Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 05. 2006 07:00
Hvarská skupina se už srocuje a šikuje na vedlejším vlákně, už tam mají dohodnutý flašky, kola, rogala a co já vím co - pojďte to zkusit taky pro Pelješac... grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Chápu že na téma Pelješac už tu je docela hodně všemožných vláken a že možná jen zakládám další ne úplně potřebný, ale když se můžou "za tunelem" sejít oni, tak proč né my??? thumbs up smiley

Abych tedy neprotahoval: Potočine (Dingač), 31.8. - 10.9. a tunel tam je přeci taky, akorát nemá semafory thumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley

Takže - zkusíme?? smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pavel (19. 05. 2006 08:42).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 02. 2009 17:20
Orebic na jare













avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 02. 2009 15:20
a tadyma za par mesicu profrcime

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2009 10:32
...a kouknem se,co se deje v Trsteniku a na Mljetu

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2009 10:38
restaurant Karako na promenade s morskymi specialitami

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2009 22:20
Taky přidám pár obrázků,aby jsme si zkrátili to čekání na léto yawning smiley







a něco z Dubrovniku



avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 02. 2009 09:40
"Royal Clipper"






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (09. 02. 2009 09:54).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 02. 2009 14:48
Viganj dnes rano



avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2009 20:31
Není zač a tady je pár dnů starý západ slunce focený z Pelješacu..sad smiley

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2009 20:37
Tys mě rozesmál ferdysi,ale plně s tebou souhlasím na Pelješaci se staví o 100/6 a lidí pořád přibývá,není takový klid.Také co jsem si prohlédl z blízka okolí stavby nového přivaděče k trajektu v Trpanji(je na fotkách na rajčeti viz.můj odkaz v jiném vlákně) musím dodat,že snad včichni ti stavbaři nejsou příčetní....Zaslechl jsem od místních lidí,že s náročnými stavbami mostů a td.jim pomáhají Japončíci,prý mají s těmito druhy staveb zkušennosti...tak nevím,jestli se nebije Japonská pracovitost a pečlivost s místní uvolněnější prac.morálkou...i když v týdnu jeli jako mot.myši.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 08. 2009 15:49
Marta napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vrátili jste se prosím někdo v poslední době z
> Boraku ? Jak je to tam letos s vosami a komáry?
> Jedeme v polovině srpna, máme dceru alergičku, tak
> z této havěti máme trošku obavy.

Byli jsme tam vloni začátkem září a tolik vos pohromadě jako tam jsem ještě neviděl. Řešili jsme to tím, že jsme jim při jídle vyhradili samostatnou porci salámu nebo jiného masného výrobku a ony to akceptovaly smiling smiley. Musím ale uznat, že agresivní nebyly. Na pláži u moře jsem jich až tolik neviděl.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 08. 2009 18:06
Dnes sme se vrátili, vosy tam sou, ale ne tolik jako loni, s sebou sme měli navečer Biolit do zásuvky na komáry + spray na vosy. Loni měli dcerka asi 4 žinance letos žádné.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 08. 2009 10:40
My se vrátili také,z krásného Boraku.....je pravda že tam bylo hodně poláků ale to samé si mohou říkat i o nás.Počasí nádherné celou dobu,moře teplé až asi na dvy dny kdy po větru bylo chladnější.Bohužel také musím dát za pravdu někomu kdo jsem psal o čistotě moře,kyždý den tak třikrát se objevila nečistota v moři,a jednou dokonce slupky od cibule...myslím zda to není ze spodní hospody...nikdy jsme to tam nezažili,docela mě to mrzelo ale nic neměním na tom že to je místo krásné.Staví se tam asi tři nové domy...ale už by neměli více přistavovat.Dům Hanija opět velká spokojenost,domácí super.Silnice je stále stejná....ale právě to je ten zdravý adrenalin co k Boraku patří.Všem co tam jedou krásnou dovču..my se tam určitě v roce 2010 vrátíme.smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 08. 2009 19:09
My se samozřejmě budem snažit do Sreseru dojet, ale máme s sebou dvě malý děti 5 a 1 rok, takže jsme tímto silně limitováni.

Js13 Pelješac Blaževo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 08. 2009 21:52
no budeme se tesit smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 08. 2009 08:30
js13 - jasně, dětičky mají přednost a tím víc, že jsou to malí špunti. yawning smiley Když vám to vyjde, přijeďte alespoň na chvilku - posedíme v hospůdce. SZ Ti posílám číslo na mobil ke kontaktu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 08. 2009 12:54
TO Ros. : mas stejne cislo na mob. jako vloni ? Ja mam stejne.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 08. 2009 13:19
jj, mám stejné a Tvoje pořád uložené thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 08. 2009 14:25
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 08. 2009 22:52
taťa [ Soukromá zpráva ]
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 08. 2009 13:26 Datum registrace: 2 dnů nazpět
Příspěvků: 2

na pelješaci jsem byl potřikráte naposledy letos v červnu. jezdíme do velké praprátny, malé zátoky s asi 10 domky. kam jedete vy ? a už se těšíš ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil taťa (20. 08. 2009 13:27).
Odpovědět Citovat Nahlásit




To víš, že se těším a moc - loni jsme z Pelješacu a vůbec jihu HR jen tak lehce ochutnali, tak si to letos snad opravdu užijeme. Jedeme do Boraku. smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 08. 2009 11:20
A Rosmarine, který baráček nebo vilka tj v Boraku, asi si to už někde psala tak sem to asi přehlídlthumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 08. 2009 13:48
Už jsem to psala, ale jen a jen pro tebe thumbs up smiley - jedeme do Haniji:
Loni jsme měli tak:


ale i tak:


tak jsme moc zvědaví, jak bude letos. Ale nepřízeň počasí nám nemůže zkazit náladu - loni jsem dva celé dny prolenošila v posteli a četla jsem si - kdy se to člověku (kromě nemoci) povede, že? Plánujeme výlety pro případ, že by pěkně nebylo a prostě si užijeme v pohodě dny volna. thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 08. 2009 14:15
to vranka :
velká praprátna je malá zátoka na konci pelješacu na straně přivrácené k pobřeží (orientovaná na východ). co na ní zaujalo mne a mé blízké je klid a blízkost moře. domy jsou buď přímo u moře, nebo jen oddělené silničkou (která zde ovšem končí, vede jen k celkově asi 10ti domkům). mají tam loďky místní chorvaté, takže se nejedná o čistě turistickou oblast, ale prolíná se tam tuistika s domácím vesnickým životem. v zátoce není žádný obchod ani restaurace, nákupy obstarávají buď domácí, nebo se musí autem 10km do trpanje (vede tam i šotolinová cesta 5 km) či 20km do orebiče. v noci tam vyjí šakali, když se jede autem po tmě, není výjimkou je zahlédnout i na vlastní oči, měli jsme je dokonce i na dvorku. kromě šakalů jsme tam měli také hady a škorpiony, jednoho i v ložnici. samozřejmostí jsou vosy a komáři, loni tisíce zlatohlávků. nejsou tam ježci ale ani pláže. pitná voda se tam vozí v cisternách, přitom tam vyvěrá do moře pěkně ledová podzemní řeka. kromě toho je to docela daleko, cesta z brna vezme cca 15 hodin. takže proč tam vlastně jezdíme ? j e t a m k r á s n ě spinning smiley sticking its tongue out . ale samozřejmě jak pro koho, je to podle vkusu každého soudruha, že. každý od dovolené u moře zkrátka očekává něco jiného. v případě že jsem tě dostatečně neodradil a budeš mít i nadále zájem, zeptej se co by tě ještě zajímalo, fotky bych v tom případě doplnil po neděli (musím je přetáhnout z pc od děcek) .
patata



Upraveno 1krát. Naposledy upravil taťa (21. 08. 2009 15:00).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 08. 2009 21:44
K té podzemní řece - zkusil jsi tu vodu ochutnat? Je totiž taková poloslaná, nic moc.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 08. 2009 22:41
Rosmarine, díky my byli letos vedle v Tamarisu, tak si to pěkně užijte a pozdravuj Borak
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 08. 2009 23:19
Jasně, moc ráda. thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 08. 2009 13:02
nezkusil, ale v místě kde vyvěrá se zároveň i mísí s mořskou vodou, takže to tak prostě být musí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 08. 2009 14:19
Já nejsem praštěnej až tak moc,ale taky jsem se zkusil při potápění "napít"vyvěrající ledové vody a řeknu vám,že byla zatrceně výborná:slaná.Bylo to letos na Pelješaci kde je v jedné zátoce s moc pěknou pláží celkem prázdno,tak jsme tam celí natěšení vlítli,uvelebili se a po skoku do vady nám bylo hned jasné,proč se tam moc lidí nekoupe,měl jsem husinu jako bradavky.....Musím ještě dodat,že s přílivem je to již o něco lepčí.....zkusím někde vyhrabat fotku:

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (25. 08. 2009 14:27).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 08. 2009 20:19
Zdravím všechny příznivce Pelješacu smiling smiley,

ve čtvrtek (27. 8.) jsme se vrátili z dvoutýdenní dovolené na Pelješacu v osadě Dingač – Borak. Byli jsme tam poprvé a celá rodinka byla opravdu nadšená. Ubytovaní jsme byli v dolním apartmánu domu Hanija. Vše odpovídalo fotkám inzerovaných na netu, jen koupelna byla nově udělaná – o to více bylo nadšení. Majitelé byli také moc fajn. Máme malé děti a paní domu jim tu a tam donesla nějaké ovoce či zeleninu. My jsme od nich dostali PETku Plavače, který nám zachutnal, a tak jsme je pak ještě pověřili další zavážkou smileys with beer – ochutnali jsme nakonec dva druhy – lepší (30 HRK) a slabé (20 HRK) smiling smiley. Co se týká vos nebo zápachu v koupelně – to jsme tam za celých 14 dní nezaznamenali.
Co se týká těch obávaných vos venku – tak ano, byly tam, ale řekla bych, že to nebylo nic hrozného. Byli jsme vybavení plácačkou, raidem do zásuvky a sprejem na vosy a pohoda…ovšem bez nich by to bylo jistě lepší yawning smiley.
A ohledně zmiňovaných Poláků…bylo jich tam méně než Čechů a s některými jsme se i seznámili a byli moc fajn. Jinak tam byli i Němci, Italové, Francouzi….ale rozhodně ne „Polák hlava na hlavě“. Na pláži jsme také měli místa dost a dost a kromě posledního dne, kdy se něco malinko objevilo, bylo opravdu krásně čisté moře i pláž a dokonce jsme asi 3 x zažili opravdu pěkné vlny, a to nebyl úplněk smiling smiley.
Potraviny jsme nakupovali po výletech, nanuky asi 50 m od Haniji ve stánku, byli jsme ochutnat pizzu v hospůdce u dolní pláže (byla moc velká a moc dobrá) a nakonec jsme samozřejmě zajeli i do, zde hodně zmiňovaného, baru Stijena v Trsteniku na Pršut sendvič pro 2 osoby a byla to fakt dobrůtka (38 HRK)!!! Již chápu, jak je těžké, se o takovou dobrůtku dělit s druhou osobou!!!!
Podnikli jsme výlety do Orebiče ke klášteru, na Korčulu, do Stonu na hradby (s ochutnávkou mořských potvůrek), do Dubrovníku, na Mljet do národního parku a při zpáteční cestě domů jsme se vyšplhali na vrchol Sv. Jure – takže jsme se nenudili a byla to opravdu moc a moc krásná dovolená.
Díky moc Všem za tipy, které jsem se zde dočetla a přeji Vám, kdo se teprve chystají a třeba i do Boraku, úžasnou dovču!!!yawning smileysmileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 08. 2009 22:35
Ad Evík: Koukám, že stále platí to okřídlené "Situace na frontě se mění každým okamžikem"... A to je dobře! Ono část krve mé krve pochází od našeho severního souseda a mohu částečně sebekriticky potvrdit, že snesitelnost je nepřímo úměrná počtu jedinců v přítomném kolektivu. A že ty nahodilé kolektivy vznikají v Polsce sakra rychleyawning smiley Jinak, taková dovča - to je jako sen!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Krysator (31. 08. 2009 22:35).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 66
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.