Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pag-Povljana

Autor HAck 
Re: Pag-Povljana
26. 05. 2015 19:07
kenad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ta písečná pláž samozřejmě není jak někde v
> Itálii,ale nám se tam u ní líbilo. Akorát jsem si
> tam ráno dával osušky na pláž,abych měl dobré
> místo:-) , protože ta pláž fakt není moc široká.
> Dobré bylo, že ubytování jsme měli asi 30m od
> pláže, takže lednička s pivem nebyla daleko :-)


...no fajn,my by sme mali bývať v tom oranžovom dome pri pláži,takže to tiež nebudeme mať daleko spinning smiley sticking its tongue out Boli ste aj dalej na pláži za kostolíkom?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (26. 05. 2015 19:10).
Re: Pag-Povljana
26. 05. 2015 19:41
No, na tu pláž jsme se šli jen párkrát projít. Kdo má rád klid tak tam může být spokojen. Pár lidí tam bylo, ale už to tam není ono, protože už to tam není tak upraveno a ve vodě jsou kameny.
Kolem toho oranžového apartmánu jsme chodili na pláž. My byli o jeden apartmán zpět směrem do města.
Tak pěknou dovolenou :-)
Re: Pag-Povljana
26. 05. 2015 19:54
Tak snád tam nebude taký nával...myslela som,že ked je to malá dedinka,nehrozí preplnená pláž,ale asi som sa troška mýlila confused smiley
Re: Pag-Povljana
26. 05. 2015 20:17
Přeplněná, protože je malá. Neboj není to tak horké spinning smiley sticking its tongue out
Re: Pag-Povljana
26. 05. 2015 20:21
kenad napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přeplněná, protože je malá. Neboj není to tak
> horké spinning smiley sticking its tongue out


Díky moc ,máme výhodu,že budeme bývať na skok tongue sticking out smiley
Re: Pag-Povljana
27. 05. 2015 07:19
Reno, No, byli jsme ubytováni i přímo v Pagu a po 4 dnech jsme prchali do Povljany. Podle mě je Povljana na jihu Pagu dobrý výběr. Pag je dobrý na večerní procházky a v ostatních vesnicích je zas moc velký klid. Tady díky množství apartmánových domů (většinu mají chorvati pro sebe jako my chaty) se obec stará o promenádu a pláže. Ne všude je to v chorvatsku samozřejmostí.
Re: Pag-Povljana
27. 05. 2015 11:41
Jakon,si ma potešil...už sa začínam aj tešiť spinning smiley sticking its tongue out
Re: Pag-Povljana
13. 06. 2015 18:14
chlapci,
prosím Vás...dá sa v Povljane v obchode a reštikách platiť kartou , resp. je tam aj bankomat Erste ?
Dík za info,Rena spinning smiley sticking its tongue out
Re: Pag-Povljana
14. 06. 2015 08:46
Bankomat tam je - [www.erstebank.hr]
Re: Pag-Povljana
15. 06. 2015 17:32
KaJe napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bankomat tam je - [www.erstebank.hr]


Dík...a platba kartou v pohode? Pretože minulý rok na Rabe dve reštiky nemali terminál confused smiley.... preto sa pýtam tongue sticking out smiley
Re: Pag-Povljana
16. 06. 2015 07:39
Bankomat tam je a i v obchodech se dá platit kartou, ale restaurace nevím, tam platím hotově. Nerad dávám v chorvatsku kartu z ruky.
Re: Pag-Povljana
16. 06. 2015 19:43
Není třeba dávat kartu z ruky! Přinesou ti " krabičku " až ke stolu, nebo jdeš s obsluhou ke kase. Průběh platby v obou případech bez problému.
Dýško platím hotově.
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 15:41
MIKI, nemám problém s počítáním peněz, to ještě umím a nepotřebuji pípat kartou, ale banky za platbu kartou chtějí čím dál více peněz a dokonce začali používat dost nevýhodný kurz - fligna s převodem napřed na eura a potom na CZK. Funguje nejen u bankomatů (pozor na to!!! prioritně to nabídne nevýhodný směnný kurz!!) ale i v restauracích a benzinkách - pokud nereklamujete máte smůlu :-(. Ale to ať si každý rozhodne sám, nechci nikoho přesvědčovat.
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 17:08
Pokud vím, tak zákazník nic neplatí při placení kartou. A mě minulý rok vždy vyšel kurz lepší než při směně peněz v ČR. A to dokonce i při výběru z bankomatu.
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 18:11
algec - naprosto souhlasím. Pro mne je největší výhoda karty ta, že vezmu v hotovosti jen pár drobných jen tak pro všechno a ostatní jistí karta.
Nemusím se starat jestli mám dost peněz, atd. I ubytování platím v Kunách, které si vyberu až na místě a nemusím cestou trnout strachy, abych hotovost neztratila. Ovšem každý preferuje něco jiného a podle toho se zařídí.
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 18:48
Jakon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> MIKI, nemám problém s počítáním peněz, to ještě
> umím a nepotřebuji pípat kartou, ale banky za
> platbu kartou chtějí čím dál více peněz a dokonce
> začali používat dost nevýhodný kurz - fligna s
> převodem napřed na eura a potom na CZK. Funguje
> nejen u bankomatů (pozor na to!!! prioritně to
> nabídne nevýhodný směnný kurz!!) ale i v
> restauracích a benzinkách - pokud nereklamujete
> máte smůlu :-(. Ale to ať si každý rozhodne sám,
> nechci nikoho přesvědčovat.


Jakon,prosím Ťa , takže pri výbere z bankomatu mám zadať aký kurz?
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 20:05
Při výběru z bankomatu se měna nezadává. Bankomat dává vždy měnu dané země - V HR kuny, na SK eura, v CR kč apod. Takže v HR si jen zadáte kolik kun chcete vybrat, nic víc, nic míň. Pak už jen záleží, kolik si vaše banka bere za výběr v zahraničí ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar
mdr
Re: Pag-Povljana
17. 06. 2015 21:40
Ano, bankomat vydá měnu dané země, ale já jsem před týdnem narazil v Murteru na bankomat s označením EURONET, který mi nabídl přepočet na eura v nevýhodnějším kurzu (kolem 7,15 HRK/EUR) s tím, že mi bude stažena z účtu přímo jím vypočtená suma v eurech (mám na Slovensku běžný účet v EUR). Naštěstí se ale zeptal, jestli to akceptuji, tak jsem nesouhlasil a banka mi pak sama přepočítala kuny na eura. Předpokládám, že kdybych souhlasil, tak se do mé banky odešle už přepočtená suma v EUR.

Taky se mi už jednou stalo, že mi v chorvatském obchodě prodavačka na terminálu navolila platbu v EUR, všimnul jsem si to až dodatečně a na výpise z mého účtu jsem neměl uvedenou sumu v kunách, jako v ostatních případech, ale už jen sumu v EUR, opět v horším kurzu. Na stvrzence z platebního terminálu mám uvedeno, že jsem souhlasil s platbou v eurech.

Ale je možné, že se to týká jen nás, kteří máme účet v eurech.
Re: Pag-Povljana
18. 06. 2015 08:57
MDR: To je možné, protože tohle se mě nikde v Evropě nestalo. Vždy jsem normálně platil nebo vybíral. Bez přepočtů a s lepším kurzem.
Re: Pag-Povljana
18. 06. 2015 10:12
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Bez přepočtů a s lepším kurzem.

Toto platilo dříve, banky například počítaly kartové operace podle kurzu devizy-střed apod., ale dnes je výhodnost používání karet někde jinde - pohodlí, bezpečnost, rychlost, různé věrnostní programy atd. Kurz bývá v lepším případě devizy-prodej, což může být pravda o nějakou tisícinu lepší než valuty-prodej té konkrétní banky, ale v sousední směnárně často prodávají konkrétní měnu výhodněji. Některé banky používají kurz kartového operátora plus nějaká pevná marže (2-5%) apod. Směnný kurz pro kartové operace je vždy uveden v obchodních podmínkách banky, ale najít ho nemusí být tak jednoduché.

Sám karty používám kde to jen jde, doma i zahraničí, ale nějaká výhodnost kurzu není ten hlavní důvod... smiling smiley
Re: Pag-Povljana
18. 06. 2015 10:12
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ano, bankomat vydá měnu dané země, ale já jsem
> před týdnem narazil v Murteru na bankomat s
> označením EURONET, který mi nabídl přepočet na
> eura v nevýhodnějším kurzu (kolem 7,15 HRK/EUR) s
> tím, že mi bude stažena z účtu přímo jím vypočtená
> suma v eurech (mám na Slovensku běžný účet v EUR).
> Naštěstí se ale zeptal, jestli to akceptuji, tak
> jsem nesouhlasil a banka mi pak sama přepočítala
> kuny na eura. Předpokládám, že kdybych souhlasil,
> tak se do mé banky odešle už přepočtená suma v
> EUR.
>
> Taky se mi už jednou stalo, že mi v chorvatském
> obchodě prodavačka na terminálu navolila platbu v
> EUR, všimnul jsem si to až dodatečně a na výpise z
> mého účtu jsem neměl uvedenou sumu v kunách, jako
> v ostatních případech, ale už jen sumu v EUR, opět
> v horším kurzu. Na stvrzence z platebního
> terminálu mám uvedeno, že jsem souhlasil s platbou
> v eurech.
>
> Ale je možné, že se to týká jen nás, kteří máme
> účet v eurech.

Díky za upozornění, mrknu se u známých, co jedou se mnou (jsou z SK), jak se jim to přepočítává a zda je to upozorňuje na platbu v eur, místo v kunach.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Pag-Povljana
18. 06. 2015 20:03
Pedro66: O ten kurz samozřejmě nejde, jde o určité pohodlí a nemět u sebe fůru hotovosti. Přes to, když to bude někdo počítat, tak se asi nějaké drobné slevy dopočítá :-), Na druhou stranu, mám takový dojem, že mě ty dovolené stojí čím dál víc, ona ta karta snese víc než jen to co je v peněžence.
Re: Pag-Povljana
19. 06. 2015 13:14
Nezavádějme off topic placení kartou. Loni se to začalo řešit i zde tuším a opravdu to je jak napsal mdr - napřed se to zeptá na okamžitý převod na eura v kurzu chorvatské banky (nevýhodné) a potom putuje platba v Eurách a ta se u naší banky zase převede kurzem na Kč. (2 převody) Byl to první dotaz bankomatu (Erste) většinou člověk řekne že ano (protože chce peníze), ale pokud nesouhlasí tak dostane peníze a až naše banka provede převod - což je výhodnější. Podobně může nastat i u některých plateb v obchodech a benzinkách. To že se s tím loni někdo z vás nesetkal tak má štěstí. Já ač jsem o tomto věděl před cestou do chorvatska jsem se nechal nachytat večer v 10h bankomatem taky, ale spěchal jsem a uvědomil jsem si to pozdě.
Re: Pag-Povljana
19. 06. 2015 15:00
Pokračování diskuze o placení kartou jsem si dovolil přenést sem: [forum.ihvar.cz]
Povljana
12. 04. 2019 14:06
ahojte, bol niekto v Povlajne? planujeme tam ist 25.7. na 2 tyzdne, tak rad by som nejake tipy co sa oplati na Pagu vidiet a hlavne chceme zobrat aj bicykle, tak aj tu by som bol rad za nejake tipy, kam z Povljany vyrazit. tak max do 20 km, lebo v tom teple neviem ci dalej zajdeme smiling smiley

dakujem vopred za dobre tipy, ci uz plaze, alebo akekolvek miesta co sa oplati vidiet.

jo a este jedna vec, nejaky tip kde sa da kupit za dobru cenu Paski sir? smiling smiley
Re: Povljana
12. 04. 2019 19:41
Kola doporučuji.Každopádně do města Pag.Dá se mimo hlavní tah a pak pokud budou síly tak na Bošanu.Jsou stama pěkné pohledy na Metajnu.Sýr se prodává v Kolanu a levný není nikde.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.