Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2022 20:19
Bych to neřešil.
Proboha nejsou hloupí, bezpečnostní normy jsou dány.
Kolik mostů je postaveno v Číně.
Je to na internetu.

Zdarec
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2022 10:36
... Leošku, můj příspěvek byl samozřejmě nesmysl, to byla reakce na mdr ... jak píšeš ... to bych neřešil ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2022 11:24
Už se na most těším, stále jsme dumali, jestli pojedeme přes most tam nebo nazpět a je to vyřešeno :-)) - nazpět, protože tam ještě nebude zprovozněn spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2022 13:24
My by sme mali prichadzať presne v deň otvorenia mosta ( 26.7.2022 ) . Kamaratka ide 15.7.2022 a ich domáci ju presviedča že už bude otvorený grinning smiley.
Buď je to špekulant alebo jasnovidec , uvidíme o pár dní smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 06. 2022 16:55
my vyjíždíme 12.7 a vracíme se 23.7 tak uvidíme :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2022 11:32
Neuvidíte. Most se otvírá 26.7.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2022 17:32
Nové video, nevím teda jestli to stihnou 26...
video: [www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2022 10:18
[www.total-croatia-news.com]


Veľká sláva sa chystá ... predpokladám že aj dosť veľký chaos na cestách bude celý deň v okolí mosta ...dufam že cez deň to prejdeme v pohode na Pelješac a potom nech si oslavuju , ja si to pozriem radšej z druhej strany už s Karlovačkom v ruke smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2022 08:46
Domácí taktéž tvrdí, že se most otvírá 26.7.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 07. 2022 15:30
Pódium pro potentáty stoji, od rána připlouvají na všem možném Chorvati i s vlajkama. Podle fotek z nasvícení to bude paráda. smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 07. 2022 23:14
Most otevřen.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 07. 2022 23:31
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 07. 2022 20:30
Most nastupuje svou cestu ke všední každodennosti, ale například v interaktivní mapě hak.hr ještě není, v Google Maps sice už je, ale hned u Brijesty to navigace vede po pobřeží, kde silnice nad zátokou Stinjevac navazuje na D414. Most zatím ignoruje i routeplaner Asfinag.
Plánovanou cestou navigují OpenStreetMap, ale zase nemůžu nikde najít, jestli to novou silnicí až ke čvoru Zaradeže jde, nebo jde zatím o zbožné přání...
Ostatně o pokračování sjízdné silnice za mostem jsou informace mimořádně skoupé.

Poslal jsem tam aspoň předsunutou hlídku, dnes nocují u Slunje, zítra pojedou přes most. Za ním se uvidí, jak a kudy dál, jedou tam poprvé. Zatím každý, koho jsem poslal do Žuljany, a skutečně tam jel, se tam vrací, tak doufám, že přístupové cesty na Pelješcu je hned zkraje neodradí. My tam jedeme až za měsíc.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 07. 2022 21:35
Jediná navigace která to umí je Waze.

Mám cukání se tam podívat. Okouknout most a pošpacirovat po Stonu. Zatím tu ale bylo 35st, tak se mi na výlet nechtělo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (27. 07. 2022 21:39).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 07. 2022 21:42
Tak kecám. Teď už to umí i Google maps.
Mapy.cz zatím ne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 07. 2022 22:19
Ještě že ta sláva - otevření mostu - byla včera. Protože dnes večer byla v tuto dobu /20,00 - 22,00/ velká bouřka - a stále ještě prší...Tak to včera fakt vyšlo...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2022 08:08
Citaci
atnarfus napsal(a):
Teď už to umí i Google maps...
Neřekl bych, že správně.
Není tak důležité, které mapy to umí, hlavně, když už to někde je.
Potíž je ale v tom, že každé mapy ukazují cestu od mostu k Pelješacké transverzále D414 jinudy:
- GoogleMaps navigují touto cestičkou na křižovatku před Drače (na km 29,6 D414).
- StreetView pro jistotu odstranil snímky kolem km 20 D414 (čvor Zaradeže) a nové ještě nejsou.
- OpenStreetMap i Waze svorně tvrdí, že už to novou silnicí skrz dva tunely na čvor Zaradeže jde.
- Interaktivní mapa s plánovačem HAKu nezná dodnes most vůbec.
V tisku, televizi i stránkách HAKu se jen dokola upozorňuje, že vozidla nad 7,5 t, která tranzitují na Dubrovník, musí stále neumským koridorem, do Stonu smí jen jako dopravní obsluha...
No, doufejme, že to aspoň na Pelješcu mají dobře značené.

EDIT: objevil a doplnil jsem chybějící uvozovku v citaci, pardon.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (28. 07. 2022 10:18).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2022 14:28
Jardo... všichni ne ... já za tebou v Žuljaně byl a ... Velké Dářko mám za humny , to nemusím jet 1500 kiláků yawning smiley grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2022 16:23
Jeli jsme dnes na Pelješac
podle waze
a značené je to tam dobře.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2022 16:47
Isekone, Tebe do toho nepočítám: jednak jsi tam pobyl příliš krátce, a pak: už tam jsem Ti říkal, že Pelješac není na první dojem, ten se musí zažít.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC??? dál
29. 07. 2022 00:24
Video - asi první - co je asi za mostem dál a dál? [www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2022 14:58
Most dnes přejet tam i zpět. Jel jsem do Stonu a téměř až tam je nová silnice. Dále na tom ještě pracují. Ve Stonu doprava trochu vázne.
Teď už jen aby s tím udělali něco přes Opuzen. Semafor tam generuje slušnou frontu.
Waze vede přesně tak jak je to skutečně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (31. 07. 2022 00:04).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2022 14:14
V sobotu po poledni jsme prejeli most z jihu na sever, znacene to bylo dobre, provoz v protismeru misty docela husty, ale nikde se to nezasekavalo. Zajimave, ze waze nas chtel vest pres Neum (a pri pohledu na mapu tam most vubec nemel), zatimco google maps uz vedly cestu pres most. A to jsem mel zato, ze pouzivaji stejne mapove podklady.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 08. 2022 12:03
Ešte neprešiel ani mesiac od navratu z dovolenky a už zasa by som bola do minuty zbalena keby to šlo a vyrazila opäť na Pelješac. No žiaľ nejde to a musim znova rok počkať a medzitym robiť plany čo nove objaviť. Zaujal ma Opuzen , tento rok sme skusili deltu Neretvy ale Opuzen sme vynechali buduci rok už tuto chybu neurobime. Ale čo sa tyka samotneho Pelješacu chcela by som sa spýtať na Marčuleti, poznate ? Boli ste ? Asi tam nevedie žiadna normalna cesta vraj len 3 km makadamu ..viete ako najbližsie sa da dostať k plaži obyčajnym autom ?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 09. 2022 12:48
Dávám tip k parkování auta co nejblíže pro výstup na horu Sveti Ilija (961 m) po nejstrmější trase od osady Ruskovići, severně nad Orebićem trasa výstupu. Tato trasa je opravdu strmá a asi každý ji nedá.

Příjezd k místu z Orebiće je nejkratší ulicí Put Ruskovića, cesta nahoře mezi posledními apartmány je úzká, ale je to jen krátký úsek. Za posledním apartmánem je zpevněná plocha asi pro cca 10 aut, sice bez označení parkoviště, ale žádné zákazy tu nejsou. Teď v září tu parkovalo 1 auto.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 09. 2022 15:26
Jste někdo z fóra v současné době na Pelješacu?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 09. 2022 09:24
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 09. 2022 11:53
Poslala jsem Ti SZ a e-mail smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 12. 2022 17:05
Zdravím všechny přátele postižené Pelješacitýdou. Přeji Vám krásné Vánoce a hodně zdraví v novém roce 2023. Ať se zase na tom našem Pelješaci ve zdravý sejdeme smiling smiley

Js13 Pelješac Blaževo
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 03. 2023 11:15
Tak kdo jede letos?
Já bych rád....
Ale manželka by možná zkusila i něco jiného.
Loni to byla Žuljana a je fakt ,že ten druhý týden se tam u břehů objevila výletní loď a kotvila tam. A od té doby tam bylo víc lidí a už to nebyla taková pohodička a klídek.
Někdo tip na podobně klidnější místo?
A aby se tam dalo i rozumně výletit?

Pro mě je to fajn ,protože vím co mě čeká.
Cestou zpět jsem třeba stavěl a spal v Brodarice a to bylo naprosto úděsný.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.