Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2017 11:50
Díky za rady. Dovču už mám v práci vyjednanou na září. Dost se nám líbí také Žuljana. Podle fotek má hezčí koupání než třeba v Trpanji. Ještě uvidíme. Cestou si Žuljanu projdeme a na místě se rozhodneme jestli nepokračovat dál :-)))

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2017 12:02
Každopádně je jižní strana Pelješace na koupání výrazně lepší než Trpanj, nebo Drače či Sreser na severní straně. Ale u Žuljany bych nekončil. Cestou k Orebiči je více lepších lokalit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2017 12:42
například? Zase bych rád aby tam byla alespoň pekárna, obchod, pošta, jedna - dvě restaurace, či zmrzlina ;-) A to snad Žuljana nabízí ;-)

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 09:06
ajaj - tak to jsou na Pelješac drsná kritéria, která bohužel sníží možnost výběru. V tomto případě aby byly splněny podmínky tak Trpanj a s odřenýma ušima možná i ta Žuljana.
Pokud bych oželel některou z podmínek, tak například Borak, Podobuče, ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 10:24
Nevim jen o te pekarne. Klasicka restaurace nevim ale na korze nebo jak to nazvat mista kde se najist jsou. Ja byl ve Stonu a tam je restauraci habakukgrinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 11:49
Známý mi říkal že v Žuljaně pekárna je, tak nevím :-))

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 12:04
Napiš Hillovi, ten ti to poví hned... a přidá haldu dalších detailů a zajímavostí thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 20:13
Žuljana pekarnu nema. Pouze jednu restauraci a jeden obchod. Posta nevim a banka 100% ne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 20:58
Žuljana pekárnu - fakt - másmiling smileysmiling smileysmiling smiley...Má i poštu, obchod, zeleninu, víno atd. Restaurace myslím 3 - hlavně venkovní... Peklo se i sele...A hlavně má bezva pláž a moře pro děti...Řekla bych, že Žuljana má vše - k příjemnému prázninovému žití hlavně rodin s dětmi...tzv. vše "po ruce". Koukněte- jen tak - na prázdninovou Žuljanu: [www.youtube.com] Zdravísmiling smileyR.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 21:01
Rero - dobré správy thumbs up, zajtra presun z Podstrany do Žuljany

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2017 22:30
V Žuljane je fakt pekne. Pred rokom jeden deň návštevy za Jardom (Hillom) a jeho manželkou. Reštaurácie nám ukázal asi tri. Zastavte sa nad Žuljanou na ceste, po pravej ruke je krásny drevený čln a ešte krajší výhľad.
Žuljana
Žuljana 1
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2017 06:03
Tak má nebo nemá? Prosím Foca o prozkoumání Zuljany a podání hlášení.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2017 07:35
Ještě včera jsem v Žuljaně v té pekárničce nakupovala. Ráno v 6,00 vozí zboží, v 7,00 otvírají. Je trošku schovaná - z té hlavní - jediné - cesty - je to směrem od pošty po levé straně - asi pak ještě 10 metrů do zahrady. Má to rodina, která provozuje i penzion. Ale je možné, že funguje jen v hlavní sezóně. Foco to má tedy jistou - tu pekárničku. S Tebou je to Ajaxi /zdravím/ těžkésmiling smiley - když Ty jedeš někam tak brzo, že ještě nemají ani točené...smiling smiley, nebo zase příliš pozdě - tak to fakt nevím, jestli bude ta pekárnička po sezóně ještě otevřená. Jinak - v Žuljaně je i bankomat. Zdravísmiling smileyR.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2017 09:55
tady to píšou místní...
možná když jim napíšeš tak ti poradí kde co je

http://www.zuljana-lopin.com/o-zuljane/
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2017 11:55
Bankomat nepotřebuji. Točené a pečivo ano. Sem myslel že v téj Albánii bude sezona vplném proudu. Nebylaangry smiley Ale přežili jsme. No a pozdě jedem proto že první týden jedou naši mladí a nemá kdo hlídat psa. Toš tak.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2017 19:42
Pošta otvorena od 7 do 12.hod, pekaren zasobena dobre otvorene od 7 do 10 tusim a potom večer od 17 do 20 hod...obchody su dva zasobovanie no snažili sa ale občas to pokulhavalo zakladne veci boli v pohode ale zohnat napr.nejake korenie okrem vegety prip.uhlie na grilovanie bol problem.Reštauracie celkom 4 v pristave je to Riva a na mole skor bufet potom boli ešte dve na plażi točeno maju všade .Naši domaci tvrdia že Žuljana je plna do začiatku oktobra a hlavna klientela su vtedy nemecki penzisti .
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 08. 2017 18:59
Žuljana - Pošta, bankomat, pekárna, 1x Studenac, 1x menší market, 4x reštaurácia a kopečková zmrzlina tiež, ale až podvečer.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 08. 2017 14:21
Vcera 3,4 richtera otres.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 08. 2017 15:44
Aj ste to citili ?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 08. 2017 09:07
V Blaževu to bylo taky cítit.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 08. 2017 09:48
Žuljana:

Dávno tomu:






Dnes:

Žuljana v 7 ráno: [www.youtube.com]

Žuljana v 9 ráno: [www.youtube.com]

Žuljana v 22 - 23 hod. večer - sobota - /jak ji asi zářijoví návštěvníci neznají/: [www.youtube.com] [www.youtube.com]



Zemětřesení jsem taky pocítila - poprvé v životě. Kdybych to měla popsat - něco jako by byl ve sklepě domu na stropě připevněn velmi těžký železný předmět - a ten spadl na zem - hodně bouchl - a podlaha se malinko zhoupla. Byla jsem zrovna v koupelně. Proběhlo mi mysli, že by to mohlo být zemětřesení - ale sama jsem si řekla - že mám nějaké mylné představy - a ono to byl nakonec fakt... Zdravísmiling smileyR.

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 08. 2017 12:16
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 08. 2017 21:09
Obávám se, že to zářijoví návštěvníci znají.
Nebyli totiž vždycky zářijoví. My například máme Žuljanu zažitou od července přes srpen a září do října.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 09. 2017 13:10
Hill
Smazaná citace posledního příspěvku

Nebyli jste s manželkou v sobotu večer u kostela? Oba v něčem pruhovaném? Viděl jsem tam myslím někoho podobného na profilovce, s podobným kompaktem v ruce.
video: [www.youtube.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (04. 09. 2017 14:38).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 09. 2017 19:53
Tak som si vyskúšal tú Žuljanu! no neviem, mal som z nej zvláštne pocity. Na fotkách je všetko super ale to že je Kremena dosť strmo dolu svahom tu nikto nenapísal, hned z kraja hlboká voda tiež nie, ale inak pekná zátoka, ráno volné, poobede už dosť ludí. Vučine? hm, dosť ospevovaná, veľa trávy v mori ktorá sa poobede už miesila pri brehu, menšie kamienky pri brehu sa miešajú s väčšími, do ktorých je neradno zakopnúť. Poobede už plno. A centrálna pláž? z 10 dní čo som trávil v Žuljane som bol 9 dní práve tu, presne oproti trhovisku. Po ľavej strane zálivu piesok, ale tie loďky priviazané v mori dosť prekážali, na pravej strane pri tom ihrisku, zasa veľké a ostré kamene. Počasie fajn, týždne teplo okolo 38 st. ale cez víkend sa počasie pokazilo, prišiel silný vietor a po zbytok pobytu sa asi 5 m od brehu miesil vo vlnách piesok s trávou a iným neporiadkom. To by ešte nebolo také zlé, ale do toho kalu sa asi chodili kŕmiť malé medúzy s priemerom tak do 5 cm, sú ťažko viditeľné. Jedna sa mi dostala pod kraťasy a poštípala ma na ľavé stehno. Je to už mesiac a pol ale jazvy mám stále. Hej, nevedel som čo to je keď ma to začalo štípať a tak som si kraťasmi pošúchal nohu, rozdráždil to a štípalo to ako čert, napuchlo a poštípané miesta som mal asi 3 dni tvrdé a červené, natrhla sa mi koža akoby som sa porezal a preto mi ostali jazvy. Nikde inde v chorvátsku som zatial medúzy nezažil.Keď to celé zhrniem, Žuljana je pekná, možno až príliš kludná, hlavne večer.Je sa kde prechádzať aj najesť je tam ozaj pekne, hlavne okolie, ale nabudúce budem voliť niečo bližšie. Nikoho nechcem odradiť, je to vec vkusu, pre niekoho oáza kludu ale ja som bol proste nejako sklamaný.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 09. 2017 20:05
Jaj a ešte niečo, ten prvý týždeň , tak kde som bol ubytovaný, mali sme susedov väčšinou Čechov, nejakých pár Slovákov, teda normálnych ludí. Následne však po výmene turnusu, nad nami maďari, za nami poliaci. Hrôza des!!!!Buchot, hrmot, kvákanie a prenášanie nábytku alebo čo to bolo už ráno ako slnko vyšlo, decká lietali ako utrhnuté a dupali. Aj Slováci a Česi mali deti, ale zrejme vychované. Takže tých posledných pár dní som bol akurát nevyspatý, poliaci od rána do večera mali pustenú klimatizáciu a ked som si ja chcel pustiť večer pred odchodom zo Žuljany aby som sa vyspal na cestu domov, nakoľko bolo v izbe teplo, akurát mne stále vyhadzovalo istič. Vraj preťažená sieť povedal majiteľ. Všetkým ostatným klíma išla. Prečítal som toto fórum celé a videl som , že si tu tiež niekto sťažoval na poliakov.Takže, ja pridávam.Ale inak je pelješac ozaj pekný.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 09. 2017 12:10
Ahojte smiling smileyR. Cestou na Pelješac jsme navštívili a bezva se okoupali ve Slano. Ptali jsme se totiž domácí ve Stonu, kam se chodí koupat ona - a řekla, že jezdí do Slano - a bylo tam opravdu výborné koupání a čisťounká voda. Je to asi 20 km od Stonu.

Slano:




avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 09. 2017 15:50
Ahojte smiling smileyR.

Tak ještě 7 zdí - po Dubrovníku, Stonu a Berlínské zdi - a budu to mít kompletsmiling smiley [jenprocestovatele.topzine.cz]

Ston:

Večer:





Ráno: [www.youtube.com] [www.youtube.com]





avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 09. 2017 14:22
Ahojte smiling smileyR. Jenom kousíček od Stonu na Pelješaci - asi 2 km - je písečná pláž Prapratna: [www.youtube.com]



avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 10. 2017 07:48
Dobré ráno.smiling smileyR.

Dnes vás probouzím zvukem cikád v Žuljaně. [www.youtube.com]

Ale než jsme dojeli do Stonu na Pelješaci...jeli jsme taky tady. Poznáváte místo?



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.