Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jedině Crikvenica a nikdy jinak

Autor franta 
Tak pro všechny kdo hledají nádherné místo.
Crikvenica to je ráj na zemi. Moře krásné, teplé průzračné, pláže dle výběru, promenáda, noční život.
Byli jsme již všude. Makarská, Istrie,Dalmácie atd. Ale naší Crikvenici se nic nevyrovná.
Těšíme se celý rok a počítáme dny a hodiny, kdy se ocitneme nablízku této milované lokality.
S láskou vzpomínáme na dny, kdy jsme měli tu čest a možnost dýchat společný vzduch s místními obyvately, kteří plní všechna přání ještě dřív, než je vyřkneme.
Ještě na konec Díky bohu za Crikvu!!!!
Deni
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 05. 2006 10:01
Každý sa rád vracia na miesta, na ktoré má krásne spomienky a kde sa cítil dobre a preto je práve "to" miesto pre neho najkrajšie.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 05. 2006 10:08
Nikdy více do Crikvenice, to raději kulku do palice. Jednou stačilo, příště pojedu raději na Mácháč nebo zelenou brněnskou.
franta
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 05. 2006 12:16
Jaké argumenty máš pro toto své hodnocení tohoto sídla?
Odrazuješ ostatní, kteří by rádi poznali tuto perlu Jadranu.
Moře jak víno, služby na vysoké úrovni za přijatelné ceny. Jeď si na macháč a užívej si pohodu jako my v Crikve.
Nevím kde jsi vzal to průzračné moře, ale horší už jsem zažil pouze v Kaštele u Splitu.Za to promenáda je tam fakt dobrá a ceny za ubytování slušný
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
02. 06. 2006 16:31
Já to sice taky moc nechápu, ale beru, že každému se líbí někde jinde - zaplaťpámbu, protože kdyby se všem líbilo jen od Brely po Podgoru, asi se tam ušlapem smiling smiley Ale pokud bych měl uvést argument - dle mapy a fotek je tam pro mě klaustrofobický výhled, nicméně jsem tam nebyl osobně a tak věřím, že si tam někdo může něco najít.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
02. 06. 2006 17:29
Crikvenica je staré lázeňské město má svou tradici a pointu. Kdo má rád pěknou kolonádu spoustu lidí s placenou pláží (i s plavčíkem) tak proč ne. Neodsuzujte někoho za to, že se mu tam líbí i když je tam velká koncetrace lidí a s tím i související další okolnosti. Zácpy kolem města, nestíhají odvážet odpadky, noční hluk atd... prostě někomu se to líbí někomu ne.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 06. 2006 10:00
já teda jezdím k moři, abych si odpočinul od lidí a zaplaval si v pěkný vodě. Už jsem taky leckde byl, tak nevím, jestli si Franta dělá srandu nebo mlží, protože naopak jinde nebyl. Crikvenica je podle mně (a na tom se tu shodla řada lidí) v žebříčku oblíbenosti na jednom z posledních míst. Ale jak je vidět, pro každýho je ten jeho ideál někde jinde.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 06. 2006 10:58
To jirkaK :
Správne si napísal v poslednej vete :"pro každýho je ten ideál někde jinde"

Podľa chorvátskej mládeže, najmä zo Záhrebu je letoviskom Number 1 Pag- Novalja alebo "Crikva" o čom vedú spory.
Práve preto,že túžia po koncentrácii tak plážového ako i nočného života, čo zase ako permanentné tempo logicky nebude vyhovovať rodine s menšími deťmi dožadujúcim sa kľudu cez deň a najmä v noci, prípadne preferujúcimi iné aktivity.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
04. 06. 2006 11:42
Přesně tak, ale většina našinců má opravdu dost odlišný zájmy, než chorvatská mládež. Takže "perla Jadranu" je pro nás Crikvenice jen velmi těžko.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
24. 08. 2006 10:42
Myslíš to vážně? Jedu do Crikvenice 5.9., mám strach jaký to tam bude, hlavně koupání, teda jestli bude počasí. Nerada bych plavala mezi bordelem.
Kde mám v okolí hledat nějaký pěkný kout na koupání s pozvolným vstupem do moře? Díky.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
24. 08. 2006 20:30
no s tím bordelem v moři jsem letos zažil šoky na místech, kde bych to vůbec nečekal. A to nejen ve vyhlášený rekreační oblasti na pevnině, ale i na jednom velmi oblíbeným ostrově (nechci jmenovat, abych nekazil renome lidem, co za to nemůžou). Na straně ostrova, odvrácený na volný moře, plavalo dva dny (a nejspíš i déle) ve vodě podél pláží a do vzdálenosti cca 500 m od břehu, neuvěřitelný množství odpadků všeho druhu, který jednoznačně nepocházelo z lodí, jak to bývá obvykle, ale naopak z pobřeží. Jezdil jsem mezi tím sajrajtem ve člunu, tak jsem si to mohl dobře prohlídnout. Nakonec jsem toho musel nechat, protože toho bylo opravdu tolik, že jsem měl strach, abych něco nenatáhnul do motoru a neucpal chlazení. Měl jsem po náladě a vzhledem k tomu, že to už bylo před odjezdem, radši jsem ani do vody nelez. Mám-li popsat ten hnus, tak zcela bez nadsázky to budilo dojem, že někde hodně blízko skončil odpad z kontejnerů, posbíranej ze širokýho okolí, namísto na skládce, v moři. Tak jsem si jen zase vzpomněl, jak tady před nějakým časem jakási pipina prohlašovala, že největší bordel dělají v HR turisti a našinci obzvláštˇ. Na tohle jsem velice choulostivej, protože bych sám nezahodil na zem ani sirku a všímám si taky, co se děje okolo. Proto tvrdím, že češi se naopak chovají velmi slušně. Nechci sice házet všechny Chorvaty do jednoho pytle, to bych si nedovolil, ale zcela zodpovědně prohlašuju, že se mezi nima najde neobvykle hodně dobitků, schopných hodit cokoliv kamkoliv. Tak to jsem se zase vytočil a jen doufám, že to můj dosud kladnej vztah k tý zemi trvale nenabourá. Už toho totiž na mně za poslední dobu bylo nějak moc. Proto se taky při pění chvalospěvů, který se tu v některých vláknech objevujou, radši držím potichu stranou. Nechci těm dobrým duším jejich ideály kazit.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
25. 08. 2006 11:07
Jirko, to sis teda užil confused smiley A co člun, dobrý ?
Představ si, že v Bibinje za celých 10 dnů plavala kolem jedna igelitka s chlebem a jeden fotbalovej míč na MS, a ten kluci vylovili a dovezli jsme ho domů thumbs up smileythumbs up smiley To jsem baba škodolibá, co ?
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
25. 08. 2006 11:50
A proč skromně nezmiňuješ, kde skončil ten chleba thumbs up smiley
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
25. 08. 2006 11:53
Poslali jsme ho dál na Dubrovník, byl přesolenej thumbs up smileythumbs up smiley
residents
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
25. 08. 2006 15:35
Crikvenica - bleeee, je vidět, že jste byli líní jet dál na jih. Lidí je tam jak na Václaváku.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
26. 08. 2006 14:34
V crikvenici jsem strávila dovču pár roků zpět. Pláže jsou tam i pěkné i horší, my jsme si našly takovou pěknou osamocenou kousek stranou za hotelem Kaštel (tuším, že se šlo až za za malé kotviště). Tam bylo moře opravdu čisté a krásné. Rozhodně stojí za to navštívit mořská akvária. Noční život mi vyhovoval.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
28. 08. 2006 09:32
To mě těší že se najde alespoň jeden člověk, který na Crikvenici tolik nenadává. Není to tím, že bysme nechtěli jet dál na jih, ale jedeme letos poprvé s prckem a chceme to nejdřív okouknout víc na severu. Příště se třeba rozhodneme pro jižnější část Chorvatska.
Díky za tip kde máme hledat pěknou pláž. smiling smiley
Uvítám i další typy na případné výlety, kdyby se nevydařilo počasí sad smiley
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
28. 08. 2006 11:41
Pro Moniku
Jestli hledáš pěkné místo na severu Chorvatska, tak mě okouzlily pláže Rabacu. Istrie má většinou pláže s betonovými platy, ale tady jsou částěčně kamenité a oblázkové a moc pěkné. Na výlet si rozhodně zajeďte na Plitvice, ty fakt stojí za to.
residents
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
29. 08. 2006 13:43
Darča napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V crikvenici jsem strávila dovču pár roků zpět.
> Pláže jsou tam i pěkné i horší, my jsme si našly
> takovou pěknou osamocenou kousek stranou za
> hotelem Kaštel (tuším, že se šlo až za za malé
> kotviště).

To si nějak protiřečí - velké letovisko, hotel a čistá vodaconfused smiley

Obecně musím říct, že si jižní národy moře vůbec neváží. Všude kanalizace svedaná do moře. Jediný rozdíl je v tom, že někde je roura vidět hned u břehu, jinde ústí do moře až po 50 metrech. Pokud přímo nedělají skládky na srázech k moři nebo nepálí všude odpadky jak to s oblibou dělají Černohorci, tak odpadky sypou rovnou do moře.

Takže pokud chci čistou vodu a nekoupat se ve splaškách (velice snadno jde poznat, kde ústí kanalizace podle žlutozelených kamenů, řas atd.), tak rozhodně nepojedu do letoviska.thumbs down
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
29. 08. 2006 18:12
pro residents
Vážně, nekecám, ta pláž byla dál od lidí, ale taky částečně kamenitá.
Hejna krásných rybek, ale kdo ví, třeba to stačili za těch pár let zamarasit.
První dojem z Crikvy byl děsný, to jsme dojeli k pláži, za kterou bylo parkoviště, ale pak jsme se naučili chodit jinam.
S tím odpadem máš pravdu, jsou to čuňata a neváží si moře, které je živí.
V Crikvenici jsem byl v září 1997. Pláže poloprázdné a moře čisté.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
29. 08. 2006 22:11
To je brachu 9 let. Dost dlouho na zkurvení čehokoli
residents
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
30. 08. 2006 10:39
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je brachu 9 let. Dost dlouho na zkurvení
> čehokoli

Přesně tak. Za tu dobu tam vyrostlo mnoho dalších hotelů a apartmánů. Před 9 lety to bylo velké letovisko. Teď je to ještě horší. Když jsem viděl jakým stylem se staví např. v Černé Hoře, kde už je to teď přecpané, tak si o čistotě za pár let nedělám iluze. Prostě pro tyto národy je turistický ruch největším zdrojem příjmů a bezohledně se pustili do masívního rýžování. Nechci jim křivdit, ale myslím, že neví ani jak vypadá čistička odpadních vod. Přitom takové kořenové čističky stojí minimum a podstatně by zlepšili situaci. Už teď je to vidět na úbytku ryb. Před deseti lety jsem viděl u břehů hejna ryb (tehdy po válce tam bylo taky minimum lidí) dnes minimum.moody smiley
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
30. 08. 2006 10:49
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je brachu 9 let. Dost dlouho na zkurvení
> čehokoli


nemoh jsi to vyjádřit líp
eliska
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
11. 09. 2006 10:43
Dávám Frantovi zapravdu, včera jsme se odtamtud vrátili a jsme nadšení. Byli jsme už v Primoštenu, Poreči, Biogradu a Pakoštane, ale Crikvenica byla nej.... Na Makarské prý je krásně, ale proč se plahočit tak daleko v Crikvenici jste autem za 10 hodin. Navíc je blízko na Kačjak, Krk, Klimno, Vrbnik.
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
12. 09. 2006 10:05
Příští rok uvažujeme o Pakoštane a vidím že jsi to tu zmínila.Jaké to tam je? V Crikvenici jsme nebyli,takže nemůžu posoudit.Díky
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
13. 09. 2006 09:12
Sledujeme tuto diskusi a náš názor je tento. Byli jsme také v Crikvenici a to dvakrát.Moře bylo krásné, čisté, ubytování v soukromí báječné. Několik dní jsme se jezdili koupat do Vinodolu kde byla krásná písečná pláž.
Promenáda v Crikvi je hezká a že byla plná nám nevadilo. Kde by asi ostatní chodili, že.
Taky jsme chodili do Selců, kde bylo všechno opraveno a pohoda.
Míst v Chorvatsku je mnoho a nám se líbilo vždy na různých místech. Když je v rodině pohoda a legrace a hlavně zdraví tak je hezky všude!!
Pokud přispěvatel ,, nežli Crikvenice, radši kulku do palice" má opačný názor, tak ať jede na ten brněnské prigl a užije si očistné kůry od sinic a perfektních služeb.
Takže i Crikvenice!
Letos v srpnu jsem byla s mamkou v Crikvenici a musím říct, že dovolená byla naprosto úžasná! Konečně jsem po více než deseti letech byla u moře. Prostě krásné pláže, moře... Jediné, na co bych si stěžovala, je to, že jsme měli dosti blbou delegátku, která se o nás vůbec nestarala a ani jsme o ní nevěděly. Byly jsme ubytovány v pavilonech Ad Turres (3 lůžkový pokoj,chodbička, sociální zařízení, balkónek s výhledem na stromy/moře). Doporučila bych vám výlet do Soline (písečné pláže s bahnem), do Bašky a do Vrbniku (pirátské městečko s nejužší uličkou na světě + ochutnávka bílého vína v hospůdce). Měly jsme štěstí, že byl zrovna rybářský týden, tzn. oslavy, grilování ryb, výborná muzika, chorvatské tance, "přehlídka" plachetnic. Noční život v centru je celkem rušný, ale to mi ani tak nevadiloyawning smiley). Jenom škoda, že jsme tam byly jenom týden. Už pomalu počítám dny do příští dovolené v Crikvenici. Nemůžu se dočkat! Tentokrát tam pojedeme alespoň na 14 dníyawning smiley).
Re: Jedině Crikvenica a nikdy jinak
27. 06. 2011 20:51
Alda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já to sice taky moc nechápu, ale beru, že každému
> se líbí někde jinde - zaplaťpámbu, protože kdyby
> se všem líbilo jen od Brely po Podgoru, asi se tam
> ušlapem smiling smiley Ale pokud bych měl uvést argument - dle
> mapy a fotek je tam pro mě klaustrofobický výhled,
> nicméně jsem tam nebyl osobně a tak věřím, že si
> tam někdo může něco najít.


bože keby bol každy ako ty. a neda mi nezasmiat sa na vete:zaplaťpámbu, protože kdyby
> se všem líbilo jen od Brely po Podgoru, asi se tam
> ušlapem smiling smiley lebo makarska riviera je asi niečo extra.. =D treba sa zobudit a pretriet si oči. =) vy češi by ste sa nikdy neušlapali. =)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 219
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.