Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2020 12:16
To je v pořádku, kousek nad Dančanje u Zarađeží bude mimoúrovňová křižovatka nové D-8 s původní D-414. A pak dlouho žádná, až nad Prapratnem bude další, opět D-8 s D-414 a z té na D-416 k trajektu na Mljet. To je dobře vidět i v té vizualizaci.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2020 13:50
Na Youtube je kromě stavby mostu, kterou má v odkazu Bessy i nová cesta, tedy její vizualizace. Dnes jsem ji ale nenašel a je většinou buď zcela mimo nebo souběžná, jak napsal Hill.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2020 14:11
A proč to hledáš, když stačí kliknout?
Na tu vizualizaci je přece přímý odkaz na konci mého předcházejícího příspěvku.
Poprvé to sem vložil Bessy 28. 12. 2019 12:13 ve vláknu "Zajímavé stavby".
Tak ještě jednou, ať je toho do třetice: 3D vizualizace.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 01. 2020 11:34
stavba mostu … zpráva ze 20.01.2020 …
[www.croatiaweek.com]

[www.croatiaweek.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 01. 2020 11:38).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 01. 2020 23:54
Pár fotek ze stavby mostu a jedna kamerka.

[www.croatiaweek.com]

[www.livecamcroatia.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 01. 2020 10:52
Podle webky je tam právě teď pěkně hnusně. Chudáci stavaři.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 03. 2020 11:26
... na webkameře je vidět, jak vysoký už jsou pilíře budoucího mostu ...
[www.whatsupcams.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 03. 2020 21:05
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2020 08:09
Roste jak z vody...

Alespoň se při navážení materiálu nebudou muset motat mezi turisty
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2020 09:46
Skráti to síce cestu po pevnine ale preľudní sa to tam , už aj tak je tam dosť ľudí .
Zároveň bude preplnená cesta od Stonu smerom k vnútrozemiu.
Normálne som si zvykol na povinné tankovanie a kávu v Neume na pumpe na kopci .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2020 12:02
Nezoufej! Abys zachoval "zvyk", nepojedeš přes most, ale pojedeš klasiku i s povinnou kávou a nepovinným tankováním v Neumu (nebo naopak?) Co mají říkat ti, co jezdí trajektem? Těžké rozhodování.thumbs up smiley Už teď bych z toho nespal.
"Nema problema!"
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 03. 2020 12:29
Zatím stále platí, že, dokud nebude hotové celá D8 přes Pelješac od mostu až do Doli, přes most se jezdit nebude. Když to nepůjde přes most, nebude čím přetěžovat D-414. Ale to už jsme tu také řešili.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 07:20
No vzhledem k současné situaci stejně pojedu na Pelješac až za rok ....
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 09:33
A to kdoví jestli......taky mám naplánovaný příští rok Pelješac, zatím neschválený manželkou, ale "chtíč" by byl.......
Buď sem:
nebo sem:
--------------------
No a na zpáteční cestě:
----------------

Musím se pochválit: "Dobrá volba !! " thumbs up smiley

Dal jsem obrázky, když už mě ty odkazy smazali.......

Smazané odkazy



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kabinet302 (28. 03. 2020 17:47).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 14:35
V Trpanji se molo upravuje, rozšiřuje, anebo se buduje nové kotvení pro Jadroliniju? Nemáte někdo zaručenou informaci prosím? smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 18:14
Ten poslední hotel vypadá dobře, kde pak to je?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 18:41
No nevím, jestli se to náhodou nesmaže.Troška napětí........a vítězem se stává: "......MORENIA all inclusive RESORT v Podaci.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 03. 2020 20:27
Ano v Trpanji to opravdu upravuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 04. 2020 23:16
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 09:29
Jsou to nesmírně pracovití lidé a Chorvati udělali dobře, že jim stavbu zadali. Kéž by stavěli i naše dálnice yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 09:47
To už bychom po nich dávno jezdili, a to je pro naše preláty a stavební firmy nepřijatelné
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 12:14
Teď je jen otázka, kdy ten most spadne? Ne že bych Číňanúm nevěřil, jsou inovativní, každou chvíli nějaký nový virussmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 13:31
… to si nech do vlákna … Umíme se smátgrinning smiley
ti Číňané co staví ten most na Pelješac, když teď dovezli plnou šalupu mostních dílů, tak museli ... na vstupní zdravotní kontrolu …
no a než jim chorvatští zdravotníci vzali kontrolní testy z nosa… tak si ti Číňani pro jistotu změřili teplotu těch zdravotníků …
… to by se jeden pos...al …

:!)-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 04. 2020 14:09).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 13:41
Ty videa mě rozesmutnily. Loni jsem měl v plánu se na stavbu podívat zblízka, ale nevyšlo to. No nic, za rok ...... A teď to vypadá, že než tam pojedeme, tak už to bude hotové. Ta stavba je pro mě prokletí. Před osmi lety jsem se byl podívat na místě staveniště na Pelješaci a rozbil jsem si tam hlavu. Tím dovolená končila a jelo se domů. Ale nejhorší bylo až při návštěvě doktora. Sestřička, když tu ránu viděla tak jen hlesla - středověk. Doktor mi začal líčit co to mohlo skrytě způsobit. Zastavilo ho až když se dozvěděl, že v tomto stavu jsem odřídil téměř 1200km.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 04. 2020 14:17
... Gigi ... klobouk dolů, já bych s 1 litrem Proška nadopadl jinak ... grinning smiley
ale neboj, až Vám to situace dovolí omrknout, tak už to bude v pohodě ... to nebude jako most v italském Janově ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 04. 2020 15:33
... začíná stavba tunelu Debeli Brijeg na poloostrově Pelješac ... lhůta pro dokončení je 33 měsíců ...sekce Duboko - Sparagovići / Zaradeže má hodnotu 478 milionů HRK ... pracovníci společnosti Strabag začali v úterý pracovat na provrtání hlavního tunelu Debeli brijeg, který bude dlouhý 2 467 metrů, a který je součástí výstavby další části přístupové cesty k mostu na Pelješac ... druhá část přístupové cesty k mostu Pelješac bude dlouhá 12,1 km, z toho Strabag provádí práce na délce 10,46 km, zatímco práce na zbývající části přístupové cesty budou prováděny CRBC v rámci prací na mostu Peljesac ... tunel Debeli brijeg má kromě hlavního tunelu také servisní tubus a podél něj vede přístupová cesta ... tunel Kamenice (dlouhý 499 metrů), viadukt Doli (156 metrů) a dva mosty - rokle Dumanja (délka) 488 metrů) a rokle Dumanja II (dlouhá 80 metrů). Chorvatské silnice uvádějí, že křižovatky se stávajícími vnitrostátními silnicemi, s D8 v oblasti Duboko a D414 v oblasti Zaradeža, budou provedeny nivelací, což umožní větší bezpečnost a lepší dopravní provoz ... řecká společnost Avax naproti tomu staví obchvat Stonu, tj.Sparagovići / Zaradeže - Prapratno a Prapratno - Doli, o celkové délce 18 km za smluvních 511,5 milionu HRK (bez DPH) ...

... začaly se zemní práce na trase a přípravné práce na výstavbě portálu tunelů Polakovica a Supava ... první subdivize Sparagovici / Zaradeze - Prapratno bude obsahovat jeden viadukt, zatímco druhá subdivize Prapratno - Doli bude mít dva tunely a mosty ... materiál a strojní zařízení jsou již na staveništi a jsou připraveny k zahájení výroby ... podle společnosti Hrvatské cesty se očekává dokončení této části do 28 měsíců ...

... stavba pilířů pokračuje na staveništi mostu Pelješac v souladu s přijatým harmonogramem a v současné době je na staveništi 614 pracovníků ... projekt „Silniční konektivita s jižní Dalmácií“, který zahrnuje výstavbu mostu Pelješac s přístupovými cestami a výstavbu obtoku Ston, je v plné fázi výstavby ... celková délka projektové trasy je 32 kilometrů, od Duboko do Doli ... trasa obchází Neum ...

[www.24sata.hr]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 04. 2020 16:58
Citaci
Bessy napsal(a):
...Chorvatské silnice uvádějí, že křižovatky se stávajícími vnitrostátními silnicemi, s D8 v oblasti Duboko a D414 v oblasti Zaradeža, budou provedeny nivelací, což umožní větší bezpečnost a lepší dopravní provoz ...
[www.24sata.hr]...
Citaci
24sata.hr napsal(a)
Iz Hrvatskih cesta navode kako će križanja s postojećim državnim cestama, i to s D8 na predjelu Duboka te D414 na predjelu Zaradeže, biti izvedena kao denivelirana, što će omogućiti veću sigurnost i bolji protok prometa.

Peťo, ne že bych chtěl zpochybňovat tvůj překlad, ale já tam čtu "denivelirana", to je mimoúrovňová. A to má taky logiku, úrovňové křížení by to jen ucpávalo.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 04. 2020 18:00
Vynikající.Jaroslav vysvětlil a nejen Péťa pochopil a tak to má být.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 04. 2020 12:29
... kluci, díky ... člověk musí kontrolovat aji ten gůgl ... já mám na chorvatských článcích nastavenou češtinu a tak to neposuzuji na originál ...
pak to dopadá takto ...
Chorvatské silnice uvádějí, že křižovatky se stávajícími vnitrostátními silnicemi, s D8 v oblasti Duboko a D414 v oblasti Zaradeža, budou provedeny nivelací, což umožní větší bezpečnost a lepší dopravní provoz.
Strabag byl představen v polovině listopadu loňského roku a lhůta pro dokončení je 33 měsíců. Výstavba úseku Duboko - Sparagovici / Zaradezha nebo přístup k existující silniční síti z pevniny a ze strany Pelješac má hodnotu 478,3 milionu HRK (bez DPH).


smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (13. 04. 2020 13:20).
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 04. 2020 14:55
Tak to jsi mne tedy zklamal, já si doteď myslel, že vládneš chorvatštinou tak, že běžně čteš jejich tisk.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.