Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 01. 2021 16:14
Ano, ale je to jenom ta jižní část. Chorvati tu svou na severu dotahují k Maďarské hranici. Pro obyvatele severovýchodu Česka to může být zajímavá trasa a vzhledem k financování EU to dokonce svižně pokračuje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 01. 2021 19:17
Dnes odpoledne usazena velká mostovka na první pilíř (v moři) od poloostrova.

[www.rajce.net]

Připlula další nákladní loď (AAL GENOA) z Číny s materiálem.



Upraveno 7krát. Naposledy upravil Mirus (08. 01. 2021 22:56).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 10:56
No jo, "čínští" kluci šlapou? A co Řekové? Stále tančí? Nebo už to taky rozjeli?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 11:25
Vždyť je teprve leden a zásoba Ouza nepřeberná.thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 12:07
Marabu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... co koridor C 5?

Jsem netušil, že je (bude) něco takového. Díky za info.
Normálně jsi mě donutil se podívat na záznam z cesty zpět z Molunatu (30.-31.8.2019) grinning smiley
Pár hotových úseků to opravdu valilo, jinak to moc dálniční ještě nebylo... zejména tunel přes Vranduk (v úseku Zenica - Doboj) nás pěkně zdržel (stavební práce = kyvadlovka)... Původně jsem měl v plánu se vracet co nejrychleji (po HR dálnicích). Před Dubrovníkem jsem to dal do navigace a nevěřícně koukal eye popping smiley... plus dvě a půl hodiny... váhání, bude se to rozpouštět nebo bobtnat. Rozhodl jsem se to vzít na jistotu do hor přes BiH (cca +2h).
... a když už jsme "letěli" až na okruh k Budapešti, tak jsme si udělali rychlou prohlídku Rybářské bašty někdy mezi třetí a čtvrtou ranní thumbs up
Na rok 2021 plánujema Pisak a Molunat, tak pak dám report, jak pokročili.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 18:00
Corridor Cv BjH ... [wbif.eu]

[wbif.eu]

... studie IPSA ... sektor Vc of Bosnia and Hercegovina ... [www.jpautoceste.ba]

[www.youtube.com] ... z jednání investorů ...

[www.youtube.com] ... představa

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 19:00
Dovoluji si poznamenat,že stopy pracovního úsilí jsou znatelné a kdo projížděl Zenicí směrem na HU,tak předloni už měl možnost se s ní setkat.
Krásám a malebnosti okolní scenerie to myslím neuškodí,kdo byl,zná a ví.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 21:59
Jj, 30.8.2019 na příjezdu do Zenice...



Nicméně těch úseků s klasickými okreskami tam bylo dost smoking smiley
Těším se a doufám, že budu mít možnost letos jet opět přes BiH a podívat se, jak s tím za dva roky pohnuli...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 01. 2021 22:39
[www.youtube.com] ... z jednání investorů stavby koridoru Cv v Bosně (už jsem to sem dal v předchozím příspěvku) ... tady už se s Čiňany jednalo jinak, než s nevolí vůči Číně při stavbě mostu na Pelješac ... grinning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 01. 2021 22:40).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 11:07
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 12:19
Slavkove jestli to dobře chápu,tak ty jsi v tomto čase k tomuto datu spáchal dopravní přestupek?Musím se podívat do nanálů kdy jsme opustili hotel v Sarajevu a touto cestou rovněž směřovali na sever.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 12:35
Určitě néééé grinning smiley
Však vidíš, že to je před značkou a brzdííííím...
(křivka rychlosti na horním grafu, přetížení/akcelerace, respektive decelerace na spodním grafu)
smileys with beer

P.S. To je z mojí palubní kamery nikoli policejní.

EDIT:
P.S.2 Mám kameru s integrovanou GPS a ta ukládá souřadnice, rychlost, azimut, hodnoty z čidel přetížení atd.
Pak není problém si trasu zobrazit např. v mapách Google včetně rychlosti v daném místě (záznam po vteřině) atd.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (10. 01. 2021 13:23).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 14:04
... aktuálně z otevření části koridoru CV ...

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 14:06
To mi spadl kámen ze srdce,to se mi ulevilo,já jsem se dopátral,že my tudy jeli až 5.9.Dosti to tam už znám,takže navi nezapínám
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 14:38
Ano to je ten úsek nad Zenicí,kde v roce 2019 bylo vidět značné pracovní úsilí.Až to bude dohotoveno Budapešť-Pelješac-Dubrovník,je co dodat?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 16:17
Ahoj diky za info o tomto jsem nevedel.Ja se spokojim s Budapest-Peljesac neví nekdo prosim kdy to ma byt hotové?Dekuji.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 16:20
Kdyby ještě Maďaři vylepšili trasu Győr - Székesfehérvár - Szekszárd, tak by to nemělo chybu thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2021 22:43
Možná to bude zajímavé info - [mapa.jpautoceste.ba]
Také by asi bylo dobré dát tomuto tématu nové vlákno?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 07:44
Jestli to dobře chápu tak přes Bosnu se staví dálnice? Asi mě něco ušlo.confused smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 08:12
Asi jsem nečetl vše do detailu.Takže mám dotaz. Děkuji.
Kdy tato cesta bude otevřená? Dožijeme se, nebo to bude jako u nás, že D1 bude na věky rozkopaná?
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 11:12
Já tipuju, že dálnice přes Bosnu se dožijeme dřív, než dokončení D1 (jak české, tak slovenské). Problém budou asi jen přeshraniční úseky mezi HU/HR a HR/BiH, z politických důvodů. Dálniční přechod mezi BiH a HR na jihu je už několik let v provozu.

[goo.gl]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 11:15
Pokud tě cesta přes HU neoslovila do teď, tak nevím, nevím... grinning smiley
Je pravda, že výstavba dálnic v BiH valí slušným tempem, nejenom tento koridor. Rovněž např. na Banja Luku atd.
Co je v jakém stavu je dobře označeno na té mapce (Autocesta A1, U izgradnji, Tenderisano, Projekti u pripremi), co již odkazoval Marabu.

Termín předpokládám, že někde v "lejstrech vyštrachá" Petr
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 11:51
... vyštrachám, ale přidám už na jiné vlákno ... zatím aspoň souhlas s mdr ...
autostráda přes Bosnu i Hercegovinu bude asi hotova dříve, než úsek R52 Pohořelice / českorakouská hranice ...
(BiH ... stavět bude mj. Čína a Strabag) ... menší zásek bude asi popravdě politický (přes krátký úsek v Republice Srbske) ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 01. 2021 11:53).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 12:09
No já tedy nevím,ale překročíme li hranice mezi HR a Rep.Srbska v Šamaci kde jsme hned po vjezdu vítáni a pak už nikde nic.Akorát jsem si musel dát vysvětlit,kde je Bosna a kdy jsem v Hercegovině,ale stejně jsem to zapomněl.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 12:14
Omlouvám se,nestačil jsem reagovat
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2021 17:12
No nevím, ty hory jim taky asi dávají zabrat.
Našel jsem jen z dokument z roku 2019, kde hodně úseků ješte ani nezačalo.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 01. 2021 15:18
... práce na mostu "Pelješac" jsou v plném proudu (12.01.2021 ... HRT)
... loď Al Janov (jak napsal 08.01. Mirus ... All Genova) ... dovezla z Číny 16 částí konstrukce mostu ... většina z nich je 12 metrů dlouhých, jeden díl má 56 metrů ... všechny tyto mostovky jsou široké 23 metrů, což odpovídá šířce budoucího mostu ... doposud už bylo z Číny dovezeno 74 částí o celkové délce 1080 metrů ...
... 38 segmentů již bylo umístěno na budoucích nájezdech a na pilířích ... stále se očekávají tři lodě, které dovezou 91 segmentů, uvedl zástupce Hrvatské cesty pro stavbu mostu Pelješac, Jeroslav Šegedin ...

[vijesti.hrt.hr]


smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (14. 01. 2021 08:17).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2021 17:23
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2021 20:03
Když už pár obrázků z dronu, tak bych dal ty nejaktuálnější. ZDE
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2021 20:43
Podle Chorvatské vlády budeme po mostě na Pelješac a přístupových cestách jezdit už v hlavní sezoně roku 2022. Článek ZDE.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 108
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.