Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2017 09:57
Děkuji za aktuální informace, ještě dva týdny nám zbývá do odjezdu a už se těším jak malej kluk spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2017 11:19
Není zač a tunel Dingač má nový asfalt.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2017 13:20
Minuleho roku som bol prvy krat na Peljesaci a tak som tam bol pred tromi tyzdnami znova a za 2 tyzne sa chystam zase smiling smiley
snazil som sa zohnat si na mieste ubytovanie v app. S dobrou polohou pri vode ale bez sance . Tak som sa uz vyrovnal s tym ze budem dochadzat ku vode . Chcem sa opytat ci byva v tejto lokalite problem ist na blint v auguste srpnu. Inde v HR problem nebol ale mne sa paci tu najviac . Pred 2 tyzdnami cesta bez problemov 1200 km za 12 hod . dialnica 48 eur do ploce hranice ok ceny boli ako minuleho roku akurat za olej uz nepytaju 80 ale 100 kn. Syn sa uz nevie dockat len sa trochu obavam ubytovania na blint v auguste 1 alebo 2.8.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2017 16:38
Obávám se že u vody na blint nic neseženeš. Pelješac má velmi omezené ubytovací kapacity a výstavba nových apartmánů není povolena díky specifickému statusu poloostrova. P roto je zde vidět tolik rozestavěných app již několik let nazpět. Když k tomu přičteme úžasnost této lokality a obzvláště její jižní strany a to, že 90% lidí se sem vrací a v HR už nechtějí jinam tak rezervace na sezonu ubytovací kapacity se v období velikonoc dostává ke 100%. Zde neplatí klasické sezóny jako všude jinde. Pelješac je převážně beznadějně zaplněn od začátku června až do konce září. Ze 60% právě starými hosty. Kdo si chce vybírat lokalitu, apartmány a termíny tak musí rezervovat vždy okolo Vánoc.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2017 18:14
Radku nemáš pravdu.
Do Trpanje jezdím již několik let.
Za 8 hodin odjíždím.
Je problém sehnat přímo u vody a sehnat jde.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2017 09:34
má zkušenost když jsem jel z dovolené a jel na jih fotit panoramata tak u sjezdu k nejake vesnici se u me stavel domorodec a nabizel ubytko...takze podle me se da i na blind neco sehnat.
Ja byl letos v Italiisad smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2017 11:13
Bol niekto toto leto na plazi Mokalo pri Orebici ? Som pocul "ze vraj" odstranili vrak lode, kde sa dalo v pohode aj snorchlovat. Je to pravda ?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2017 16:17
To asi težko. Spíše to bude drb. Proč by se připravovali o peníze z ponorů k lodi? A v okolí je několik potápěčských základen, které z vraku lodi žijí.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2017 21:08
Docital som sa o tom v tomto clanku cestovatel - peljesac , je pomerne cerstveho data vyroby a bol by som velmi sklamany, keby tam ta lod uz nebola, tento rok sa chystam na Peljesac s kolegynami a toto je jeden z hlavnych bodov dovolenky...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2017 21:53
ja se taky zeptam...na Peljesacu jsem byl jen v Zuljane.
Letos ta Italie hlavne z duvodu ze manzelka chtela pro deti pisek...
No poznaly jsme i stinnou stranku piskovych plaziyawning smiley
Ale chci se zeptat zkusenejsich zda se vyskytuji piskove plaze i na Peljesacu?
V Zuljane sice mestska plaz byla piskova ale extremne smradlava
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 07:59
Dobrý den přátelé Jadranu,

zatím jsem jezdil od Zadaru po Omiš. Chtěl bych se vás zeptat na cestu do Orebiče. Je výhodnější cesta po silnici nebo trajektem? Případně trajektem odkud? Spíš mě zajímá hledisko časové, i když i finanční stránka není nezanedbatelná. Jedeme v půli srpna.

díky za vstřícnost

Martin z Orlických hor
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 09:02
Bylo tady toho o trajektech a jízdě po silnici na Pelješac napsáno dost , i během tohoto roku. Ale to by se muselo hledat.
Jestli si dobře pamatuji, tak závěr byl asi takový: Všechno má svá pro a proti. Když se to sejde, je lepší jet po silnici a když se to naopak opět sejde, je lepší jet trajektem. Tak pak si vyber.
Já bych volil a volil jsem jízdu po silnici. A byl jsem spokojený. Zařídil jsem si a úplně "zadarmo", poznal jsem další kus krajiny včetně Bosny a Hercegoviny, poznatky ze Stonu také nejsou k zahození, nedostal jsem mořskou nemoc, neujel mi trajekt, nebyly problémy při vjezdu a výjezdu na kýmacející se loď, no a možná bych si vzpomněl i na něco jiného. Například "ta panoramata" při pohledu na Orebič, Korčulu a okolí.
Takže za nás: Silnice vítězí!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 09:07
Kabinet302, díky za malé info. Samozřejmě jsem už něco i pročítal, ale samozřejmě jsem raději za čerstvé informace. Taky jsem spíš za cestu po silnici. Vzdálenost až po Omiš si dovedu představit a vím za jaký časový úsek to "dám". Mohl bys mi prosím sdělit jakou dobu ještě pojedu cca od úrovně Makarské do Orebiče? Při dodržování silničních pravidel......
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 11:44
To rhinos: na Pelješacu je jedna z nejkrásnějších pláží Divna. Ve vodě je písek, pláž je tradičně oblázková. Fotek najdeš na internetu spoustu - např. [galerie-jadran.net]. O vyloženě písčité pláži na Pelješacu nevím.

To herrgott: trajekty plují z Ploče do Trpanje, ale přikláním se rovněž ke kabinetově názoru jet po silnici. Jednak to trajektem trvá téměř stejně dlouho a pak vynechat neretvanskou deltu s nákupem ovoce a domácích produktů a nádherné vnitrozemí Pelješace by byla škoda. Pokud ale nechcete brát trajekt jako atrakci pro rodinu. Pro plánování Ti doporučuji google mapy, kde si můžeš cestu naplánovat a prostřednictvím Street View si můžeš celou trasu prohlédnout - [www.google.cz].
Cesta trajektem trvá cca 1,5 hodiny + čekání + cena za trajekt - [www.putovnica.net] x po silnici je to cca 110 km, tj. cca 2 hodiny a něco + cena za 7-8 litrů PHM, finančně je cesta po silnici levnější



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zdevel (17. 07. 2017 12:24).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 12:15
Z Ploce je to 2 hodiny pohodove jizdy do Orebice. Vcetne hranic kde si te ani nevsimnou. Kazdopadne v okoli Opuzenu a Kleku dodrzovat rychlost. Pravidelne tam meri a kasiruji. Na vlastnim Peljesaci je to s merenim v pohode. Pouze nekdy jsou pred Janjinou.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 12:18
Klasickou piscitou plaz jako je treba ve Spanelsku na Peljesaci nenajdes. Ale staci prejet na protejsi Korculu do oblasti mesta Lumbarda a tam jsou hned dve.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 12:44
Všem děkuji za info k cestě do Orebiče. Pokud to mohu odhadnout, tak po dálnici z úrovně "Makarské" jsou to cca 4 hodiny s rezervou. nebo se pletu? Jsem řidič co má rád svižnou jízdu, ale předpisy se snažím dodržovat. Ještě jedna podstatná otázka - Karlovačko točeno za 16 kuna? Myslím v Orebiči......
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 14:01
Ty 4 hodiny jsou s hodne velkou rezervou. Spise bych pocital 3. Jinak na dalnici budes cist kilometrovniky do Dubrovniku. Tak si jich vsimej protoze to same je cca do Orebice. A co se tykatoho Karlovacka tak asi plus minus tak. Zalezi kde budes.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 14:11
RadekK, díky za info. Mám rád rezervu, sice se snažím jezdit svižně ale max. bezpečně. Ty dojezdy bývají někdy hektické, ale manželka byla s rodiči v Orebiči v r. 1989 a tak má obavu že je to STRAŠNÁ dálka:-)) Sice budeme bydlet cca 3 km od Orebiče, ale tuším že večerněnoční procházky budou po Orebiči. Je to alespoň srovnatelné s Omiší? To zn. kavárničky, pizzerie a pro malého synka nějaký burgr? Vím že to vypadá "masňácky" ale synek to má rád a je to vyžle jak má bejt:-)) takže mu to klidně občas dopřeju.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 14:28
herrgott: Zkus pláž Prapratno
yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 17:53
Dobrý den Rosmarine,

úžasná fotka s úžasnou pláží. Je tato pláž v Orebiči? Vypadá skoro jako placená :-)) Maledivy hadr. Zatím jsme jezdili od Zadaru po Omiš-Staniči, kde se nám rovněž líbilo, ale těch schodů :-)) Díky za doporučení.

Martin z Orlicých hor - bude to štreka :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 18:39
Tato pláž není v Orebiči - posílám Ti mapku Udělejte si celodenní výlet a spojte to třeba s návštěvou Stonu, kde jsou hradby a solana k prohlédnutí a spousta restaurací k občerstvení smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 19:04
Ahojte.smiling smileyR.

Dávala jsem to do oddílu pláže... ale tady po přiblížení najdeš Pelješac - a kliknutím si přiblížíš pláž: [www.beachrex.com] Je tam většinou i video, pohled 360, taky i zda je tam parking atd. Zároveň uvidíš, kde se jednotlivé pláže na Pelješaci /mimo tajnésmiling smiley/ nacházejí...

Například:
Prapratna - Pelješac : [www.beachrex.com]
Vučine Žuljana: [www.beachrex.com] atd.atd.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (17. 07. 2017 19:06).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 19:12
chystáme sa na Pelješac po súši a na spiatočnej ceste hupneme na trajekt v Trpanji.

Majko, tak to je super tip na krááásnu pláž smiling smiley thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 20:07
To Herrggot
Omiš je větší jak Orebić, ale něco tam najdeš. Syn bude spokojen. Jinak k té pláži v Praprátnu pozor, tento tyden je na ní hrozný bordel vcetne nejakych maziv, ropy, nateru. Tak idilicka neni a pisek jako na Maledivach nebo ve Spanelsku tam nenajdete.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 20:20
Pokud hledáte písečné pláže, tak celkem pěkné jsou v Lumbardě na Korčule
Vela Pržina nebo Bilin Žal.

To by znamenalo z Orebiče výlet trajektem, můžete to spojit s prohlídkou starého města a na pláž se dá dojet taxíkem asi za 100 KN.
Jen teda nevím jestli tam taky neztroskotal tanker, byli jsme tam už před lety na výletě lodí drinking smiley .
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2017 23:25
Jak jsem poznal pláž Divna, ač kamínkovou, přestal jsem hledat dále. A Duba Pelješka byla taky moc fajn.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2017 09:07
Všem přátelům Jadranu moc děkuji za informace. Zcela určitě si to užijeme a po návratu podám raport :-)) cesta, pobyt, koupačka, počasí atd. ještě jednou díky. Jadranu zdar :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2017 12:12
Takze vsechno uz vis tak hura do auta a za nami na Peljesac Sakali ti zavyji na privitanou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2017 12:43
Odjíždím až za měsíc. Ale už jsem řádně nastartovanej :-) Vloni jsme jeli po delší době a dobře jsem si odpočinul, takže zvyky měnit nebudu. Jen tento termín jsme jeli jen jednou a už jsem takovej dojetej - co se týká práce :-)) odpočívat umím :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.