Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 12:46
Zhruba v místech, kde kotvil PACIK ALERT, kotví už od 12.11. od 18:00 hod. čínská loď pro přepravu nadrozměrných nákladů
ZHEN HUA 33 - Heavy Load Carrier.
Další díly mostovky ?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 13:39
Nene, mořské a podmořské práce už mají hotové a tak budou odvážet nepotřebnou techniku. ZDE je odkaz na článek.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 16:39
RadekK díky. thumbs up

Překlad (berte s rezervou) :

KOMARNA - Na stavbu mostu Pelješac dorazila loď, aby odvezla plavidla používaná pro práce na moři.
To znamená, že práce pod hladinou a na hladině moře byly dokončeny - nyní čekáme, až budou dvě chorvatská pobřeží konečně spojena mostem.
Zhen Hua 33 je třetí potápějící se loď, která vstoupila na stavbu mostu Pelješac za méně než dva roky. Během noci se loď ponořila do moře, takže nákladová část byla více než metr pod mořskou hladinou a v současné době na ni tlačí remorkery čluny.
Když vypustí balastní zátěž, loď se zvedne a odpluje do Číny se šesti plavidly používanými k provádění prací na moři.

[static.vesselfinder.net]

Jinými slovy, všechny práce pod mořskou hladinou byly dokončeny, ale činnosti, kterými most roste do výšky a délky, jsou v plném proudu.
Na staveništi se v současné době provádějí železobetonářské práce na stavbě stožárů a montáži a svařování ocelových rozpětí mostovky, říká Davor Perić, inženýr Hrvatské cesty na stavbě mostu Pelješac.
Další dodávka ocelových segmentů se očekává 22. listopadu, kdy dorazí 15 nových ocelových segmentů o celkové hmotnosti 4 300 tun, dodal.

Marjan Pipenbaher, projektant mostu Pelješac, říká, že je to jeden z pěti největších mostů 21. století, které vedou přes moře.

Přemostění moře na Pelješac bude trvat méně než rok.

Eddy Meštrović natočil video z mostu ve výstavbě. Podívejte se, v jaké fázi výstavby je most, na který mnozí dychtivě čekají.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 19:26
Mmirus:
Dobrý překlad. Je vidět ze mas na to čas.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 19:56
Venku hnusně, zahrada hotová a druhá půlka luští křížovku! thumbs up smileyspinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 20:04
A sex je zábava chudejch thumbs up smiley thumbs up smiley
Jsem zvědav kdy se po tom mostě projedu ?.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2020 21:04
No to já také.A skomně dodám,že bych měl přání být mezi prvními,myšleno z této party.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 11. 2020 11:53
Vašku, doufám, že nám to příští rok vyjde tak, jak si přejeme ... v mém případě bych to viděl spíš na Hvar ... ale pokud by mně někteří přátelé přesvědčili na Pelješac, tak to bych si nechtěl nechat ujít ... vidět tohle dílo na vlastní oči, přestože skoro denně sleduji, co se tam děje přes webkameru ...

... ještě malý, aktuální pohled na sklizeň oliv se zátiším stavby mostu ... kluci češou fest, jako by chtěli být dřív než bude hotový most ... grinning smiley

[www.youtube.com]

a webkamera most ... [www.whatsupcams.com]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (18. 11. 2020 12:25).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 11. 2020 00:05
Narazil jsem na videa z počátku stavby mostu, je tak možno trochu nakouknout po pokličku:

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]

[www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 11. 2020 17:59
Zhen Hua 33 pluje podél Albánie, potom Řecko, přes Suez a v městě Taizhou (Čína) by měla zakotvit 28.12.2020 v 7:00 hod.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 11. 2020 19:44
Dnes dvě hodiny po půlnoci připlula další várka dílů mostovky na stavbu mostu. (AAL SHANGHAI General Cargo Ship).

[www.vesselfinder.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 08:45
... Mirku, přijde mi to, když si zvětšíš webkameru ... že to z Pelješacké strany zrovna skládají na pilíře ... nějak tam přibývá plocha nad vodou ... a jeslivá nezamrzne čínský moře, tak to tam přes zimu navozí "fšecko" ... grinning smiley

[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 09:35
... a proč to Bessy nezkoumáš přímo na kamerách, které jsou na každé straně mostu?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 11:03
To proto, že "bez spojení není velení" !
Možná chybí adresy kamer.....Dodáš je?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 12:01
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 16:44
5.11.2020 jsem je sem do tohoto vlákna dával. A odkaz dokonce funguje. Poté stačí porolovat dolu a vybrat kameru nebo snímek jaký mne zajímá.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 11. 2020 18:22
Asi jsem poněkud mimo, ale já tam vidím jen videa, ale ne webkamery. Ty videa jsou perfektní, ale není to "včil".
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 11. 2020 10:23
to Gigi3 klikni na "most kopno" třeba video z dneška 10:16. Dávají tam streamy po nějaké době. OnLine to není. ale i tak lepší než z daleké kamery na whatupscams.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 11. 2020 11:15
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 11. 2020 12:32
Opravdu lepší než z dálky. Uvidím jak často se to aktualizuje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 12. 2020 12:55
Pokusil jsem se opět po nějaké době kouknout a žádá to přihlášení a heslo. To dřív nebylo. A co horšího, nepodařilo se mi ani nově přihlásit. Je tu někdo kdo už uspěl?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 12. 2020 13:20
Gigi3 ... ono to tak funguje dlouho (že to chce při přihlášení Tvůj nick a heslo) ... je docela možné, že ses přihlašoval bez hesla, ale pak se Ti nezobrazovala všechna vlákna ...
... zkus se znovu přihlásit, a buď vymysli nové heslo (pokud jsi je zapomněl), nebo o ně požádej ... přihlášení chviliku trvá (hodiny, někdy i dny) ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 12. 2020 15:15
... kapitán Aal Shangai ... Krešimir Špralja ...

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 12. 2020 19:47
HRT: Most Pelješac - staví se na plnou páru

[www.youtube.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 09:59
... je to tak ... za chvíli budou hotovy věže na 6 pilířích z nichž povedou nosná lana mostu ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 10:51
To skoro vypadá, jako by chtěli stihnout "začátek příští sezony".....
A co " Řeci" na pevnině? Už začali "kopat silnice, aby se po mostě dalo projet a někam dojet? Nebo mají pořád času dost?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 11:16
No Řekové jsou jako mladí Italové ,,v létě nepracují a v zimě tančí" tak že to bude jak říkají Španělé ,,maňána maňana"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (10. 12. 2020 11:19).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 13:37
fmodel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ,,v létě nepracují a v zimě tančí"

Doposud jsem si myslel, že v zimě nepracují a v létě tančí...
Nicméně na provádění stavby to pravděpodobně nic nezmění grinning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 13:52
A nebylo to, že v létě nepracují a v zimě odpočívají ?
Výsledný efekt je ale pořád stejný.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 12. 2020 14:45
Slavkov napsal(a):

> Doposud jsem si myslel, že v zimě nepracují a v
> létě tančí...

Kdepák ,v létě nepracují a válí se u moře -kdo by se potil u tance thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.