Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 12. 2010 09:22
Tak zima nám udeřila a jsem se rozhodl naučit se konečně sem vkládat fotky,
po zhruba asi 15 minutách se to podařilo
takže první pozdrav z Pelješacu
určitě to všichni poznáte a někteří se zde i letos koupali




Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 12. 2010 09:58
Přidávám několik pohledů z Peljšacu,kde to je asi nemusím popisovat,kdyby se Vám zdálo,že vidíte v pravo černý pruh na některých fotkách tak se Vám to nezdá,hned první den mi foťák spadnul na zem a uvolnil se částečně objektiv,ale chvála bohu fotil jsem dál

[img5chybny-odkaz-rajced0511]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 12. 2010 17:31
Fotky prekrasne ako aj cely Peljesac!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 12. 2010 20:29
Ahoj,
je v Luce Dubravě nějaký obchod?
Hledáme nějaké klidné místo hned u moře. Luka je jedna z variant. Budem mít malý člun a auto, takže klíďo někam popojedem. Na Pelješaci jsem byl asi před třema rokama a nepochybuji o něm. Jde mi jen o nějaké pěkné místo s malým prckem cca 1,5roku.

Dík Standa
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 12. 2010 09:13
To vasek1: Ten "rybník" by mi tak nevadil. My i naši známí máme menší děti ( 8-9-let), proto je pro nás lepší mělčí přístup do moře, taky je tam nemůže odfouknout bora do Itálie, když je budeme sledovat od 20 metrů vzdáleného apartmánu. Určitě bychom se ale občas jeli vykoupat i na opačné pobřeží Pelješacu. Na tomto apartmánu se nám hlavně líbí, že je trochu stranou od ostatních (soukromí) a vzdálenost od moře. I lůžkově nám přesně sedí, jen mě straší ta silnice...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 12. 2010 14:29
Vzhledem ktomu ze zimu a snih nemusim tak uz se zas tesim na Peljesac a Trpanj, zatim mame rezervovano 20 dni v kvetnu a 20 dni v zari a dal se uvidi yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 12. 2010 15:28
Millý Svita a Pelješáci ! Přiští rok se do Sreseru nepodívám,nejsou chechtáky a dcera se chce v červnu 2011 vdávat. Tak Vám přeji příští rok , hlavně zdraví a ať Vám vyjde dovča a nádherné počásko ! Když se dívám na tyto fotky je mi moc smutno.
To Svita, asi jsme se tam viděli, připadá mi, že na jedné Tvé fotce ze Sreseru je v pozadí náš červený plážový stan.
Byl jsem tam s manželkou a pejskem od 29.8. do 13.9..video: [picasaweb.google.com]

Slunce a mír v duši!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ertepetr (28. 12. 2010 12:45).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 12. 2010 07:17
ertepetr, jaká byla svatba ??? spinning smiley sticking its tongue out Naše holka se taky ( opravdu) vdávala v červnu 2010. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (28. 12. 2010 07:18).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 12. 2010 07:55
To Ertepetr tak to souhlasí,v tom termínu jsme tam taky byli.Škoda,mohli jsme dát řeč.My jsem ale dost cestovali,chtěli jsme toho hodně vidět a stejně to nejde za tak krátkou dobu všechno stihnout a tak to příští rok snad doženeme.Jen ten termín co jsme vybrali je v ohrožení,protože synovi posunuli termín tábora,kam chce jet a tak uvidíme.
Tady jsme bydleli.
[img5chybny-odkaz-rajced0511]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 12. 2010 12:49
To Mirus,už jsem to opravil,díky za upozornění.spinning smiley sticking its tongue out Bude se vdávat-2011.Jak pořád myslím na Pelješac,tak se snadno překlepnu.eye rolling smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 12. 2010 19:46
video: [ertepetrchybny-odkaz-rajceSreser_2010]
To Svita, a ostatní Pelješáci, tak tady jsme letos v létě pobývali. spinning smiley sticking its tongue out .
ÁÁch jóó!

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 12. 2010 22:26
Zdravím všechny závisláky na Pelješaci .Chtěl bych tam letos ( teda 2011 smiling smiley ) zajet se vyválet,ale byl jsem tam asi před 30 lety a chtěl jsem poprosit jestli tam nemá někdo odkaz na nějaké ubytování za rozumný peníz někde v lokalite : Sreser,Drače,Briesta.Jelikož se chystám prvním rokem vzít gumáka s motorem,tak se mi tady líbí možnost navštívit ostrůvky a předpokládám klidnější moře než u Trteniku a Žuljany.
Byl bych vděčný za každou informaci o ubytování,možnosti nákupu v uvedené lokalitě,cenách ubytování,benzínkách...prostě všechno co se může hodit.
Všem předem děkuji a přeji úspěšné vkročení do roku 2011 a ať nám ta dovča zase vyjde thumbs up smileythumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
01. 01. 2011 16:23
To Expetr,
napsal jsem To Ertepetr tak to souhlasí,v tom termínu jsme tam taky byli.
Tak to nesouhlasí,žena mne upozornila že jsme tam sice byli na přelomu měsíce,ale na přelomu července a srpna a ne o měsíc později.Takže se omlouvám.thumbs down
avatar Re: kdo se chystá na PELJEješac
02. 01. 2011 01:52
To Svita, to je O.K.thumbs up smiley Hlavní je, že máme ráj na zemi,kam se rádi vracíme na dovolenou.spinning smiley sticking its tongue out
Pelješac-Sreser je holt droga !hot smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 01. 2011 12:47
Mám dotaz na příznivce Pelješacu. Koukám do googlearth a nad Žuljanou je kopec cca 400m.n.m jmenuje se Dublje. Byl jste tam někdo? Jak náročný je výstup?
také mě zajímá jaké jiné hory se dají na Pelješaci zdolat? Na Svetim Iljovi jsem byl před třema rokama o tom vím.

Dík za rady.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 01. 2011 13:17
stenly: trochu inspirace můžeš načerpat tady [www.ceskychodec.com]
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 01. 2011 15:04
dík, hned jdu studovat
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 01. 2011 17:54
Zdravím všechny. Byl jste někdo v Mokalu u Orebiče? Rád uvítám Vaše poznatky ohledně prostředí, pláže atd.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 01. 2011 18:17
Zdravím všechny,
chtěl jsem požádat někoho, kdo byl ve Sreseru, jestli by nám mohl poslat kontakt na slušný apartmán.
Máme 2 malé děti (3 a 9).
Děkuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 01. 2011 09:31
stenly: tady jeden chlapík (http://www.volny.cz/hrv2003/) to v roce 2003 slušně projel na kole a vydrápal se nad Žuljanu na Ulenje (418 m.n.m.). Tam jsem taky nebyl, proto bych se chtěl někoho zeptat, jestli se tam nechá vyjet i autem. Já raději všude vylezu po svých, ale zbytek rodiny moji ,,úchylku" nesdílí, tak bych je rád jednou někam ,,vyvezl".



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Romans (03. 01. 2011 09:34).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2011 14:30
Romans napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To vasek1: Ten "rybník" by mi tak nevadil. My i
> naši známí máme menší děti ( 8-9-let), proto je
> pro nás lepší mělčí přístup do moře, taky je tam
> nemůže odfouknout bora do Itálie, když je budeme
> sledovat od 20 metrů vzdáleného apartmánu. Určitě
> bychom se ale občas jeli vykoupat i na opačné
> pobřeží Pelješacu. Na tomto apartmánu se nám
> hlavně líbí, že je trochu stranou od ostatních
> (soukromí) a vzdálenost od moře. I lůžkově nám
> přesně sedí, jen mě straší ta silnice...

ten apartmán znám....bydleli jsme vloni kousek vedle a ta silnice je fakt děsná, my už máme holky velký, ale problém přejít tam byl i pro dospělého a auta (jak už jsem tu psala po návratu) tam navíc mají povolenou 70, tudíž jezdí ještě rychleji. Já bych tedy do glavoru s dětmi věku jak popisuješ nejela.a to velmi nerada připomínám, že tam má u silnice křížek nějaký 13 letý český klučina, z toho mi tam mrazilo:-( Byli tam ale v téhle klidné části Drače(což my taky vyhledáváme) apartmány přímo u moře, kde se silnice přecházet nemusela. kdybys nevybral nic jiného mrknu na web, které to byly
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2011 18:57
Machmo v Mokalu jsem byla.Sice výběr na něj padl poněkud oklikou ale vůbec nelituji.Vybraly si ho naše děti.Mokalo čítá několik domů a tři kempy.Z hlavní se sjede do prava a samotná víska je opravdu malá, tudíž se tam nedá nikde po večerech korzovat.To by mohlo někomu vadit.Ubytko je buď v apartmánech nebo zmiňovaných kempech.Je to Ponta,Adriatic a Vala.Pravděpodobně je mezi majiteli určitá příbuznost jelikož je všechno těsně vedle sebe a částečně se i kempy prolínají.To jsem ještě nikde neviděla.Co se týká ubytování v apartmánech Ti nepovím,chodíme zatím stále pod stan.Na netu ale vše najdeš.Pokud pohledám v mém nekonečném archívu mohla bych ti adresy najít.Časem.
Procházky omezené, akorát jsme přes pole šli k jeskyním ,které jsou zhruba kilometr od kempů.A to jsme kousek museli jít po hlavní silnici.Prakticky je to směrem od Orebiče přes vinice k moři.Kousek naproti je zbytek vraku lodi.Ten byl
vidět častečně i z plážové restaurace.
Samotná pláž se řadí k menším ale je taková roztomilá.Můžu dát časem fotky.Je kamínková ale vstup do moře má dno z poměrně větších valounů.Ale ne všude.Na začátku a konci samotné pláže je jemnější štěrk.Tam se zdržovali s malými dětmi.Adriatik tam má i malinký bazének pro své klienty.Toto bylo 2008.Kdo nosí boty do vody tomu to moc nevadí ale valouny i tak kloužou.Tak se na dně proházel chodníček do hlubší vody a bylo vyřešeno.
Na pláži jsou dvě restaurace.Do jedné jsme dokonce chodili hrát karty a šachy a pak zase šup do vody.To bylo úplně dokonalé.Jezdíme přelom července a srpna a bylo poměrně plno.Neměli jsme rezervaci ale měli jsme štestí a poměrně slušné místo se nám v kempu podařilo získat.
Obchod tam nebyl ale ráno jezdil pekař.Do Orebiče je to asi tři kilásky a hned na kraji je market kde jsme nakupovali téměř vše.Hodně jsme cestovali protože na poloostrově je fakt hodně míst k vidění.Pokud vám výjezdy nevadí zdálo se mi toto místo výhodné, protože v oblasti okolo Orebiče je dost větrno a tady to nebylo tak patrné.Pokud ovšem nechcete vítr do plachet.Na pláži foukalo je později odpoledne.
Co se kultury týká,tak co si kdo udělá to má.Pro nás optimální.Víno jsme kupovali u skvělé paní v Košárni-do.
Obecně hledáme menší,uzavřené pláže se skalnatým okolím.V podstatě je to zapadákov dobře umístěný u největšího města na poloostrově.
Další dotazy doplním i případné foto.
Ještě je tam potápěčské centrum.Taky jsou tam patrné chladnější proudy vody v moři jak ale na mnoha jiných místech poloostrova.Jen v Boraku jsem je nepociťovala .To je ale jen můj osobní pohled.Rodina to tak nepociťuje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 01. 2011 21:09
Vranka: Díky za vyčerpávající popis Mokala. Apartmán máme už vybraný, dům Ivana Tolj asi 80 m od moře, nově opravený dům. Preferujeme klidné místo.
Za případné foto budu rád.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2011 14:35
Zdravím Pelješáky !

Tak se nám to tu opět rozbíhá a to je dobře.hot smiley Bylo to tu nějaké zamrzlé !
Venku se oteplilo, ale tím to asi nebude !eye rolling smiley
Je vidět, že jste už natěšenispinning smiley sticking its tongue out na dovču a to Vám upřímně přeju a tiše závidím. Jak jsem psal dříve, letos mi to vevyjde,kruci !
Ale budu se moc těšit na Vaše zážitky z dovči a prožívat s horečku předPelješackou, je to paráda.smileys with beer
Taky sem tam přispěju něčím do mlýna.
video: [ertepetrchybny-odkaz-rajceApartman_a_okoli_s_morem,plazi_a_obec_Sreser,Sreser_2010]
Tady je malá vzpomínka na loňskýconfused smiley pobyt ve Sreseru .smiling smiley

Slunce a mír v duši!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2011 16:01
No treba Ti to vyjde - budu drzet palce :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2011 18:58
Ahojte Pelješáci,

Prohlédl jsem fotky. Jsou nádherné. Mám na vás dotaz. Na fotkách jsem si všimnul, že většinou je moře klidné. Na každé fotce je vidět, že je hladina jak zrcadlo. V jakém období tam jezdíte. Nebo to je na malém moři takto celou sezónu? Před třema rokama jsem tudy jen projížděl a jako řidič. Tuto oblast moc neznám. Byl jsem spíše okolo Orebiče.
Letos jedem poprvé s člunem a tak jsme hledali nějakou klidnou část. Jedem do Luka Dubrava.

Dík Standa
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 01. 2011 19:53
i na malem mori se obcas vyskytnou pekny vlny smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2011 12:42
Má prosbu, letos chceme jet poprvé na Pelješac, do Sreseru, apartmány K J L Viščica. Jsme 4 rodiny, celkem 9 dětí. Nebyl někdo v tomto místě, nebo konkrétně v těchto apartmánech. Jaká je zde pláž, přelidněnost, hloubka, možnost nákupu potravin atd. Vyhledáváme spíše klidná místa. Budu vděčný za jakoukoliv informaci. Předem děkuji.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 01. 2011 13:32
Tak a je to v pr......,Pelješac se nekoná.Sice jsem se hodně snažil,ale moje polovička je prostě rozolutně proti.Takže jsem to dnes odhoukal.Škoda,děti se těšily.
Takže mne nezbude než se dívat na počítač.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svita (12. 01. 2011 17:08).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 01. 2011 15:07
To Svita, tak to jsme už dva a je to opravdu v pr..!hot smileyJe to tak,budeme čumnět na PC a kochat se moody smileyzážitkama šťastlivců co pojedou, a závidět a závidět a závidět a ..........thumbs downconfused smileyangry smiley. Ale přejme jim to yawning smiley.
Alespoň budeme vidět čerstvé foto,video a zažívat s nima zážitky. A až se budu v létě dívat na tuto stránku a pokud budu doma sám, tak vždy tak zařvu , že to bude slyšet až na Pelješac !smiling bouncing smileyhot smiley

Slunce a mír v duši!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 85
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.