Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2015 17:15
Pavle, Ty si dobrý kolík thumbs up . Vždycky, když píšeš, tak to stojí za to.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2015 18:06
V Drače pozor na polohu apartmánu. Spousta z nich leží přímo u hlavní pelješacké magistrály, kde je rychlost pouze omezena na 70km/h. K moři musíte přes tuto silnici a s dětmi bych toto asi neriskoval. Ovšem v konobě v přístavu nevaří špatně. Jinak zmrzlinu mají dobrou i v Orebiči.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2015 18:13
ono Drače je vůbec jak Dlouhá Lhota. Na jedné straně moře...silnice...na druhé řada baráků. Osobně bych tedy Drače na ubytování nebral.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2015 19:50
Taky si myslím, že ne Pelješaci je více hezčích a vhodnějších míst k dovolené, než právě Drače.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 01. 2015 22:54
Trosečníku!!! Žaluju tě o náhradu škody!!! Po přečtení věty o bráchovi kojota z Drače jsem vyprskla doušek poměrně drahýho italskýho vína přes půl obýváku! Ale jinak máš pravdu, já bych Drače nebrala...ty chcíplý bráchové by mi ani tak nevadili, ale to Malo more mi přijde jako slanej Mácháč, chybí mi tam ten rozhledyawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2015 16:01
to máš holka z toho, že do úst nedáš nic obyčejnýho a musíš mít nóbl bumbání thumbs up smiley Musíš pro příště rozšířit poučku že se nemluví s plnou pusou a tu, že se nečte na fóru s plnou pusou ( třebas i vína ) yawning smiley
Jinak já mam rád místa kde není moc lidí a je tam klid a betonová džungle tam ještě nenašla cestu. Pelješac je z tohohle hlediska super. Jen mi tam vadilo to, že se zase rád večer někde cournu hezkými místy a zajedu si na dobrou zmrzlinu. Vzhledem k tomu, že jsem byl ubytován asi 5km od Drače, tak nebylo ani kam večer zajet. Drače a Sreser jsou prťavý a je to na jeden večer. Ke koukání v podstatě nic ( Sreser byl lepšejší ). Vzhledem k tomu, že to byl první rok kdy jsem jel s malým člunem a byl jsem nadržen jak budu furt někde jezdit, tak mne navíc moc a moc zklamalo to, že nebylo v podstatě kam. Tedy samozřejmě bylo, ale všechny břehy jsou skalnaté bez možnosti zakotvení u břehu a hodit záda na nějakým placatým šutru nelze ( mluvím stále o Malém moři v oblasti Drače. Dál je to pak asi jiné ). Na couračku je nejblíž Trstenik a pak asi až Trpanj. Dobrá zmrzlina opravu až na Korčule a v Orebiči. Mrchy zmrzlináři asi na Pelješaci choděj na jinou Vysokou zmrzlinářskou než ostatní majitelé zmrzlináren v HR.
Jinak manželka mi povolila vložit odkaz, tak tady je něco málo z Drače a okolí vidět
video: [www.youtube.com]
PS: a bacha...na Pelješaci vyskakujou plotýnky thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2015 18:22
To trosečník: Přidávám se k těm, co by Drače taky nebrali. Dobrá zmrzlina bývala taky v Trpanji, výborné víno - Mali Plavac, míval starý pan Grljušič v Donji Vručici. Zkus příště ztroskotat v Trpanji nebo v Dubě, nebo na druhé straně (Borak, Podobuče apod.). Kromě Trpanje celkem oázy klidu, lidí přiměřeně. Problém snad jen se zásobováním a večerním zajížděním (my jezdili z Boraku do Orebiče nebo do Trpanje) .
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 02. 2015 11:04
.... Pavle, moc hezké fotky ... thumbs up hlavně ty podvečerní ...
... jak jsi to myslel že si tam blondýnky ... vyskakujou ? ... Evička se zdála být v klidu ... yawning smiley
P.S. ... v této korčulské uličce mě zatrnulo, jestli se tamtudy dokážeš protáhnout [www.rajce.net]
... a taky mám dotaz ... jestli jsi to záchranné kolo bral do člunu ... ? [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 02. 2015 14:01
Kvetaca: je velmi nekolegiální požívat vína z Itálie, byť nákladnější, a zároveň sledovat zdejší dění. Následky jsou zřejmé a sáhni do svého svědomí- při konzumaci Plavace, nebo Dingače by se to nepřihodilo. To je stejný případ, jako ve sklípku v Mikulově konzumovat Hornický kahan drinking smiley
Trosečník: připomenulo námi navštívená místa, naposledy 2006, asi to byla destinace hodně poklidná , věrná Tvému nicku. Ten klid je ale mnohdy k nezaplaceni, stranou od masového turismu. Dávám thumbs up.
Bessy: nejenže jej bral do člunu, ale i domů, sám se mi svěřil. Šlo prakticky o jediný souvenir....grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 02. 2015 17:17
prdlajs bral domů ...domů jsem byl rád že jsem dojel sám. Byla to vůbec vypečená dovolená.... vyjmečně jsem byl na 3 týdny a z toho asi 11 dnů lilo jak z konve. Místní pamětníci říkali, že to nebylo takový už asi 100 let. No jsem prostě klikař smoking smiley. Do auta jsem se dostal pomocí dvou smetáků jako berlí a vypadl z auta po cca 12 hodinách až doma. Následně další asi 3 měsíce jsem byl téměř nepohyblivý. Jo jak říkám, je to kraj Bohem téměř zapomenutý, kojoty oplývající ( dělaj pěknej bordel mrchy ) a vyskakujou tam plotýnky drinking smiley
Jinak info pro případné tůristy....nejbližší "doktor" byl v Janjině a byl tam mám dojem jen 3 dny v týdnu. Když jsem volal do ČR ohledně převozu do nemocnice, tak mi nabízeli nejbližší Dubrovník. V Korčule asi taky nic moc odbornýho nebude.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 02. 2015 09:33
4Trosečník:
Pavle ,zcela výjimečně si s Tebou dovolím nesouhlasit,ale to jen co se zmrzliny týče,loni konec srpna -začátek září v Orebiči na promenádě super zmrzlina ,se super obsluhou!!!!
Dva kluci cca22-28 let,oba nás přivítali češtinou, a ty kousky co prováděli se zmrzlinou!!!!!
Naše Eli z nich byla hotová....podařilo se jí uchopit zmrzlinu až na 10.tý pokus!!!!!!
Byly jsme tam ze Žuljany asi 5x,a vždy u nich na zmrzlině ,jak obsluha,tak zmrzlina neměla konkurenci!!!!!
Jinak s pobřežím a mořem směrem k pevnině s Tebou naprosto souhlasím!!!!
Nebrat!!!!
Na druhé straně poloostrova,úplně jiné moře!!!!!!
smileys with beer

Pavle promin ,všiml jsem si jen Korčuli,Orebič jsem nějak přehlédl.....
Takže ,beru z5 a Tvá slova mohu jen potvrdit!!!!!thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ruza01 (02. 02. 2015 17:49).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 02. 2015 14:26
Milý Fousi, jsou situace, kdy neudržím Dingač, Plavac ani Bogdanušu thumbs up smiley
Ke konzumaci nechorvatského vína je bohužel nutné uchýliti se často, neb jsme zatím nedokázali dovézt množství, které by vystačilo na celý rokyawning smiley
Ale to je dobře, aspoň se máme na co těšit a během roku si rozšiřujeme obzory smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 02. 2015 15:00
snijeg na Pelješacu z Blata ...foceno v poledne





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (02. 02. 2015 15:05).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2015 19:18
No, jo, kdyby Trosečník nehromadil jeté gumy, nechyt by jej hexnšůs. To je celý on, mladý a neklidný.Pořád někde mózuje a pak je 3 měsíce na otomanu. Ale stejně bychom se tam zase někdy chtěli podívat, po mnoha letech.
P.S. škoda že není foto, jak s košťama postupuje k vozu. grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2015 19:31
jo hochu v tu chvíli byla napjatá situace jestli se do auta vůbec dostanu, takže na focení nebylo pomyšlení, ale je mi to samotnému líto... to mi věř. Dal bych si to zarámovat. Jo a nikde nemózuju...to bych si vyprosl thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 02. 2015 19:56
Když jsme se vraceli před pár lety z Pelješace měla žena podobný problém. Vypadalo to, že domů snad nedojedeme. Nakonec to vyřešilo vyhřívání sedadla a doma už byla fit.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2015 06:58
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Karle M-koukni se zde na moje video je z roku
> 2013,2014 ještě nemám hotové,pro inspiraci.

Milane, myslíš si, že se dá sehnat v Trpanji v sezóně ( červenec) nějaký slušný apartmán pro 4 osoby na blind? Nemusí být ani přímo u pláže - třeba i 300 až 400 metrů daleko. Nerad se vážu dopředu, u mě je jisté, že skutečně pojedu, jen několik dní dopředu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2015 09:05
Ahoj, nejsem sice Milan, ale pridam svou lonskou zkusenost z Peljesace. V pulce cervence jsme prijeli do Perny za Orebicem a hledal jsem ubytovani v apartmanu blizko more, abych nemusel nosit windsurfingove vybaveni kazdy den moc daleko. Prosel jsem cele pobrezi od Perny, pres Kuciste az po Viganj a 5-6 volnych apartmanu primo na pobrezi se naslo. Dale od more jich bylo urcite i vice. A to je tento kousek Peljesace v cervenci v oblezeni surfari a kitery, kteri se miri kvui pravidelnemu termickemu vetru. Reklbych, ze v Trpanji urcite nejaky apartman najdete, zvlast, kdyz vam nevadi vetsi vzdalenost od more.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Plavec (11. 02. 2015 09:07).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2015 13:47
Karle M
Jistě že seženete.
Nad Českou pláží jak říkají místní.
Je tam v přístavu na promenádě i Tourist Office-tam by vám určitě něco našli.
Jsou moc ochotní,obvolají volné apartmány a majitel si tam pro vás přijede.
Vůbec bych neměl strach že se tam něco nenajde.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 02. 2015 23:10
V Trpanji se dá sehnat ubytování kdykoli.Mám tel na paní, která dříve pracovala v místním tur.centru.Dnes je na mateřské a sama má apartmány a ošefovává to i sousedům.Ráno to máš v soukromé zprávě, má ho v telefonu manželka a již spi. Bydlím v sezóně za 12 euro za osobu. Dvě ložnice se sociálkou + kuchyně.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 02. 2015 14:08
Pár vzpomínkových na milovanou Trpanj:

V uličkách starého městečka:
[www.facebook.com]

Večerní Trpanj:
[www.facebook.com]

Když moře usíná:
[www.facebook.com]

Netradiční západovka:
[www.facebook.com]

Tradiční západovka:
[www.facebook.com]

Kdo si hraje, nezlobí :-)
[www.facebook.com]

Mercedes po dešti:
[www.facebook.com]

"Letecký" východ slunce:
[www.facebook.com]

Kočka spící ve večerních paprscích jadranského slunce:
[www.facebook.com]

Večer před Faraonem (druhý nejlepší západ slunce, který jsem v Chorvatsku za 14 let zažil):
[www.facebook.com]

Trpanj si vás prostě připoutá:
[www.facebook.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mmalousek (17. 02. 2015 17:04).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 02. 2015 17:44
Mmalousek : ... úžasné fotky, dívala jsem se na ty v odkazech a pak nakonec na všechny, i na ty, které nesouvisí s Chorvatskem. Je to nádhera.
Mám doma Prakticu a taky bych se jí nezbavila ani za nic, jen je proti Canonu na digifotky trochu těžká :-((
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 02. 2015 18:10
Jsem rád, že se líbí. Chorvatsko je vděčná modelka.

Jo, Praktica, to byl strojek. A představte si, že některé fotky, na které odkazuji jsou foceny objektivem z fotoaparátu Practica nasazeném na moderní digitělo.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 02. 2015 14:56
mmalousek - parádne fotky thumbs up...a skvelé nápady na vytvorenie foto...napr. tie kamienky naskládané na seba s tým azurom v pozadí ..tststststs...grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 02. 2015 19:06
mmalousek:
klobouk dolů, skutečně krásné snímky thumbs up

PS: když je tu řeč o Praktice, tak moc rád vzpomínám, když jsem si v době její největší slávy dělal fotky sám. Vozil jsem si tenkrát z NDR filmy ORWO v metráži, jejich papíry, vývojku (tuším že to byla R09).... Jednou jsem nakoupil toho trochu víc, měl jsem to normálně na sedačce a v tom "Prohlášení" nebo jak se to jmenovalo jsem to měl normálně napsané. Němečtí soudruzi na hranicích ve Hřensku mě tenkrát sdělili, že i fotopapíry jsou chemikálie a vozit se nesmí. Takže mě vátili a musel jsem to vrátit zpět do obchodu. Od té doby jsem to nikam nepsal a vždycky jsem to propašoval grinning smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (18. 02. 2015 19:09).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 02. 2015 19:34
jo Praktica je srdeční záležitost ( měl jsem celkem tři ). Celkem jsem tenkrát focení věnoval a pro foťáky jsem jezdil jako spousta jiných do Pirny v NDR. Filmy mimo jiné taky Orwo, ale kupoval jsem je s papírama tady. Měl jsem doma i makroměchy i moji chloubou byl objektiv Sonar 2,8/200. Super světelnost. Času v koupelně u zvětšováku bych se nedopočítal. Jó to byly doby. Teď mi Praktica BC1 elektronic leží ještě v šuplíku a chodím ji oprašovat.
Patří to spíš do sekce "Bejvávalo" ale nechal jsem se strhnout eye rolling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 02. 2015 20:22
Čert to vem, že to patří do Bejvávalo: dodnes občas nacpu film do Praktiky L2, ještě ji mám schovanou s bleskem, kroužky, dvěma objektivy a filtry v pohotovostní kabele; je to neúnavný stroj, i když už si vyvolávat nechám.
Kompletní vybavení komory na černobílé i barevné fotky (i ta předělávka zvětšováku, stejně starého jako já, na barvu je moje samo domo, nejen fotky) jsem už několik let choval zabalené v igelitu, proto jsem ho předloni věnoval do Malšovy Lhoty jedné začínající fotografce, jejíž černobílé práce jsem viděl, a vlastně bych jí podle nich ani neměl říkat "začínající".
Prostě dnes už negativy i diapozitivy skenuji a data ukládám na tři různá úložiště, aby to v případě kolapsu disku aspoň někde zůstalo, fotky z laborky skladuji odděleně.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 02. 2015 20:31
Děkuji za slova chvály, jsem rád, že se líbí. Ta doba, kdy se dělaly fotky zvětšovákem měly své kouzlo, i když byla koupelka den neobyvatelnágrinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 02. 2015 09:39
Také se přidám, i když to sem nepatří, ale v dobách mého mládí jsem strávil v černé komoře nejeden víkend a pod tátovým vedením se učil vyvolávat, zvětšovat, míchat vývojku a ustalovač, sušit, leštit....je to fakt sekce bejvávalo.
Ale k tématu snímky mají své zvláštní kouzlo a smysl pro detail, s digošem je to něco jiného. Kouzlo ostření a nastavení expozice, pak čekat v komoře, co z toho nakonec bude.
Foco: ty kamínky naskládaně na sobě, každoročně na naší FKK jako nezbytná kulisa, ale instalují to tam jiní návštěvníci. Pokud bude chvilka, dám do jiného vlákna. I když to není z Pelješace.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 02. 2015 13:41
Dal jsem do vlákna ukažte své fotky.....abych dodržel dané.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (19. 02. 2015 13:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.