Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 08. 2011 12:07
Taky jsem šel od kláštera po značkách. Značené je to celkem dobře. Udávaná doba 2,5 hodiny odpovídá asi poklidné chůzi z občasným kocháním. Já jsem to pojal dost sportovně za jednu hodinu dvacet.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 08. 2011 12:11
Ty značky jsou tam jako u nás? Pásové značení?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 08. 2011 15:54
Myslím že tam jsou nějaká červená téčka, nebo něco podobného. Ale ta pěšina je znatelná, nedá se tam zabloudit.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 08. 2011 21:29
Ahoj lidičky...kdo to zná v Podobuče prosím písněte info, je tam hospůdka?, obchod?, jak se Vám líbilo moře atd....díky
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 08. 2011 13:13
Je tam hospoda hned nad molem, ale nikdy jsem v ní nebyl. V rohu pod hospodou prodává jednonohý domorodec nanuky a kafe a pivo. Pak nahoře je ještě hospoda Farčičových, ale je to asi na objednávku - dobře tam vaří..
Pláž je tam dobrá a moře ujde - někdy tam vítr nafouká bordel. Nikdy jsem tam nebydlel, ale mnohokrát jsem tam byl na člunu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 08. 2011 15:42
Díky za info.....no ten bordel se nám ukazoval na moři i v Boraku proto se ptám....prosím kdo si tam užíval dovču...písněte ještě nějaké info, díky Irča
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 08. 2011 13:36
Byl jsem tam ubytovany pred 4-mi lety, prave u toho "jednonoheho domorodce" a letos jsem se pri pobytu v Orebici jel do Podobuce nostalgicky podivat. Je to malinkaty zaliv, kde se za dve hodiny vsichni vzajmene znaji. U "jednonoheho domorodce" jsem mel polopenzi a byl jsem moc spokojeny. Vari ale jen pro sve hosty, jinak je vse jak pise HonzaD. Bordel v mori jsem v Podobuce nikdy nezazil, jen letos se me zdalo ze je tam uz ponekud vice lidi a kouzlo poloprazdne plaze pomalu vyprchava. Irčo, pokud mas nejake konkretni dotazy, písni na SZ.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 08. 2011 21:56
Tak proběhl návrat z Pelješace. Výstup na Ilju OK, zvládl to i šestiletý synek, čas 2hod 20 min ... Taky sem trochu projel kolo k jednomu kopečku " za barákem" :-) Silnice mezi Žuljanou a Trstenikem je v podstatě hotová, cedule, svodidla .... normálně se tam už jezdí.

[img545.imageshack.us] [img263.imageshack.us]
[img827.imageshack.us] [img571.imageshack.us]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nalim01 (31. 08. 2011 22:05).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 09. 2011 13:31
Sv.Ilija, to je jen ta první fotka.
Ale ty tři zbývající fotky jsou přece všechny z vrcholu Sv.Ivana (i když na druhé je Sv.Ilija v dálce vidět)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 09. 2011 08:45
nalim01 napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Taky sem trochu projel kolo k jednomu kopečku " za
> barákem" :-)

Jistě že je to Ivan, bydlel jsem v Žuljaně, v popisu fotky je přeci napsáno "svivan"... s bajkem až na vrchol je to sranda, hlavně poslední úsek po oslí stezce :-)

Jinak pláže mezi Žuljanou a Trstenikem těžko hledají konkurenci.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 09. 2011 10:46
Cesta medzi Zuljanou a Trstenikom ma sice skvely novy asfalt, ale pri prejazde autom smerom zo Zuljany mi na urcitych miestach nebolo vsetko jedno. Aj ked je to urcite krasa, ako ta cesta kopiruje kopec a toci sa ako had, ale na krajnici sem-tam spadnuty kamen, chybaju este zvodidla, jednoducho mam obavu o bezpecnost. Dvaja robotnici niekde v strede, na mna nechapavo gulali ocami. Zo strany Trstenika je navyse zakaz vjazdu. Je to sice skratenie cetsy, ale nezda sa mi velmi bezpecne. Viem si to skor predstavit ako cyklisticky chodnik. Na druhej strane, ked som isiel z Vrgoracu tymi serpentinami, tak to tiez nebolo o nic bezpecnejsie. Takze ak to zhrniem, tak "pomaly dalej zajdes" na takychto cestach plati dvojnasobne.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jage (02. 09. 2011 10:47).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 11. 2011 12:03
Zdravím,pro příští sezonu a vlastně i dovolenou jsme si vybrali Pelješac-Trpanj.Z důvodu zdr.postižení naší dcery,jsme se rozhodli pro posledních 14 dní v červnu.Důvody jsou kvůli většímu klidu od turistů,méně plné pláže,a vůbec pocit většího klidu,jaké jsou vaše postřehy v tomto měsíci,jaká bývá teplota moře i vzduchu?Slunce by mělo také svítit déle,než např.námi zvažovaného září. Díky za postřehy.
Petře,v červnu je již st.Goričan pro os.dopravu otevřen?Mysím si,že ano.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 11. 2011 07:08
V červnu je otevřen.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 11. 2011 02:46
Radomíre, druhá polovina června je přesně náš termín ve kterém vždy na Pelješac jezdíme, my bydlíme v Žuljaně ale do Trpanje vždy několikrát zajedem, nevynecháme ani pláž Divna atd.. Pouze předloni, v r.2009 se nám počasí zkazilo, od 14.června celý týden super, vedro, moře teplé, pak 20.června večer přišla silná bouře a celý následující týden přeháňky a ochlazení. Tuším to tehdy bylo v celé Evropě. Jinak každý rok počasí super.

Letos jsme byli od 15.6. do 27.6. a po celou dobu počasí naprosto ukázkové. Výhodou je bezesporu vetší klid, méně turistů než v plné sezoně. Když budete v Trpanji, pláž Divna máte pár kilometrů a stojí za to. O cca 2km dál je pak Duba Pelješka, letos 21.června celá pláž v Dubě absolutně liduprázdná, foto zde: [galerie-jadran.net]
Přesné teploty moře nevím, ale když tam vlezu já tak studené moc není :-))

** Petr **
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 11. 2011 19:00
Petře díky,Divnu i Dubu známe velice dobře,ale jde nám o to,že Trpanj nám skýtá větší míru pohodlí.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (20. 11. 2011 21:42).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 11. 2011 13:00
Mohl by mi prosím podat někdo , vlastní zkušeností nabyté, informace o kvalitě ubytování a vůbec poměrech v Duba Pelješka. Stále se rozhoduji kam jet. Do Albánie se mnou nikdo ani z rodiny nechce, i když nechápu.........
Díky předem
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 11. 2011 13:11
chtěl bych se zajet podívat ze Živogošče na výlet na Pelješac..a projet ho celej..doporučte mě co vidět a kam zajet a do jaké zátoky se očutat..možná taky jestli bude čas mrknout z Orebiče na Korčulu..díky
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 11. 2011 14:17
Vasnivykolista-jeden den je na Pelješac málo, ale asi hradby ve Stonu,a mrkni sem :
[www.chorvatsko.cz]
a na Korčulu si nech zcela jistě aspon 1 den. Stojí to za to. Plavba z Orebiče je asi za 12kuńáků pro dospělého a děti polovic, a jezdí několik společností z jednoho mola snad každou půlhodinu

Za exkurzi stojí vinařství MATUŠKO v Potomje. Krásný sklepy, výklad historie, a jistě i ochutnávka a nákup jsou velmi pěkné



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (19. 11. 2011 07:32).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 11. 2011 11:06
Korčulu bych určitě doporučoval. Parádní je výstup na Sv. Ilju, ale to chce vyjít brzy ráno a průměrně rychlým turistům cesta tam a zpět zabere tak čtyři až pět hodin. Takže pro jednodenní výlet na Pelješac to není. Ale pěkný výhled je i od kláštera. Tam se nechá dojet autem (je to asi 1 km od značené odbočky v Orebiči). Celkem slušný výhled je i z kopce Ulenje (také se tam nechá vyjet autem - odbočka v Dubravě). Z Potomje vede taky zajímavý tunel k pobřeží a pak parádní cesta ve srázu nad mořem na Trstenik a Žuljanu. Hodně lidí taky chválí zátoku Divna, ale já jsem od ní čekal víc...
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 11. 2011 17:57
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:58).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 11. 2011 14:39
prochy: dík za info, taky nad tím bádám a skoro nic nemohu najít. Je to škoda. My vyloženě hledáme destinace kde je to pro někoho 100 let za opicema, ale pro nás to pravé ořechové. třeba se mi poštěstí...
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 11. 2011 15:38
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 07:10).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 11. 2011 22:22
Jen bych měl trochu fedry z té kavárničky. Respektive hospodského ruchu. Ale dotaz tam pošlu. Ještě seznámím manželku
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 13:29
Tak se nám blíží sezona 2012, tak je asi dobré znova oživit fenomén jménem Pelješac yawning smiley Tak kam se kdo letos na tomto poloostrově chystáte? Nějaké novinky, tipy atd? My se chystáme do Trpanje, pokud vše vyjde jak má začátkem sedmého měsíce.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 13:42
Také se chystáme grinning smiley a už se hrozně moc těšíme!!! Poprvé v životě jedeme na stejné místo na dovolenou, a to do Boraku smileys with beer - na 14 dní v červenci yawning smiley. Už aby to bylo thumbs up smiley. Netrpělivě už sledujeme i ostatní vlákna, co je kde nového?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 14:13
Na Velikonoce do Boraku jedu. Bude-li něco nového tam, nebo cestou napíšu ihned po návratu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 14:29
No, naposledy jsme tam byli v roce 2009, tak tam asi něco nového bude...někde jsem tu četla, že je tam nová asfaltka... Za další info předem díky Radku yawning smiley a přeji krásný pobyt v Boraku thumbs up smiley!!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 14:41
Cesta od tunelu je tam asi 2 roky. Nečekejte nějaké výrazné zlepšení ve smyslu rozšíření silnice, osazení svodidly, ... Pouze nový koberec po celé délce. Jinak vše při starém. A to je dobřespinning smiley sticking its tongue out! Už se těším na to Pelješacký jaro a tůry po místních kopcích v nádherně příjemném počasí pro takové pohybové aktivity. To že nejsem otužilec a nebudu se moci koupat to mi vůbec nevadí.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 14:48
Jo jo, Borak má prostě své kouzlo a kdyby bylo na dvě dovolené, tak jedeme i na jaře thumbs up smiley. Máme dvě malé děti, tak jsme zvolili letní koupání yawning smiley a výletování.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2012 16:21
My byli loni ubytování v apartmána Rina doprava za tunelem spinning smiley sticking its tongue out a do Boraku jsme se sjeli podívat. Je tam víc živo, než kde jsme byli my. Taky ta příjezdová cesta je dobrá. My jezdili po tankodromu. Jinak jezdili jsme do Trpanje na koupačku s prckama, je tam pro ně lepší pláž a letos už volíme rovnou Trpanj. Malíci mají letos 5 a 10let.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lazaka (16. 01. 2012 16:23).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.