Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 10:39
Hutovo blato
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 14:40
Troch teploučka z letošní dovolené.
Video je rozděleno na 2 díly
1.díl
2.díl



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (04. 10. 2017 16:20).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 16:08
Milane videa se nezobrazují.

.
.

_________________________Jirka_________________________
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 16:20
Jirko,díky za upozornění,opraveno.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 19:13
Taky bych chtěl býti šikovný jak Milan Hubner.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 10. 2017 14:08
Ale Karle však ty seš.....
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 10. 2017 21:19
Ahojtesmiling smileyR.

Na Pelješac jsme jeli přes Dakovo - s katedrálou Sv. Petra . V Dakovu jsme nocovali.



Zajímavou zastávkou - Doboj v BiH. [cs.wikipedia.org]



Jinak - eura jsme neměnili - na té naší trase nám všude prodali věci ve stáncích a restauraci za eura - a to 1 : 2. Jinak kartou. Cestou zpět už jsme zjistili, že v Neumu už jsou ceny dost vyšší - než ve vnitrozemí.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (05. 10. 2017 21:43).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 10. 2017 22:40
Ahojtesmiling smileyR. Z Doboje jsme pokračovali trasou Zenica -Sarajevo - Konjic - Mostar. Konjic se mi moc líbí - ale už jsme tam byli - a spali jsme tehdy u Boračko jezera - moc fajn. Měla jsem tu i fotky - ale zmizely - a nechce se mi je hledat. Využili jsme dálnici za Zenicou až po Tarčin. Člověk fakt nemůže najednou vidět všechno. Větší zastávku - jsme měli tady - dávala jsem už tady video : [www.youtube.com] Ostrožac - Neretva:



PS. Zdevel - ano, bylo to Hutovo Blatosmiling smiley Milan Hubner - pěkné videosmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 10. 2017 17:25
Zdravím smiling smileyR.
Pár praktických obrázků pro příští nové návštěvníky Žuljany : [www.youtube.com]

Kemp:


Malá kavárnička, fotila jsem velmi brzo, ale od 7,00 se už tam popíjí kávička.


Ostatní:




Ovoce a zelenina, ráno i ryby...ještě je příliš brzo, není všechno nachystáno...



Pekárna:


1. market - menší



2. market - větší:


Dále ještě restaurace, malé stánky/spíše jen stoly/ u domu s ovocem, zeleninou, vínem atd. Vše po rovině v příjemné vzdálenosti v rozmezí 200 - 300 m...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 10. 2017 18:03
Ahojte smiling smileyR.

Záhada.

Je odpoledne - po obědě. Prostě ta pravá siesta na balkóně s kafíčkem a pohledem na moře. Brzo ráno jsem koupila mimo jiné i takový ten velký jogurt v kyblíčku, a tak děti mají za úkol vytvořit poháry s ovocem, čokoládou, jogurtem atd. Přiznám se dobrovolně - většinou když nakupuji - "šahám" do hloubi regálu - a beru poslední výrobek vzadu, abych vytáhla to zboží nejčerstvější - přinejmenším podle data na obalu. Když už éčka, tak alespoň čerstvá éčkasmiling smiley - si říkám. Tak tomu bylo i s tím kyblíčkem jogurtu - brala jsem až ten asi šestý úplně vzadu - v nejmenovaném obchodě na Pelješaci.


Slyším jemné cinkání z kuchyně. Aha - poháry už děti radostně chystají. Najednou zvolání - ale v té ledničce jsou kuny. Nenechala jsem se rušit od lenivé siesty - jen jsem odpověděla - " to asi nějaké vypadly z igelitky - nevšímejte si toho..." A zase chvilku ticho - a pak znovu volání Ale ty kuny jsou v tom kelímku. Chvilku jsem se zamyslela - ale ani to mě neodradilo od klídku - co se taky na dovči budu rozčilovat - že jo. Trošku bacilů - žádné bacily. Volám tedy - " tak to tam asi spadla nějaká kuna do kyblíku u výroby - jen tu kunu vyndejte - a hotovo - a připravujte dál všechno v klídku". Ale nebylo mi přáno. To už za mnou děti přiběhly - se slovy - ale tam jsou samé kuny.


Ano - bylo tedy nutné přerušit siestu - vstát a vyřešit nějaký problém, kterému jsem vůbec nerozuměla. V kuchyni jsem koukla do kyblíčku s jogurtem - a taky jsem zírala - u nás se říká "jak puk". Jogurt nikde. V kelímku byly v takovém silonovém sáčku převázaném do pytlíčku samé drobné kuny, v dalším pytlíčku převázaném byly pětikunovky - a pak dole nějaké papírové kuny - to nevím kolik. Tak mi hned prolétlo hlavou - že to možná od rána v obchodě hledají - a hned jsme to nesli do obchodu.
Zároveň jsem to brala jako poučení pro děti - jak se nalezené věci musí neprodleně vrátit majiteli.

Ale byla jsem celkem rozčarována v obchodě. Obsluha popadla kelímek - a nic. Ani třeba lízátko pro děti, ani poděkování... Dokonce jsem si musela sama říct - beru si tentýž nový jogurt...!. Jinak by je ani toto nenapadlo. Poháry nakonec tedy byly - ale až po večeři - při západu sluníčka. Tentokrát tam byl opravdu jogurt.
A tak si říkám - až nyní doma - byla to opravdová tržba - nebo nějaký "jiný fond"smiling smiley ? Co říkáte a myslíte?




avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 10. 2017 10:23
Ahojte smiling smileyR.

Pár fotek - Žuljana. [www.youtube.com] Celý pobyt bylo vedro...a tak zátoka sloužila jako velký termální bazén. Úžasné. Fotit se dalo jen brzo ráno, nebo pozdě večer. Jinak moře,moře, a ještě jednou moře.



avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 10. 2017 07:57
Ahojte smiling smileyR.

Prapratno Pelješac - velmi příjemná písečná pláž - zvláště pro děti - podkovitého tvaru - s pohledem na ostrov Mljet :[www.google.cz]

[www.youtube.com]



Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 11. 2017 13:23
po hodně dlouhé odmlce , kdy jsem pouze nahlížel , ale nepřhlašoval ani nepsal, jsem se rozhodl požádat zkušené cestovatele na názor na dovolenou na Pelješacu a to v Potočine Vinograd.
Na Pelješacu jsem už před lety byl ve Sreseru a moc se mi tam líbilo. Teď uzrál čas se vrátit.
Děkuji za názory.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svita (21. 11. 2017 17:55).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 11. 2017 10:36
Potočine Vinograd - nemyslíš spíše Dingač-Potočine? Pokud ano, tak je to malá, ale pravdu malinkatá osada na jižní straně Pelješace, do které se sjíždí vpravo za tunelem Dingač. Kromě opravdu pár domků tam nic není. ani obchod. Ideální místo pro toho, kdo chce mít na dovolené absolutní klid. Pobřeží je tam skalnaté, ale do vody přístupné. V přístavu bárek jsou i vybetonovaná plata na ležení, lavičky a nově myslím i sprcha. Z přístavu je kamínkový přístup do vody. Oproti Sreseru je to úplně něco jiného. Nejenom tím klidem a absencí civilizace, ale i jižní moře je jiné. Pokud si ubytování objednáte v první řadě apartmánů hned u moře, tak i pro příznivce naturismu je to dobrá lokalita. Děti se tam asi budou možná nudit, puberťáci a větší spíše určitě - to je ale můj názor.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 11. 2017 19:21
Jenom doplním, že v Potočine je kučica Vinograd, přejmenovaná na přání hostů "V ráji", kterou má v nabídce jistá cestovní agentura.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 11. 2017 09:41
Ahojte smiling smileyR.

Svitovi bohužel neporadím, ale kdo by chtěl ze Žuljany na krátký výlet na Mljet kouknout na jezera ...

Lodí ze Žuljany - cesta stála pro dospělého 100 kun a děti 50 kun. / dívala jsem se, že za stejnou cenu plul PetrK už před třemi léty - tak cena fajn. / Na poslední chvilku jsme si řekli, že poplujem. Jenže vše bylo vyprodáno do konce našeho pobytu v Žuljaně - tak jsme se domluvili v kanceláři / vedle Studenacu/, že pokud bude dost zájemců, popluje pan kapitán tento den ještě jednou na obrátku. Počet lidí včetně dětí - by mělo být alespoň 10 - maximálně 12. To bylo splněno - a tak jsme pluli do Pomeny - což je takových asi 300 metrů pak od vstupu na jezera. [www.google.cz] [www.chorvatsko.cz]


Cestou tam a zpátky....




PS. Bonusem bya štamprlička a džus na lodi, a dále koupání u hotelu Odisej [www.google.cz]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 11. 2017 18:01
děkuji za alespoň nějaké informace, ano je to Potočine a ten "Ráj" s cestovní agenturou. ale mám dvě pobertální osůbky sebou a tak ačkoliv já bych uvítal klid, tak oni by chtěli trochu "života". poraďte, kam na Pelješacu jet, předem děkuji za jakákoliv infa a názory
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 11. 2017 18:47
Na Pelješaci je celkem poklidno, ale můžeš s nimi do Trpanje nebo Orebiče do některé z příjemných hospůdek, do Loviště na oběd, do Stonu na hradby a mušle, do Dubrovniku nebo na Korčulu na celý den, na pláž do Duby nebo na Divnu. Nebo koupit dostatečné množství Plavace nebo Dingače, večer zagrilovat a kochat se ... Nebo všechno yawning smiley a možná se jim to bude líbit



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zdevel (21. 11. 2017 18:53).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 01. 2018 20:22
Osada Borak - Dingač nějaké zkušenosti?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2018 12:39
a co konkrétně myslíš?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2018 18:18
Taky jedeme letos opět na Pelješac, do Trpanje, po loňské návštěvě VIRu, což bylo v mnohém směru zklamání, protože to nebyl klidný ostrov, jak je inzerováno, ale naopak rušné místo, kde v podstatě nic moc není ... tak jsem už poslal zálohu do Trpanje a už se těším :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2018 10:39
Michalll
Kdy tam jedete a ke komu?
Taky se tam již po několikáté chystáme.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 01. 2018 22:13
My uz mame taky pro letosek vybrane. S urcitymi prestavkami po seste do Orebice. Orebic je moje srdecni zalezitost. Je to klidne a zaroven i rusne letovisko.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2018 15:12
V osadě Borak-Dingač jsem byl v 1/2 září 2016. Velmi klidné místo zejména v této roční době, občas jsme byli i sami na pláži. Je tam pěkná hospoda, dobře vaří, pivo Karlovačko a samozřejmě víno dingač. Je otevřena do konce září. Malý obchod a samozřejmě možnost zakoupení vína v několika vinařstvích je v blízké obci Potomje. Pro klidnou dovolenou ideální místo. Letos tam jedeme v září znovu neb Pelješac je nádherné místo./ 4xOrebič/.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2018 19:44
Když se z Pelješcu stane srdeční záležitost, už se s tím prostě nedá nic dělat.
Nejde to překřičet, nejde to léčit, odvykačka nepomáhá, nezbývá, než to období mezi pobyty na Pelješcu nějak přetrpět.
Ještě, že nám aspoň tu absenci trhají tuzemské srazy na menší kousky.
To však obecně platí i pro jiná místa, která se komu kdy stala srdeční záležitostí, i kdyby se nacházela třeba na Špicberkách...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2018 14:49
Taky už letos pojedu po 8 do Trspinning smiley sticking its tongue outpanje
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2018 14:56
Je to tak,letos jedeme v červnu do Trpanje. Máme letos před sebou podstatnější výdaje ale nedá se to když to člověku přiroste k srdci, jedeme tam již po 11 té vlastně na stejné místo. Nám to nevadí,naopak. Máme to jako takovou svou chalupu kam prostě na měsíc odjedeme. Co mě děsí je stavba mostu,jsem zvědavý jakým způsobem změní turismus na Pel. Pamatuji dobu kdy jezdil malý trajekt Pelješčanka na 17 aut. Voda se vozila v cisternových lodích. klid a pohoda. Snad naopak most uleví přílivu aut přes trajekt. Jinak na Pel.jsou ještě velmi klidná místa a zátoky,rapidně jich však ubívá,ale ještě jsou.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2018 21:51
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte smiling smileyR.
>
> Prapratno Pelješac -
> velmi příjemná písečná pláž - zvláště pro děti -
> podkovitého tvaru - s pohledem na ostrov Mljet
> :[www.google.cz]
> ,+Chorvatsko/@42.8086058,17.6621326,14z/data=!4m5!
> 3m4!1s0x134b9630638bc3a1:0x229026d432fdfcec!8m2!3d
> 42.816667!4d17.683333
>
> [www.youtube.com]
>
>


Děkuju za připomenutí mládí, tady jsem se naučil plavat cca 40 let z5. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 01. 2018 07:32
DavidLC . Tak takové místečko k výuce plavání by chtěl asi každý. Měl jsi fakt super "výukové středisko". Zdravísmiling smiley R.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 02. 2018 20:12
Ahojte, plánují se nějaké změny v Orebiči pro letošní sezónu?

Od 11. 7. na 10 dnů máme právě zde ubytování, proto pokud by měl někdo cestu, tak vás rád uvidím a pozvu na pivečko.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.