Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 12:59
Tohle není moc u Žuljany, ale na druhém břehu polostrova.
rst
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 13:04
Toho jsem si samozřejmně taky všiml, právě proto se na to ptám, a jestli to tam někdo znáte, tak jak to tam vypadá?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 15:01
Jenou jsem jel kolem ale je to již dávno, už si to nepamatuji. Myslím si, že ta zátoka se tak bude jmenovat.

tady je náhled na mapu a foto
[maps.google.cz]
[www.adrialin.cz]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 17:58
Existuje mapa (případně má někdo), kde by byly zaznačená místa v Žuljaně. Apartmán máme ulice Brijezi 12, tak sem se chtěla mrknout, jak daleko to budeme mít na pláž (podle info snad do 150m), do obchodu, na poštu a tak smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 21:12
Zuljana - mapa, snad Ti to pomůže smiling smiley

Mapa



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Beran (25. 06. 2011 10:06).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 22:02
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 07:11).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 09:19
Díky za uklidnění, tak snad to bude v pohodě. Už se moc těšíme a doufáme, že dojedeme v pořádku tam i zpět (snad nás nezradí auto). Dívám se i na počasí a předpověď taky vypadá víc než dobře (nad 30 stupňů celý týden) smiling smiley)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 10:13
Omlouvam se, konecne jsem ten obrazek mapy zprovoznil smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 11:41
Díky. Mně to trochu mate, protože v materiálech od agentury, která nám ubytování zajišťovala, máme toto "Při příjezdu na Žuljanu za značkou vlevo je apartmán" grinning smiley Což pak zas nesedí s tou ulicí na mapě (ale fotky apartmánu jo, páč podle foceného výhledu z okna by měl být někde na druhé straně od mola) smiling smiley Ale tak uvidíme, líná huba - holý neštěstí, v nejhorším se tam zeptám smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zmrzlina (25. 06. 2011 12:08).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 12:41
Já myslím, že to v pohodě najdete. My mame oblibeny Sreser a do Zuljany se vetšinou jezdíme vykoupat tak 1-2x za pobyt.
tak šťastnou cestu a příjemný pobyt smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 13:01
RE: Beran

Dotaz na Berana. Jedu v červenci do Sreseru do apartmánu K.L.J. Vištica. Nemáte náhodou přehled v kterém místě se nachází, zda na začátku nebo konci Sreseru, případně nějaká malá recenze na ubytování, moře a okolí. Děkuji.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 14:15
Apartmany Vištica jsou nové apartmány na kraji vesnice, myslím asi tak 4-5 let staré. Jezdí sem hodně Čechů (usuzuji podle toho, když jdeme kolem na večerní procházku a podle aut). Onehdy jsem to zde chtěl také zkusit ale měli jsme malé děti a v té době tady ( u apartmánu) nebyla žádná pláž vhodná pro ně. Dnes je již situace jiná, u apartmánu je betonová plocha a snad i malá oblázková pláž.

Tady je popis apartmánu a nějaké foto:
[www.holidays-world.org]

zde je cesta k apartmánu.: v bodě B doleva a asi po 100m vpravo je apartman
Janjina-Sreser-Vučelič



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beran (25. 06. 2011 14:16).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2011 15:53
Děkuji za info.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2011 13:18
Ještě jedna maličkost smiling smiley Doporučili byste 1.7. vyjet od nás raději odpoledne (16.-17.hod.) nebo počkat a vyrazit až tak kolem 19:00 hod.? Nakonec jsme z Rakovníka zvolili trasu přes ČB a Rakousko.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2011 14:40
zmrzlina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě jedna maličkost smiling smiley Doporučili byste 1.7.
> vyjet od nás raději odpoledne (16.-17.hod.) nebo
> počkat a vyrazit až tak kolem 19:00 hod.? Nakonec
> jsme z Rakovníka zvolili trasu přes ČB a Rakousko.


Já bych volil později. Jinak z pátku na sobotu nejezdím nikdy, většinou se stejně na nějakou kolonu či ucpaný přechod narazí, všechny cestovky mají výměnný den sobotu. Já vyrážím nannoc v sobotu a nebýval problém. Jedu 2.7. ale tentokrát malá změna, jedu už asi v poledne přes Brno-Vídeň
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2011 22:47
Zdravím,tak návrat z Pelješacu v neděli.Před ceslou mě opravdu neminula střevní chřipka a večer 17.6. jsme vyrazili,přes Vídeň a po dálnici v Chorvat a objezd kolem přes BH,tam trochu prudili.Pelješac je opravdu krásný,byli jsme v Orebiči v hotelu,moře čisté,azuro,výlet na Divnou,tam minimum lidí.Pláž v Orebiči Trstenica písečná také nádhera.Ve čtvrt idylka skončila,nestartovalo auto,takže odtah do Mercedesu do Gradacu.V sobot jsme doputovali za autem,přijeli pro nás ze servisu,jeli jsme opět okolo,cestou 2 přejetý šakali,tak vážně tam jsou..smiling bouncing smiley V gradacu jsme byli do ned,večer viděli,na Hvaru hořelo.Dovol krásná,ale krátká,díky té poruše jsme nenavštívili více míst,snad jen Loviště a Korčulu a Divnou.M
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2011 00:00
Tak hlavne ze se auto podarilo opravit a nemusite resit nahradni dopravu, Peljesac je nadhernej a chce to na nej vic casu, se zenou tam jezdime 2x rocne vzdy na 16 dni ale i to nam je malo a tak od pristiho roku zacnem jezdit vzdy na celej cerven a cele zari - snad budou dva mesice dovci dostacujici :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2011 08:50
Štír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak hlavne ze se auto podarilo opravit a nemusite
> resit nahradni dopravu, Peljesac je nadhernej a
> chce to na nej vic casu, se zenou tam jezdime 2x
> rocne vzdy na 16 dni ale i to nam je malo a tak od
> pristiho roku zacnem jezdit vzdy na celej cerven a
> cele zari - snad budou dva mesice dovci
> dostacujici :-)


Rozhodně ty dva měsíce stačit na dovču nebudou .......chtělo by to 1x365......nafurt .......... pak by to mělo smysl a bylo by to dostačujici, věřim ,že se to jednou podaří .........nafurt......čim dřív tim líp....takovou dovčou by se moc foristu chlubit nemohlo ........krom Jirky Rijeky a Ivany-Dolácu HVARISTKY
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2011 08:56
Na Pelješaci mám moc ráda i večerní pohodu - posezení u vínečka, vyjí šakali - jsou slyšet dost často z kopců. Jezdíme do malé zátoky kousek od Trpanje. Je pravda, že občas vidíme i nějakého přejetého. Nebo je zahlédneme, pokud se večet vracíme přes hory do zátoky - přeběhne přes cestu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2011 09:45
no taky jestli nam vyjdou nase plany tak se tam za cca 20 let chystame presunout na furt :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 08:49
confused smileyconfused smileyconfused smiley to už jste všichni odjeli,že tu není žádný pohyb, nebo kde všichni jste....když letos nikam nejdem, tak si sem chodím spravit náladu a nasát předdovolenkovou hysteriithumbs up smiley a takhle to vypadá, že budu muset jít asi nasát někam jinamdrinking smiley smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 09:25
My jsme dorazili včera v 6 ráno. Bylo to fajn. Cesta tam - odjezd nakonec přesunut do Čížkovic, odjížděli jsme v 18:00 hod., na místě jsme byli druhý den ve 12:30, ale asi 2,5 hodiny jsme čekali na hranicích s HR. Jinak cesta k hranicím i od hranic už pak s minimálním provozem.
Žuljana jako taková je krásná, jen se mi teda zdála dost drahá. Dát za půlku melounu 32 kun, to mi málem vypadly oči z důlků. Za stejný kus jsme pak při velkém nákupu ve Stonu dali také 32 kun, ale společně ještě se skoro 2 kg rajčat, 2 okurkami, 3 cibulemi a 2 nektarinkami. Jinak výborná restaurace na hlavní pláži vlevo (ne ta pizzerie), za slušné peníze velké porce jídla a milá obsluha.
My jsme většinu týdne trávili na Vučine a jeho okolí nebo na ostrůvku naproti a musím říct, že voda byla skvělá, krásně teplá smiling smiley Pro mě to bylo vysvobození, protože před 3 roky v Biogradu byla voda naprosto ledová a za celý týden jsem v ní byla 2x, tady ne, tady jsem se cákala každý den. Co mě ale zklamalo byly ty řasy hned u břehu, nemám to pod sebou ráda, ale chápu, že s tím se těžko něco nadělá. A muž byl zklamaný chudým podmořským životem, baví se šnorchlováním a za celý týden našel jen asi 2 "použitelné" mušle (v porovnání s Biogradem, kde je tahal co 5 minut fakt nic moc, spíš nic, než moc).
Ale jinak dovolenou jsme si moc užili, ubytování i prostředí kolem bylo parádní a příští rok možná pojedeme znovu už i s pejkem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zmrzlina (11. 07. 2011 09:31).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 11:30
Zuljana je lepsi na klasicke potapeni, pod 15m je zivot hodne bohatej a da se navstivit i vrak lodi - ten je ale hloubejc pod 30m. Na snorchlovani je daleko lepsi zatoka mezi Divnou a P. Duba, je tam hloubka do cca 6m a spousta zivota :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 13:01
to zmrzlina...thumbs up díky díky, ušetřila jsi mě zítřejší kocovinyyawning smiley byli jsme v žuljaně vloni jen nakouknout,páč jsme bydleli v drače, a líbilo se nám tam.dokonce jsme zjistili,že tam má dcera i vlastní loď(ku)eye popping smiley viz detail fota 1
A k tomu lovení mušlí. Vloni v tom Drače muž taky nic nenašel a pak mu soused z vedlejšího apartmánu poradil,že musí ploutví "odfounout" písek a že jich přikrytých spoustu, což měl pravdu...dokonce tam objevil nějakou potvoru-možná někdo budete vědět,co to je.bylo to hnusně šedý a mělo snahu se natahovat- pohledám fotku




Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 14:22
Tak včera v noci návrat z Drače. Díky informacím na fóru výlety Korčula, Dubrovník, hradby ve Stonu, zátoka Divna, Sv. Ilja, Konavelské stěny v pohodě. Na Dubrovník nádhernej výhled z vrcholu nad městem (Srdž? nebo jak se to píše), nechá se tam vyjet přes vesničku Bosanka autem. Taky tam vede lanovka. Ale nejvíc se mě líbily Konavelské stěny u Popoviči asi 20 km za Dubrovníkem. To je fakt nádhera. Taky jsem vylezl 2 X na Sv. Ilju. Nikoho se mě nepodařilo zlákat, tak jsem vyrazil sám. V úterý jsem si nezjistil předpověď počasí a z Drače vyrazil ještě za tmy. U Orebiče už bylo vidět, jak se to mračí. Ale když už jsem tam byl, tak jsem výstup pojal v mírném mrholení trochu sportovně za hodinu dvacet od kláštera. Na ukazateli uváděných 2.30 hod. asi odpovídá pohodovému tempu s občasným kocháním. Dolů už začalo trochu víc pršet, navíc se mi zdálo, že v dálce slyším hřmění, tak jsem to seběhl za hodinu. A protože samozřejmě nebyl nahoře dobrý výhled, tak jsem ve čtvrtek vyrazil znovu. To už bylo o něčem jiným. Nádhernej výhled na celý Pelješac, Mljet, Korčulu, Lastovo, Hvar, Brač, Biokovo. To stálo za to. Za zmínku stojí taky cesta silničkou mezi tunelem Dignač a Trstenikem. Prý pokračuje až do Žuljany, ale tam už jsme nejeli. Já jsem byl z toho nadšenej, ale vedle mě seděla nafouklá manželka, protože se z nějakých neznámých důvodů bála, že se z té stráně skutálíme.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 14:41
tak to sme sa mozna na Iljovi vo stvrtok videli. Bol som tam hore s manzelkou. A bolo fakt krasnesmiling smiley Dovolenka celkovo bola super, vylet katamaranom do Splitu, vylet do Dubrovniku a vyskusanie novej lanovky (ze sa da ist autom som ani nevedel, ale deti by aj tak hlasovali za lanovku). Inak Orebic bol tiez super, zmrzlina ci palacinka skoro kazdy vecer pri prechadzke, more prima,..... Ja chcem spet:-) Vo Vela Luke sme videli prezentaciu novej lode policajtov kde bol aj prezident a robili ukazku utoku vrtulnikom a pod. Celkom zaujimave... A ryba na grile od domacich, miestne vino, musle.... Preco uz musim byt zas v praci? A mimochodom otvorili novy kusok dialnice smer Dubrovnik.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 14:57
TO: DUBAK
Kolik prosím stojí ta lanovka na osobu?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 15:50
zpatecni pro dospeleho je 80 Kn . tady je vic informaci http://www.dubrovnikcablecar.com/
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2011 16:05
Já jsem vycházel na Ilju v 5.30 a dole jsem byl asi v devět. Šel jsem sám a na zádech jsem měl modrej batoh.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 07. 2011 09:24
To jsme se asi nepotkali, vyrazeli jsme asi v 5:45 od klastera, nahore asi v 8:00 a dole asi 10:30. A cestou nahoru jsme potkali jenom jednoho cloveka co jsel dolu a byl to myslim cizinec a bez batohu. Ale za 3,5 hodiny tam i zpet je celkem dobry vykon. Oni pisou 2:30, nam to trvalo celkem v pohode asi 2:15. Ale divil jsem se lidem co jsme potkali nekde v pul ceste dolu co sli nahoru. Vtom teple to muselo byt krute, i kdyz cast cesty je v lese.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.