Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 07. 2011 16:15
Tak to jsem vás musel předejít. Nahoře jsem byl v sedm, to tam ještě nikdo nebyl, asi 40 minut kochačka, pak jsem se byl podívat na tu jámu pod vrcholem a zase dolů. Ten batoh je dost malej.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2011 13:10
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO: DUBAK
> Kolik prosím stojí ta lanovka na osobu?


Ještě doplním. Lanovka začíná kousek od hradeb, jízda trvá cca 2 minuty. Hodně turistů šlo dolů pěšky a na Srdi je válečné muzeum, které si nenechejte ujít za 20 Kun na osobu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2011 17:38
Ceny v hospodách v Žuljaně:


Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2011 21:27
Riblja plata "Žuljana" (druhý naskenovaný jídelní lístek) můžu vřele doporučit. Je to na velkém talíři ryba (na česnekovém koření), k tomu hromada mušlí a ještě nějaké mořské potvory. Já jedla vše kromě ryby poprvé v životě a musím říct, že jsem se naprosto přežrala. Bylo to opravdu vynikající a bylo toho tolik, že mi s rybou už pak musel pomáhat přítel. Opravdu to bylo výborné. Lidi od vedle si také strašně chválili ráčky a kalamáry smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2011 20:34
Hlásím návrat z Trpanje smiling smiley, opět nezklamala a zase celý dlouhý rok čekání sad smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2011 20:51
Co nového v Trpanji? My to máme před sebou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2011 16:56
Jak Vám závidím sad smiley, hned bych jela zpátky yawning smiley
Nevím kdy jste tam byli naposled,nějaké novinky tam jsou, něco už není,ale každopádně pohoda a klídek. V konobách se vždycky našlo místo, stejně jako v kavárně či pizzerii.Pláže poloprázdné a sluníčko hřeje a hřeje thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2011 20:59
Naposledy loni v srpnu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2011 22:21
Tak to snad jen propojení české pláže s pláží u kempu......příjezdová cesta do Trpanje už je vedená mimo staré město a na starou se najíždí až u velkého Studenace, vlastně nájezd ke trajektu........ nějaké změny v obchůdcích.....
Nevím jestli to byla jen náhoda ale bylo málo lidí, jak na pláži tak večer ve městě, prostě pohoda smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2011 16:24
Návrat ze Sreseru 16.7.2011
Pláže poloprázdné, v restauraci také nebylo narváno. Jedeme ještě jednou za 14 dní tak uvidím, jestli to bylo začátkem sezony.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 10:18
Ahoj, jedeme letos 30.7.-13.8. na Pelješac poprvé, konkrétně do Žuljany. A úplně poprvé s sebou bereme malého psa. Pas EU s čipem (modrý) má, beru pro jistotu i starší očkovací pas (žlutý). Nevíte co ještě je potřeba? Domácí má psa povoleného, ale nikde není cena, znamená to, že je pobyt psa zdarma?
Ale hlavní otázka, někde u Trpanje je zátoka s léčivým bahnem Blace, nikde v mapách to nemůžu najít. Znáte ji někdo a jak se k ní dá dostat?
A ještě jak dlouhý je úsek cesty od konce dálnice k odbočce na Pelješac, myslím časově i km? Předpokládám, že pojedeme pořád směr Dubrovník a pak odbočíme na Pelješac, je to tak?
Díky moc za rady a odpovědi. Začínám mít příjemnou cestovní horečku.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 10:36
Dalnice konci u Vrgoracu a pak se jede na Dubrovnik, musi se projet pres kousek Bosny ale obvykle tam jenom zbezne skouknou pasy a jinak jsou v klidu. Z Vrgoracu do Stonu to je podle www.viamichelin.com asi 84 km. Odbocka na Peljesac je dobre znacena a myslim ze se nejde lehce.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 10:55
Ta zátoka s léčivým bahnem je přímo v Trpanji pod místním hřbitovem.smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 11:03
Díky za rychlé odpovědi.
Pajas - aha, a je to nějak označený nebo prostě při výletu do Trpanje se to snadno najde?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 11:20
Najdeš úplně v pohodě.Stačí když půjdeš od přístaviště trajektu vpravo po chodníčku při pobřeží je to pěkná vyhlídka a vzdálenost od trajektu cca 1km. U hřbitova jsou označené schody směrem dolů k moři.Nemůžeš to minout.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 11:36
Díky moc, na tu bahenní koupel se obzvláště těším.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 11:53
Není zač .Jinak přeju hezkou dovolenou taky se už moc těším akorát si ještě musím počka t do 13.8. ale ono to utečesmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 13:39
Pro shr3k. ÁÁÁch jóóó, to se mi sbíhají sliny.eye rolling smileyLeč letos je pro mě Pelješac nedostupný. Jak vám závidím,ale přeju !thumbs up

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (18. 07. 2011 13:41).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 13:47
Tak jsem jsem po delší době zavítal abych nasál cestovní horečky,vůni moře a pokochal se zážitky z cest a pobytů.smileys with beer Letos mi to nevyjde a tak se sem jdu kochat.Jen pište a pište. Je to pro mne smutné, ale zároveň příjemné počteníčko.Závidím Vám, ale moc přeju.hot smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 14:06
Pro Beran - už jsi se vrátil ze Sreseru a nebo pojedeš? yawning smileyJsem fanda a dlouholetý dovolenkář Sreseru, ale letos mi to nevyjde nikam mimo území ČR a tak prosím, jak to ve Sreseru vypadá a jeli něco nového po cestě,jak pokračuje stavba dálnice a co most na Pelješac.confused smiley Prosím vyřiď v duchu pozdrav Sreseru.thumbs up

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2011 15:10
To Ertepetr:
Už jsem zpět doma ale letos mam to štěstí, že tam ještě jednou jedu, dnes za 11.
Cesta byla v pohodě, cestu tam jsem z dálnice ve Vrgoraci absolvoval smerem na Stasevici, cestu zpět přes Dubrave a ta se mi zdala trochu lepší.
Jinak ve Sreseru je nádherně, pláže byly poloprázdné, trochu upravili hlavní pláž vybetonováním vstupního pásu do moře a je nově vybetonovaná hráz od hlavního mola na západ, kde byly kameny. Jinak lidé stále stejní, v restauraci jsou stoly více od sebe, v obchodě stále stejní lidé.
Most je zatím odložen, nejsou prachy, jen lehký pohyb na obou stranách, nějaký náznak pilíře, jinak po cestě je na stavbu vstup zakázán.
Když Ti to nevyjde letos tak ti přeji, ať určitě příští rok ti to dopadne. Budu pozdravovat smiling smiley
PS: letos jsme měli velkou terasu a bylo to dobře, spali jsme na ní, bylo v noci asi 25 st.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 13:38
Zdravím všechny příznivce Pelješacu smiling smiley V neděli vyrážíme směr Trpanj a chtěla jsem se zeptat, co by stálo za zhlídnutí při zpáteční cestě do ČR někde buď sever Chorvatska nebo Slovinsko. A pokud případně máte tip na ubytko někde po trase, tak budu ráda.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 14:17
loni jsme jeli z Orebice brzo rano a meli sme zastavku v Plitvicich. Ja jsem se prospal v aute a rodina si prosla jezera. Je to tak 4 hodiny jizdy (kdyz se pouzije trajekt). neni to sice v polovine cesty ale pomuze tosmiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 14:46
Dubak..Za čtyři hodiny to nedáš! To bys na ten trajekt musel najet v puli plavby.Nalodění, plavba a vylodění cca 90.min.Zbývá 370.km to je pruměr 150.km/h.To nepočítám cestu z Orebiče do Trpanju.To by už byl pruměr 180.km/h.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 14:52
ja myslel jizdy bez zahrnuti plavby, nalodeni a pod.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 15:11
Je to cca 380.km ztoho polovina mimo dálnici.Jel jsem to 9x.Čím jezdíš?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 16:17
Ahoj při jízdě na Pelješac jsme vždy využili ubytování u hodné paní Milky, je to vesnice Slunj u Rastoke a blízko plitvic, paní je moc hodná a čistotná posílám www stránky je tam i kontakt a můžete napsat česky....mějte se Irča www.jafatex.cz
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 18:42
v pondělí návrat z Orebiče
HR-CZ přes BiH, HU, A, SK, po okreskách. v BiH spousta fízlů (měřili rychlost i jen tak kontrolovali, nebo byli "pouze" vidět)
cestou nebyl žádnej zaznamenáníhodnej dopravní problém
moře docela teplý, ale dle ČT t. textu udávanejch 27 st se mi nezdá
lidí dost, ale myslim, že by se jich tam vešlo podstatně víc
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 07. 2011 21:13
Ještě jednou se ptám na toho psa. Jezdíte někdo se psem? Stačí čip a pas?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2011 09:59
ano staci ( za predpokadu ze mas vporadku vsechny potrebny razitka ) , kveten a zari kazdorocne jezdime se dvouma psama a vzdy v pohode...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (21. 07. 2011 10:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 210
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.