Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2014 23:46
síce neplánovane, ale cez víkend vyrážame smer Orebič.... Ešte stihnúť dorobiť tisíc vecí z pracovného zoznamu a zbaliť všetko z dovolenkového zoznamu a možeme vyraziť...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2014 02:07
V pátek jsem se vrátil z Trpanje po 14 dnech.
Byl jsem tenhle rok překvapen co tam bylo Čechů a Poláků,jinak nikdo.
Jeden večer jsme byli na pici u vesla v přístavu a všiml jsem si že všechny stoly obsazeny našinci....ach ta krize,stále pokračuje, nebo už je pryč?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (15. 07. 2014 02:07).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2014 15:21
To Milan Hubner:
krize nebyla, není. V rámci ekonomiky je to mocné fiktivní slovo, kterým se vyvolává nějaký efekt.
Já bych řekl, že lidi byli postrašení, tři roky nic a bác: prodávají se nová auta jako nic, lidi jeli na dovolenou, tedy i na pizzu na dovolené. Prostě to nevydrželi - sedět tři a více roků na penězích. smiling smiley Toť můj názor.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2014 21:48
couddy: Sice zcela mimo téma, ale tvrdit, že krize nebyla a není, to je docela odvážné tvrzení. Znám osobně plno lidí, živnostníků, co minulý rok nikde nebyli a ,,pro velký úspěch" si to letos zopakují a zase budou doma. Rád bych zažil to, co popisuješ, tedy to, že bych schválně seděl na penězích, jen tak z principu eye rolling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2014 15:32
TOTTI, v úvodu je napsáno, že je to dle ekonomického zneužívání významu tohoto slova.
Jsem taky OSVČ a netrvrdím, že si budu kupovat novej bourák a pojedu a Bali smiling smiley, jen druhá stránka věcí je, tvrdit, a hlavně poslouchat dokola ze sdělovacích prostředků, že je krize.... Není krize, jen rostou ceny a nerovně se narovnává rozdíl v kategoriích příjmů. Rozhodně netvrdím, že se živnostníci mají dobře, naopak jsem si jist, že jedině střední třída živnostníků může nabízet pracovní místa pro ostatní, která budou ohodnocena dle výkonu, nikoli degenerována dotacemi a jinými "super vymyšlenostmi " EU. A nejsem z těch kdo by podporoval houpání se na židlích některých úředníků.....ale to je dost pichlavé téma.
Primárně je vidět, že lidi ty peníze někde mají. Kupují se nová auta - ne jen flotilová.
Lidi začli jezdit na dovču, i když v jiném tématu je, že se zdá, že letos česi v chorvatsku nejsou.

Brečí mi srdce, když je krásné slunečné sobotní dopoledne a jedu kolem olympie a vidím, jak se nedá zaparkovat. V lese by lidi asi peníze neutráceli....

Ale taky si nepískám, jen hodnotím. A že se "nůžky" rozevírají je vidět na každém kroku.
Sorry OT a mimo téma.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2014 08:36
Tak za 14 dní odjezd do Žuljany. Byl už tam někdo letos? Je tam od loňska něco nového, nějaké změny??
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2014 15:16
Ještě otázka,

je třeba v Bosně a Hercegovině pas? Díky grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2014 17:17
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2014 20:34
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2014 21:46
... no jo ... naše Rosmarinka ... thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2014 08:49
Majko takže krdyž budu mít na místě spolujezdce svojí zákonitou občanku a ona mne na místě řidiče, takspinning smiley sticking its tongue out nás pustí!!!!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2014 09:51
... občanku jedině v náprsní kapse nebo v přihrádce v autě thumbs up smileyspinning smiley sticking its tongue out ... když se vejde, nema problema thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 07. 2014 13:00
Trochu opět diskuzi vrátím zpět k tématu. Doporučuji při vašich toulkách Pelješacem zastavit se v Potomje před tunelem Dingač. Je tam od 7.6.2014 otevřena perfektní restaurace - Konoba Portun.
Super ceny, které nejsou velké oproti porcím jídla které vám přinesou a hlavně krásné prostředí a ochotný personál. Samozřejmě i jídlo je špica.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 07. 2014 13:19
drinking smiley...v prostoru u Indiana,nebo nad ním u Vinarie ?
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 07. 2014 22:17
U vjezdu do tunelu po levé straně. Jsou tam dvě mladé kočenky, ale moc nežertovat, místní nápadníci nebývají většinou daleko. grinning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 08:45
Ahojky, chci se zeptat je něco nového ve Viganji, jedeme 31.8. Díky
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 10:21
tonasumik
Nešlo by to nějak upřesnit třeba odkazem na mapě, nemohu tunel nalézt. Děkuji

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 10:34
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 10:56
To najdeš, jsou tam směrovky VINERIJA DINGAČ a TUNEL DINGAČ už od hlavní silnice.
První je bílá a odbočíš ze silnice od Drače vlevo vpříč, prostě šikmo. Takto vypadá zblízka.
Je oboustranná, takže takhle ji uvidíš v opačném směru, tedy cestou od Orebiče na Ston.
Přijedeš k druhé, ta je už kousek před tunelem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 11:05
Děkuji všem, já hledal tunel v horách a on je ve vsi. Vidím, že znám Pelješac ještě hodně málo.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 11:47
TO Hill : a pod keřem u parčíku při příjezdu zastávka a první "tankování" červeného u Indiana....na lavičce u sudu sedával starý tatínek majitele...jestlipak ještě žije....zjistím "za 20"
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2014 14:10
Ježek: mám pocit, že minulý rok jsme jej tam na lavičce viděli a říkali jsme si, že je mu asi fakt dobře, ač vypadal staře a upracovaně, spokojenost nešla zapřít.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2014 10:45
Jestli zije nevim, vloni opravdu byl. Letos ale je jeho prodej a lavicka zrusena
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2014 10:51
...??? to jako že se už jejich víno v tom domě - spíš sklípku neprodává???
Špatná zpráva...byl tam vždy dobrý výběr i do "petky" i dobrá cena....
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2014 15:55
Ježek:

Dopručuji náhradní alternativu nákupu vína, kořalky, popř. oleje. Nachází se v Janjině, cca 150 metrů po hlavní silnici od odbočky na Sreser po pravé straně silnice. Na zídce tam leží sud s nápisem víno, kořalka, olej v anglickém jazyce a kousek dál v chorvatském. Je tam možnost parkování a nákupu vína jak v lahvích (dopručuji vyzkoušet růžové), tak i stáčeného (lze nahlédnout na googlovských mapách na Street View). Tato vína piju už 19 leta stále mi dělají jenom radost. Loni byla cena za litr stáčeného 20 Kn, láhev (0,7) tuším 30 nebo 40 Kn. Pokud se náhodou podaří odbočku minout, po pár metrech je parkoviště na náměstí a dá se těch pár metrů dojít pěšky. Syn majitele je vystudovaný enolog a řemeslo mu jde od ruky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 07. 2014 07:57
jejda - děkuji za tip...drinking smiley
Ale kapánek z ruky,že? leda tak využít při příjezdu nebo výletech.
grinning smiley On ten Indian byl vždy takový "příjezdový rituál" - nakoupit,rovnou ochutnat,za tunelem se ujistit,jestli někdo neukradnul moře...a sjet dolů....
A kdo pak pěšky vyšlape kopec k tunelu - plně si zasloužil "dvoudecku na lavičce"grinning smiley grinning smileygrinning smiley
I vPotomje je víc možností nákupu - ale dost jsem využíval prodej na samotě - křižovatka Orebič- Trpanj. A pak níže ve Vručici,směrem na Luku...Mně dělají zas tato vína radost....spinning smiley sticking its tongue out...když pak vezu zásoby domů
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 07. 2014 08:29
Je pravdou, že za posledních několik let se dost rozrostl počet soukromých vinařů, popřípadě se více zviditelnili. Jednou z hlavních příčin je platební neschopnost výkupen hroznů a jejich potácení se na hranici ekonomického přežití. Jedna z největších, právě v Potomje, kde byl Índián, od roku 2008 přestala prakticky vyplácet pěstitelům peníze za jejich úrodu. Mnohým nezbylo nic jiného, než si víno začít produkovat vlastními silami, protože je to pro ně de facto jediný zdroj obživy. Právě zde je kvalita vína občas na hraně. Znám osobně několik vinařů, kteří se dostali na hranici přežití. Zásadní problém, se kterým se všichni potýkají je schopnost prodat finální produkt, aby je to celoročně uživilo. Tamní trh je zahlcen levnými víny z Bosny a okolí, produkty EU a dalšími a láhev kvalitního Dingače za 150-200 Kn jednoduše nikdo nekoupí.
Přeji příjemný pobyt na Pelješaci ať už je to kdekoliv, termín mého odjezdu je zatím stále dost vzdálený (27.9.).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 07. 2014 11:31
ježek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...??? to jako že se už jejich víno v tom domě -
> spíš sklípku neprodává???
> Špatná zpráva...byl tam vždy dobrý výběr i do
> "petky" i dobrá cena....
... asi ne, já nevím, já víno a ostatní kupuji u jiných vinařů. Indián pro můj mlsný jazýček neměl dobrá vína. I když je to rok od roku jiné. Letos mi například chutnala vína o vinařů, kde minulý rok mi nechutnala. Z toho plyne: koštovat a koštovat a koštovat, .....
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 07. 2014 11:35
MartinV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je pravdou, že za posledních několik let se dost
> rozrostl počet soukromých vinařů, popřípadě se
> více zviditelnili. Jednou z hlavních příčin je
> platební neschopnost výkupen hroznů a jejich
> potácení se na hranici ekonomického přežití. Jedna
> z největších, právě v Potomje, kde byl Índián, od
> roku 2008 přestala prakticky vyplácet pěstitelům
> peníze za jejich úrodu. Mnohým nezbylo nic jiného,
> než si víno začít produkovat vlastními silami,
> protože je to pro ně de facto jediný zdroj obživy.
> Právě zde je kvalita vína občas na hraně. Znám
> osobně několik vinařů, kteří se dostali na hranici
> přežití. Zásadní problém, se kterým se všichni
> potýkají je schopnost prodat finální produkt, aby
> je to celoročně uživilo. Tamní trh je zahlcen
> levnými víny z Bosny a okolí, produkty EU a
> dalšími a láhev kvalitního Dingače za 150-200 Kn
> jednoduše nikdo nekoupí.
> Přeji příjemný pobyt na Pelješaci ať už je to
> kdekoliv, termín mého odjezdu je zatím stále dost
> vzdálený (27.9.).

Přesně tak Martine, k tomu není co dodat. 27.9. to tam jedeš lisovat a kontrolovat kvasný proces z letošní úrody?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 07. 2014 00:21
nas pobyt v Orebici zatial tradicne super... Cesta v pohode, zdrzanie na hraniciach BiH spolu tak 20 minut. Niekoho zaujimala zmrzlina tak v Oaze kopcek za 6 kn, palacinka na promenade 10-12 kn. Listok na lodke Orebic - Korcula 15 kn. Ale na cenu sa tu clovek zas tak moc nepozerasmiling smiley Voda prijemna, ludi v sezone dost, ale nie zas ako na makarskej.... V restauracii sa mi zda ze su ceny rovnake ako pred par rokmi, napr. velky rezen z hranolkami 45 kn a pod... Vino zatial nevyskusanesad smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 161
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.