky jsme zatoužili po teplé koupeli.
Donji Seget parkoviště u hotelu Medena. Je to rozsáhlé parkoviště bez vybavení.
Karlobag – Velké parkoviště za dopravní značkou začátek Karlobagu po levé straně ze směru od Zadaru. Parkoviště je vybaveno chemickým WC. Na parkovišti parkovalo hodně obytných vozů.
Rovinj – přírodní poloprázdné parkoviště v obytné části Rovinje, O kus dál cca 2 km hotel Monte Mulini.

Všechno jsme stíhali úplně v pohodě a v klidu. Možná proto, že jsme neměli žádný předem stanovený cíl. Jeli jsme prostě tam, kam se nám zrovna chtělo a zastavili jsme tam, kde se nám líbilo.
Velkým usnadněním je i to, že všechna výše navštívená města mají mapky center zaznačená v průvodcích.
Re: TURISTICKÉ CÍLE
05. 03. 2007 14:07
Moc děkuji za vyčerpávající odpovědi, průvdce si určitě budeme taky kupovat, ale je jisch strašlivá spousta, od jakého vydavatelství by jsi mi ho doporučil koupit? A ještě k tomu spaní na parkovištích, V Chorvatsku to není zakázané.? A nevíš jak je to ve Slovisku nebo Černý hoře?
Dík moc, jinak jsem ti psal ještě e-mali, tak nevím jestli dorazil...
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
05. 03. 2007 18:33
Co se týká průvodců tak jich jsem již nakoupil spoustu,ale pro mne nejlepší počtení a skladba je od vydavatelství Freytag&Berndt.I mapy mají pěkně spracované.Další potom jsou také dobré mapy od vydavatelství Shocart.Mají krásné mapy v spirálové vazbě celého pobřeží 1 : 100 000,včetně Černé Hory.Stačí se podívat na jejich web stránky.Peněz do tohoto nebudeš nikdy litovat.Jinak první jmenovaná firma prodává i průvodce s CD /DVD/,ale toto jsem ještě v rukách neměl.Na parkovištím se spaním není problém,nikdo nikdy nemůže dokázat,že nejsi unavený a že nemůžeš pokračovat v cestě.Pokud tam nebudeš stanovat!!! Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko v pohodě v Černé Hoře jsme nebyli.

MirekŠi
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
05. 03. 2007 18:38
Jo ještě jedna poznámka,litovat budeš pokud nebudeš mít tištěného průvodce sebou a nebo nejlépe prostudovat v klidu doma a pak vzít na cesty.My to vozíme na zadních sedačkách /jezdíme sami/ aby to bylo po ruce.Ze začátku jsme nic takového neměli,respektivě jsme o takových to věcech neměli ani tušení a pak jsme zjistili vlastně,že jsme "nikde" nebyli poněvadž jsme také o ničem něvěděli.A u poznávacího zájezdu - dovolené to je nutnost.

MirekŠi
Re: TURISTICKÉ CÍLE
05. 03. 2007 19:05
to tvsat --- to s tebou musím plně souhlasit... Průvodce a kvalitní mapa jsou vždycky potřeba smiling smiley Moc díky za tipy na průvdce. Chystáte se i letos někam vyjet a kam?
avatar Re: TURISTICKÉ CÍLE
06. 03. 2007 22:28
Plán je sestaven-jedem samozřejmě tak jako vždy s vlasním přívěsem,takže do kempů.Maximální využití dálnice až na konec.Po sjezdu do Brely směr jih,nějaký kempík na Makarské-pár dní odpočinek,možná Čisto nebo některý jiný po cestě.V nouzi snesem i Dole.Směrem dolů na jih,pravděpodobně až do Molunatu.Tam zase kempík.Po odpočívce a výletech chceme do Černé Hory a tu projet až do Ulcinu.Potom spátky postupně přes Pelješac až k Šibeníku.Samozřejmě po cestě neminem Primoštejn a další města kde jsme ještě nebyli.Podle okolností možná po pobřeží až k Zadaru.Pak nájezd na dálnici a asi po 4 týdnech zpět domů.Cestu poopravíme podle okolností.Výlety také.Letos již nebude Zadar,Trogir,Split,Plitvice,Krka,Kornati,Medzugorje,Mostar,Biokovo-sv.Jure,Hvar,Dubrovník,Korčula,Ston,to už máme za sebou,tak zase něco dalšího.Snad to Chorvatsko do konce života projedem.Istrii jsme trochu také projeli,ale poněvadž v současné době mohu pouze o prázdninách tak ji vynechávám s plánu.V sezóně drahá a narvaná,ale na druhou stranu v Pule bylo krásně,na to se nezapomíná-věčerní prochozky s kempu Stoja do večerního života velkoměsta.Krásná je i Poreč.Vlastně co kecám,krásné je celé Chorvatsko a jeho historie a čisté moře.

MirekŠi
Re: TURISTICKÉ CÍLE
18. 04. 2007 10:16
Nazdárek.
Tak se nám Léto zase o trochu přiblížilo a tak mě napadlo ožit tuhle dikusi smiling smiley
Jak jsem tak koukal po průvodcích tak se mi nejvíce zamlouvá edice "Love planet" a "IKAR" i když ten je dost obrázkový a málo praktických informací (Kempy a tak).
Dále se začínáme poohlížet po mapách, protože mapa Evropy nám asi stačit nebude smiling smiley
Kdyby jste na první 3-4 týdny měli někdo naplánovanou podobnou cestu, jako jsem zde výše popisoval, určitě se ozvěte thumbs up
Oprava...
18. 04. 2007 17:19
Vydavatelství se jmenuje Lonely Planet eye rolling smiley. A navíc se mi nejvíce zamlouvají a vlastně už vlatsníum průvodce od nakladatelsví Svojka&Co. thumbs up
Re: TURISTICKÉ CÍLE
18. 04. 2007 18:34
Já sebou vozím v notebooku uložený celý server www.chorvatsko.cz yawning smiley

Vždycky před odjezdem si ho celý stáhnu pomocí webdownloaderu a mám všechny aktuální informace sebou.
Re: TURISTICKÉ CÍLE
19. 04. 2007 01:55
Taky dobrý způsob thumbs up ... Ale přece jenom není nad to mít to v tištěný podobě smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 102
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.