Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2011 20:20
zmrzlina já jezdím na Č.B.-Linz-Graz-Maribor-Zagreb ... a bez problému. Jediné co hodně lidí odrazuje,je hodně tunelú a dva placené 7,5uera a 4,5eura. Záleží na každém,co mu vyhovuje. Hlavně dobře doject ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 11:12
Tak jsme se rozhodli, že pojedeme buď přes GER nebo ty ČB, ještě uvidíme podle známých, se kterými jedeme, musíme se domluvit i na čase odjezdu a tak. Každopádně všem moc děkuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 11:22
a ještě takový dotaz. Když si zadám na maps.google.com trasu Trpanj-Žuljana, tak mě to táhne touto trasou:



je opravdu nutné to takto objíždět? Nelze u obce "Popova Luka" jet rovnou na Žuljanu (nějaká silnice tam značená je)?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 11:35
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:40).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 11:51
To L.K:Jestli se koukám dobře, tak je to asi ta požární cesta a to je tak na offroad.Do Žuljany jsem jezdil z Orebiče tou cestou co tam má zmrzlina.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 12:16
L.K. - No přesně tuhle cestu jsem měla na mysli, jestli to jde vzít přímo smiling smiley Nikdy jsem tam nebyla, tak proto se ptám, jestli to třeba opravdu není nějaká lesní cesta grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 12:36
Jo, Gůgl to sice přepočítá, ale: jestli ti nebude vadit otřískaný spodek a máš dostatečně velkou světlost podvozku, tak si to tudy zkrať. Asfaltka tam není, je to šotolina a koleje.
- úsek Trstenik - Žuljana (pohled od Žuljany k Trsteniku). Od Popove Luky to je ještě o něco drsnější.

Jediná asfaltka vede skutečně jen po silnici 414 od trajektu před Dubravu a tam odbočit do Žuljany.
Proto jsem jel trajektem jen jednou, ono to po souši vyjde zhruba nastejno, ale častěji líp, časově.
Jó, do Orebiče nebo Lovište, to už bych se s tím trajektem rozmýšlel. Ale Žuljana je přece jen od trajektu dost daleko.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 12:45
Naprosto souhlasím s Hillem,lepší je to do Žuljany objet....a za ušetřené peníze za trajekt se pěkně smileys with beer
Je to opravdu již kousek...yawning smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 13:05
No, tak to riskovat fakt nebudem smiling smiley takže pěkně krásně kolem, anebo přes Ston. Uvidíme, jak budeme unavení. Zrovna dneska jsem si počítala cenu dopravy a tak mi to s trajektem vychází tam i zpět i s poplatky a se vším cca 12 tisíc (mám tam napočítanou i nějakou rezervu na km apod.), kdybychom vynechali trajekt tak cca 11000,-.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 13:31
A v Neumu si doplníš zásoby (samozřejmě přes den, obchoďáky vlevo od magistrály mají otevřeno do 20 nebo 21 hodin) a dotankuješ, ceny ve srovnání s námi či Chorvatskem jsou tam jemně řečeno mimořádně příznivé a berou karty. Mnohokrát vyzkoušeno, bez připomínek.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 13:50
Hillova slova mohu potvrdit - taktez to mam vyzkouseno.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 13:50
Hill: My přes Neum pojedeme asi v sobotu ráno. Nevíš v kolik ty obchoďáky otvírají?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 13:59
Díky za tip. Jaká je kvalita chorvatské a bosenské nafty? Někde jsem četla, že to je na prd? Každopádně tankovat určitě budeme muset, nádrž máme na 650-700 km, tzn. že 1 tankování bude po cestě někde kolem Gratzu a pak v HR.

Nemá někdo tucha, v jakých cenách se nafta pohybuje v okolí Gratzu? Jestli je to +- stejně jako u nás nebo dražší/levnější... O HR vím, že tam mají naftu levnější (cca 4 koruny/litr), ale slyšela sem nějaké řeči o špatné kvalitě sad smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 14:48
Nafta je vzdy levnejsi treba i o 5kc, vzdy tankuju pouze EURODISEL a zadny problem sem snim nikdy nemel.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2011 17:07
Citaci
Romans napsal(a):
My přes Neum pojedeme asi v sobotu ráno. Nevíš v kolik ty obchoďáky otvírají?

To si tak přesně nepamatuju, přece jen mě častěji zajímalo, jestli stihnem nakoupit večer, ale v sedm ráno už jsou tam všechny obchody s potravinami určitě otevřené. Takže také Neretvanac i Diskont.

>>zmrzlina: ani s benzínem, ani s naftou jsme neměli nikdy problém, ať už jsme tankovali dole vedle obchoďáků nebo nahoře na výjezdu na Dubrovník. Klidně tam natankuj jako většina těch, kdo jedou kolem.
Chceš-li tankovat ve Štýrsku, tak tady je přehled aktuálních cen snad u většiny pump celé spolkové země

Na okraj: v žádném případě nechci hanět trajekt z Ploče do Trpanje, zvlášť, když má novou loď, kterou jsem ještě nevyzkoušel.
Rozhodněte se sami.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (17. 06. 2011 18:58).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 06. 2011 09:58
Hill - mockrát děkuji za odkaz, bude se určitě hodit!

Co se trajektu týče. O cestě kolem po pevnině jsme uvažovali, ale původně s námi mělo jet 1,5 roční dítě známých, takže jsme byli spíše pro trajekt. Ale známým se pokazilo auto, takže jedeme naším a do něj se 4 dospělí+mimčo v autosedačce nevlezeme, takže hlídat budou babičky a jedeme jenom dospělí. Uvidíme asi podle únavy, ale jsme všichni 4 řidiči, tak by to snad neměl být problém, po cestě se prostřídáme smiling smiley Možná ale 1 cestu přeci jen pojedeme trajektem, kvůli zážitku smiling smiley Ještě uvidíme, musíme se domluvit a uvidíme asi podle aktuální situace.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 06. 2011 12:01
pokud budete v oblasti Neumu ...tak rozhodně doporučuji nákup PHM a dalšího spotřebního zboží ( potraviny atd. )
... u potravin a alkoholu ceny o 20 ...25 % nižší jako v Chorvatsku ...
a nákupy ... ?
ve středu města, cestou do Dubrovniku je odbočka do leva ( jako vracečkou ) do kopce ... ta odbočka je u nějaké malá čerpačky
či co a mám za to, že je tam ukazatel na nějaké město v BiH ... dál do vnitrozemí ... ale stačí dávat pozor, to nepřejedete, z odbočky se to pořád kroutí do kopce ... od magistrály 400 ( 500 ) metrů a vlevo to pak to uvidíte ... je to samoška diskont ... je tam společné parkoviště pro obchod i pro místní policii, která tam sídlí ...
nákup je v klidu, klimatizováno, dobrý výběr, tranzitující turisté to tam neznají ... já na to přišel, když jsem si chtěl udělat pár fotek z kopce nad městem ...
[img5chybny-odkaz-rajced0510]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (18. 06. 2011 12:30).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 06. 2011 19:26
Petře ako si preboha robil ty fotky "nad městem"???To máš sebou příruční helikoptétu?či co?smiling bouncing smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 06. 2011 19:29
Dnes Žuljana větrno, vedro, 30 stupňů ve stínu. Lidí minimum. Cestou přes Neum chtěli vidět zelenou kartu, asi se nudili.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2011 11:11
Dobrý den,
potřebuju radu ohledně ubytování. Myslíte, že bude problém sehnat něco na blind pro dva dospělé? Někde v okolí Orebiče, Viganj apod? Rodiče se chtějí cestou z Hvaru podívat na Pelješac, tak zda je možné sehnat ubytko na cca na 5 dní bez jakéhokoliv zamlouvání předem.
Díky za podněty a rady yawning smiley)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2011 11:43
S pružným přizpůsobením svých požadavků nabídce toho, co je k dispozici, to není problém.
V Orebići je turistická kancelář, kde mají celkem slušný přehled o volných ubytovacích kapacitách, případně to obtelefonují, kdo má volno. Najdeš je na adrese Zrinsko-Frankopanska 2, 20250 0rebić (to je zhruba uprostřed města, poblíž náměstí Bana Jelačića), tel: +385 (0)20 713 718.
Jinak jsou tam informační kanceláře, kde také nějaké aktuální informace mají. V Orebići fungují celý rok, ostatní jen v sezóně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (20. 06. 2011 11:45).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2011 17:26
To je dobra blbost. Turisticka zajednica v Orebići ta pošle na sukromnika. To viem a je pravda. Inak ti čo vam v Orebići odporučaju ubytobanie su večinom hore nad cestou. A apartmany pri moru ostanu prazdne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2011 18:16
Jasná věc,na blind je to nejlepší a můžeš si sjednat nejlepší cenu,ničeho se neboj!Ubytování turistů je jediná činnost,kterou místní provozují na sto pro.Je to jejich chleba!!!!thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2011 20:42
Dobrý den,

mám dotázek, může mi někdo z Vás přátel Pelješacu napsat, kde je v Trpanji tzv.česká pláž a proč se jí tak říká?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2011 20:49
To Lova: Česká plaža je široká zátoka napravo od hřbitova, na jejím konci býval malý kemp. Proč se jí říká česká nevím.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2011 20:52
Děkuji za rychlou odpověď
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 06. 2011 10:33
Kemp je tam pořád a docela se rozrůstá. Česká se jí říká dle místních už z dob Rakouska Uherska.
rst
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 08:42
Zdravím všechny. Chci se zeptat, jestli někdo neví, kde je zátoka Kabli. Mám tam nabídku na ubytování. Mělo by to být u Žuljany. Nevím, jestli ta zátoka kde je Žuljana se jsmenuje Kabli, nebo jestli je to někde vedle. Dík.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 10:02
tady mas mapu:

mapa
rst
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2011 10:52
Dík, ale tam je jen ulice Kabli, myslíš že celá ta zátoka se také jmenuje Kabli? A jestli to tam znáš, tak jak to tam vypadá?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.