Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2011 12:50
to Kremzina: každoročně jezdím se svým Jack Russel teriérem několikrát ročně do HR. Mám europas se všemi potřebnými očkováními, pes musí být načipovaný, a podle zákonů Chorvatska (jelikož není HR v EU) byste měl ,mít i příslušné potvrzení od krajské veterinární zprávy, že nákazová situace na vzteklinu v místě Vašeho bydliště (bydliště / pobytu psa) je negativní. Toto potvrzení nesmí být starší 3 dnů před odjezdem (překročení HR hranic) Sice to po mě nikdy nikdo nechtěl, ale náhoda je blbec..... Potvrzení se vydává bezplatně, je to takovej cár papíru s podpisem a razítkem krajskýho veterináře - jako příloha pasu zvířete v zájmovým chovu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (21. 07. 2011 12:51).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2011 12:54
to all: kdo chce ať koukne na fotos z letošní Viganje na mojim webu:
[www.arimarseapioneer430.cz]

odjezd zpět za 3 týdny .... spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2011 13:31
Aha, to je asi to kulaté razítko, o kterém jsem slyšela. Takže ještě před odjezdem musím pro něj zajít. No to "mám radost".
Ale díky moc za info. Jedeme s malým papillonem, jede poprvé do zahraničí, náš závisláček víc než týden bez nás nedá a abych pravdu řekla, já bez něj taky ne smiling smiley Doteď jsme jezdili bez něj, ale to vždycky jen na týden nebo byl někdo doma.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2011 21:04
Přátelé, může mi prosím někdo napsat přip. zjistit kontakt na kemp Divna (umístěn je u stejnojmenné pláže)? Jednalo by se o emailovou adresu.

Děkuji všem předem
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2011 21:17
To teda nevím jestli seženeš, mají tam jen jeden počítač v hospůdce a ten myslím ještě jen na účtenky :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 07. 2011 21:53
...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 09:40).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 08:05
Tak zítra v 5 ráno vyrážíme, jsem ráda, že je tady chladněji, líp se pojede. Jen se obávám front na slo-chorv hranici. Máte někdo tip na dopravní info třeba v Rakousku? Máme tam známé ve Vídni, u kterých se stejně budeme stavovat a chci se s nimi domluvit, aby to sledovali a já bych jim na konci Rakouska zavolala a oni by mi řekli aktuální stav. Bohužel já německy nerozumím a v AJ tam asi zprávy nejsou.
Víte o rádiu nebo TV, kde běží průběžné dopravní info. Ono tím směrem pojede asi i dost Rakušáků a ty to taky bude zajímat. Našli jsme jinou trasu, ale je delší, tak bychom ji použili jen v případě velké kolony.
A díky za info o psech, tady byli na KVS velice v střícní a ve středu už mi dali razítko s dnešním datem smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 12:13
Zdravím všechny příznivce Pelješacu, tentokrát už z Trpanje. Dneska nám tu prší. Nemáte někdo tip na nějaký odpolední výlet v tomto počasí? Nejlíp někam, kde není potřeba deštník... yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 13:13
janaxxx173 podle webky v Dubrovníku svítí sluncehot smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 13:24
To alesim: díky za tip, v Dubrovniku jsme byli včera... smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 14:40
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 15:36
Nádjerná je večerní Korčula, na promenádě je spousta restaurací přímo nad mořem.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2011 17:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:29).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 07. 2011 17:13
Tak ve čvrtek návrat po 12ti dnech ze Sreseru. Byli jsme zde 3 rodiny a všichni poprvé. Naprosto perfektní dovolená, příští rok jedem opět na to samé místo a již jsme si ho dopředu rezervovali. Takový klid a pohodu jsem snad ještě nikde jinde neměl. Naprosto perfektní a velice ochotní místní lidé, krásné klidné prostředí. Pelješac je celkově nádherný a je se zde všude na co koukat. Jinak děkuji všem, kteří nám před dovolenou poradili a poskytli jakékoliv rady či doporučení.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 08. 2011 02:16
To Kykla, Jsem rád,že Tě Sreser uchvátil.Já tam jezdím s manželkou a s pejskem už 6-tý rok,ale letos budu doma.Je mi z toho moc smutno. Jinak pokud můžeš,jaká byla cesta tam i zpět,kudy jste jeli a co počasí ve Sreseru ?

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (02. 08. 2011 02:17).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2011 12:28
Beran napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Ertepetr:
> Už jsem zpět doma ale letos mam to štěstí, že tam
> ještě jednou jedu, dnes za 11.
> Cesta byla v pohodě, cestu tam jsem z dálnice ve
> Vrgoraci absolvoval smerem na Stasevici, cestu
> zpět přes Dubrave a ta se mi zdala trochu lepší.
> Jinak ve Sreseru je nádherně, pláže byly
> poloprázdné, trochu upravili hlavní pláž
> vybetonováním vstupního pásu do moře a je nově
> vybetonovaná hráz od hlavního mola na západ, kde
> byly kameny. Jinak lidé stále stejní, v restauraci
> jsou stoly více od sebe, v obchodě stále stejní
> lidé.
> Most je zatím odložen, nejsou prachy, jen lehký
> pohyb na obou stranách, nějaký náznak pilíře,
> jinak po cestě je na stavbu vstup zakázán.
> Když Ti to nevyjde letos tak ti přeji, ať určitě
> příští rok ti to dopadne. Budu pozdravovat smiling smiley
> PS: letos jsme měli velkou terasu a bylo to dobře,
> spali jsme na ní, bylo v noci asi 25 st.

To Beran. Díky moc za zprávy o Sreseru. a co cestě,mostu.Příští rok se budu těšit. Díky za pozdravy Sreseru.Přeji Ti aby Ti další pobyt vyšel počasím,bez žraloků,medůz a ostatních mořských potvor a bez úrazu.

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2011 12:36
Kremzina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky moc, na tu bahenní koupel se obzvláště těším.


No, to, že je to pod hřbitovem,nevím,nevím, není ten hřbitov pro návštěvníky koupelí...........................?
To byl žert. Příští rok se opět po roce,kdy letos mi to nevyjde, podívám do Sreseru a určitě navštívím ony koupele.Díky za typ.

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (03. 08. 2011 12:38).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2011 12:59
Tak cesta tam i zpět přes Hatě, Vídeň, Slovinská dálnice, Chorvatsko až na konec dálnice ( tam přes Opuzen) a Bosnu zpět někde vrchem ( tam jsme jeli po pobřeží a zpět někde horama), ani nevím jak jsme se zamotali. Cesta byla naprosto v klidu, vůbec žádné hraniční kontroly, žádné fronty na mýtnicích, žádné kolony, nehody či jiné zdržení. Tam nám to trvalo déle, jeli jsme o den dříve a stavili se na Krkách. Zpět při dodržování rychlosti s přestávkama trvala cesta 14,5 hodiny. Počasí prvních 5 dní nádhera, kolem 32 -35 st. C a voda krásně teplá. Potom již až do konce střídavě pod mrakem a střídavě slunečno. Teplota kolem 28 st. C. Pouze byla o něco chladnější voda. Ubytování K.L.J. Vištica, je to v tom cípu na konci Sreseru ( u moře doleva a až na konec), sešli jsme se perfektní parta lidí a perfektní jsou zde i domorodci. Na příští rok jsme si to již všichni co jsme tam byli opět zamluvili na 14. dní a již se velice těším. Opravdu to pro mne byl balzám na tělo i duši jak uvádíte. Lituji, že tam letos nemůžete jet, ale určitě si to vynahradíte příští rok a třeba se tam v hospůdce sejdem.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2011 13:52
kykla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak cesta tam i zpět přes Hatě, Vídeň, Slovinská
> dálnice, Chorvatsko až na konec dálnice ( tam přes
> Opuzen) a Bosnu zpět někde vrchem ( tam jsme jeli
> po pobřeží a zpět někde horama), ani nevím jak
> jsme se zamotali. Cesta byla naprosto v klidu,
> vůbec žádné hraniční kontroly, žádné fronty na
> mýtnicích, žádné kolony, nehody či jiné zdržení.
> Tam nám to trvalo déle, jeli jsme o den dříve a
> stavili se na Krkách. Zpět při dodržování
> rychlosti s přestávkama trvala cesta 14,5 hodiny.
> Počasí prvních 5 dní nádhera, kolem 32 -35 st. C a
> voda krásně teplá. Potom již až do konce střídavě
> pod mrakem a střídavě slunečno. Teplota kolem 28
> st. C. Pouze byla o něco chladnější voda.
> Ubytování K.L.J. Vištica, je to v tom cípu na
> konci Sreseru ( u moře doleva a až na konec),
> sešli jsme se perfektní parta lidí a perfektní
> jsou zde i domorodci. Na příští rok jsme si to již
> všichni co jsme tam byli opět zamluvili na 14. dní
> a již se velice těším. Opravdu to pro mne byl
> balzám na tělo i duši jak uvádíte. Lituji, že tam
> letos nemůžete jet, ale určitě si to vynahradíte
> příští rok a třeba se tam v hospůdce sejdem.


To Kykla. Díky moc za informace.Ta teplota vody je pro mně záhada.Když fouká od severu,tak je jak kafe,ale od jihu se ochladí.I místní domorodci to říkají a domnívají se, že je to těmi netypickými spodními proudy ve Sreserském moři.Já s manželkou jsme pravidelně v apartmánu Urlić.Apartmán u mandarinek, u moře doprava.No na příští rok se určitě těším,to si pořádně vynahradím.Pokud se tam sejdeme,budu moc rád, ale ta hospůdka, to je velmi lákavé, ale vhledem k mému zdr.stavu jen na limču nebo zmrzku.

Slunce a mír v duši!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2011 19:31
No s tím mořem to říkal i domácí, pokud jdou vnly od Dubrovníku je voda studená, Pokud jdou z otevřeného moře je voda teplá. A opravdu to tak bylo. Bohužel více času to bylo od Dubrovníku. No a pokud se v hospůdce příští rok setkáme, tak já se obětuji a rakiji si dám i za Vás.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 08. 2011 11:18
kykla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No s tím mořem to říkal i domácí, pokud jdou vnly
> od Dubrovníku je voda studená, Pokud jdou z
> otevřeného moře je voda teplá. A opravdu to tak
> bylo. Bohužel více času to bylo od Dubrovníku. No
> a pokud se v hospůdce příští rok setkáme, tak já
> se obětuji a rakiji si dám i za Vás.

Tak to si s chutí rád s Vámi( Tebou) posedím.

Slunce a mír v duši!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 08. 2011 09:30
Nemáte někdo bližší info o apartmánech Amarea v Trpanj? Zajímala by mně poloha, kde se nachází. Popřípadě nějaké foto, krom jejich webu. Díky
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 08. 2011 13:00
Apartmány jsou tady včetně infa....[www.liberatapublishers.com]
Nevím jestli to nebude reklama,když tak to bude smazané,po mém to bude drahé ale luxus...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 08. 2011 13:53
Cenu jsem si dohodl, ale nevím přesně kde v Trpanj se nachází, zda je to tou cestou za hotel Faraon kolem pobřeží, nebo někde jinde...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2011 12:36
Ne ne dle mého je to na nové silnici po levé straně cestou k přístavu...myslím nový obchvat města...víš kde myslím?Hodil bych ti sem foto ale zatím to není možné....pokud se podíváš na moje fota na rajčeti tam je to nafocené...popř.ti pošlu odkaz.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2011 15:29
Jenom pro info: už je průjezdná silnice ze Žuljany do Trsteniku - je tam nová úzká asfaltka, zatím bez svodidel a patníků... Vyzkoušeno předevčírem... sice je tam ještě zákaz vjezdu, ale projet se dá....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ferdasek (07. 08. 2011 15:30).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2011 16:55
Citaci
Radomír napsal(a):
...Hodil bych ti sem foto, ale zatím to není možné....

A proč by to jako nebylo možné? Vždyť to jde i bez lišty v editoru, koukej:



Stačí použít kombinaci kláves PRAVÁ ALT+F, napíšeš "img" (bez úvozovek), PRAVÁ ALT+G, za to vložíš adresu obrázku na webu a uzavřeš tím, že napíšeš PRAVÁ ALT+F, napíšeš "/img" (bez úvozovek), PRAVÁ ALT+G a mezeru nebo ENTER. A můžeš vkládat další.
Vlastně to v textu bude vypadat asi takto:

[ img]http://adresa toho obrázku.jpg[ /img] [ img]http://adresa dalšího obrázku.jpg[ /img]

(do každé lomené závorky jsem musel přidat mezeru, abys to viděl, jinak by se to pokoušelo zobrazit neexistující obrázky).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 08. 2011 17:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:30).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 08. 2011 13:49
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč tak složitě? Otevřu obrázek na netu, kliknu
> na něj pravou myší, dám "Vlastnosti" - zkopíruji
> adresu obrázku - pak kliknu tady na pravou myš,
> dám "Vložit" a je hotovo:
>
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty jóóó,už jsem si myslel,že na Pelješaci nějaký Čech otevřel zámeček s ČESKÝM pivem...............škóóda!
Ale díky všem za typy jak sem vkládat fotečky,bez toho by toto fórum nabylo to pravé!

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (08. 08. 2011 13:51).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 08. 2011 14:10
[img8chybny-odkaz-rajced0803]
Tak jo,mazáci.....myslel jsem tuto stranu ale pokud píšeš,že je to u kostela bude to v ulici nad kostelíkem cestou doleva na konci ulice....někde tady:[img8chybny-odkaz-rajced0803] je to pohled z vršku kostelíka je tam taková malá kaplička na kopci s pohledem na přístav...to je ona: [img8chybny-odkaz-rajced0803]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.