Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 06. 2010 13:29
kdyz jsem tam v kvetnu byl tak tam vladnul cilej pracovni ruch a makalo se od rana do pozdniho vecera...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2010 20:59
Chcel sem se zeptat jestli nevíte jestli je někde na Pelješaci Wi-Fi připojení ??
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2010 22:28
Ve Viganji a Orebiči jsou nějaké veřejné wifi AP, je možné, že jich už je víc. Jinak je tam mnoho soukromých wifin v hotelech, penzionech i některých apartmánech snad v každém obydleném místě.
V takovém případě záleží na domluvě s majitelem, jestli poskytne heslo. Pelješac je totiž dodnes závislý především na ADSL a ještě se jich musí o to připojení dělit až příliš.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 06. 2010 23:02
Tak to by bylo super ... děkuju za info
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2010 09:49
wifi tam pouzivam kazdorocne ( Trpanj ) a kvalita pripojeni je vice nez dostacujici ale jak pise Hill je potreba pozadat majitele o heslo...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 06. 2010 10:13
wifi je i v Mokalu

MirekŠi
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2010 23:55
Zdravím všechny, dneska jsme se vrátili, tak sem přidávám několik informací - JSOU TO NAŠE POSTŘEHY A NÁZORY - NEMUSÍ SE SHODOVAT S OSTANÍMA, ALE TŘEBA NĚKOMU POMOHOU, takže v rychlosti.

Odjezd z Práglu ve čtvrtek 10/6 cca kolem 19:30 v počtu 4 dospělých a dvou dětí 3 a 4 roky v jednom voze, takže cesta tomu odpovídala - spousty zastávek, slovinskou dálnici jsme objeli po známé trasy, pouze v Ptuji bylo přelepeno staré značení na choratsko, takže nás to hodilo na dálnici, ale ty 3 km v noci jsme přeletěli bez úhony. Ráno jsme dvakrát na hodku zastavily aby se děti proběhli a já ořachnul od monotóní obrazovky čelního skla. Na Pelješac jsme jeli po pevnině, do Žuljany kde se nám nelíbilo, následně do Trsteníku - naplavený bordel po celé pláži, potom do Boraku tunelem, cesta je zatím rozbitá, ale během 14 dní jí prej vylejou celou až dolu. Dorazili jsme tam kolem 14:00. Moc domacích tam nebylo-kůči zavřené, pak jsme se dozvěděli, že tam je ve srovnání z lonskem v tomto termínu prázdno. Ubytování jsme nakonec sehnali ve vile Maslina, přímo nad jedinou pláží za velice pěknou cenu :-).
Občas se v moři objevil naplavený bordel, do dvou hodin však zmizel. Počasí celou dobu super.
Postupně jsme projeli všechny větší místa poloostrova a musíme říci, že z našeho pohledu je Borak nej z Pelješacu, dost nám připomínal Svatu Nedělju na Hvaru - konec světa - nádherné okolí, super moře, málo lidí:-)

Market v místě neni, ale to vůbec nevadí, nakupovali jsme při putování po okolí, v místě jsou dvě restourace, ta horní je malinko levnější a dobře tam vaří, modří už vědí............

Zpáteční cestu jsme rozdělili na dva dny, vyrazili jsme z Boraku ráno přes Makarskou - pláže již ted dost obsazené, ujistili jsme se, že tady dovolenou trávit nechceme, prohlédli si opět zadarské varhany, ochutnaly zmrzlinu a jeli navštívit naše známé v Paklenici. Celý den pod mrakem, občas se obevilo sluníčko, takže jsme se i vykoupali pod Velebitem - rozhodně byla znát teplotní změna mezi Borakem a Zadarským regionem, navíc prý přichází období chladnějšího počasí.

V neděli v 9:00 hurá na Prahu, na cestě žádné problémy krom častého čůrání našich miláčků, díky kterému se cesta trochen protáhla, objíždka dálnice taktéž v poho, jen jsem opět vyměkl a nedal první odbočku na Ptuj - přeškrtané původní cedule, takže to vypadalo uzavřeně a musel jsem opět přeletět 3 km dálnice tentokrát ve dne, zbytek už bez potíží, jen občas sprchlo, v Praze kolem 20:00 - největší problémy 15 km před Prahou za Průhonicema:-(

V Rakousku bylo občas při cestě tam zůžení - opravy, při cestě zpět už to bylo průjezdné normálně.

O návratu do reality již už psát nemusím, přeji teda všem kdo se vydají na Pelješac štastnou cestu a pěknou dovolenou.......

Případné dotazy na esser@seznam.cz
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 06. 2010 20:23
Ten naplavený bordel na Boraku v moři mi vadí, loni jsme se s tím setkali poprvé, letos tam jedem po páté...loni jsem koukala odkud to může jít, byli to slupky od brambor a cibule...myslím že z té spodní hospody, nebo tam někde. Tak jsem zvědavá letos ale když píše Esser že to tam bylo nedávno tak mám pěkný vztek. Jinak Borak je také pro nás krásné místo, přes den moře a večer výlety do okolí. A silnice to by bylo také super.....yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 06. 2010 07:27
Taky jsme ten zpěněnej bordel loni pozorovali, většinou v odpoledních hodinách, bydleli jsme v Maslině hned nad pláží takže jsme z terasy měli pěkný přehled kdy se vykoupat a kdy radši né. Vždy mě potom přešla chuť na koupání, nebo jsme jeli jinam.
Jak píše Irča tak bych to také lokalizoval někde od té spodní hospody.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2010 09:45
Trochu to upřesním, také jsme byli ubytovaní ve vile Maslina a přehled o pláži je opravdu dokonalý. První 3 dny vše naprosto v pohodě, pak se občas stalo, že když nebyly vlny, moře bylo spěněné po celém pobřeží v Boraku, jak se objevily vlny bylo to hned pryč.
Za týden se ještě dvakrát stalo, že u břehu se objevily pet láhve, igelitky a mix všeho možného, část možná ze spodní hospody, ale zbytek určitě jiného původu, bohužel netuším odkud se to bralo, hospodský z horní restaurace říkal, že viděl pet láhve s Albanským popisem, takže by to mohlo být z daleka, nebo eventuálně z lodí. Může za to však bohužel jen a jen člověk prase :-(
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2010 14:16
Souhlasím s Esser, není k tomu co dodat.
cool smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2010 19:57
Ahoj, chystáme se z ČR do trpanje, ale nevím jestli je potřeba pas. Cestou je přejezd přes hranice bosny asi 20km. Mate někdo nějake zkušenosti? nevíte jestli jsou kontroly pasu cestou? Předem děkuji moc za odpovědi.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2010 20:20
My se prokazujeme OP a vždy je přijaly. Někdy dokonce nás nechali volně projet.
Je pravdou, že když jsme jeli přes celou bosnu směr Jajce, Mostar... Tak na hranicích vyždovali i pas.

Ale jak jsem napsal výše, na ten malý úsek Bosnou nám postačil vždy jen OP
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2010 08:24
Neznáte prosím někdo kemp Glavna Plaža?? Uvažuju o rezervaci tamního apartmánu, ale fotek jsem našla málo... Díky za každou radu a přeju všem krásnou dovolenou....
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2010 10:29
killjoySKS Tak kdy vyrážíte???Kde se ubytujete v Trpanji.My tam letos jedeme po třetí....znám to místo velice dobře,i když jsem na G-Earth objevil pláž na které jsme ještě nebyli....Zdraví

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2010 08:28
Kemp Glavnu Plažu znám moc dobře - pouze kemp. Napište na soukromou zprávu, co chcete vědět thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2010 13:53
Zdar, pozdravujte Zuljanu az tam nekdo pojedete, naposledy jsem tam byl v roce 1978.....:-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 07:47
Začal chodit velkokapacitny trajekt Ploče - Trpanj, zmesti sa asi 100 aut.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 10:14
díky za info, ale jet po pobřeží mě stále více láká než trajekt
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 12:15
Ahojky ČechoChorvaťácispinning smiley sticking its tongue out
Nemohu si pomoci, ale nějak mi Chorvatsko ( Pelješac ) přirostl k srdci.yawning smiley
Jak tak brouzdám po netu tak se poslední dobou dost lidí naváží do nás co nedáme dopustit na Jadran.Argumentují Řeckem,Itálií,Tuniskem,Španělskem.......atd.moody smiley Ale,minulý rok mi jeden domorodec z místa na Pelješaci-Sr.....,kam už 5rokem jezdím a chci i letos, řekl, že toto místo je jako magnet, kdo sem jednou přijde, bude se pořád vracet. smiling smileyA když k tomu přidám prvotřídní čisté moře ( pochybuji, že ve výše zmíněných destinacích je takové ), klima,přírodu,faunu,flóru, místní domorodce a navíc kolem Pelješace nejsou žraloci a medůzy jen vzácně, thumbs up....................UF,UF, už aby byl srpen.....už se té nádhery nemohu dočkat hot smiley.
Jen doufám, že se tu objeví zprávy od Vás co už jste přijeli, jak to vypadá dál na trase : Ravća-Ploče.confused smiley
Tak zatím ÁÁÁhoj a slunečnou s teplým mořem a bez nehod,poruch DOVČU !!!!!thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 12:55
Souhlasim s tebou a dokonce se i několik mých známých mne ptalo proč stále jezdím do Boraku na Pelješac. Moje odpověď byla. Je to magie, srdcová záležitost, kterou jsem nikde na světě zatím nepoznal. Samozřejmě nevěřili, ale byli zvědaví. Tak jsem je tam před dvěma lety vzal. Nijak víc jsem to nekomentoval, nechal jsem to na nich. A po půl roce otázka. Nepojedeš na Pelješac? A já říkám, nevím. A známí na to. No víš, ono je to opravdu místo, kde bychom chtěli alespoň chvíli každý rok být. Tak tam již teď jezdí také. Jako já, vždy si na poloostrov čas udělají. Myslím, že už to chápou. A já vím, že Pelješac musím držet v tajnosti, jinak se tam všichni nevejdeme. Letos mi to vyjde na září. Už aby to bylo.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 13:39
No to mi povídejte. Několik let jsme teď jezdili na Pelješac (Podobuče a Borak). Letos v zimě, jsme si řekli, že to chce změnu a jedeme na Hvar.
Čím víc se odjezd blíží, tím víc jsem na sebe naštvaná. Na Hvaru bude určitě krásně, ale nějak nemůžu rozdýchat, že letos Pelješac neuvidím.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 14:48
No my letos jedeme na Pelješac poprvé a tolik chvály na něj všichni pějí,že se už nemohu dočkat.yawning smileyNavíc poprvé jedeme s dětmi k moři.Ty se těší o to více,že si nedokážou moc představit co je čeká.eye popping smiley
Mě trochu kalí těšení,že musím celou cestu odřídit sám,manželka není řidič,ale já jezdím rád a i hodně,tak to snad nějak zvládnu.Je to přece jenom rozdíl jet v práci a sám a nebo s celou rodinou.
Takže pište co nás čeká na cestách,ať se mužeme poučit z vašich letošních zkušeností.smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svita (09. 07. 2010 14:49).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 19:00
Pelješac je prostě bomba a ta když vám vybuchne v srdci jste ztraceni....tak jako my jedem letos po třetí a máme to za 26 dní...ten nádherný raní vzduch,to moře,ale píšete to dobře....nemá cenu to moc rozkecávat....zdar Trpanj.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (09. 07. 2010 19:00).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 19:35
... Anno ... a až budete odjíždět ze Hvaru ... řekneš si ... " že já už nejela na Hvar dávno ... " yawning smiley
... Anno a až pojedeš z (někde na Jadranu ) ... tak ... a vůbec ...
... však víš ... grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 07. 2010 20:39
My se chystáme na Pelješac teprve podeváté, takže další chvalozpěvy nepřidám yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 07. 2010 06:58
Dobré ráno všem. A toto je Rosmarinko pro Tebe....myslím, že to je "ta chaloupka" - na kterou se soustředí filmař,a kde jsi Ty pobývala, že? Tak k ranní kávičce.....Je to z letoška.......

Zdraví R.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 07. 2010 21:17
thumbs up Krasathumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Masser (10. 07. 2010 21:19).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2010 14:28
JJ, Rero, je to ono místečko - ale jak se tam víc a víc staví a víc a víc se o Boraku píše, tak je tam také víc a víc přelidněno a to už není to, co hledáme. A navíc tam loni opravdu byla voda odpoledne fuj fuj. Takže jsme letos Borak už opustili. sad smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2010 14:48
Páni Rosmarine, to je tedy překvápko....Ty jsi pro nás taková skalní příznivkyně Boraku yawning smiley !!! My tedy letos také nejedeme, i když loni jsme měli v Boraku opravdu štěstíčko, protože lidí bylo akorát a i voda celých 14 dní byla parádní snad kromě dne, kdy jsme odjížděli....letos jedeme na dovolenou v Čechách, protože čekáme mimi grinning smiley a ta cesta by mi asi dala zabrat. Ale člověk tady tak sosá a prožívá to s ostaními a v dobrém závidí, že jedou na Pelješac....a kam to bude tedy letos Rosmarine? spinning smiley sticking its tongue out Už také koukám, kam pojedeme příště ... to je taková chorvatská "nemoc" grinning smiley....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.