Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2010 12:24



A toto je jedna jednohubka, jako předkrm, pro nás co teprve pojedou.
Jen prosím -TRPĚLIVOST, hot smiley však ono se to závratně blíží.

.
Tak mě to dostalo, že se už nemohu dočkat a asi rozkoušu obrazovku thumbs up smiley No a to je to o čem jsem psal výše-Pelješacké moře nemá konkurenci !!! spinning smiley sticking its tongue out

.

Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2010 17:03
Ty bláho,tohle nám nedělej,já jsem napnutý,jak jsem psal,jedeme poprvé na Sreser a s dětmi a ty jedou poprvé k moři a když to viděli tak prý jedeme hned!! thumbs up smileyJeště,že májí před tím tábor a těší se i něj.yawning smiley
Ale jo, posílejte dál ,ať se máme všichni na co těšit,snad ty obrazovky vydží.tongue sticking out smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2010 11:20
Nemáte někdo aktuální záběry a fotky z Luka Dubrava. Viděl jsem jen mimo sezónu a to bylo takové surové, zajímalo by mě jak to tam vypadá když tam někdo je a je teplo.
Díky
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2010 13:45
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2010 14:10
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2010 14:26
Coppermine Photo Gallery - Jadran - Poloostrov PELJEŠAC
- 3 návštěv - 4:03
Luka Dubrava - pláž872 viewszdeny · P1040031.JPG Luka Dubrava - pláž761 viewszdeny · P1040526.JPG Luka Dubrava - pláž695 viewszdeny ...
www.galerie-jadran.net/thumbnails.php?album=44&page=4 - Archiv

Luka Dubrava
Malebné letovisko Luka Dubrava leží v mělké zátoce s teplým mořem a oblázkovou pláží ... FOTOGALERIE Luka Dubrava ... FOTOGALERIE 1. patro - velký apartmán ...
www..../sest.html - 18k ( www..../sest.html- 18k )

Omlouvám se za předešlé odkazy,nějak to nešlo spustit. Ani teď se netobrazuje celá druhá adresa u Luka Dubrava.. Za www. je dovolenavchorvatsku / atd confused smiley
Posílám tedy adresy, kde je poměrně dost fotek z Luka Dubrava, ale i z Pelješace.yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2010 18:01
ahoj všem letos jedeme po páté do CHorvatska a na Pelješac poprvé chceme zkusit Loviště má někdo zkušenost?Trochu se bojím dlouhé cesty autem ale ohlasy na Pelješac jsou vesměs kladné,tak nás to láká.moody smiley
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 07. 2010 10:26
ve 14:00 odjíždíme do Pještaty - průběžně budu informovat SMS díky Bessymu po návratu podám podrobnou zprávu.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2010 16:52
Ahoj všichni milovníci Trpanje. Kdo nezná a teprve se chystá- těšte se, je to fakt něco úžasného. spinning smiley sticking its tongue out Už se nám to blíží, jedeme 1.8. Radomíre, těšíme se na vínko s Vámi.
Nevíte někdo, jak pokročila od loňska stavba dálnice?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlastinka (16. 07. 2010 16:55).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2010 19:22
No v kvetnu moc nepokrocila, tak doufam ze v zari uvidim vetsi postup smiling smiley Jojo Trpanj - to je nas druhej domov - uz aby bylo zari smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 07. 2010 22:15
viteaz....Pelješac je krásný,pro někoho možná trošku divoký.Je ale jiný než pobřeží, ale nakažlivý.Cesty se nebát,určitě ta dálka stojí za to.Pokud by Vás třeba Lovišťe nenadchlo/a to je jen spekulace/je tam spousta jiných krásných míst.Byli jsme jen v Lovišťi nakouknout ale třeba na Polském foru je to velmi oblíbené místo.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 17:37
Tak jsme se vrátili z překrásné dovolené na Peljašaci základnu jsme měli opět v Orebiči u nových domácích - výborných domácích - příští rok jedině k nim. A každý den jsme objevovali nová a nová místa. No, byla to prostě nádhera. Zase máme celý rok na co vzpomínat.

Cesty se rozhodně nebojte. Sice jezdíme vždy první týden v červrnci a prý od půlky července do půlky srpna je Chorvatsko dost přelidněné, tak v našem termínu je pro nás tak akorád. Cestu jsem zvolil po dálnici a opravdu přes SLO a celé CRO a opravdu můžu jen doporučit. Dříve jsme jezdívali přes HU a pak po staré v CRO, ale dojel jsem po Split a byl cítil jsem se unavený. Letošní dálnice byl mazec, jelo se hodně plynule a žádné čekačky. Příští rok bych tuto cestu opět zvolil. Protože jsem počítal opět s dvoudenní cestou a dorazili jsme za 14 hodin z UH do Orebiče, jeli jsme do Loviště bez známek únavy.

V Lovišti jsme si našli ubytování v kempu a vyzkoušeli podvečerní koupání. Večer jsme zašli do místní restaurace s apartmány je na konci osady a pozná se podle několika vlajek - není tam česká. Restaurace nabízí krásné posezení s pozorováním nočního moře, posloucháním cikád, cítění vůní bylin a někdy grilovaným masem a popíjením oroseného Karlovačka. No byla to idylka, a tak začala naše dovolená.

Řekl bych, že do Loviště jezdí spíše starší ročníky, kterým vyhovuje klid, pěkné koupání a procházky při pobřeží.
Já osobně si dovolenou v Lovišti dovedu představit...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 19:26
to lova
chtěl bych se zeptat jestli je v Lovišti víc konob a co obchody?Ďík.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 19:30
to vranka
Ďík za info,jen doufam,že ťech Poláků moc nebude.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 19:32
Ano, co vím, tak je tam malý obchůdek se smíšeným zbožím a myslím, že minimálně 3-4 hospůdky.

Hezkou dovču...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 22:47
Jsou tam dva obchody jeden menší soukromý a druhý státní větší ... hospůdek je tam kolem 10ti určitě!smiling smiley) Jinak je zde určitě klid pro který je Lovište vyhledávaným místem. A myslím si že do Lovište určitě nejezdí hlavně starší ročníky, ale ti kteří mají ruchu z celýho roku až až smiling smiley)) Můj názor, nechci se hádat
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 22:49
Teda ještě podle toho od kdy bereš starší ročníky hot smiley hot smiley .... jinak zítra odjezd směr Lovište smileys with beer třeba se potkáme
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 07. 2010 23:04
to MarekK
jedeme 22.07. a díky příznivým zprávám zde se moc se ženou ťešíme:je nám pade ale jako starší ročník si nepřipadáme,jenom máme rádi o dovču klid.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 07. 2010 12:00
thumbs up To Vranka- Plně souhlasím ! Opravdu je čarovný ! Jak jsem už dříve citoval jednoho domorodce ze Sreseru : " je to tu jako magnet, kdo jsem jednou přijde, bude se stále vracet ".yawning smiley !
No a od té doby, je to tak, že když odjíždíme, tak si říkáme : " tak jsme si to pěkně užili ,kdoví jestli se sem příčtí rok podíváme "confused smiley No, a přichází jaro a už v našich myslích koluje jen to, jak to letos uděláme, abychom se opět ocitli v tom čarovném místě.
ÚÚÚž aby to bylo hot smileyhot smiley.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 07. 2010 09:36
Tak už se nám to přiblížilo,v pátek odjíždíme do Sreseru hot smileya už se nemohu dočkat.Doufám,že cesta bude v pohodě.Přes Slovinsko pojedu mimo dálnicispinning smiley sticking its tongue out a pak normálně.Pojedu večer a v noci a tak doufám,že nebudou nikde zácpy a fronty.
Jak se vrátím,dám zprávu jak to vypadá. smoking smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 07. 2010 13:25
Tak a den odjezdu je zde.thumbs up smileyZa tři hodiny vyrážíme směr Pelješac.Děti se hodně těší.spinning smiley sticking its tongue outMy tedy taky, ale štve mě že zde prší a to dost.eye rolling smileySice je chládek,ale ten děšť fakt nemusím.Poslední dobou tohle vlákno trochu usnulo,tak jsem zvědav až se vrátím.smoking smileyAsi jsou všichni na Pelješacu a neozývají se.Vracíme se 10.8. Tak se tu mějte.hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 07. 2010 13:34
Svito:Šťastnou cestu já vyrážím tama za 140 hodin....Pozdravuj na Pelci...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 07. 2010 14:07
Tak stastou cestu, jiz sem tam letost byl a bylo tam jako vzdy nadherne a tak tam za mesic razime znovu smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 08. 2010 20:12
Ahoj všichni,

kteří jste už byli letos na Pelješaci. Mám takovou prosbičku sháníme ubytování 2 dospělí + 1 dítě (4 roky), nejlépe někde přímo u pláže, nejsme nároční na ubytování, řekla bych klasický standard. Nemáte prosím někdo nějaký typ. Vyrážíme prvních 14 dní v září. Jak se letos pohybují ceny?

Mějte se hezky a přeji všem příjemně strávenou dovolenou hot smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2010 07:29
to Jitustax: poslal jsem Vám SZ
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 08. 2010 14:00
Ahojte všichni,spinning smiley sticking its tongue out
tak a jsem zpátky v realitě ,tedy v práci.moody smileyAle pochopil jsem všechny co jezdi na Pelješac.Je to opravdu pohádka.Byli jsme ve Sreseru,ubytování super,přímo skoro na pláži,výborná domácí,do moře 30m,co víc si přát.Klid a pohoda čišela snad ze všeho.smiling bouncing smiley
Koupání pro děti absolutně pohodové,pláž oblázková,ale v moři po 1,5m je písek a děti dosáhli na dno hodně daleko.Pro rodinu s malými dětmi mohu jen doporučit.
No aby to nebylo všechno moc pohodové tak je trochu delší ta cesta.A já si blbec angry smileyvybral asi tu nejhorší varialtu kolon.Přes Rakosko pohoda,na hranicích ze Slovinskem jsem jel mimo dálnici,trochu jsem sice zazmatkoval,jel jsem přeci jen v noci,ale zase jsem měl štěstí,že jsem potkal dvě auta z Liberce a ti to evidentně hodně znali a tak jsem se zavěsil za ně a projel jsem pohodově.Bohužel tak i pohoda skončila.Pak už jen kolony a kolony.Na hranice do Chorvatska jsem jel 7,5km 3 hodiny,pak další kolona na nájezd na dálnici a ten sjezd u Ploče byl zase katastrofa,tam další 2hodiny.Přes ten kousek Bosny jsem jel 2hodiny.Pak už ale pohoda,ale cesta trvala přes 20hodin.Hrůza.moody smiley
Dovolenou jsme si užili.Byli jsme v Trpaji,projeli jsme celou Korčulu,s tím i Orebič,byli jsme samozřejmě v Dubrovníku a zajeli tam i na Lokrum.A tak prošli celý Ston i Malý Ston.Víc se toho ani stihnout za týden nedalo.Byli jsme přece taky hlavně u moře.thumbs up
Ale jsem prostě chycený do pasti Pelješacu.Už teď přemýšlím jak to uděláme příští rok.Žena je sice teď proti,cesta je dlouhá,a ona není řidička,ale ta zpáteční už byla absolutně pohodová.Trvala 16hodin,ale kolona byla pouze 1hodinu na hranicích z Chorvatskem a z toho jsem ještě se stavoval u známého ve Slovinsku a to trvalo i s cestou asi dvě hodiny.Takže čistý čas ze Sreseru domů,jsem od Kroměříže,14hodin.Krásný ne?yawning smiley
Jo a taky jsem pochopil slova Pelješac-moře trochu jinak.
Takže za rok zase.grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svita (10. 08. 2010 14:06).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 08. 2010 20:34
A proto tam za 3 neděle na pár tejdnů jedem smileys with beer Peljesac je prostě diagnóza spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 08. 2010 21:47
Potvrzuji, touto diagnózou trpím taky.

Jen tak z cest po Pelješcu: co třeba uvala Brijesta? Malo more, vlevo Drače a Sreser, za nimi masiv až k Trpanji, vpravo se připravuje most od Komarny na Pelješac, v dálce uprostřed Sveti Jure s hlavou v oblacích a...a vůbec (1.8.2010).
Lidi, vždyť jsou to čtyři dny, co jsme se vrátili po dvou týdnech ze Žuljany a už zase vymýšlím, jak se tam vypravit ještě v září, jako loni.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 08. 2010 09:50
Jak to vypada v Zuljane v sezone ? byl jsem tam v 6/ 2007 ,bydleli jsme v apar. na plazi a koupat jsme se jezdili do sousedni laguny kde jsme si pripadali jako v karibiku ,proto se me uz do chorvatska ani jinam nechce

v cervnu jsme si mohli prave vybirat z apartmanu primo na plazi ,bylo jich tam volnych docela dost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pago (11. 08. 2010 09:52).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 08. 2010 11:24
Letos tam ani nebylo tak husto, jako některé jiné roky, dokonce i ve vrcholné sezóně se tam dalo na blind najít ubytování i pro početnější skupinku (tím míním tak dvě auta, 6-9 lidí). Jinak, až na výjimky, tam rekreační komerce nijak výrazně nezasáhla, nebo aspoň nerušila.
Protože tam jezdíme ale už moc roků, je možné, že se to jinému bude jevit horším, protože Žuljana je Žuljana a nějaký ten drobný nedostatek jí odpustíme.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.