Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 03. 2011 09:45
Tak to je fakt super stránka s nádhernými fotkami a komentáři.thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 03. 2011 18:32
Ta " severní pláž z druhé strany" . Kde to přesně je ? Díky ROOMAN.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 03. 2011 17:11
Prosím o radu, kde sehnat dobré ubytování pro 3 rodiny (6 dospělých a 4 malé děti) poblíž písečné pláže Trstenice u Orebiče? Nejlépe i s posezením nebo malou zahrádkou, budeme mít malé děti. Předem děkuji Jíťa
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 04. 2011 16:28
[dnevnik.hr]
Tak nevím v titulku je že nemá smysl stavět most a pak píšou, že ho bude financovat Evropská investiční banka.Nerozumím tomu.
Když jsem to 3x přečetla tak je to jasný banka nechce a ne jak přeložil google že bude



Upraveno 1krát. Naposledy upravil alesim (04. 04. 2011 16:32).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 04. 2011 22:34
Tak a je to tu. Ked som minuly rok pisala, že domaci vačšinou nie su za novy most a hlavne je to velmi nerentabilne, bolo tu dost kritiky na moj stav. Teraz dala Europska komisia vyhlasenie, že most je nezmysel. Presne si nepametam, či som to pisala na tomto vlakne.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 04. 2011 22:57
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (26. 02. 2013 06:36).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2011 08:51
...skoda,protoze chorvati na dokonceni nebudou mit nikdy penize....
[www.jutarnji.hr]
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 04. 2011 10:33
Lenže Chorvatsko je tak na tom zle finančne, že peniaze ktore mysleli, že dostanu z europskych fondov nedostanu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 04. 2011 17:03
Trošku starší zpráva ( 05/2010) z odborného časopisu. Čtěte na straně č. 5 článek " Most Kopno – Pelješac – tip pro zastávku na cestě k moři do Chorvatska".
http://www.zpravy-ckait.cz/
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 04. 2011 19:43
Chtěl bych se zeptat na silnici (cestu) z Drače podél pobřeží do Brijesty. Je vhodná k jízdě na kolečkových bruslích (má rovný povrch, pokud je vůbec vyasfaltovaná a není moc kopcovitá)? Díky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 04. 2011 21:00
Je tam úzká asfaltka, odbočuje ale asi kilometr nad východním koncem Drače směrem na Dubravu doleva. Pokud vím, jiná cesta sjízdná na kolečkových bruslích tam není, takže ten kilometr do kopce se musí po hlavní silnici.
Pak už to vypadá takto:
v polovině cesty do Brijesty . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . u Pještaty

... a těsně před Brijestou


- tedy doufám, že je v takovém stavu dosud, přece jen se u Brijesty staví, jakkoli pomalu, most, a náklaďáky někudy přece jezdit musí..

Podotýkám, že toto jsem nefotil já, vypůjčeno z Panoramia, na kterém ovšem hrst svých fotek mám.
Stačí ti tam do míst zadat Brijesta, Ston.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 04. 2011 21:08
Já myslím, že ta cesta vypadá furt stejně. Jestli chceš, zavolám domácímu a zjistím Ti to.

Js13 Pelješac Blaževo
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 04. 2011 09:20
Díky, přesně tuhle cestu jsem myslel. Podle fotek ne Panaromiu i na Google Earth to vypadá, že ta část od Drače je dost zvlněná a od Pještaty dál je to podél moře rovnější, je to tak? Syn ty brusle ještě tak dobře nezvládá, tak bude asi rozumnější z Drače kousek popojet autem. Taky ještě zkusím poslat mail budoucímu domácímu, jak to tam aktuálně vypadá s tím povrchem. Díky za informace!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2011 17:38
Letos jedem do Boraku. Před 32 lety jsem byl s rodiči v kempu v Trsteníku. Chtěl bych se tam zajet podívat. Mám taky dotaz na cestu a to z Boraku do Trsteniku. Podle google earth a fotek by měla být cesta okolo pobřeží přímo do Trsteníku. Jde mi o to, aby to nemusel objíždět přes Potomje. Jel jste tam někdo, jaký povrch (asfalt?), nemáte nějaké fotky? Díky.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2011 17:51
Je tam úzká, ale dobrá asfaltka s rozšířeními, aby se protijedoucí mohli vyhnout.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 04. 2011 17:54
elo67:z Boraku do Trsteniku vede pěkná asfaltka, jenom si dej bacha.....občas se po ní motají pěkně "nabroušení" piráti.smoking smiley

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 04. 2011 05:59
Elo67. Byla jsem v Trsteniku ,teda spíše těsně před Trstenikem v zátoce v kempu Perla.Je to asi šest let zpět.Docela by mě zajímalo jak to tam před třiceti vypadalo.Mám totiž pocit, že někdy v té době se tam zastavil čas.
Jestli se časem dostanu doma na pc, tak přidám nějaké fotky.Místo nádherné, ale kemp tragedie.Zůstali jsme asi tři noci a mezitím hledali něco jiného.Ale zase jsme si chtěli užít okolí.
Setkali jsme se tam s čechy, kteří tam jezdí celý život a nikam jinam.Oni říkali, že snad ten majitel toho kempu zemřel za nevyjasněných okolností ale já bych řekla, že opravdu tam nikdo na nic nesáhl těch třicet let. Asi to není ten pravý podnikatelský záměr majitelů a raději jen pronajímají pokoje v městečku. Je to velká škoda, protože místo je to nádherné. Na netu jsou o kempu minimální informace, spíš žádné.Časem přidám více.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 04. 2011 11:49
díky všem za odpovědi
vranka: rád bych se na fotky podíval. Zkoušel jsem hledat fotky z dovolené z roku 1979 u rodičů, ale našli jsem jen 2 fotky z pláže, z kempu není žádna. To byla doba.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 04. 2011 20:41
Milý pelješáci,smiling smiley
co se týká mostu na Pelješac ( Duboká-Briesta ), včera 27.04. jsem poslouchal rádio : Glas Hrvatske, chytám jej každý den na středních vlnách od 20:00 do 24:00, a mimo jiné tam hovořili o Peleški most. Nejsou novac ( peníze ) a pokud do konce roku 2011 seženou spolehlivého sponzora a stavitele, tak by mohli hlavní pilíře být hotovi do konce roku 2012.Celková stavba by mohla být hotová " už ", v průběhu roku 2016 .hot smiley Honě rozumím, protože po celou dobu ( osm let ) co jezdím do Chorvatska se pořád učím slovíčka a řeč.
V loni září 2010 jsem se byl podívat v Briestě a nic se nedělo. Jen občas tam byla vidět stavební loď, ale jinak nic.eye rolling smiley
Letos se tam nepodívám.

Slunce a mír v duši!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 05. 2011 15:59
Elo67 našla jsem jen pár fotek.
Kemp je v zátoce před samotným Trstenikem.Je ale docela možné,že jste v té době byli třeba na úplně jiném místě.
Jedna fotka je z pláže vedle kempu, asi pár minutek chůze.Jinak záběry jsou odstrašujících sociálních zařízení.Takové hodně skautské podmínky.
Ale kdyby byla snaha je to velmi pěkné místečko.Volně tam chodily želvy .Kemp byl víceméně v lese.
Starší češi s vnučkou ,co jsme se tam s nimi bavili, tam jezdí celý život.Nikdy nebyli v Chorvatsku na jiném místě než tady.Je to trošku nepochopitelné vzhledem k podmínkám ale asi je to srdeční záležitost.Jezdili přes Bosnu.
Nás tam zavedla náhoda ale zpětně to bylo jen dobře.



Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 05. 2011 16:50
Dobrý den,chystáme se letos s manželkou na Pelješac a chtěl bych se zeptat co říkáte na to vzít si sebou kola.Děkuji všem za názor
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 05. 2011 17:27
Ondro - dobrej napad, je tam spousta cest a cesticek kde se da jezdit a tak urcite nebudete litovat. A propo VITEJ na foru smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2011 07:03
Když tam potkávám nešťastníky na kolech, tak si říkám, co je to za sebevrahy. Podle mého názoru tam na kole jezdí jen masochista, nebo potenciální sebevrah, vzhledem k terénu, podnebí a provozu na silnicích. Kromě hlavního tahu ze Stonu do Orebiče tam sice je pár bočních silnic, ale asi to nebude pro cyklisty nic moc. Teď ještě do toho ty kopce a vedro ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2011 09:47
Na Pelješaci je to sice samý kopec,ale záleží kde budete bydlet.Z Orebiče je krásná cesta jak po silnici/málo frekventované/,tak okolo moře až za Viganj a je to rovina.Když vyjedete z Orebiče cca 3km do kopce směrem na Ston a poté odbočíte na Postup,tak nepotkáte auto,jedete po skoro vrstevnici a koukáte do jaké zátoky sjet.Jinak pro HonzuD:kopce jsou kořením cyklistiky.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2011 11:04
Kola urcite, perfektne se jezdi na jizni strane Peljesace-nadherny vyhled. Pokud se ovsem clovek vyrovna s tim, ze je to strana jizni, do ktere opravdu pere slunce (se sebou hodne vody je zivotni nutnost) a ze jsou tam samozrejme kopce. Je to sice prujezdny od Zuljany temer az do Orebice-ale ten konec je horsi a misty na tlaceni a pak je tam ta hnusna asfaltka. Jezdit po hlavni stredem ostrova je blbost kvuli velkemu provozu a uprostred ostrova okolo Klastera to tak pekny neni, ale take to ma sve kouzlo. Dobre se jezdi i na severni strane jak je Sreser a slunko tam tak nepere. Byli jsme tam na kolech 2 krat po sobe + jeden dalsi vylet z jine destinace. Jinak to horko se na kole diky ovivani proudicim vzduchem snasi docela dobre. doporucuji vodni vak v batohu na zadech. Ja jinak nez na kola do Chorvatska nejezdim a mam za sebou i vyjezd na Sveti Jur nad Makarskou-asi muj zivotni vykon:-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 05. 2011 12:57
Bohumil Ondra: Tady se jeden chlapík docela pěkně projížděl - Sreser a okolí. Na kole se člověk dostane do míst, kam by se jinak nedostal...
Tom
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2011 13:34
Ahojda všem,
tak letos zase na Pelješac ovšem po 2 letech změna. Tentokrát ne na Pještatu , ale Dingač-Potočine. Po zkušenostech z ,,živého" moře Žuljana, kam jsme občas zajeli z Pještaty, jsem moc zvědavý a těším se na potápku.
Pještata prima voda klidná teplá, ale - čistota tedy nic moc. Ne že by tam něco plavalo ,ale spíš prostě nějaký ,,plankton" či co to zakaluje. A živé moře tam obecně rozhodně není, akorát rybky.
Co jste ,,největšího" vylovili nebo viděli? Myslím sportovně - chobotnici, velkou hvězdici nebo kraba...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2011 21:51
No mezi 10 - 30m pod hladinou Boraku muzes narazit na ruzne velky potvory, ruznobarevny hvezdice kolem cca 40cm, Pagary cca 80cm nebo treba velky kanice kolem 1m nebo treba velky langusty, mureny, chobotnice atd. Samozrejmne je potreba trocha stesti a to hlavne na Pagary a Kanice a i nakej ten Tunak se da zahlidnout a samozrejmne i Macky skvrnity.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 05. 2011 08:22
Štír napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... se da zahlidnout a samozrejmne i Macky
> skvrnity.

Jejda, to je překvapení.
Myslela jsem, že mack jezdí někamd k Zivogosce ...yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 05. 2011 10:19
A už je to tady, už mě chytá ta nostalgie. Vzhledem k tomu, že se letos nikam nedostanu, tak tu brouzdám ve fóru a tiše závidím, ale PŘEJI !

Slunce a mír v duši!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.