Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 04. 2022 14:02
Doufám,že tam budou vyhlídkové parkoviště a do července to bude otevřené ?? Ne jak jsou informace až v půli července. grinning smiley

MirekŠi
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 04. 2022 17:43
něco málo od Stonu
[www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 04. 2022 08:16
Další video ze stavby Pelješackého mostu.
Tentokrát spíš umění, ale hezky udělané.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (14. 04. 2022 08:17).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 04. 2022 14:01
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat znalých Pelješace zda neví jestli ještě stojí hotel-ubytovna Komodor v Orebiči-Perna. Naposledy jsme tam byli cca před 4 lety a personál nás informoval že jsou před demolici. Zajímá mě to z toho důvodu že letos budeme trávit dovolenou v rozumné dojezdové vzdálenosti a nevím zda mám čekat lehkou nostalgii nebo staveniště. Navíc z pláže jezdil na Korčulu příjemný malý člun.

děkuji za jakékoliv info
Herrgott
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2022 13:37
zdravim, na kdy je planovano otvorení mostu na Peljesac? Su nejake info ohladom spoplatnenia? Dik
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2022 13:59
Nejnovější informace

*most Pelješac se otevře v polovině 07/2022 - přesný termín není (jeho slova)
- bude se vědět v 05/2022, jaký bude termín a pak bude tento termín veřejnosti známý, a proto kdo říká o termínech dnes, tak nemůže být termín jako 100% fakt, protože není určen
- bude se jednat v letošním roce o velmi důležitý den, protože se fyzicky umožní provoz na již spojeném území Chorvatska v rámci státního území
*společně s mostem se otevře 12 km přístupových silnic a křižovatky a napojení tak, aby bylo most možno částečně pro cestování využívat
*obchvat Ston, most Ston nad Stonským zálivem a další úseky, které ale souvisí s touto částí mají nepředvídané okolnosti, pro které se nemohou odevzdat společně s mostem Pelješac, ale má se tak stát do konce letošního roku

(Díky, Diaľničiar)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2022 14:19
Vdaka, tak to na mne jeste trajekt Ploce vydela...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 05. 2022 21:39
A ještě bych doplnil, že most má být zdarma.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2022 22:26
Měl by být součástí dálnice,takže při výjezdu klasicky zaplatíš podle ujetý vzdálenosti,extra poplatek za most,už by být neměl..Snad to stihnou otevřít ještě do sezóny.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2022 08:43
to Folin - myslíš-li most na Pelješac, tak tím si nejsem jistý. Dálnice je plánovaná jinudy. Přes most určitě ne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2022 08:06
... pokud je to pravda, tak most nebude zpoplatněn proto, že je z 80 % dotován z EU ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2022 09:30
o zpoplatnění mostu se nikdy a nikde napsalo, alespoň já to nezaregistroval. Jestli je to z důvodů, že je dotován z 80% z EU netuším, ale fakt je ten, že bude bez poplatku.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 10:21
Vzhledem k tomu, že došlo k financování ze strany EU, nebude mýtné, alespoň po nějakou dobu, nevím jak to mají v pravidlech, 10 let? Dálnice tam žádné nebudou, byli jsme v Žuljaně před měsícem, původní transverzála už je u Dančanje přeložená a do podjezdu pod novou hlavní silnicí. Nejvíc je potřeba asi zamakat na mostech přes rokli u Prapratna a u přes Stonski kanal u Broce, tam to budou mít knap (počítám, že ostatní mosty na tom budou podobně, protože je staví zároveň), jinak asfalt položený už na většině silnice mimo mosty. Ve Stonu jsou dvě nová parkoviště u "přístavu" jinak víceméně nic nového. Jedeme tam zase za 14 dní.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (30. 05. 2022 10:24).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 10:54
Obchvat Stonu a napojení na D8, bude až na konci roku.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 11:10
Tady aktuální stavy [www.youtube.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 11:39
Bez hotového mostu u Stonu most otevírají 31.7.2022 a zbytek ke konci roku 2022.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 12:13
RadekK: Všude zatím píšou, že předpoklad je konec července (bez konkrétního data) a všechno se to odvíjí od revize hotového díla 13.7. Takže mě zaujalo odkud máš toho 31.7. Máš odkaz?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 12:52
[morski.hr]

Opravuji, tedy koncem července.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 13:50
uff RadekK ešte že tak 31.7.2022 sa mi nepáči , rátam že 26.7.2022 sa tade veziem .)
Posledne info ktore sa daju podložiť aj zdrojmi hlasia spustenie medzi 19.7.2022 a 21.7.2022. Ja viem že to j tak nijak neovplyvnime ale dúfať stále môžem thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 14:04
chápu to dobře ,že most na Pelješac bude nejspíš až koncem července?
Já myslel že ho plánují zprovoznit ještě před sezónou
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2022 14:19
rhinos: To psali někdy na přelomu roku, pak se objevilo to datum kolem 20.7. a teď po páteční návštěvě ministrů se píše o konci července a ještě to podmiňují, že všechno musí klapnout.
Osobně si myslím, že ty zprávy o zprovozněném mostu před sezonou, byly prostě šum, protože most bude hotový (což prakticky je), ale nějak novináře nenapadla ta drobnost s těmi napojovacími komunikacemi.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 06. 2022 23:22
No,nevím jestli přes Pelješac bude dálnice,ale co jsem četl,tak most má být součástí pokračování nový cesty na Dubrovník,tak jsem předpokládal,že aspoň část bude dálnice. Jinak má být skutečně most otevřen do konce července,dle slov p.domácí z Viganje,v neděli jsem se odtud vrátil. Pelješac pěkně rozvrtanej od budování nových silnic.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 06. 2022 09:55
zde vkládám odkaz na plánované pokračování dálnice až do Dubrovníka. Opravdu nepočítají s tím, že se povede přes Pelješac. V článku je odkaz i na studii. ale je v HR jazyce.
https://morski.hr/2020/10/12/nuzno-rjesenje-za-hrvatski-jug-zavrsena-studija-izvedivosti-za-autocestu-do-dubrovnika/
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 09:39
Aha,díky za info,teď už tomu rozumím. Co jsem kdysi četl z Chorvatských zdrojů,tak psali,že se chtějí vyhnout BiH a silnice povede přes Pelj. a dále na Dubr. to sice bude,ale zároveň povede nová přes BiH. To jsem nevěděl,díky..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Folin (04. 06. 2022 09:40).
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 14:27
S tou dálnicí přes BiH to považuji jen za příliš vzdálený záměr, vzhledem ke vztahům HR a BiH.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 15:11
Koridor Vc se již buduje, některé úseky jsme jeli již v roce 2019.
Jak ve vnitrozemí BiH, tak ten úsek od HR po Mostar prochází výraznou stavební činností.
Bude tam dost náročných mostů a tunelů... Nicméně bych se s klidem vsadil, že to dokončí dříve, než bude u nás dálnice přes Mikulov do AT grinning smiley
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 15:59
Řeč byla o chorvatské A1, která by měla procházet územím BiH kolem Neumu. Tomu moc nevěřím.

Mimochodem, je v úseku na území BiH plánovaná i křižovatka, nebo to má být jen "průlet" bez zastavení?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 16:34
Tak to jo, na ten obrázek jsem pouze kouknul (již v příspěvku od RadekK) a vůbec tomu nevěnoval reálnou pozornost...
smileys with beer

Leda, že by Neum byl něco jako další distrikt Brčko grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2022 17:42
Jenže koridor V.c je něco jiného, než průchod dálnice A1 (Dalmatina) z HR do HR skrz BiH.
V tom číslování dálnic má každá země svůj systém, což často mate. Například mezi čvory 31 Ploče a hraničním přechodem Nova Sela je to dálnice A10, ale v úseku 31 Ploče - 32 Metkovič je to taky ještě A1. Dálnice A10 je součástí koridoru Sarajevo - přístav Ploče, ale v úseku Karamatići - luka Ploče není v plném profilu, tak se to označení někdy uvádí, někdy neuvádí. Na přechodu Nova Sela končí A10 a pokračuje jako A1 v BiH.
Na ten průtah vzniklo už více studií, asi nejvíc nadějí vyvolávala trasa A1 prodloužená od čvoru 32 Metković až za Opuzen k čvoru Pelješac poblíž Lovorje na Neretvě (zde výjezd na starou D8 k čvoru Duboka - tam se větví D8 na Klek a na most Pelješac). Od čvoru Metković měla A1 vést kolem jezera Kuti do BiH, a Neumu za zády téměř přímo k Imotici v HR a dále přes čvor Doli (tam teď naváže nová D8 od Stonu i na starou D8).
Ale, ať už by se jednalo o variantu ve správě Chorvatska bez napojení na dálniční síť BiH (nutné věcné břemeno přístupu k stavbě, servisu HAC a HAK), nebo by v BiH nějaký čvor vznikl (pak by si spravovala BiH tu dálnici od hranice k hranici), pořád tu zase visí ty Damoklovy vidle záruk, že průjezd zůstane dlouhodobě volný, Unie neUnie, Schengen neSchengen.
V řešení dálničního průtahu chorvatské dálnice územím BiH tedy dodnes není právně jasno.

Proto se staví nová silnice D8 přes Pelješac, vlastně obchvat BiH. Má to být "brza cesta", což znamená jen tolik, že nevede přes obce, a v celém úseku nebude žádná úrovňová křižovatka. Ale parametry dálnice nemá, tedy se za ni neplatí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 06. 2022 20:44
Měl bych na vás netradiční dotaz. O prázdninách budeme v Trpanji a chceme slavit narozeniny. Nevíte, kde je nějaká cukrárna, kde by se dal koupit dort?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.