Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 18:48
Peterka napsal(a):
-----------------------------------------------------
> Kde se nachází pláž Divna? Určitě bysme rádi
> zkusili :-)
> Už odpočítáváme dny, teď to máme nějakých 62 dní:-)

Jedeš jako do Trpanje a přibližně necelé 2km před Trpanjí odbočíš na úzkou silničku vlevo. Projedeš vesničky Gornja Vručica a Donja Vručica až cca po 8km přijedeš k Divne. Těch 8km až k pláži Divna jedeš po silničce úzké mnohdy na jedno auto takže je třeba opatrnosti, ale jinak se jede v pohodě. Pláž je krásná, není písečná ale oblázková. Oblázky jsou trochu větší hrubší, což jediné by mohlo možná někomu vadit. Byli jsme tam loni v červnu a počet lidí bych napočítal na prstech ruky, prostě poloprázdno.
Když už tam budeš, doporučuji zajet pak ještě po té silničce cca o 2km dál, přijedeš do Duby Pelješky která také stojí za vidění. Je tam i menší oblázková pláž.


** Petr **
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 18:56
Přesně tak, Lovište má jakousi "hlavní pláž", ale na to já moc nejsem. Kus dál jsou apartmány se soukromými plážemi, to se my na tom líbí že dojdu v jakoukoliv hodinu a místo vždy najdu. Na dovolené si chci odpočinout tak chcu klid, ale to je jen každého styl.winking smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 05. 2010 19:00
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loviště má oblázkové plážičky, ale jsou opačným
> směrem než šel PetrK....

Když se dívám nyní na ty moje fotky tak už mě to taky napadlo, takže ti děkuji za upřesnění. My jsme tam byli skutečně jen chvíli protože počasí bylo bohužel doslova pod psa, fičel silný vítr a každou chvíli lilo jako z konve. Proto jsme po krátké procházce zase odjeli pryč, jinak bych to tam prošmejdil mnohem více yawning smiley

** Petr **
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 05. 2010 21:02
My jsme byli v Lovišti taky jen na výletě. Dalo by se říct, že se tam zastavil čas. A jak jsem psal napsal výše nejkrásnější je podvečer a západ slunce.

To Petr K
Píšeš, že Duba Pelješka stojí za vidění. Prosím tě co je na ni zajímavého? Nikdy jsem tam nebyl, tak by to mohl být hezký výletní cíl po vykoupání se na Divně.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 05. 2010 12:00
Fotky vypadají nádherně, děkuji! :-)
Určitě se tam vydáme, tak jsem zvědaví jaká bude realita... jedem od 3. do 10. července, doufám, že ještě nebude tolik lidí...
Výlet spojíme s Dubou Pelješkou, když už tam budeme a říkáš, že je tam krásně... Vůbec budeme chtít poloostrov co nejvíce procestovat.
Už aby to bylo...Všem krásnou dovolenou!!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 05. 2010 19:11
To Peterka

V tomto termínu klidné letovisko Orebič rozhodně není. Ale řekl bych, že ta pravá sezona začíná až 14.7.
My také pojedeme tento termín jako Vy. A možná tam bude i Alien - kamarád Petr
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 05. 2010 01:37
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Petr K
> Píšeš, že Duba Pelješka stojí za vidění. Prosím tě co je na ni zajímavého? Nikdy jsem tam nebyl, tak
> by to mohl být hezký výletní cíl po vykoupání se na Divně.

Abych řekl pravdu, co je na ni zajímavého neumím tak nějak konkrétně pojmenovat. Prostě se nám tam líbilo yawning smiley . A jestli se v Lovišti zastavil čas tak pro tuto obec to platí 100%, to je pravda. Je to odlehlý konec světa který byl v době naší návštěvy téměř vylidněný, nádherné okolí a božský klid. Psal jsem to jenom jako tip pro případ když někdo jede na Divnou, protože z Divne je to už jenom malý nepodstatný kousek cesty.

** Petr **
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 05. 2010 09:23
No navšívit Dubu a Divnu v jeden den je zbytečné. Obě jsou to krásné oblázkové pláže a to je hlavní důvod, proč je navštívit. Možná dávám přednost Dubě. Je dál a proto je ještě méně navštěvovaná než Divna. No a dá se tam jít i na procházku po vesničce až vás koupání a ležení na pláži unaví.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 05. 2010 17:51
A kde se nachází pláž v Dubě? Je to kousek od vesnice Duba Pelješka?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 05. 2010 20:55
Lova je to přímo tam. To se opravdu nedá minout. Až tam budeš tak to uvidíš.yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2010 20:38
My opět již počtvrté Pelješac osada Borak....moc se těším......vše přeji ať se jim čekání krátí...yawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 05. 2010 22:22
bye bye Praha, ja idem na Orebic uz za 3 dnismiling smiley huraaaaaa . vyberali sme miesto kam ist na 4 tyzdne. Po tazkom vybere sme zvolili Peljesac - Orebic aj vdaka ndaseniu ludi na tomto fore, ktore dnes uz celkomm chapemsmiling smiley. Manzelka tam zostala s detmi a jej mamou a celkom boli obavy co tam budu robit, ci nebude zima a pod. A teraz ma kazdy den provokuju ako je super, krasne miesto, super ubytovanie, ako ko lovia ryby, chodia na vylety lodkou, vecer griluju a pod. A ja musim chodit do pracesad smiley. Ale uz len 3 dni a cakaju ma 2 tyzdne volna.... Cestu mam odskusanu, viezol som tam rodinu pred tyzdnom a pol takze ma uz nic nezastavi. Leda ak policajt s radaromsmiling smiley Ak ma niekto potrebuje nieco na peljesaci obzriet, odfotit a pod. kludne napiste, dalsie dva tyzdne budeme chodit na vylety po okoli. Moj mail dubak2000@yahoo.com
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 08:55
Přátelé a příznivci Peljesacu, konečne je to tady, za cca 1 hodinu vyjíždíme. Až dorazíme do Trpanje tak sem hodim info o počasí a cestě. Všem kdo taktéž vyráží přeji šťastnou cestu a Vám ostatnim co teprv pojedede ať se konečně dočkáte.

Takže AHOOOJ smiling smiley
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 09:14
Přeju šťastnou cestu bez problémů - já si musím ještě počkat do 15.7.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 09:26
Ahoj Mílo, můj mobil máš, tak jestli chceš posílej info a já ho sem hnedka dám smiling smiley Oživím vlákno s informacemi.
Šťastnou cestu a počasí neřešte, za prvně na Pelješacu bude určitě tepleji než tady a za druhé svatební cestu je možné velice příjemně trávit v pelíšku thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 20:15
Taktéž přeji krásnou dovolenou našim prvním cestovatelům na Pelješac v tomto roce!!!

Piště zprávičky, ať je můžeme hltat společně s Vámi smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 22:05
no nevím ale na koupání to eště nenísad smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2010 22:33
hej na kupanie este nie je teplo, vraj od vikendu sa to ma dost zlepsit. Ale inak podla sprav od manzelky byva celkom teplo. len obcas niektory den je zima a dazd. Ale celkovo celkom dobre. Priebezne sa budem snazit posielat fotky ak pojde internet a bude cas. Ale v apartmane mame wifi internet takze by to malo byt v pohode. uz len dva dnismiling smiley Par fotiek z minuleho tyzdna najdete tu Orebic 2010
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 05. 2010 10:05
Ahoj přátelé Pelješacu,
těšíme se na zprávy z cesty i z místa.My jedeme až v srpnu,ale děti už "stříhají! metr.Tak uvidí alespoň zprávy a fotky.Podle stávajících to už celkem jde.Hlavně tam neprší! yawning smileyJsem z Moravy a už stačilo.
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 05. 2010 19:56
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 14:01).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 05. 2010 20:19
Tak já metr nestříhám, ale denně přepočítávám kolik zbývá dní do 2.7.
A aby to nebylo málo, tak každý den sleduji webku od Fanky tímto za link děkuji s městem Korčula a vývojem teplot vzduchu, síly větru, úhrnem srážek a tlakem každý den a webku Splitu s teplotou moře. Ufff


Jsem také z Moravy - Slovácka a sluníčko dneska v podvečer na nás vykouklo a hned bylo příjemněji.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 05. 2010 20:23
A ještě přidávám link na počasí v Korčule - Orebič - je od Fanky, ještě jednou děkuji

počasí_Korčula_Orebič
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 05. 2010 08:58
Ahojky Lova,tak ti pridam jeste jeden odkaz na pocasi v Orebici,at mas prehled par dni dopredu!!! Se mi libi,jak uz ta cestovatelska horecka stoupa a tesenicko nabyva na sile....to je ta spravna pred dovolenkova nalada!!!...a kdo uz tam jede ted,tak pekne pocasi a prijemnou cestu.... prognoza Orebic
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 05. 2010 21:36
nevím, kde se štír toulá..že by to teho Trpanja eště nedorazil?grinning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 05. 2010 07:54
Taky sleduji net a nic od něho nevidím,asi je mu tam faj.smoking smileyOn se ale ozve,Slíbil zprávy a my nažhavení doma čekáme.eye popping smiley
Doma už snad to bude lepší, ale má se počasí zase zhoršit.Už mi to nebaví.angry smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2010 09:34
Tak a som tu.. DOvolenka zacalasmiling smiley Cesta v pohode, cestou celkom dazd ale na pevninovej casti Chorvatska. Celkom ma prekvapili prace na ceste v Slovinku tesne za hranicou kde pracovali este o jednej v noci. Asi to chcu dokoncit pred sezonou. Inak do Ploce som prisiel asi o siedmej (odchod z Prahy asi o osmej vecer. Cesta bola celkom unavna takze dalsie dve hodiny naokolo sa mi uz nechcelo ist. Inak som pocital ze na ten trajekt z Ploce sa zmestui asi 24-25 osobnych aut. Ak ide nakladne zabere miesta za 4 osobne. Ja som o siedmej rano bol asi 8 v poradi. Inak sa vosli vsetci co cakali, len dve auta co prisli natesno uz nevzali lebo nebolol miesto. Kedze teraz je maj tak v sezone by som cakal to bude o dost horsie. Ale zas ona cesta do Dubrovnika vedie tesne okolo Ploce takze sa da pozriet kolko je aut a podla toho pockat alebo pokracovat. odbocka vo Vigoracu (ci tak nejak podobne) na Ploce bola uzavreta. Inak pocasie tu vcera rano mrholilo ale poobede krasne aj na opalovanie, dnes od rana krasne sveiti slniecko a chystame sa niekam na vylet. Fotky stiahnem a hodim na web neskor. Este k trajektu... Doporucujem po zaparkovani hned vystupit, inak vas vedlajsie auto uzavrie v aute kedze su dost na tesno. Trajekt ma pekny salon a bar na sedenie v nutri plus terasu takze je skoda sediet viac ako hodinu zbytocne v aute a nic nevidiet.Pripadne posadku vylozit uz pred najazdom na trajekt. A na trajekt chceli aby sa cuvalo takze je to celkom zabava, ale oni kazdeho navedu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2010 15:41
Hodně se tu bavíme o hezkých plážích na Pelješaci a co takhle hezká místa, třeba pro trávení příjemného večera?
Já doporučuji
- podvečerní procházku Liviští - pěkná promenáda, posezení v místních hospůdkách
- podvečerní Orebič - pěkná promenádá s řadou hospůdek, posezení u hotelu s živou hudbou, možnost návštěvy muzea,
- Podvečerní výstup k farnímu kostelu (do 19:00 otevřeno muzeum) - směr sv. Ilja - krásný výhled na usínající Orebič a město Korčulu,
- hradby ve Stonu - každý rok si plánujeme je navštívit a zatím nám to nikdy nevyšlo.

A co vy ostatní, co doporučíte...


To Dubák
Děkujeme za info, pište dálsmileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2010 16:17
My budeme mít letos na Pelješaci premiéru, děkujeme za tipy krásný večer :-)
Už aby to bylo...měsíc práce a nazdáááár :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2010 17:34
Ahooj z Tranje na Pelesacu smiling smiley pocasi je tu nadherne, teplota se pohybuje kolem 25 - 27 st, teplota more je nadhernych 18 st - koupeme se kazdy den. Moc turistu tu neni takze mame plaz jen pro sebe. Vcera na Korcule bylo ale uz dosti plno ale dalo se to vpoho vydrzet smiling smiley Ceste do Hr probehla naprosto bez problemu a jizda byla plynula bez kolon, vsechny tunely otevreny, cestou jen par omezeni kvul udrzbe silnice - jelo se jednim pruhem cca 1 km. Dalnice ve Slo naprosto v poho s plynulim provozem. Jen me prekvapil necekany zajem Chorvatskych celniku, vsem autum bez rozdilu peclive kontrolujou pasy takze je tam menci zdrzeni. No ale ted uz sme davno na miste a uzivame tichou a klidnou dovolenou. V Trpanji je rozkopane pristaviste pro trajek z duvodu budovani noveho pristaviste pro velkoobjemove trajekty ktere maji zacit jezdit do Trpanje jeste tento rok. Diky teto stavbe je rozkopana i silnice kde vzdy cekaji auta na nalodeni, silnice je rozkopana az k benzinove pumpe - benzinka funkuje ale chce to trochu odvahy k ni zajet. Trajekty samozrejme jezdi nadale a kotvej jen o par metru vedle na provizornim kotvisti.
Momentalne je ted v 17:31h 27st C, obloha celkem bez mracku. Bohuzel jsem nemohl napsat hned pri prijezdu neb nesel domacimu net - jiz je vse v poradku smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2010 20:25
Jen si to řádně užijte, už tu byla na fóru obava z nezvěstnosti.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.