Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2020 21:33
Petře, to skoro do: Umíme se smát smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2020 14:47
To máte jedno, na ten most jsem zvědavý a doufám, že se po něm projedu.
Zkoušel jsem se poptat, jestli, až s tím budou hotoví, by nešli do dokončení naší dálniční sítě. Číňani prý prozkoumali mapy a řekli, že stěhovat k nám techniku jen na čtrnáct dní až tři neděle, a ještě na tolik míst najednou, by stavby dost prodražilo... Leda bychom toho chtěli víc najednou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 06. 2020 06:31
Jaroslave nejsi sám,kdo je zvědavý a doufáeye rolling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2020 12:11
Dáli bůh zdraví a bude vše OK s covid-19 tak po 13-té Borak :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 06. 2020 07:12
... ať tu webku nemusíme hledat ... tak ji trošku posunu ...
[www.whatsupcams.com]
... už dělají i ten poslední, vzdálený pilíř ...

vyskytlo se ale několik problémů ... dokončení mostu na Pelješac bude zpožděno asi o tři měsíce ... vzhledem k pandemii koronavíru a cestováním techniků čínské stavební společnosti do Číny ke kontrolám ocelové konstrukce mostu, bez níž nemohou být konstrukční prvky odeslány do Chorvatska ... vyřešit se to musí co nejdříve, protože jinak by mohla být zastavena výroba ocelových prvků, což by vedlo k mnohem delšímu zpoždění při dokončení mostu ... na začátku roku dorazilo do Chorvatska z plánovaných 165 kusů zatím 29 stavebních prvků
... druhý, a větší problém očekávají Chorvatské silnice jako investor ... ve zpoždění prací na 18 km dlouhém úseku silnice Pelješac ze Sparagović na Doli, který staví řecká společnost Avax ... Řekové přijeli na stavbu v prosinci 2019 a za těchto šest měsíců provedli pouze vyčištění terénu na trase ... lhůta pro výstavbu sekce je 28 měsíců a vzhledem k situaci mohou Řekové tuto lhůtu dodržet pouze tehdy začnou li opravdu vážně pracovat ... doposud Řekové ospravedlnili zastavení prací vlivem koronaviru, ačkoli Strabag, jehož pracovníci dělají první úsek této silnice od Jaderské dálnice na Sparagović makají stále dál dle plánu ...

... ještě k tomu problém navíc (Jutarnji list píše předevčírem [www.jutarnji.hr] ) ... jeden z pilotů na stavbě mostu Pelješac, sloup S12 uvízl ve skále v hloubce asi sto metrů pod hladinou moře ... tato kompaktní skála zdeformovala konec potrubí pilotu, takže s pneumatickým kladivem, které piloty úspěšně zatloukalo, se nedá nic udělat ... vzhledem k tomu, že nepomáhají žádné více nebo méně sofistikované nástroje, pozvali Číňané potápěče, aby vyhodili do vzduchu skálu výbušninami ... takže zatímco čínští dělníci pracují ve dne v noci na stavbě, která už dává mostu na Pelješac své obrysy, odehrává se na mořském dnu Neretvanského kanálu skutečné drama ... chorvatští potápěči se snaží „osvobodit“ 124 metrů dlouhý a 250 tunový pilot z pevného vápencového kamene v mořském dně ... vše se děje v úzké trubce jen metr a půl široké sto metrů pod hladinou moře, do které se potápěč stěží vejde se svým vybavením ... protože klasickými nástroji nelze nic dělat, stavitelé mostů přišli s řešením, aby mini výbuchy uvnitř potrubí pilotu rozbily skálu a pilot sjel dalších deset metrů hlouběji do mořského dna ... jedná se o přesné dávky výbušniny, které lehce rozdrtí skálu, ale přitom nepoškodí tubus pilotu ... práce je náročná, ale vše je pečlivě plánováno, říká Dražen Pavlić, potápěč z Hasičského záchranného sboru ze Zagrebu, který pracuje na odstranění skály ...

smileys with beer



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Bessy (06. 06. 2020 17:54).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 06. 2020 07:44
Ten první a poslední pilíř tam byly už několik let, tak asi na nich už mají taky co dělat. Třeba jako náhradní práci, když nemají kovové konstrukce.
Na tomto záběru se mi ale líbí, jak na Pelješcu vykukuje ten majestátní velešutr - masiv Čaroviće (634 mnm)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 06. 2020 09:15
I když máme taky velmi šikovné "lidi", něco podobného by byl tady jistě problém na 15 až 20 let, ne li déle.
Chorvatům držím pěsti, aby se jim problém podařilo odstranit co nejdříve.

No a Řekové. Můj názor. Ti byli ve stavění dobří snad" léta páně"....někdy před naším letopočtem, když stavěli Akropolis.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 06. 2020 12:11
Kdy má být ten most v provozu?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 06. 2020 13:01
podle projektu ...
... stavba mostu … do 31.07.2021
celé silniční spojení (32 km) do 31. ledna 2022,
… financování z prostředků EU je možné do roku 2023 …

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 06. 2020 19:12
Na pilířích se už montuje mostovka.

[www.youtube.com]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 17:51
Chystám se 30.6. zkoušel už někdo přejet přes Bosnu Gradiška a dolů my tak jezdíme několik let s přespáním na konci maďarska nebo v chorvatsku . Jak hledám tak zatím píšou že je bosna neprůjezdná .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 19:07
… odpalování zaseklého pilotu Pelješackého mostu …

[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 19:38
Ahoj, zde oficiální odpověď, aktuálně i na stránkách CZ ambasády v Bosně.

Cestovat přes ten kousek Bosny co odděluje dvě části Chorvatska lze (s pasem):

[www.mzv.cz]

---
Vážený pane XXX,

jak uvádí zastupitelský úřad České republiky v Bosně a Hercegovině, v současné době je tranzit přes území Bosny a Hercegoviny v úseku Neum možný - nutnost prokázání se cestovním pasem.
Do Dubrovníku, ovšem, lze přicestovat i přes chorvatské území a sice trajektem z města Ploče na poloostrov Pelješac (přístav Trpanj) a pak dále po silnici směr Ston a dále Dubrovník.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (16. 06. 2020 19:41).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 20:33
... krásné záběry z dronu ...

[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 21:39
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... jak uvádí zastupitelský úřad ...
> ... nutnost prokázání se cestovním pasem

Na tom odkazu na velvyslanectví je jasně uvedeno "s platným cestovním dokladem", o pasu se tam nepíše ani slovo.

Platným cestovním dokladem pro BiH je už několik let i občanka.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 21:43
neptal jsem se na Neum to popisují v jiných vláknech jak projeli , chtěl jsem vědět cestu přes Banja Luku a Mostar
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2020 22:16
Podle všeho je tato dřívější trasa zatím tabu,je třeba počkat co bude po 1.7.2020,jestli se to také tam uvolní. Jasně je psáno,že jen pro "vybrané" ,tedy ne pro běžné turisty. Samozřejmě je tato trasa asi nejkratší,ale zůstat někde 14 dní v karanténě za to nestojí. Zatím je BiH stále na tom našem "semaforu" stále červená.

MirekŠi
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2020 09:06
Nevím přesně, kde jsem to četl, zda-li to byl morski.hr, dubrovacki.hr, nebo dubrovniknet.hr, ale tam psali, že BiH je otevřená pouze pro okolní státy a koridor přes Neum pro turisty z EU, ale s podmínkou, že nesmí zastavit - tedy pouze tranzit. Pokud se zastaví, tak 14 dní karanténa. Z toho mi plyne, že momentálně cesta přes Neum je OK a jinak BiH je pro nás zavřená.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2020 09:18
Takže na tankovanie v Neume môžeme zabudnúť , ušetrených pár eur za lacné PHM za 2 týždne v karanténe určite nestojí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2020 10:48
Já bych to tak nedramatizoval. Jak zde už někdo psal, kdo tudy projížděl, tak si dokonce v Neumu zastavil na nákupy a nic se nedělo. Nicméně to tankování v Neumu já osobně nemám rád, protože vždy je tam nějaký problém - asi mám smůlu. Jednou nekvalitní benzín, opakovaně odmítání platebních karet a hotovostní převody jejich měny na EUR, či HRK takové divně nevýhodné. Mne osobně těch pár ušetřených peněz za dohadování se s nimi nestojí. A to chorvatsky mluvím.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2020 11:15
Jak se zdá, kolem Neumu si s vládním nařízením moc hlavu nelámou, jsou stát ve státě, protože Sarajevo daleko a cesty nic moc. Tak asi ani těch 30 minut na průjezd neřeší.
Pro nás, kdo si €ura musíme vyměnit, to už tak moc výhodné být nemusí, jako kdysi, i když ceny proti loňsku citelně klesly. Ale to u nás taky.
Srovnání aktuálních cen v Neumu a Zatonu jsem před chvílí vyvěsil v příslušném vláknu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2020 17:58
V Neumu i Orebiči, vlastně celý Pelješac docela dost prázdno.
Ale potkal jsem 6ks protijedoucich cechu aut.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2020 12:13
Podíval jsem se na video o odpalování zaseklého pilotu Pelješackého mostu. Docela mě překvapilo, že to bylo jen takové pšouknutí. Ale zajímalo by mě, jak to bylo úspěšné. Stačilo to?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2020 13:10
Vzhledem k tomu, že HR média dále o tom co se děje na stavbě PLJ mostu nepíší, tak si myslím, že řeší nějaký problém s tím spojený. Kdyby to klaplo, tak by určitě se o tom média zmínila. Každopádně je čas, protože stavba mostu má termín dokončení o rok dříve, než přístupové cesty. Do té doby určitě něco vymyslí,
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2020 20:03
... no jo no ... asi se stále snaží řízenými výbuchy v hloubce 100 metrů pod mořem uvolnit jeden z pilotů na stavbě mostu, sloup S12, který se jim zasekl ve skále ... to je ten pilíř, co jsem o něm dříve psal, že ještě není hotový (bude stát ve vodě) ... navíc jsou ty výbuchy prováděny uvnitř roury o průměru 1,5 metru do níž spouštějí střelmistry v potápěčské výstroji ...
… nedalo mi to doplnit …
dříve než dojde k výbuchu, tak toho střelmistra z roury vytáhnou ven yawning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 06. 2020 21:25).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2020 22:10
Je momentálně někdo na Pelješac? Postřehy, nálada, přejezd přes BIH?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2020 23:32
nástup 30.6. na Boraku taky čekám na poslední chvíli se rozhodnu kudy ale Maďarsko to asi jistí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2020 08:47
Na Pelješaci sice zatím nejsem, ale jisté je to, že průjezd přes Neum je v pohodě, i když je BiH zavřená. Pokud se v Neumu neodbočí a ani nezastaví, tak tranzit přes BiH mezi HR je povolen pro VŠECHNY. Pouze se na hranici nahlásí "tranzit Pelješac" a jede se. Nicméně oni to stejně vidí v PC, protože už jste do HR jednou vjeli a museli vyplnit dotazník buď na hranici, nebo přes net.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2020 11:37
A tankování v Neumu na INA je možné nebo ne?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2020 11:48
někdo tady psal že ANO, prý to vůbec neřeší. Já tam netankuji - pouze projíždím, protože první tankování mi vychází po cestě na bezince Raščane gornje před Ploče a mám tedy v Neumu téměř plnou nádrž.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.