Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 05. 2011 19:45
Zdravím, nemáte nějaké info o apartmánech Rina? jaké je okolí, je tam nějaká pláž vhodná i pro děti 4 a 9let? Domácí mi v mailu psala o nějaké pláži cca 50m od apartmánu co je pro děti. Prostě jakékoli info. jedná se o Dingač potočine. objednáno máme od 3. do 15.7.2011

Petr
Tom
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 05. 2011 19:51
Díky Štíre, protože jedu jen na šnorchl, tak 10m je pro mě max. Takže doufám, že alespoň něco najdu a uvidím :-) No Macka třeba taky uvidím :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 05. 2011 07:40
Lazaka: jestli se nepletu, tak přímo pod domem je vstup do vody jenom ze skal - po žebříku. Pozvolný oblázkový je cca 150 - 200m daleko, tam kde jsou zaparkované čluny domácích. Je to vidět i ve fotogalerii na dovolenavchorvatsku, i na mapě (odkaz je tamtéž). Dům je označený šipkou, a ten oblázkový vlez je největší zářez do pevniny směrem vlevo, vlastně až za vesničkou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 05. 2011 20:58
Tak mám zase dotaz. Pokud se budeme chtít dostat z Orebiče na Korčulu, nechá se v pohodě v Orebiči někde zaparkovat auto a najít nějakou tu loď do Korčuly? Díky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 05. 2011 21:11
V Orebiči sa auta nekradnu. V lete pri brodici je parkovisko, ale sa plati. Najlepšie je nechat auto na parkovisku pod školou a tam sa spustit k moru. Ta cesta vas dovedie do pristaviska. Osobna lodka v sezone chodi každu hodinku a listky sa kupuju na lodi.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2011 17:43
Jen doplním, že parkování na hodinu stojí 6 Kn.

A parkovat se dá u tenisových kurtů směrem k hotelům zdarma.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2011 17:45
A ještě bych chtěl poprosit FANKY případně ostatních, jaká je aktuální situace se znečištění pláží na Pelješaci a okolí.

Děkuji
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2011 17:54
Pláže by měly být vyčištěné
[www.vecernji.hr]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2011 20:54
Děkuji za info, ale z té fotky jsem na vážkách, zda si mám vybrat právě Pelješac.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 05. 2011 23:11
To stejné místo trochu jinak,aneb najdi pět rozdílů.Bych plakal,když to vidím.sad smiley

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 19:36
Ano, ano, taky mám ten pocit.

A ještě jedna otázka neznáte pláž Jezero???
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 20:33
Lova: kdybych si měl tipnout, tak bych řekl, že je to tahle pláž.Dedukuju to jen z toho, že se té zátoce říká Jezero.

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 21:23
Michalu má nejspíš pravdu, uložila jsem si totiž tuto fotku z netu , kde je přímo záběr na toto jezero z opačné strany pláže.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 21:32
Ano to je ONO thumbs up smiley

A můžete toto nádherné místo více popsat? Hlavně kde se nachází!

Moc děkuji přátelé!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 21:47
Pokud si dobře pamatuji je pláž za Dubou Pelješkou. Přesný místopis určitě lépe zná Michalu.
My jsme se byli v Dubě jen podívat a protože bylo již dost pozdě a čekala nás cesta zpět , tak jsme se moc nestihli poohlédnou po okolí.Toto jsem hledala až po návratu z dovolené.Je to poslední víska na této straně ostrova za známou pláží Divna.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 21:56
Zjistil jsem, že ji mám taky na fotce,je to ta pláž na proti,přímo uprostřed fotky.


Jinak k tvému dotazu, pláž je asi kilometr(jen odhad) od Duby Pelješky.Nejlepší bude se podívat na Google Earth,je to tam
hezky vidět.Dokonce je tam pár fotek.Je to asi defacto poslední pláž na této straně pobřeží.

Tak vranka už mě předběhla.
Jinak tedy doplním ještě jednu věc.Podle Google Earth tam nevede žádná cesta.Takže autem se dá nejspíš dostat jen k té
plážičce,která je vidět na té mé fotce vlevo a potom buď nějako pěšky podél pobřeží,nebo tam vede nějaká pěšinka přes ten kopeček.Jsou to však jenom dedukce.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalu (17. 05. 2011 22:03).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 05. 2011 22:20
Jejda, tak rychlé odpovědi jsem tedy nečekal. Děkuji!

Hned to budu zkoumat a plánovat.Minulý rok jsme na Dubě Pelješce byli, ještě jednou děkuji!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2011 15:24
Hele jaká je šance, že tam bude čisté moře na začátku června?
Mám strach o tu "rozpuštěnou" skládku.... sad smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2011 17:30
za tejden Ti dam vedet :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2011 19:55
ok budu čekat smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2011 20:24
Myslím si, že už to bude vyčištěné, protože znečištění bylo v prosinci, tak snad aspoň ty veřejné pláže budou čisté.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 05. 2011 21:57
Tak dnes přišlo potvrzení o ubytování, Orebič - apartmán Pretner.

V Orebiči po páté a v apartmá Pretner poprvé - už se moc těšíme!!!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2011 13:26
Pláž Divna vypadá fakt dobře. Vím tak zhruba, kde přibližně je, ale chtěl bych se zeptat, jestli je to nějak značené (myslím nějaký ukazatel, kde sjet ze silnice nebo tak něco.) Díky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2011 14:50
Ano, u odbocky ze silnice na Trpanj je cedule camp Divna.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2011 20:36
Ano, pláž Divna je opravdu nádherná, vřele ji doporučujeme.
ldx
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2011 20:46
tak čas pomalu na odjezd,, ještě měsíc , odjezd 23 neboí 24.6. a to Borak a Divna je taky v plánu,,, super místečka
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 05. 2011 18:16
Jojou. Už stříhám. Odjezd 10tého....
už tam tedy bude čisto?
a doufám, že na divně mudem sami smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 05. 2011 21:56
To Romans: Po výjetí z Trpanje je ostrá odbočka doprava. Nevím jestli je tam cedule Camp Divna, určitě je tam značení Gornja Vručica. Pak následuje Donja Vručica a po ní je už Divna. Je to jediná cesta, která tam vede. Najdeš i na [maps.google.com], zadáš Trpanj a máš to. Z Trpanje je to cca 10 km a stojí to za to. Když budeš pokračovat dál, dojedeš až do Duby Pelješki - tam cesta končí. Z Duby se dá vystoupat na Sv. Ilju. Ta část Pelješace je nádherná a zatím relativně klidná.
Na Divnu doporučuji vzít slunečník, nebo střídat pláž s posezením ve stínu místního baru. (Nejlépe oboje).smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 05. 2011 07:47
Ahoj Couddy já taky odjíždím 10.6. , ale do Gradacu, odkud a v kolik jedeš z Čech, že bych se kdyžtak přidal???
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 05. 2011 14:50
Máš sz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.