Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 01. 2011 18:20
... Ertepetr ... je to škoda ... to se může stát každému s tou absencí ...
... na Pelješaci jsme byli v roce 2008 ... já byl spokojen ...
a propo Tvé fotky a videa na rajčeti ... pěkně dýchají atmosférou ... thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 01. 2011 13:56
Svita a ertepetr - pokud nám do toho nic nevleze a pojedeme, tak tam za vás postavíme kamínky do pyramidy a pošeptáme moři, že až příště. A Beníček tam za Maxíka všechno označkuje yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 09:05
Pro MACHMO
příchozí chodníček z kempu Ponta a Adriatik na pláž směrem od restaurace z prava od Orebiče
pokračování cestičky a začátek pláže
pohled na celkovou pláž s restaurací nad pláží
pohled z restaurace nad pláží k restauraci nad moře
pohled ze silnice nad kempy
pohled z parkoviště nad kempy na Orebič a okolí.Chodníčkem v houští se dá sejít do zátoky kde mají místní čluny
pohled od jeskyně na kemp a pláž.Na levo je vidět kousek rezavého vraku lodi.
zadní část pláže
restaurace nad pláží
ráno
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 11:33
Vranka díky ,super foto !!!
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 13:12
Dobrý den přátelé Chorvatska, rád bych s manželkou letos navštívil Pelješac a tak hledám vhodnou destinaci i ubytování. Chceme jet v termínu od 18.6 do 9.7, jsme nenároční co se týče komfortu, /staří čundráci/, a tak ubytování nemusí být přepych, dáme raději přednost OPRAVDU KLIDU, nedaleko moře. Raději malinká vesnička, jeden obchůdek. A ze strany otevřeného moře. Když by byl někdo ochoten poskytnout info na soukromou zprávu, s osobní zkušeností, byli bychom velmi vděční. Jsme od Brna, starší, bezproblémoví, klidní. děkujemesmiling smiley
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 19:16
takže opravuji, v soukromých zprávách se odkaz na www....nezobrazí, zřejmě je to tak nastaveno, pokud by to šlo poslat na e-mail, mám ho v profilu, byl bych rád. děkuji yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 20:19
Jj, je to zvláštní. Už se mi to stalo i v jiném případě. Admine, můžem poprosit o vysvětlení?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 20:47
Vysvětlení máš úplně dole v těch dvou červených řádcích.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 20:54
Aha, dík. Toho jsem si nevšiml. To vše vysvětluje.

Standa
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 01. 2011 22:58
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 23:02).
M70
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 01. 2011 09:26
Dobrý den,do Sreseru jedeme letos už po 4.Pro ty co hledají klidnou dovolenou je to ideální místo.Nevím jak bývá plná hlavní pláž,protože my chodíme trošku bokem nebo na ostrov.Jsou zde 2 obchody se smíšeným zbožím,restaurace a bar.Jinak se dá nakoupit v obci Janjina 3 km.Je zde i prodej čerstvých ryb,pošta.Jezdíme vždy na 14 dní.Koupání pro děti je naprosto ideální.Krásné místo,vřele doporučuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 12:58
Jěště jeden dotaz ( ostatní vlákna jsem prošel, ale moc toho tam není). Jak je to s přejezdem přes Bosnu , když mám děti napsané v pase, stačí tedy můj pas, nebo jim mám nechat udělat jejich pasy ( věk 9 a 14 let). Zda jsou kontroly na hranicích a na co se zaměřují, už jsem slyšel i takovou pro mne skoro blbost, že mohu převážet přes B a H jen 75 Euro, omezení potravin a malé množství cigaret. Tak prosím, kdo tudy jezdí po vlastní ose, ať podá zprávu.
Jinak předem děkuji za odpovědi.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 13:09
Jel jsem tudy před třema lety. Děti jsem neměl, tak jsem neřešil. Letos tudy pojedu poprvé s dcerou 1,5. Nechám jí raději udělat pas. Vyjde to asi na dvě stovky a mám klid. Ale dle mého názoru to jsou hranice spíše symbolické.
Jinak informace o Bosně jsou zde
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 13:11
Decko zatim nemame tak v tomhle informovat nemohu ale co se tyce ostatnich kontrol tak vzdy projedem behem nekolika vterin a nikdy je nezajimalo co vezem a ani pas si nikdy od nas nevzal - jen mavne at jedem dal, jezdime kazdorocne ale v kvetnu a v zari tak je mozny ze v hlavni sezone je to jinaci.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 17:53
Pojedu letos popáté. Pasy mají i mé dvě dcery a vždy je alespoň jeden z dvojice celníků (bosňák a chorvat) vezme alespoň do ruky. Ale moc je nekontrolují, byla s námi o dcery kamarádka a ta si až cestou všimla, že má pas propadlý. nikdo nic nepoznal. O obsah kufru se nidy nikdo nestaral.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 19:36
Jezdíme tudy každoročně a nikdy nám nekontroklovali pas, ani nic jinýho. Děti máme napsaný v pasech. Většinou jen lehce přibrzdíme, ale nezastavujeme. Celník jen mávne křidlem, ať mu tam nezacláníme. Jinak doporučuju v Neumu natankovat, ať benzín, či naftu. Stejně tak se vyplatí nakoupit cigarety, alkohol, oblečení a jiné věci. Našemu domácímu jezdíme vždy aspoň jednou za pobyt pro něco do BiH, jeho by probrali, ale na cizince, s prominutím, serou.thumbs up smiley

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 20:09
To béňo určitě! Nevím jak je to dnes, ale v 2008 rozdíl oproti nám cca 8kaček. Počítáno ve vnitrozemí Bosny. V Neumu bude ten rozdíl asi menší.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 01. 2011 20:11
i v loni tam bylo znatelne levnejc
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 01. 2011 14:20
To Rosmarine,co mi to děláš,úplně jsem zaslzel !moody smiley
Děkuji moc,moc za " pomníček " z oblázků,vzkaz moři a Beníčkovi za označkování za Maxíčka.thumbs up smiley
Prosím vzkaž moři, že příště URČITĚ !hot smiley
Držím palce a moc přeji, ať Tobě Maj.,Mir.a Beníčku to i letos ve Sreseru vyjde ! thumbs up

Slunce a mír v duši!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ertepetr (25. 01. 2011 14:22).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 02. 2011 17:04
Dobrý den, děkujeme všem za pomoc a nápovědu při hledání kontaktů na naši letošní dovolenou. jak mi bylo doporučeno domluvil jsem se s paní z jedné agentury ve východních Čechách, která zde byla zminovaná v několika příspěvcích. jednání na dnešní dobu velmi pěkné, vstřícné a paní je velmi milá i po hlase. takže pokud vše klapne jak má, spokojenost a budu doporučovat. ještě jednou děkuji všem za pomoc a možná někdy na viděnou . smileys with beer thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 02. 2011 19:18
Ahoj. Chystáme se opět na Pelješac - Borak.
Nemá někdo kontakt na apartmán HANIJA ?
Pomozte prosím. confused smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2011 13:34
Kontakt nám majitelé Haniji odmítli sdělit (před třemi roky), když jsme si chtěli reservaci na příští rok domluvit přímo s nimi, obsazenost řeší jen přes cestovní agenturu. Alespoň tak tomu před třemi roky bylo.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2011 13:51
Roomane, v Haniji jsme byli a tento dům pronajímá v ČR paní Šárka Koucká nebo-li "dovolená v chorvatsku" (dohromady psané) - stačí zadat na netu a hned máš kontakt spinning smiley sticking its tongue out.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2011 19:24
Apartmány Vedrana v Boraku. Kde ten dům stojí a jak daleko od moře ? Díky za info yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 02. 2011 07:53
Jestli máš na mysli apartmány Vedran v Potočine, tak na výše uvedených stránkách je i mapa s přesnou polohou domu - bude lepší se tam podívat, než to popisovat
(můj odhad je takových 40m rovnou dolů po schodech, nebo 90m po cestě k přístavišti)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 02. 2011 11:43
Roomane,
apartmány Vedrana v Boraku jsou cca 80m od moře, resp. od obou pláží. Jinak dům leží přímo nad mořem a těch 80m je po cestě, protože nebudeme lézt někomu přes vinice-zahradu. Když už tudy někdo půjde, tak to máš k moři cca 20m cesty, ale za křiku domácích, kterým polezeš po pozemku. apartmány poznáš podle toho, že je to jediný zelený dům v Boraku.
ldx
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 02. 2011 07:43
Prosím, zdravím Pelješáky předem ,, já jsem Brelák, Jakirušák -ale chce to taky změnu v mém případě a proto jsem se rozhodl, že prolouskám celé toto vlákno o Peljesacu a protože mne hodně zaujalo, tak se chci zkušených a znalých jen optat a zkusit štěstí , že mi někdo odpoví na můj příspěvek. Na dovolené preferuji klid , otevřené moře a čisté, parkování vozu u domu, sem tam vyjet na výlet a z toho , co jsem zde přečetl a podíval na foto mi nejvíce sedí- Borak Dingač , Potočine -nebo třeba ještě Loviště , je to tak prosím??? Chci jet normálně po dálnici a sjet až na magistrálu, pokračovat k Dubrovníku a nalodit se na trajekt V PLOCE na Trpanj, a pak tedy podle info jet dále na Borak či Potočine aj. Chci jet okolo 25.6.2011, jsme 2 osoby -muž a žena , nechci nic objednávat předem , jízda na blind - je prosím šance něco sehnat v těchto místech či to bude složité ? Ostatní už bych tak nějak vše tu prolouskal a doufám, že se mi tam bude líbit. Děkuji za info, čekám Vaše vyjádřeníi
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 02. 2011 12:22
Myslím, že v tomto termínu pro 2 osoby určitě na blind se ubytování nechá sehnat. Jestli to bude Borak, Potočine, nebo Loviště či jiná lokalita u Orebiče to se uvidí. Určitě bych začal Borakem a naplánoval bych do něj příjezd okolo 14:00. Tam se totiž scházejí a přijíždějí místní do kiosku a navzájem se znají. V Potočine myslím, že z domorodců nebydlí nikdo a v Boraku pouze 2 rodiny. Všichni domorodci jsou převážně z Potomje (nahoře před tunelem) a scházejí se právě v Borackém kiosku. Jenom takový tip - vynechal bych trajekt z Ploče a objel bych to přes po pevnině. Je to z Ploče do Boraku již jen 1 hodina jízdy a je na co koukat. To že cenově a je to levnější a časově kratší je také jasné. Přeji hezký pobyt.
RadekK
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 02. 2011 09:32
Dobrý den nemáte prosím někdo nějaký kontakt na ubytování v Lovišti, poslední vesnička na Pelješacu, díky Ivoš
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 02. 2011 19:57
Tak jsem se tu opět po letech prolouskalsmiling smiley
To Idx: Byli jsme několikrát v Trpanji, třikrát v Boraku a nikdy jsme nepoužili trajekt. Vnitrozemí je kouzelné a RadekK má pravdu jak časově, tak finančně. Jen si nejsem jistý, zda se vám v Boraku podaří sehnat ubytování. Borak má svoji kapacitu a kdo nemá v sezoně rezervaci, tak má buď smůlu nebo neskutečné štěstí. Jistota je u paní Koucké (viz výše) nebo Violič - Jurica.
Osobně preferuji Borak, je tam klid a strategická poloha, do Orebiče nebo do Trpanje na případný nákup, na koupání na Divnu, do Stonu, na Korčulu nebo Dubrovniku na výlet. Kdo rád chodí - brzy ráno na Sv. Ilju. A hlavně - zatím je tam relativně klid.
Takže: PŘÍJEMNOU DOVOLENOU.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 56
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.