Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko v září

Autor Marťos.. 
Re: Chorvatsko v září
12. 09. 2006 08:37
Nevím,jak kde, ale já jsem byla od 19.8. - 8.9. v Gradacu a Drveníku a to počasí mi nepřišlo tak hrozné.Pršelo asi 3x po půl dni a do hodiky se dalo zase koupat.My jsme tyto dny využili na výlety ( Mostar, Pelješac, Dubrovník).
Re: Chorvatsko v září
17. 09. 2006 17:43
Byl jsem tam letos jen pě dní od 6.do 10.9. a jen půl dne pod mrakem. Jezdím v září každý rok a z osmdesáti až sta procent je slunečno, a není už takový horko. Voda 23 až 24 stupňů, většinou větší klid i když né vždycky. To podle toho jestli přijedou uřvaný Italové, který tam jezdí každý víkend(tentokrát přijela jen jedna Italka a to řavní po půlnoci tlumila, asi proto, že tam s ní nebyl Ital)eye popping smiley
Pasaku mel jsi stesti zato ted leje uz od soboty a jeste dlouho bude, v mori neni ani jeden otuzilec! Lenka
Jasna
Re: Chorvatsko v září
17. 09. 2006 22:30
Lenko, zrovna se do Chorvatska chystáme. Koukali jsme na předpovědi, moc optimisticky nevypadají, ale dost se liší. Jaká je tedy realita? Máme 2 malé děti- má vůbec cenu tu cestu absolvovat? Chceme hlavně kvůli koupání, jak taky asi jinak...neradi bychom jeli zbytečně.
Děkuji za odpověď.
Midax
Re: Chorvatsko v září
17. 09. 2006 22:39
Je pravda, že tady na Brele je od soboty proměnlivo. Ale lidičky se normálně koupaji. Maji zřejme radost s vln co tu zrovna jsou. Mně včera jedna z nich pochroumala nohu, a tak jsem se dnes mohl jen divat na ostatni.Voda má 23C. Faktem je však to, že se dnes nad Pelješacem asi něco dělo - bylo tim směrem pěkně černo! Mnohem vic než nad Hvarem. Jinak teď ve 22.35h mám venku na teploměru krásných 22C, kape a v dáli bouří.K tomu od hotelu Soline je slyšet sladkobolná muzika...
Jasna
Re: Chorvatsko v září
18. 09. 2006 08:27
Midax, děkuju, trochu jsi nás potěšil, máme vyjíždět zítra večer....do té doby budeme rádi za každou reakci. Ještě nevíme přesně, kam dojedeme, plánujeme někam pod Split. Kdyby nám někdo chtěl poradit, budeme rádi.
Díky všem.
Re: Chorvatsko v září
18. 09. 2006 19:42
Jasno,
v sobotu jsme se vrátili z Ch., byli jsme asi 30 km od Splitu a od čtvrtka se tam hodně počasí změnilo. Předtím jsme měli celých 10 dní nádherně, ale ve čtvrtek se zatáhlo a na koupání to není ani omylem (velké vlny). Fouká silný vítr - domácí nám říkal, že je to jižní, teplý, ale hodně silný vítr, který zkazí počasí. Taky se vesnice najednou úplně vylidnila, každý (i místní) tam počítá s koupáním do půlky září.
Midax
Re: Chorvatsko v září
18. 09. 2006 21:44
Pro Jasna:
Dnes ráno Makarskou riviéru zasáhli silné deště.Jadranská magistrála byla místy uzavřená - kamení a voda.Odpoledne se to rozebralo. Podle předpovědi tady bude asi počínaje středou 20.9. zase pár dnů pěkně. Teď večer tu je 20C a voda má 22C. Místa je tu všude dost ! Berte větší středisko - vesničky jsou již prázdné. Určitě Vám to vyjde.Já sem jezdím jedině v září.Není to samozřejmě červenec. S tím, že tu taky občas prší vždy počítám.......
Re: Chorvatsko v září
18. 09. 2006 23:07
V sobotu 16.9. jsme se vrátili,byli jsem od 1.9. na Čiovu u našich milých domácích.Celou dobu bylo nádherné počasí,téměř ani jeden mráček.Byli jsme letos už i v červenci a mohu potvrdit,že počasí v září bylo mnohem příjemnější.Teplota tak 25 - 30,sluníčko už tak nepálí (ale stále opaluje!),ráno je trochu chladněji,večer už je to i na mikinu.Stmívá se o něco dříve,ale na courání po městečku nebo jen tak u moře to nevadí.Vraceli jsme se v pátek a už od čtvrtka se počasí začalo kazit.Foukal silný (ale teplý) vítr,byly celkem vlny - takže na koupání to nebylo.V pátek kolem poledne začalo silně pršet,takže nám pršelo celou cestu domů i ve Slovinsku,Rakousku a u nás až na Moravu.Dá se říct,že jsme se vrátili do lepšího počasí u nás.
Rozhodně ale prvních 14 dní v září bylo krásně!!!Klidně pojedeme v tomto termínu zase.Už i proto,že je tam o poznání míň lidí,tím pádem volnější pláže i hospůdky.
Jasna
Re: Chorvatsko v září
19. 09. 2006 18:23
Midax a ostatní, moc díky za info, vyjíždíme za pár minut a zítra už se třeba budem koupat...
Re: Chorvatsko v září
18. 07. 2016 21:01
Chystáme se letos 28. - 10. září...myslíte, že to bude v pohodě, jedeme s malým synkem (10 měsíců) jindy jezdíme přelom črc - srp....jak na plážích - je méně lidí a co ceny v obchodech a restauracích? Díky za info, jedeme do Bibinje...
Re: Chorvatsko v září
19. 07. 2016 06:05
V září jezdíme pět let a jsme spokojeni.Není tolik lidí,ceny v kempu jsou nižší,voda teplá a ovoce zraje.Na cestách není takový nával.Zdá se mi to více v klidu.Ceny v obchodech a restauracích budou ale stejné.V půlce září se pravidelně počasí na pár dnů pokazí, ale to by Vám mělo vyjít.
avatar Re: Chorvatsko v září
19. 07. 2016 21:11
V loni jsme byly také v tomto termínu v Bibinje a počasí bylo "luxus",letos jedeme zase a věřím,že to bude také v pohodě. Je pravda,že kolem 15 se počasí na pár dní zhoršuje,ale nemusí to být pravidlem.

MirekŠi
Re: Chorvatsko v září
20. 07. 2016 07:47
Ahoj chceme si udělat ještě jednu kratší dovolenou a zajet v půlce září do Primoštenu.Máte někdo zkušenst s počasím.A ještě je kolem Primoštenu kde jezdit na kole?Dík za info.
avatar Re: Chorvatsko v září
20. 07. 2016 08:02
Počasí=v dnešní době loterie,ale já osobně doufám,že VYJDE!! Jinak co se týká cyklostezek apd. tak jsem zjistil,že nejlepší na toto je Istrie a nebo Krk.Jinde je to bída,většinou je jízda pouze po magistrále a to vyžaduje dosti velkou pozornost.V září už snad nebude provoz až tak veliký.Jinak znám osobně jen trasu od Šibeníku k Primoštenu a tam žádné trasy na kolo nebyly,nebo jsem je neviděl.jinak jsme šli z kempu Adriatik a také jen po magistrále,jinudy se nedalo ani pěšky.

MirekŠi
Re: Chorvatsko v září
20. 07. 2016 09:21
Saturnine, jezdím do Chorvatska na Pelješac vždy na přelomu září a října. Od roku 1995 se mi stalo pouze dvakrát, že nevyšlo počasí. Jednou více deštivo, podruhé vítr z hor a nižší teploty. Jinak vždy stabilní, teploty kolem příjemných 25 stupňů, moře v pohodě koupatelné. Výhodou je menší počet turistů, dozrávající ovoce a zelenina, na trzích možnost usmlouvat lepší cenu. Je potřeba počítat s tím, že se dříve stmívá a dny jsou kratší. S nižšími cenami v restauracích nepočítej, v kamenných obchodech také ne. Zprávy od domácího jsou letos takové, že obecně na celém pobřeží je méně lidí, než v minulých sezónách.

Martin
Re: Chorvatsko v září
20. 07. 2016 10:02
Byli jsme již 6x vždy v polovině září a jen jednou se stalo, že 2 dny dopolko pršelo ale odpoledne zas azuro. Teploty kolem 27°C, voda kafíčko
Re: Chorvatsko v září
20. 07. 2016 10:45
Na kolo výborný Pag.Z Novalje -Mandre- Metajna -Lun.Nebo do Pagu a přez Šimuni z5. Krásné pohledy s horama v dáli.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil NEDOJED (20. 07. 2016 10:55).
Re: Chorvatsko v září
21. 07. 2016 19:02
Dzusiku, my jezdíme do Primoštěnu už řadu let buď na přelomu srpna a září nebo začátkem září a snad až na jednu výjimku vždy bylo krásně. Nejhorší to bylo předloni, kdy první 3 dny byly silné bouřky (v jedné jsem utopil mobil) a v noci před odjezdem prý na Velebitu sněžilo.
Loni bylo naopak krásně a první dešť přišel v noci před odjezdem. Ale druhý den to zase bylo na koupání.

Co se týká cyklovýletů, v okolí Primoštenu jsou nějaké stezky vyznačeny. My jsme si předloni přivezli mapku z infocentra, kde právě byly tyto stezky zobrazeny včetně převýšení a, myslím, i kilometráže. Loni ji tam už neměli, což mě docela nemile překvapilo. Pokud máš zájem, pošli mail a já se po ní doma podívám a pak ji v práci ofotim a pošlu ti ji.
Re: Chorvatsko v září
21. 07. 2016 20:59
Děkuji vsem za info.Už se těším.Byl jsem letos na Sicilii kde bylo krásně ,ale Chorvatsko je srdcovka.
Re: Chorvatsko v září
23. 07. 2016 11:01
Do dvanáctého září bych za počasí hodné léta ruku do ohně nedal. Po tomto datu se začíná počasí klidnit a začne být opět tepleji.

Bura je chladný nárazový vítr. Ten jen nebezpečný, protože fouká z vnitrozemí směrem na moře, takže se proti němu těžko vrací. Kromě toho se zvedá náhle a skoro vždycky přináší těžké mraky a déšť. Toto hrozně důležité pro yachty a menší lodě. Je to takový severní až severovýchodní zmetek a vetšinou trvá tak tři až čtyři dny. A ten je v začátku září pravidelně.

Druhý nepříjemný vítr je jugo. Jak název napovídá, je to vítr jižní. Tento teplý vítr většinou přináší parné a dusné počasí. Jugo je nebezpečné v průplavech, které jsou často orientovány ze severu na jih. Nese sebou i písky ze Sahary a proto je nepřijemný Snad z něj má i bolet hlava. Já to nikdy nepocítil.
Za léta zkušeností vím o čem je řeč.
avatar Re: Chorvatsko v září
23. 07. 2016 11:30
Do Chorvatska jezdím pravidelně pouze v září, ale asi do jiného, protože máme pokaždé super počasí. Samozřejmě jako v každém období i v září se někdy může na chvíli počasí zhoršit, ale určitě to není pravidlem. smoking smiley
avatar Re: Chorvatsko v září
24. 07. 2016 08:56
Konec srpna a pak září,tak asi do 15 bylo počasí vždy OK,až horko a ani známka po dešti.Pak se na 2-3 dny nečekaně zhoršilo,přívaly deště,vítr,až hrůza.Pak obrat a opět krásně.Také zkušenost několika let.

MirekŠi
avatar Re: Chorvatsko v září
24. 07. 2016 11:09
Potvrzuji. Hlavně voda je po létě hezky vyhřátá, ani v turiticky průmyslových destinacích není třeba se prodírat davem.
Jen ta doba dešťů je proměnlivá, v posledních letech nejsou jen ty tři dny pravidlem, dokonce už prý nerozhoduje, jestli přijde déšť před úplňkem nebo po něm, což prý léta stačilo na spolehlivou předpověď konce deštivých dnů.
Ale s vysokou jistotou je první týden září a pak od posledního zářijového týdne až do listopadu převážně skvěle. Jen dny se krátí a teploty zvolna klesají, ty obrovské akumulačky pod nohama ten pokles teplot brzdí...
A dozrává, sklízí a lisuje se víno, fíky, začíná sklizeň oliv a mandlí...
Tak trochu mínusem je, že už od počátku září postupně zavírají i některé konoby, zmrzlinářské stánky a turistické zajímavosti, takže na konci září se zdaleka nepodíváte všude, kam jste si naplánovali, jakkoli jste někde četli, že by mělo být ještě otevřeno. Ale určitě jsou dny, kdy nikdo nepřišel, otravné a neproduktivní, tak proč čekat, jetli zrovna tam někdo nezabloudí?
Re: Chorvatsko v září
24. 07. 2016 13:11
Je to tak Hille, jezdíme do Podgory v září, včetně druhé poloviny a spokojenost. Podle "domácí" počasí je pěkné až do listopadu. Koupání v říjnu je běžné.
Re: Chorvatsko v září
23. 09. 2016 14:50
Tak už po týdnu doma.Počasí bylo nádherné.Na kole kolem Primoštenu se dá velmi dobře jezdit.Trasy jsou ,ale dost kopcovaté takže jako na kole s rodinou nedoporučuji.Já jsem si ale zajezdil velmi pěkně.Chorvatsko v září mě velice překvapilo.Lidí dost,restaurace otevřené ,počasí super.
avatar Re: Chorvatsko v září
23. 09. 2016 18:16
No vidíš. Ajax "musel" minulý týden ujet.domů do tepla.a sucha.Jde o to, jak chytíš tlakové výše a níže nad Evropou.
My jsme tam taky měli být tento týden, takže jsem počasí sledoval dost podrobně. Hlavně na web kamerách na plážích v Podgoře a Promajně. Začátkem týdne asi větrno, polojasno, na plážích skoro nikdo. Za to od středy "skoro" jasno, pláže poloplné a dost lidí i ve vodě.. A hlásí, že to tak má pár dní vydržet. No uvidíme jak to bude za rok v září. Letos už nepojedeme.
avatar Re: Chorvatsko v září
11. 11. 2016 13:16
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to tak Hille, jezdíme do Podgory v září, včetně
> druhé poloviny a spokojenost. Podle "domácí"
> počasí je pěkné až do listopadu. Koupání v říjnu
> je běžné.

Září v pohodě, ale pěkné počasí v listopadu ... moc bych tomu už nedával cool smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.